Έρχεται το «Ελληνικό Erasmus» / Θα μπορείς να σπουδάσεις ένα εξάμηνο σε άλλο Τμήμα!

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Αυτο ειναι μια καλη εξελιξη και στα λιγα συν της υπουργου. Το προτζεκτ αυτο το ειχε μελετησει ο γαβρογλου και το υλοποιει η κεραμεως.
Ευχομαι να μην βαλουν τετοιους περιορισμους και γινει στην πραξη δωρο αδωρο.

 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ξέροντας τη Κεραμέως, μάλλον (αν το υλοποιήσει καν), θα πρέπει να ανήκεις σε οικογένεια πολύτεκνων (τουλάχιστον 7 παιδιά), να έχεις οικογενειακό εισόδημα κάτω των 9.000 Ευρώ και να μην χρωστάς κανένα μάθημα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Χμ, καλή πρωτοβουλία. Κρίμα που χρειάζεται καλή διάθεση για συνεργασία. Και λόγω Ελληνικής νοοτροπίας προβλέπω να υπάρχουν θέματα ή να γίνεται κακή χρήση της δυνατότητας.

Λίγο οι καθηγητές, που για διάφορους λόγους μπορώ να φανταστώ ότι ορισμένοι θα το σνομπαρουν. Λίγο οι φοιτητές που θα το εκμεταλλευτούν για να περνάνε κανένα μάθημα, από αλλού που θα γίνεται από πιο συνεννοησιμο καθηγητή...
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αν λάβω υπόψη πόσοι από το τμήμα μου ήθελαν ιατρική,βλέπω για ένα εξάμηνο στο αμφιθέατρο να ήμασταν στη κυριολεξία,3 και ο κούκκος.:laugh::laugh:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Αν λάβω υπόψη πόσοι από το τμήμα μου ήθελαν ιατρική,βλέπω για ένα εξάμηνο στο αμφιθέατρο να ήμασταν στη κυριολεξία,3 και ο κούκκος.:laugh::laugh:
το νοημα εχει να πανε οι χημικοι στα μαθηματα ιατρικης?
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αυτο ειναι μια καλη εξελιξη και στα λιγα συν της υπουργου. Το προτζεκτ αυτο το ειχε μελετησει ο γαβρογλου και το υλοποιει η κεραμεως.
Ευχομαι να μην βαλουν τετοιους περιορισμους και γινει στην πραξη δωρο αδωρο.

