Άγχος και Πανελλήνιες

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
...παντα ημουν καλη μαθητρια...ποτε δεν ειχα Μ.Ο κατω απο 19 κ φετος που θα δωσω πανελληνιες κατι εχω παθειιι... :'( δεν μπορω να συγκεντρωθω κ να κατσω να διαβασω...βαριεμαι κ ολο τεμπελιαζω// ! Μονο Χημεια Κατ μ'αρεσει να διαβαζω κ μαθηματικα Κατ...τα υπολοιπα κ κυριως Βιολογια κ Φυσικη..... ΒΑΡΙΕΜΑιιι/ Τι να κανωωω ??? :jumpy: Πειτεεεε κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
...παντα ημουν καλη μαθητρια...ποτε δεν ειχα Μ.Ο κατω απο 19 κ φετος που θα δωσω πανελληνιες κατι εχω παθειιι... :'( δεν μπορω να συγκεντρωθω κ να κατσω να διαβασω...βαριεμαι κ ολο τεμπελιαζω// ! Μονο Χημεια Κατ μ'αρεσει να διαβαζω κ μαθηματικα Κατ...τα υπολοιπα κ κυριως Βιολογια κ Φυσικη..... ΒΑΡΙΕΜΑιιι/ Τι να κανωωω ??? :jumpy: Πειτεεεε κατι...

Να αναγκάσεις, βασανιστικά τον εαυτό σου να διαβάσει.:D

Η βαρεμάρα καταπολεμείται με βαρεμάρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvena

Νεοφερμένος

Η savvena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
...παντα ημουν καλη μαθητρια...ποτε δεν ειχα Μ.Ο κατω απο 19 κ φετος που θα δωσω πανελληνιες κατι εχω παθειιι... :'( δεν μπορω να συγκεντρωθω κ να κατσω να διαβασω...βαριεμαι κ ολο τεμπελιαζω// ! Μονο Χημεια Κατ μ'αρεσει να διαβαζω κ μαθηματικα Κατ...τα υπολοιπα κ κυριως Βιολογια κ Φυσικη..... ΒΑΡΙΕΜΑιιι/ Τι να κανωωω ??? :jumpy: Πειτεεεε κατι...

το κλειδι ειναι να βρεις τροπους να τα κανεις ενδιαφεροντα οπως για παραδειγμα να βρισκεις τις πιο ενδιαφερον πλευρες του μαθηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
λες ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Απενεργοποιείς οτιδήποτε (TV, κινητό, internet, etc...) μπορεί να σου αποσπάσει την προσοχή και συγκεντρώνεσαι. 8 μήνες έμειναν, υπομονή.

Επίσης, το να θέσεις ένα στόχο βοηθάει, δίνοντάς σου κίνητρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvena

Νεοφερμένος

Η savvena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ναι λεω, απλα για να λεω και την αληθεια προσωπικα εγω δεν βρισκω κατι ενδιαφερον σε αυτα τα μαθηματα εσυ ομως ισως. ε;;;;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μπα μη το λες....μονο στην Χημεια κ στα μαθηματικα τα υπολοιπα απαπαπα....αλλαααα Χημικο θελω να περασω δν μπορω να κανω κι αλλιως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvena

Νεοφερμένος

Η savvena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
σε καταλαβαινω εγω πηγα θεωριτικη μονο και μονο επειδη δεν συμπαθουσα αυτα τα μαθηματα τι να κανεις ομως υπομονη σκεψου οτι ειναι η τελευταια χρονια, ισως σε παρηγορησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γ λυκειου εισαι κ εσυ τωρα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Απενεργοποιείς οτιδήποτε (TV, κινητό, internet, etc...) μπορεί να σου αποσπάσει την προσοχή και συγκεντρώνεσαι. 8 μήνες έμειναν, υπομονή.

Επίσης, το να θέσεις ένα στόχο βοηθάει, δίνοντάς σου κίνητρο.

συμφωνω! το να θεσεις ενα στοχο ειναι το σημαντικοτερο πιστευω..τουλαχιστον αυτο εκανα εγω.Ετσι καθε φορα που βαριεσαι ή θες να τα παρατησεις θα σκεφτεσαι το στοχο σου (τη σχολη που θελεις) και αυτο πιστευω θα σου δινει δυναμη.Υπομονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
βαλε φωτογραφιες του brand pit στις σελιδες της φυσικης, ξερεις τωρα ταλαντωσεις

και βρες αλλους για τα υπολοιπα βιβλια


σοβαρα τωρα
εγω ελυνα ασκησεις με τα μουσικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Απενεργοποιείς οτιδήποτε (TV, κινητό, internet, etc...) μπορεί να σου αποσπάσει την προσοχή και συγκεντρώνεσαι. 8 μήνες έμειναν, υπομονή.

