Άσκηση Φυσικής

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γεια σας . Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος να λύσει μια άσκηση φυσικής για την ξαδέρφη μου που είναι β λυκείου θεωρητική και παιδεύεται με την φυσική γενικής ;;; 😑
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Γεια σας . Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος να λύσει μια άσκηση φυσικής για την ξαδέρφη μου που είναι β λυκείου θεωρητική και παιδεύεται με την φυσική γενικής ;;; 😑
Καλος δεν ξερω αν υπαρχει? αλλα ριχτη να την δουμε, θα σου κανουμε καλη τιμη.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-10-31-11-12-28-265_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    Screenshot_2021-10-31-11-12-28-265_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    882.5 KB · Εμφανίσεις: 149

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Επιβεβαιώσε με την ξαδελφη οτι προκειται για αυτη τη ασκηση και το συγκεκριμενο σχημα

1635672205508.png

1635672486259.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Επιβεβαιώσε με την ξαδελφη οτι προκειται για αυτη τη ασκηση και το συγκεκριμενο σχημα

View attachment 87184
View attachment 87186
Μισό .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επιβεβαιώσε με την ξαδελφη οτι προκειται για αυτη τη ασκηση και το συγκεκριμενο σχημα

View attachment 87184
View attachment 87186
Ναι αυτό είναι .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ξαναρωτα το κοριτσι αν εχουν κανει κανονες κιρκωφ να ξερω τι θα κανω.
Ναι ειναι δυσκολη για το παιδι.
Μισό !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξαναρωτα το κοριτσι αν εχουν κανει κανονες κιρκωφ να ξερω τι θα κανω.
Ναι ειναι δυσκολη για το παιδι.
Οχι δεν έχουν κάνει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Καλός είσαι τελικά ! Ευχαριστουμε πόλυ
Πουσε καλη μου , δεν ξερω και το ονομα σου, Οι εννοιες που θα χρησιμοποιησω ειναι λιγο πολυ πολυτεχνειου.
Μηπως το παιδι να μου εβαζε σε λινκ εδω το βιβλιο τους να καταλαβω τι κανουν , μην λεμε παπαντζες .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πουσε καλη μου , δεν ξερω και το ονομα σου, Οι εννοιες που θα χρησιμοποιησω ειναι λιγο πολυ πολυτεχνειου.
Μηπως το παιδι να μου εβαζε σε λινκ εδω το βιβλιο τους να καταλαβω τι κανουν , μην λεμε παπαντζες .
Δεν έχει λογαριασμό εγώ θα στο στείλω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πουσε καλη μου , δεν ξερω και το ονομα σου, Οι εννοιες που θα χρησιμοποιησω ειναι λιγο πολυ πολυτεχνειου.
Μηπως το παιδι να μου εβαζε σε λινκ εδω το βιβλιο τους να καταλαβω τι κανουν , μην λεμε παπαντζες .
Αν κουράζεσαι όμως δεν είναι ανάγκη .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν έχει λογαριασμό εγώ θα στο στείλω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν κουράζεσαι όμως δεν είναι ανάγκη .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.
Δεν έχει λογαριασμό εγώ θα στο στείλω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν κουράζεσαι όμως δεν είναι ανάγκη .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ωραια. αμα δουλευε κιολας θα ηταν καλυτερα.
Τωρα παω την μανα μου να κανει ραπιτ τεστ , θα το μελετησω μετα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,495 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα εχουμε , ειμαστε μια κοβιτ φρι οικογενεια , δεν τον θελουμε.
Γιατι ποιος τον θέλει .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως αφού δεν ανοίγει δεν πειράζει. Λυσ'το όπως μπορείς κι ας είναι του Πολυτεχνείου δεν πειράζει δεν θα παρεξηγηθεί
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και τι έχουν κάνει τότε ; :P
Δεν ξέρω καλέ . Εγώ ρώτησα αυτό που μου είπε ο Γιάννης κ μου είπε ότι δεν το έχουν διδαχθεί
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και οι λύσεις στο ίντερνετ δείχνουν μόνο το αποτέλεσμα 😢 κ φαίνεται ότι είναι έτοιμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Δεν ξέρω καλέ . Εγώ ρώτησα αυτό που μου είπε ο Γιάννης κ μου είπε ότι δεν το έχουν διδαχθεί
Κοίταξε, πιστεύω ότι σίγουρα έχουν μάθει τον νόμο των ρευμάτων του kirchoff. Η ξαδέλφη σου δεν το θυμάται πιθανότατα ή δεν παρουσιάστηκε με αυτό το όνομα ο νόμος. Ούτως η άλλως είναι αδύνατο να μιλήσεις για διακλαδισμό ενός ρεύματος αυθαίρετα και αόριστα χωρίς κάποια παραδοχή. Ρώτα την εάν τους έχει αναφέρει λοιπόν o καθηγητής ότι το αλγεβρικό άθροισμα των ρευμάτων που μπαίνουν σε έναν κόμβο είναι ίσο με το αλγεβρικό άθροισμα των ρευμάτων που βγαίνουν από αυτόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κοίταξε, πιστεύω ότι σίγουρα έχουν μάθει τον νόμο των ρευμάτων του kirchoff. Η ξαδέλφη σου δεν το θυμάται πιθανότατα ή δεν παρουσιάστηκε με αυτό το όνομα ο νόμος. Ούτως η άλλως είναι αδύνατο να μιλήσεις για διακλαδισμό ενός ρεύματος αυθαίρετα και αόριστα χωρίς κάποια παραδοχή. Ρώτα την εάν τους έχει αναφέρει λοιπόν o καθηγητής ότι το αλγεβρικό άθροισμα των ρευμάτων που μπαίνουν σε έναν κόμβο είναι ίσο με το αλγεβρικό άθροισμα των ρευμάτων που βγαίνουν από αυτόν.
Περίμενε
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,355 μηνύματα.
Βαριέμαι να διαβάσω ολα τα μηνύματα.
Αμα είναι σχολικου βιβλίου δεν τους δινουν το βιβλιαράκι με τις απαντησεις;

Πάντως μπορεί να δει για ηλεκτρονικά βοηθήματα, ξερω γω ta exei ola, εκτος και αν εχει κλείσει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top