Χθες συγκεκριμένα συζητήσαμε το θέμα με την τάξη του φροντιστηρίου και δεν έχω καταλάβει πως πρόκειται να λειτουργήσει .. Δηλαδή εγώ που δίνω πανελλήνιες από θετική αν περάσω σε μια σχολή μπορώ παράλληλα να παρακολουθήσω για ένα εξάμηνο μαθήματα ΚΑΙ σε μια σχολή οικονομικών η σε μια από τις δύο; Και με τα μαθήματα της εξεταστικής τι γίνεται 🤔. Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον αλλά ταυτόχρονα δύσκολο να υλοποιηθεί.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Χθες συγκεκριμένα συζητήσαμε το θέμα με την τάξη του φροντιστηρίου και δεν έχω καταλάβει πως πρόκειται να λειτουργήσει .. Δηλαδή εγώ που δίνω πανελλήνιες από θετική αν περάσω σε μια σχολή μπορώ παράλληλα να παρακολουθήσω για ένα εξάμηνο μαθήματα ΚΑΙ σε μια σχολή οικονομικών η σε μια από τις δύο; Και με τα μαθήματα της εξεταστικής τι γίνεται 🤔. Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον αλλά ταυτόχρονα δύσκολο να υλοποιηθεί.
Δεν νομίζω. Το πιο πιθανό είναι: Είσαι φοιτητής του φιλολογικού Ιωαννήνων--> πας στο φιλολογικό/ιστορικό Αθηνών ή σε κάτι περεμφερές.
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δεν νομίζω. Το πιο πιθανό είναι: Είσαι φοιτητής του φιλολογικού Ιωαννήνων--> πας στο φιλολογικό/ιστορικό Αθηνών ή σε κάτι περεμφερές.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Απλώς ρώτησα επειδή το άρθρο ανέφερε σαν παράδειγμα πως ένας φοιτητής νομικής θα μπορεί να παρακολουθήσει ένα εξάμηνο μαθήματα αρχιτεκτονικής και μου έκανε εντύπωση.
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Να αλλάξω την ερώτηση,τι νόημα έχει κάποιος που γουστάρει ιατρική να περάσει χημικό και να τρώει θέση από άλλον που το γουστάρει;
Μία από το φροντιστήριο έκανε ακριβώς αυτό ενώ είχε την δυνατότητα να δώσει δεύτερη και τρίτη φορά. Λέει βαριόταν να επαναλάβει τη διαδικασία και απλώς θα δώσεις κάποτε κατακτήριες.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιος πατάει αμφιθέατρο, αλλά αυτό είναι ευκαιρία να γνωρίσεις τα μπαράκια κ στις άλλες πόλεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Χθες συγκεκριμένα συζητήσαμε το θέμα με την τάξη του φροντιστηρίου και δεν έχω καταλάβει πως πρόκειται να λειτουργήσει .. Δηλαδή εγώ που δίνω πανελλήνιες από θετική αν περάσω σε μια σχολή μπορώ παράλληλα να παρακολουθήσω για ένα εξάμηνο μαθήματα ΚΑΙ σε μια σχολή οικονομικών η σε μια από τις δύο; Και με τα μαθήματα της εξεταστικής τι γίνεται 🤔. Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον αλλά ταυτόχρονα δύσκολο να υλοποιηθεί.
ετσι ακριβως... παρακολουθεις ενα εξαμηνο μονο οικονομικα σε αλλο πανεπιστημιο. Το δικο σου εξαμηνο ειναι στο περιμενε
αν βεβαια θελεις να παρεις ενα μαθημα οικονομικα στο δικο σου πανεπιστημιο τοτε εχεις ταυτοχρονα και το εξαμηνο σου και το μαθημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να αλλάξω την ερώτηση,τι νόημα έχει κάποιος που γουστάρει ιατρική να περάσει χημικό και να τρώει θέση από άλλον που το γουστάρει;
εμ αφου δεν φτανανε το μορια ? τι να κανει ο ανθρωπος? κατι πρεπει να κανει, ασε που μπορει να ειναι καλυτερα σε αυτη την καταπληκτικη επιστημη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
εμ αφου δεν φτανανε το μορια ? τι να κανει ο ανθρωπος? κατι πρεπει να κανει, ασε που μπορει να ειναι καλυτερα σε αυτη την καταπληκτικη επιστημη.

Όντως καταπληκτική επιστήμη, όμως πως μπορούμε να γνωρίζουμε ότι θα είναι καλύτερα για εκείνον/εκείνη; Το τι αρέσει στο κάθε άνθρωπο είναι καθαρά αντικειμενικό και ποτέ δεν μπορούμε να γνωρίζουμε σε ποια σχολή θα τα πάει καλύτερα (φαντάζομαι εμένα σε πολυτεχνική σχολή :loltooth: ) όμως ναι είναι καλύτερο από το τίποτα.

Αυτο ειναι μια καλη εξελιξη και στα λιγα συν της υπουργου. Το προτζεκτ αυτο το ειχε μελετησει ο γαβρογλου και το υλοποιει η κεραμεως.
Ευχομαι να μην βαλουν τετοιους περιορισμους και γινει στην πραξη δωρο αδωρο.

