Έμεινε από απουσίες η κόρη μου στη Β' Λυκείου - τι να κάνω;

nikosf1

Νεοφερμένος

Η nikosf1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ηρθαμε απο Αμερικη περισυ και εγραψα την κορη μου στην Β λυκειου. Ελληνικα πολυ λιγα, μαθαινει σιγα σιγα, κανουμε εντατικα Ελληνικα οσο μπορουμε, βλεψεις για πανελληνιες δεν εχουμε, ΑΛΛΑ....οσο και αν προσπαθησαμε σαν γονεις, δεν πηγαινε σχολειο, Ακουγε και απο αλλα παιδια οτι σβηνουν τις απουσιες και τωρα ξαφνικα εχει ξεπερασει το οριο, και δεν θα την αφησουν να αποφοιτησει.
Τι επιλογες εχει μην ξερωντας Ελληνικα; Νυχτερινα σχολεια κλπ δεν το βλεπω λογω γλωσσας.
Υποτιθεται οτι πρεπει να επναλαβει την 3η Λυκειου αλλα εκεινη λεει οτι δεν θα παει.
Δεν μπορω να σκεφτω το παραμικρο για δουλεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Μη βιάζεσαι. Αν δεν έχει υπερβεί υπερβολικά το όριο υπάρχουν πιθανότητες να της χαριστούν κάποιες και να μη μείνει λόγω απουσιών.

1642007184809.png
 

nikosf1

Νεοφερμένος

Η nikosf1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μας εχει παρει απο κατω. Εχαι 154 . Με πηρε η διεθηντρια σημερα να μου πει οτι τελειωσε το θεμα
 
Top