Επίσης, το να θέσεις ένα στόχο βοηθάει, δίνοντάς σου κίνητρο.
:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvena

Νεοφερμένος

Η savvena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ναι δυστηχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Να σου πω κατι;Στα @@ που δεν εχεις αν θα απογοητευσεις καποιον αλλον.Το θεμα ειναι ο εαυτος σου.Μην σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι γιατι σπανια εχουν δικιο.
Κατι αλλο:Εχεις αγχος και δινεις πανελληνιες;Λογικα ησουν απο πριν αγχωτικο ατομο.
Και γω ημουν και μπορω να πω οτι σε καταλαβαινω εν μερει.Μετα την πρωτη λυκειου ομως, αρχισα να βλεπω αλλιως τα πραγματα.Πολυ πιο χαλαραααααα.Ηρθε η 3η λυκειου και δεν ειχα τσιπα πανω μου.Οι γονεις μου πιστευαν οτι δεν θα περασω ουτε μαθηματικο σαμου(γιατι αυτος ηταν ο χαμηλοτερος στοχος μου γιατι μπορω να παρω μεταγραφη αθηνα).Εγω ομως δεν τους εδινα σημασια γιατι ηξερα οτι γουσταρα αυτο που διαβαζα, γιαυτο και δεν χρειαζοταν να διαβασω πολυ.Τελικα;18100(σημασια δεν εχουν τα μορια, τοχω ξαναπει, αλλα το αν πετυχαινεις τον στοχος σου, και εμενα ηταν σεμφε/μαθηματικο).Και πιστευω πως αδικιθηκα στη φυσικη αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...:P

Θελω να σου πω πως αμα δεν εχεις αγχος, και περνας καλυτερα την ωρα σου και πιο χαλαρα, και εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να αποδοσεις οσο καλυτερα μπορεις.:)

Οσον αφορα αυτο με την νομικη, δεν υπαρχει 'κορυφαια σχολη'. ειναι υποκειμενικο αυτο.Αναλογα με το τι θελει ο καθενας, εχει τη δικια του 'κορυφη'.Π.χ. ο πατερας μου μπορουσε να παει νομικη αλλα προτιμησε παιδαγωγικα.(μιλαω για prehistoric age :P)

Το ξερω πως δεν βοηθησα και πολυ, γιατι ο,τι και να σου γραψει καποιος απο ενα φορουμ, δεν αλλαζει τιποτα, εκτος αν το αποφασισεις μονη σου.Οποτε...να η ροδος να και το πιδημα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
δε πειραζει ρε καλα εκανες και τα ειπες!ο,τι θες εδω ειμαστε!δυστυχως δε μπορω να σε συμβουλευσω γιατι κι εγω αντιμετωπιζω παρομοια προβληματα.Το θεμα εισαι εσυ.θα συμφωνησω με τον m3Lt3D στο οτι πρεπει να να δεις τι θελεις εσυ ο ιδιος κια να μη φοβασαι αν θα απογοητευσεις τους αλλους.Πανελληνιες δινεις,δε τρεχεις στο Μαραθωνιο.Κανε την ατομικη σου προσπαθεια κι ο,τι βγει.Ολα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
ουτε την νομικη που θεωρειται η κορυφη απο την κατευθθνση μ μπορω να πιασω.
A δηλαδή διαλέγουμε σχολές με βάση το ποιά θα εντυπωσιάσει πιο πολύ τον περίγυρό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pessimistic

Νεοφερμένος

Ο pessimistic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα το θεμα μου ειναι πωσ ειμαι αγχωδησ σε καθε τομεα τησ ζωσ μου.χεστηκα για την νομικη κ τι θα μου πουνε οι αλλοι!!!θελω ομωσ να τα παω καλα κ να πιασω την ψυχολογια.αλλα αν δν πιασω ουτε αυτη?πιστευω οτι μ ταιριαζει.δεν αφησα ποτε κανεναν να κανει επιλογεσ για εμενα.απλωσ θελω να φυγω απο αυτη την πολη γιατι καταλαβαινω οτι μου κανει κακο.τεσπα δν μπορω να διαβασω εχω κολλησει τελειως!!!!!!!!!!κ ειλικρινα δν ξερω τι να κανω!!υπολογιζω συνεχεια μορια κ μαντευω τισ βασεισ διαβασμα 000000.
-----------------------------------------
μα ειπα οτι ψυχολογία θελω.οσο και να βγαλω αυτο θα δηλωσω απλωσ πιεζομαι δν ειμαι δηθεν ειλικρινα ουτε που θεωρω κ καμια σπουδαια σχολη την νομικη.η ψυχολογια ειναι επιστημη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasoulini:)

Νεοφερμένος

Η Athanasoulini:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
κοιτα το θεμα μου ειναι πωσ ειμαι αγχωδησ σε καθε τομεα τησ ζωσ μου.χεστηκα για την νομικη κ τι θα μου πουνε οι αλλοι!!!θελω ομωσ να τα παω καλα κ να πιασω την ψυχολογια.αλλα αν δν πιασω ουτε αυτη?πιστευω οτι μ ταιριαζει.δεν αφησα ποτε κανεναν να κανει επιλογεσ για εμενα.απλωσ θελω να φυγω απο αυτη την πολη γιατι καταλαβαινω οτι μου κανει κακο.τεσπα δν μπορω να διαβασω εχω κολλησει τελειως!!!!!!!!!!κ ειλικρινα δν ξερω τι να κανω!!υπολογιζω συνεχεια μορια κ μαντευω τισ βασεισ διαβασμα 000000.