Καταπληκτική απόφαση, επόμενος στόχος κατάργηση των πανελληνίων. Δεν μπορεί ένας μαθητής της Α λυκείου να ξέρει ποια σχολή του αρέσει και να διαλέξει πεδίο. Οι άνθρωποι αλλάζουν και ευτυχώς αυτή η απόφαση θα μας βοηθήσει να συνειδητοποιήσουμε κάποια πράγματα που οι δυτικές χώρες έχουν καταλάβει 50+ χρόνια πριν


Πάντως αρκετά τραγικό θα είναι αν αυτό το άτομο που πάει σε άλλη σχολή συνειδητοποιήσει ότι η διαφορετική σχολή του αρέσει περισσότερο και έκανε λάθος επιλογή, εκεί να δεις χαμός
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Πάντως αρκετά τραγικό θα είναι αν αυτό το άτομο που πάει σε άλλη σχολή συνειδητοποιήσει ότι η διαφορετική σχολή του αρέσει περισσότερο και έκανε λάθος επιλογή, εκεί να δεις χαμός
Καλύτερα να μάθεις τί πραγματικά σου αρέσει, παρά να μην το μάθεις ποτέ. Μέσα από κάποιο μεταπτυχιακό κ.λπ. θα μπορέσει να ασχοληθεί με αυτό αργότερα.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Καλύτερα να μάθεις τί πραγματικά σου αρέσει, παρά να μην το μάθεις ποτέ. Μέσα από κάποιο μεταπτυχιακό κ.λπ. θα μπορέσει να ασχοληθεί με αυτό αργότερα.
Αληθεύει εξ'άλλου καθημερινά μαθαίνουμε πράγματα για τον εαυτό μας και οπωσδήποτε θα μπορέσει αυτό το άτομο να ασχοληθεί με αυτή την επιστήμη στο μεταπτυχιακό.

Αναφέρω για την περίπτωση που ενας νομικός πάει σε αρχιτεκτονική σχολή που έχει ελάχιστη ομοιότητα και θέλει να ασχοληθεί με το επάγγελμα του αρχιτέκτονα. Φυσικά και θα μπορέσει να αλλάξει σχολή όμως το να το συνειδητοποιείς για εμένα είναι τραγικό στην αρχή διότι θα έχεις "χάσει" κάποιο χρόνο (το έχω περάσει), όμως φυσικά ποτέ δεν είναι αργά
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Αληθεύει εξ'άλλου καθημερινά μαθαίνουμε πράγματα για τον εαυτό μας και οπωσδήποτε θα μπορέσει αυτό το άτομο να ασχοληθεί με αυτή την επιστήμη στο μεταπτυχιακό.

Αναφέρω για την περίπτωση που ενας νομικός πάει σε αρχιτεκτονική σχολή που έχει ελάχιστη ομοιότητα και θέλει να ασχοληθεί με το επάγγελμα του αρχιτέκτονα. Φυσικά και θα μπορέσει να αλλάξει σχολή όμως το να το συνειδητοποιείς για εμένα είναι τραγικό στην αρχή διότι θα έχεις "χάσει" κάποιο χρόνο (το έχω περάσει), όμως φυσικά ποτέ δεν είναι αργά
Αυτός ο χρόνος δεν είναι χαμένος...στα 20+ μικρός είσαι ακόμη να βρεις τι θες... πίστεψε με ένας φοιτητής που μπει στα 22-23 σε μια σχολή που όντως γουστάρει είναι πολύ πιθανό να έχει καλύτερη επαγγελματική και ακαδημαϊκή πορεία από έναν που μπήκε στα 18 διότι πάει πιο στοχευμένα και κατασταλαγμένος
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
αλλη δουλεια δεν ειχαν να βιωσω και αλλο το ελληνικο πανεπιστημιο..
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κανένα νόημα δε βρίσκω σε αυτό πραγματικά. Το Erasmus είναι μια εμπειρία γιατί ακριβώς φεύγεις από τη χώρα σου και βλέπεις πώς λειτουργεί μια άλλη χώρα. Όχι μόνο σε επίπεδο πανεπιστημίου, αλλά ζεις και μόνος σου στο εξωτερικό, συναναστρέφεσαι με άλλους πολιτισμούς, άλλες γλώσσες, άλλες νοοτροπίες. Πηγαίνοντας σε άλλο τμήμα για ένα εξάμηνο (δηλαδή τι; Άμα σπουδάζω βιολογία πάω στη Νομική ή στην ιατρική; Ή στους Μηχανολόγους; Ή στο Βιολογικό άλλης πόλης) τι ακριβώς κερδίζω; Να παρακολουθήσω άσχετα μαθήματα; Μαθήματα σχετικά για να μάθω κάτι άλλο; Δεν καταλαβαίνω το σκοπό. Ακόμα και πόλη να αλλάζεις τι το διαφορετικό θα συναντησεις; Το Ελληνικό Πανεπιστήμιο είναι ένα. Η νοοτροπία είναι ίδια παντού. Πραγματικά τη βρίσκω ηλίθια ιδέα.

