Όσοι γερμανόφιλοι γλωσσομαθείς προσέλθετε!

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
ποιοι απο εσας αγαπανε την γερμανικη γλωσσα; ποιοι γνωριζουν γερμανικα και ποιοι απο αυτους εχχουν καποιο πτυχιο; ποιους συναρπαζει η γερμανικη κουλτουρα; και ποιοι εχουν παει γερμανια; εδω ενα τοπικ για ολουςς τους λατρες των γερμανικων:P! ας ανταλαξουμε ιδεες αποψεις και ας μηλησουμε για τα πτυχχια γερμανικων!!! ich liebe deutsch!!! du?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω εχω Zertifikat Deutsch B1 και τωρα παω για Β2! εχω συγγενεις εκει, μαρεσουν τα γερμανικα και θα παω τα χριστουγεννα Βερολινο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
εγω θα δωσω τοω επομενο χρονο zertifikat deutsch! θα παω γερμανια τον επομενο ιουνιο με το φροντηστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
εχω παει γερμανια 3 φορες!!!:jumpy:τις 2 χριστουγεννα και την 1 καλοκαιρι. δν εχω συγγενεις εκει....το βερολινο ειναι απιστευτο!!!!!!!!!:D:D δν θα θες να φυγεις!!!! δυστυχως δν εχω πτυχια γερμανικων αλλα πολυ θελω να αποκτισω! οταν πας εκει μην παραλιψεις να πας στο kadewe πασιγνωστο πολυκαταστημα!!! αλλα ακριβουτσικο και βεβαια να πας στην Alexanderplatz μια υπεροχη πλατεια που τα χριστουγεννα γεμιζει απο χριστουγεννιατικα σπιτακια! εκει θε βρεις και το galeria kaufkof! ειναι ενα γαματο πολυκαταστημα που στον τελευταιο οροφο εχει μονο φαγητα!!!:jumpy: φτηνα πιοτικα και τεραααααααααστειααααααααα ποικιλια. καιν τελος στην Alexanderplatz θα δεις τον πυργο τν του βερολινου που θα σου χαρισει μια υπεροχη θεα της πολης! tip: παρε μαζι σου νερο γτ δν βρισκεις πουθενα μη ανθρακουχο!;)
-----------------------------------------
εγω θα δωσω Zertifikat Deutsch B1 σε ενα με 2 χρονια το πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
εχω παει γερμανια 3 φορες!!!:jumpy:τις 2 χριστουγεννα και την 1 καλοκαιρι. δν εχω συγγενεις εκει....το βερολινο ειναι απιστευτο!!!!!!!!!:D:D δν θα θες να φυγεις!!!! δυστυχως δν εχω πτυχια γερμανικων αλλα πολυ θελω να αποκτισω! οταν πας εκει μην παραλιψεις να πας στο kadewe πασιγνωστο πολυκαταστημα!!! αλλα ακριβουτσικο και βεβαια να πας στην Alexanderplatz μια υπεροχη πλατεια που τα χριστουγεννα γεμιζει απο χριστουγεννιατικα σπιτακια! εκει θε βρεις και το galeria kaufkof! ειναι ενα γαματο πολυκαταστημα που στον τελευταιο οροφο εχει μονο φαγητα!!!:jumpy: φτηνα πιοτικα και τεραααααααααστειααααααααα ποικιλια. καιν τελος στην Alexanderplatz θα δεις τον πυργο τν του βερολινου που θα σου χαρισει μια υπεροχη θεα της πολης! tip: παρε μαζι σου νερο γτ δν βρισκεις πουθενα μη ανθρακουχο!;)
-----------------------------------------
εγω θα δωσω Zertifikat Deutsch B1 σε ενα με 2 χρονια το πολυ.

