[Δημοτικό] Σεξουαλική παρενόχληση ή υπερβολή;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτός ο πουριτανισμός θα μας πάει μπροστά.... Τι να πω, δεν έχω λόγια.



Πάνω-κάτω με κάλυψε ο Μάριος: ή του ύψους ή του βάθους.
Για ρωτήστε τον διευθυντή τι θα έκανε αν μια κοπελίτσα έκανε το ίδιο στο γιο του. Θα έκανε καταγγελία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α τελεια! θα τους την πει η δασκαλα κι αυτα δεν θα χουν καταλαβει καν τι γινεται....

και μετα θα βγει πρωτοσελιδο οτι παιδια δημοτικου βγαινουν στην πορνεια και διαφθειρουν τα καημενα τα ελληνοπουλα μεσα στο σχολειο μαλιστα!!
και μετα θα βγουν και οι πολιτικατζες και θα λενε περι ασυλου!

κουραστηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Απ' ότι μου είπε η κοπέλα, όλα θα εξαρτηθούν από την αντίδραση της άλλης μητέρας. Του κοριτσιού δηλαδή...
Αύριο θα μάθουμε νεότερα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με την Δασκάλα. Το θέμα είναι απόλυτα σοβαρό. Τα παιδιά μέσα στην πίεση του καπιταλιστικού πολιτισμού μη έχοντας άλλη διέξοδο παίζουν παιχνίδια δήθεν αθώα αλλά υποβόσκουν οι βασικές αρχές του πολιτισμού των ισχυρών. Σε τέτοια παιχνίδια στο υποσυνείδητο του παιδιού δημιουργείται η εντύπωση ότι το σώμα είναι ένα είδος απόλαυσης. :eek:. Το συγκεκριμένο παιδί στο μέλλον με μαθηματική ακρίβεια θα προτιμάει να κάνει έρωτα από την πίσω οδό και έτσι κυρίες και κύριοι θα ξεφύγουμε από τις βασικές αρχές αιώνων της εκκλησίας όπου είναι σαφές ότι έρωτας = αναπαραγωγή.

:worship: @ Δασκάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Απ' ότι μου είπε η κοπέλα, όλα θα εξαρτηθούν από την αντίδραση της άλλης μητέρας. Του κοριτσιού δηλαδή...
Αύριο θα μάθουμε νεότερα :mad:

Της παρα λίγο βιάσθήσας! να λες καλύτερα.:P
Μήπως να το βαράγαμε μέχρι να λυποθημούσε έτσι για συμμόρφωση,:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με την Δασκάλα. Το θέμα είναι απόλυτα σοβαρό. Τα παιδιά μέσα στην πίεση του καπιταλιστικού πολιτισμού μη έχοντας άλλη διέξοδο παίζουν παιχνίδια δήθεν αθώα αλλά υποβόσκουν οι βασικές αρχές του πολιτισμού των ισχυρών. Σε τέτοια παιχνίδια στο υποσυνείδητο του παιδιού δημιουργείται η εντύπωση ότι το σώμα είναι ένα είδος απόλαυσης. :eek:. Το συγκεκριμένο παιδί στο μέλλον με μαθηματική ακρίβεια θα προτιμάει να κάνει έρωτα από την πίσω οδό και έτσι κυρίες και κύριοι θα ξεφύγουμε από τις βασικές αρχές αιώνων της εκκλησίας όπου είναι σαφές ότι έρωτας = αναπαραγωγή.

:worship: @ Δασκάλα.


οριστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εxp.... ΠΕς μου σε παρακαλώ ότι είναι καυστικά χιουμοριστικό το πόστ σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ποια ειναι η Δασκαλα του σχολειου?:hmm:
Η ιδια με την δασκαλα-πρωτσγωνηστρια του Κολοκοτρωνιτσιου?:whistle:
Σοφη η παροιμια που λεει "Ουδης μωροτερος του Ιατρου, εαν δεν υπηρχαν οι Δασκαλοι."
(τραβηγμενη αλλα μεταξυ μας τους πιο προβληματικους σε αυτους τους δυο κλαδους τους βρισκεις.)
(το τι γελιο ριχνω οταν την λεω στον father,τον brother ή την κοπελα μου...χιχιχιχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εxp.... ΠΕς μου σε παρακαλώ ότι είναι καυστικά χιουμοριστικό το πόστ σου!