Επίσης στον φίλο που είπε παραπάνω "ε γιατί κάποιος να πιάνει μια θέση σε μια σχολή που δεν του άρεσει". Σου προτείνω να είσαι λιγότερο αυστηρός με τον εαυτό σου. Η ζωή είναι γεμάτη εκπλήξεις, μη εκπλήρωση αρχικών επιθυμιών, ανεύρεση εναλλακτικών και χτίσιμο ονείρων από την αρχή. Γίνε πιο ευέλικτος. Θα σε βοηθήσει. Οι σχολές είναι γεμάτες 18χρονα που δεν ξέρουν τι θέλουν κι είναι απολύτως λογικό. Δεν ειναι περίεργο ούτε σπάνιο ούτε κακό. Είναι λίγοι αυτοί που ξέρουν τι θέλουν σε τόσο μικρη ηλικία και πίστεψε με όλοι κάποια στιγμή αμφισβητούν τις επιλογές τους. Επίσης μεγαλώνοντας αλλάζουμε και αλλάζουν κι οι ανάγκες μας.
Δεν είσαι υποχρεωμένος στα 18 να ξέρεις τι θέλεις να κάνεις. Ας σταματήσει αυτή η επίθεση στα αναποφάσιστα παιδιά. Μπορεί οι γονείς σας να έζησαν σε μια εποχή που διάλεγαν κάτι και μπορούσαν να ζήσουν από αυτό. Στη σημερινή εποχή διαλέγεις κάτι και μπορεί να μη σου αποφέρει τίποτα. Κάπως πρέπει να ζήσεις και να είσαι ευέλικτος.
Επίσης το ότι έχεις τη δυνατότητα να ξαναδώσεις δε σημαίνει ότι θα το κάνεις. Δεν είσαι υποχρεωμένος. Κάποιοι θέλουν να προχωρήσουν παρακάτω τη ζωή τους με το χαρτί που τους δόθηκε. Και δε θα σας δώσουν και λογαριασμό. Επίσης μπορεί να ξαναδώσεις,αλλά όχι αμέσως αλλά μετά από Χ χρόνια.
Μπορείς να κάνεις μια δουλειά μέχρι τα 40 και στα 41 να σπουδάσεις

Βάλτε και λίγη φαντασία, μικρά μου γρανάζια
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Κανένα νόημα δε βρίσκω σε αυτό πραγματικά. Το Erasmus είναι μια εμπειρία γιατί ακριβώς φεύγεις από τη χώρα σου και βλέπεις πώς λειτουργεί μια άλλη χώρα. Όχι μόνο σε επίπεδο πανεπιστημίου, αλλά ζεις και μόνος σου στο εξωτερικό, συναναστρέφεσαι με άλλους πολιτισμούς, άλλες γλώσσες, άλλες νοοτροπίες. Πηγαίνοντας σε άλλο τμήμα για ένα εξάμηνο (δηλαδή τι; Άμα σπουδάζω βιολογία πάω στη Νομική ή στην ιατρική; Ή στους Μηχανολόγους; Ή στο Βιολογικό άλλης πόλης) τι ακριβώς κερδίζω; Να παρακολουθήσω άσχετα μαθήματα; Μαθήματα σχετικά για να μάθω κάτι άλλο; Δεν καταλαβαίνω το σκοπό. Ακόμα και πόλη να αλλάζεις τι το διαφορετικό θα συναντησεις; Το Ελληνικό Πανεπιστήμιο είναι ένα. Η νοοτροπία είναι ίδια παντού. Πραγματικά τη βρίσκω ηλίθια ιδέα.