Ωχ καημενούλα!!! μην κάνεις και έτσι... κοίτα, θα μιλήσω προσωπικά αλλά και με στοιχεία από εμπειρίες άλλων (συμμαθητών και μη). Ολοι έχουμε κάπου κάπου τις στραβές μας! Μέρες που αγχωνόμαστε λίγο παραπάνω, μέρες που δεν μπορούμε να μάθουμε λέξη, μέρες που δεν καταλαβαίνουμε και πολλά, μέρες που το κεφάλι μας βουρλίζεται,μέρες που έχουμε νεύρα, που ξεσπούμε, μέρες....(1000 παραδείγματα)!
Τι να το κάνεις όμως να τρελαινεσαι!..
Χαλάρωσε, σταμάτα να σκέφτεσαι τις σχολές, την αποτυχία, τα μόρια, κτλ
Κάνε κάτι που σε ευχαριστεί για λίγο!χίλιες φορές να ξεκουραστείς 1 βδομάδα και να συνεχίσεις με καθαρό μυαλό και καλή ψυχολογία, παρά να ρίχνεις τον εαυτό σ σταδιακά (Ασε που αυτή η περίοδος είναι λίγο, εως πολύ, κουραστική για τους περισσότερους! Σου βγαίνει όλη η κούραση μαζί με όλο το άγχος πακέτο!- είμαστε στη μέση της χρονιάς)
Δε μιλώ τυχαία! Και γω ήμουν σημαιοφόρος, απουσιολόγος...
Ωστόσο, δε χρειάζεται να τρελαινόμαστε κι όλας! Όσο για τη σχολή που θες , βάλε στόχο, με ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ...
Όταν έχεις όραμα, αυτοπεποίθηση και αισιοδοξία, τίποτα δε σε σταματά!
Μίλα και λίγο με τον εαυτό σου, μην αυθυποβάλλεσαι και σκέφτεσαι αρνητικά ή ότι έχεις κάποιο πρόβλημα. Και πάνω απ όλα κλείνε και λίγο τα αυτιά σου όταν σε πρήζουν οι άλλοι με τις φαρφάρες τους! (καταλαβαίνεις)
Ελπίζω να σου έδωσα λίγο δύναμη:)
Υ.Γ. ξεκουράστηκες καθόλου στις γιορτές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ειναι πολλα τα παιδια που αγχνωνοντε τοσο πολυ για τις εξετασεις....δυστυχως ετσι το εχουν καταντησει το σχολειο να διαβαζουμε για 2 βδομαδες κολοεξετασεων....ολοι μας εχουμε αγχος αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο...λυση??? πρωτα ηρεμησε σκεψου ψυχραιμα....μη βαζεις αρνητικες σκεψεις στο μυαλο σου πχ. τι θεματα θα βαλουν?θα γραψω καλα??θα πεσουν οι βασεις?? κτλπ

γτ αυτα ειναι η κυρια αιτια του αγχους(και γω οταν σκεφτομαι τον Μαιο και τις πανελληνιες αγχωνομαι).....μην αφηνεις τον καιρο να περναει,αρχησε να διαβαζεις λιγο οσο μπορεις και σιγα σιγα θα το συνηθισεις....5 μηνες ειναι παιδια καντε μια προσπαθεια να τελιωνουμε με αυτο τον βραχνα που λεγετε πανελληνιες...we can do itttttttttttttttttttttttttttttttttt!!~ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pessimistic

Νεοφερμένος

Ο pessimistic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα διαβασα αρκετα τισ πρωτεσ μερεσ αλλα μετα τιποτα.δυσκολευομαι να συγκεντρωθω.σκεφτομαι ολα τα κενα που εχω.απο τν κυριακη ειμαι παρα πολυ χαλια ενω ειχα χρονο να διαβασω ολη τηνν ωρα σερνομαι κυριολεκτικα.(κ αυτο που μου την δινει ειναι οτι οταν οι φιλεσ μου περασαν απο αντιστοιχη φαση τισ στηριξα απολυτα.ασχετο αλλα......)πωσ το ξεπερνατε εσεισ ολο αυτο?εχω τρελο αγχοσ...που δν μπορει καποιοσ να φανταστει.κ παλι σορρυ για το πρηξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top