Άσκηση Άλγεβρας

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με την παρακάτω άσκηση ; Την έφτασα σε ένα σημείο αλλά από κει και έπειτα δεν μπορεσα να τη προχωρήσω.
View attachment 82155
Ευχαριστώ.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
IMG_20210609_154744.jpg

Τώρα είναι εντάξει πιστεύω
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
ελα ρε εκανες το δυσκολο να το κανεις ολο ημιτονο και κολλησες στο ευκολο μετα!!τελικα τις γωνιες με το αθροισμα τις κανετε?
ημ2χ=1 2χ=2κπ+π/2 χ=κπ+π/4 τις λυσεις τις θες στο [0,2π] οποτε χ=π/4 και χ=π+π/4=5π/4
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
ελα ρε εκανες το δυσκολο να το κανεις ολο ημιτονο και κολλησες στο ευκολο μετα!!τελικα τις γωνιες με το αθροισμα τις κανετε?
ημ2χ=1 2χ=2κπ+π/2 χ=κπ+π/4 τις λυσεις τις θες στο [0,2π] οποτε χ=π/4 και χ=π+π/4=5π/4
Χαχα ναι σκαλωσε το μυαλό μου εκεί. Μερικές φορές κάνουμε τα "δύσκολα" και κολλάμε στα εύκολα. Δεν ξέρω αν είναι μεσα στην ύλη, αλλά ο καθηγητής μας στο σχολείο μας τους έδειξε.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.
Χαχα ναι σκαλωσε το μυαλό μου εκεί. Μερικές φορές κάνουμε τα "δύσκολα" και κολλάμε στα εύκολα. Δεν ξέρω αν είναι μεσα στην ύλη, αλλά ο καθηγητής μας στο σχολείο μας τους έδειξε.
kala εκανε και σας τους εδειξε.ειναι πολυ χρησιμοι τυποι,απλα το λεω γτ ξερω οτι δεν τα κανουνε πλεον στο λυκειο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top