Επίσης στον φίλο που είπε παραπάνω "ε γιατί κάποιος να πιάνει μια θέση σε μια σχολή που δεν του άρεσει". Σου προτείνω να είσαι λιγότερο αυστηρός με τον εαυτό σου. Η ζωή είναι γεμάτη εκπλήξεις, μη εκπλήρωση αρχικών επιθυμιών, ανεύρεση εναλλακτικών και χτίσιμο ονείρων από την αρχή. Γίνε πιο ευέλικτος. Θα σε βοηθήσει. Οι σχολές είναι γεμάτες 18χρονα που δεν ξέρουν τι θέλουν κι είναι απολύτως λογικό. Δεν ειναι περίεργο ούτε σπάνιο ούτε κακό. Είναι λίγοι αυτοί που ξέρουν τι θέλουν σε τόσο μικρη ηλικία και πίστεψε με όλοι κάποια στιγμή αμφισβητούν τις επιλογές τους. Επίσης μεγαλώνοντας αλλάζουμε και αλλάζουν κι οι ανάγκες μας.
Δεν είσαι υποχρεωμένος στα 18 να ξέρεις τι θέλεις να κάνεις. Ας σταματήσει αυτή η επίθεση στα αναποφάσιστα παιδιά. Μπορεί οι γονείς σας να έζησαν σε μια εποχή που διάλεγαν κάτι και μπορούσαν να ζήσουν από αυτό. Στη σημερινή εποχή διαλέγεις κάτι και μπορεί να μη σου αποφέρει τίποτα. Κάπως πρέπει να ζήσεις και να είσαι ευέλικτος.
Επίσης το ότι έχεις τη δυνατότητα να ξαναδώσεις δε σημαίνει ότι θα το κάνεις. Δεν είσαι υποχρεωμένος. Κάποιοι θέλουν να προχωρήσουν παρακάτω τη ζωή τους με το χαρτί που τους δόθηκε. Και δε θα σας δώσουν και λογαριασμό. Επίσης μπορεί να ξαναδώσεις,αλλά όχι αμέσως αλλά μετά από Χ χρόνια.
Μπορείς να κάνεις μια δουλειά μέχρι τα 40 και στα 41 να σπουδάσεις

Βάλτε και λίγη φαντασία, μικρά μου γρανάζια
Αναρωτιέμαι ποιος είναι αυτός ο καταπληκτικός φίλος που ξεστόμισε αυτή την καταπληκτική κουβέντα, μήπως είμαι εγώ και δεν το έχω καταλάβει ακόμα :(

Όμως ναι όντως δεν υπάρχει όριο στις σπουδές. Όπως έχω αναφέρει και παλιότερα και όπως αναφέρεις κι εσύ η ηλικία των 18 είναι αρκετά μικρή για να έχει αποφασίσει κάποιος 100% σχετικά με το τι θέλει να κάνει στη ζωή του. Εννοείται ότι μεγαλώνοντας αλλάζουν οι ανάγκες, αδιαμφισβήτητο.

Πάντως συμφωνώ απόλυτα για την άποψη σου για το Εράσμους, δεν έχει αρκετή λογική όμως ενδιάμεσα μπορεί να βοηθήσει τους φοιτητές να δούνε περισσότερα μέρη και "κόσμους" επιστημών.

Η φαντασία για εμένα είναι το Α και το Ω της μικρής μου ύπαρξης. Χωρίς την φαντασία η ζωή του ανθρώπου θα ήταν περιττή και ανιαρή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
αλλη δουλεια δεν ειχαν να βιωσω και αλλο το ελληνικο πανεπιστημιο..

πέρα από την πλάκα, οι αναμνήσεις είναι υπέροχες! :D η τσίχλα κολλημένη κάτω από το έδρανο ως δείγμα βαθυστόχαστης σκέψης, στοχοπροσήλωσης σε αυτά που λέει ο ΔΕΠ...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top