Άσκηση στα Μαθηματικά

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
15555.PNG

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

166666.PNG
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
1) a>0 και b<0
2) Συγκλίνει
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
View attachment 85867
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 85868
θα απαντησω για το 2ο, για το 1ο δεν εχω ιδεα

γενικα εχουμε




αρα μπορεις να καταλαβεις αν παρεις μετα οριο στο γενικευμενο ολοκληρωμα οτι συγκλινει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1) a>0 και b<0
2) Συγκλίνει
βαλε ξανα τον putin
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Οταν με απογοητεύσει ξανά η ομάδα μάλλον αυτό θα κάνω.
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
20000.PNG

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

21111.PNG
 

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το δεύτερο (υποθέτοντας ότι η εκμάθηση έχει φθίνουσες αποδόσεις)
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
55555.PNG

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

11111111.PNG

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οποιος ξερει να μου πει αν ειανι σωστα ευχαριστω
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bovid19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bovid19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το πρώτο με την παράγωγο σωστό είναι, το δεύτερο δεν το προλαβαίνω γιατί πρέπει να την κάνω. Καλή τύχη.
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
εχω τελειωσει απλως δεν ξερω αν ειναι σωστα να ξερω αν περασα
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
View attachment 85872
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 85873
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οποιος ξερει να μου πει αν ειανι σωστα ευχαριστω








Ελπιζω να μην εκανα καμια πατατα..

προφανως με αυτο τον τροπο εχουμε μια σχεση με την f στο (0,1) καθως στα ακρα η f μηδενιζεται αρα αποκλειεται να πιανει μεγιστη τιμη εκει περα αλλα σε ενα εσωτερικο σημειο του π.ο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top