όντως το βερολίνο είνα τέλειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εχω παει γερμανια 3 φορες!!!:jumpy:
τις 2 χριστουγεννα και την 1 καλοκαιρι. δν εχω συγγενεις εκει....το βερολινο ειναι απιστευτο!!!!!!!!!:D:D δν θα θες να φυγεις!!!! δυστυχως δν εχω πτυχια γερμανικων αλλα πολυ θελω να αποκτισω! οταν πας εκει μην παραλιψεις να πας στο kadewe πασιγνωστο πολυκαταστημα!!! αλλα ακριβουτσικο και βεβαια να πας στην Alexanderplatz μια υπεροχη πλατεια που τα χριστουγεννα γεμιζει απο χριστουγεννιατικα σπιτακια! εκει θε βρεις και το galeria kaufkof! ειναι ενα γαματο πολυκαταστημα που στον τελευταιο οροφο εχει μονο φαγητα!!!:jumpy: φτηνα πιοτικα και τεραααααααααστειααααααααα ποικιλια. καιν τελος στην Alexanderplatz θα δεις τον πυργο τν του βερολινου που θα σου χαρισει μια υπεροχη θεα της πολης! tip: παρε μαζι σου νερο γτ δν βρισκεις πουθενα μη ανθρακουχο!;)
-----------------------------------------
εγω θα δωσω Zertifikat Deutsch B1 σε ενα με 2 χρονια το πολυ.
ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!:thanks:εγω τα λατρευω τα γερμανικα. το επομενο καλοκαιρι θα δωσω το kleines με το καλο αν δεν με εμποδισει η σχολη. αν και νομιζω οτι ισα ισα θα με βοηθησει, γιατι περασα στο μεταφραστικο φετος. τα λατρευω τα γερμανικα αλλα δεν εχει τυχει να παω ποτε στη γερμανια. δεν πειραζει το καλο αργει να γινει. θα παω με τη σχολη το τελευταιο ετος:D:D:D:D:D.θα σιγουρα στα μερη που προανεφερες. danke schoen!:thanks::thanks::thanks:bis bald!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εγώ είμαι μισή Γερμανίδα...Έχω ζήσει τα έξι πρ[ώτα χρόνια της ζωής μου εκί (μια ώρα από το Düsseldorf) και πάω συν'ηθως μια φορά το χρόνο. Εκεί μένει η γιαγιά μου και έχω θείες, θείους, ξαδέρφια κτλ.Έχω ήδη το ZD και την Τετάρτη θα δώσω το B2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
καλη σου επιτυχια για το b2!:no1: η γερμανια ειναι υπεροχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
έχω το zertifikat και τώρα θα πάω για το b2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
εγω θα δωσω μαλλον του χρονου β1 και του παραχρονου β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
καλη σου επιτυχια για το b2!:no1: η γερμανια ειναι υπεροχη!

Ευχαριστώ πολύ...!Να 'σαι καλά...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
bite sher! kein broblem!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τα γερμανικα μου αρεσουν παρα πολυ. Εχω παρει και το Γ1. Σκοπευω να συνεχισω γερμανικα μετα το λυκειο για Kleines Sprachdiplom. Γερμανια δεν εχω παει ποτε αλλα πρεπει να ειναι φανταστικη χωρα! Προτεινω σε οσους θελουν να κρατησουν μια επαφη με τη γλωσσα να βλεπουν γερμανικες ταινιες (ο γερμανικος κινηματογραφος εχει να προσφερει πολυ καλυτερες ταινιες απο τις χαζοαμερικανιες που βγαινουν τακτικα στους κινηματογραφους) και να επισκεπτονται site γερμανικων περιοδικων ή εφημεριδων( εγω προτιμω το focus).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αποφασισα να δωσω τελικα για Γ2 και πρεπει να διαβασω 2 βιβλια προς το παρων

το ενα ειναι αυτο:



και το αλλο αυτο:



ξεκινησα με το 2ο και μου φαινεται λιγο βλακεια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εγω κανω γερμανικα μου αρεσουν πολυ και για πτυχιο δινω του χρουνου τν δεκεμβριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariiiiia

Νεοφερμένος

Η mariiiiia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
αποφασισα να δωσω τελικα για Γ2 και πρεπει να διαβασω 2 βιβλια προς το παρων

το ενα ειναι αυτο:



και το αλλο αυτο:



ξεκινησα με το 2ο και μου φαινεται λιγο βλακεια :p


Ωχ! Να σου πω, κάθε χρόνο αυτά τα βιβλία εξετάζονται?

Ξεκίνησα κ εγώ για Kleines σήμερα! είμαι 18 και έχω αφήσει τα γερμανικά από τα 16 μου...καταλαβαίνεις την κατάσταση μου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
οχι καθε φορα ειναι αλλα γι'αυτο καταλαβαινεις πρεπει να τα κατανοησεις καλα ... ειναι 1 ακομα βιβλιο το οποιο εχει η καθηγητρια μου... εγω διαβασα το 2ο που ειναι στην εικονα ως τωρα και δεν το λες και χαλια αλλα το αλλο που ξεκινησα τωρα μου φαινεται αρκετα βαρετο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhhhh

Νεοφερμένος

Η mairhhhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Α, κι εγω θα ξεκινησω απο τον Οκτωβριο μαθηματα για Kleines.. πηρα περυσι το C1.. Ποτε θα δωσετε εσεις? εγω λεω να μπω σε εντατικο τμημα για να δωσω το Μαιο.Αν και τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα... Πατε σε φροντιστηριο ή ιδιαιτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top