πες το και σε μενα, πλιζ.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ελπίζω να καταφέρει να γλυκάνει την άλλη μανούλα η συνάδελφος σου. Μήπως δηλαδή έτσι κι αλλιώς έτσι να την προσεγγίσει... Τι σκοπεύει να πει, σου είπε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ευτυχώς, απ' ότι έμαθα είναι γνωστές αλλά ποιός ξέρει πως θα της το παρουσιάσουν?!

Το θέμα μου εμένα ξέρετε ποιό είναι; Ας πούμε πως το παιδί πράγματι της έπιασε τον πωπουδάκο της.
Δε θα πρεπε να το νουθετήσουν με τρόπο, να του εξηγήσουν ότι δεν είναι σωστό... Τσάκ-μπαμ να τον διώξουν?!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι λες τωρα. διωγμος και απαγχονισμος. αυτη ειναι η παιδαγωγικη μεθοδος που ξερουν?
ολο το σκηνικο ειναι λαθος... ολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς. Εγώ δηλαδή, αφού τα έβρισκα με την άλλη μαμά (σε φάση, "αν ενοχλήθηκε η Αννούλα, ο Γιαννάκης θα τις πει συγγνώμη. Αλλα ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι σε αυτήν την ηλικία, αποκλείεται να είχε κάτι κακό στο μυαλό του") και μετά θα πηγαίναμε μαζί στη μυαλό του") και μετά θα πηγαίναμε μαζί στη δασκάλα, να τις πούμε ότι φέρεται αντιπαιδαγωγικά και... παρεξηγήσιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ευτυχώς, απ' ότι έμαθα είναι γνωστές αλλά ποιός ξέρει πως θα της το παρουσιάσουν?!

Το θέμα μου εμένα ξέρετε ποιό είναι; Ας πούμε πως το παιδί πράγματι της έπιασε τον πωπουδάκο της.
Δε θα πρεπε να το νουθετήσουν με τρόπο, να του εξηγήσουν ότι δεν είναι σωστό... Τσάκ-μπαμ να τον διώξουν?!!!!

Αυτο ακριβως.
Γι'αυτο ανεφερα νωριτερα κι εγω οτι ειμαστε ή του υψους του βαθους.
Ο διωγμος απο το σχολειο ειναι η εσχατη των ποινων και μαλιστα για να δωθει δεν ειναι τοσο απλο ουτε μπορει να προτεινεαι ελαφρια την καρδια!
Αλλα οπως εχουμε ξαναπει, πρωτον εχουμε περικυκλωθει απο ασχετους και σε μαλιστα σε "ευαισθητες" δουλειες, και δευτερον αντι να βρουμε την σωστη λυση η οποια θελει
Διαθεση
Γνωσεις
Χρονο
Ενδιαφερον
κτλ κτλ κτλ

παμε κατευθειαν στην πιο συντομη η οποια παντα ειναι και πιο "απανθρωπη".
Ποναει χερι?Κοψει χερι!
Αλλα εδω παμε να το κανουμε
"Νομιζω οτι ποναει το χερι ΣΟΥ, οποτε ας στο κοψω!"
Λυπαμαι για την καταντια τους/μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αυτο ακριβως.
Γι'αυτο ανεφερα νωριτερα κι εγω οτι ειμαστε ή του υψους του βαθους.
Ο διωγμος απο το σχολειο ειναι η εσχατη των ποινων και μαλιστα για να δωθει δεν ειναι τοσο απλο ουτε μπορει να προτεινεαι ελαφρια την καρδια!
Αλλα οπως εχουμε ξαναπει, πρωτον εχουμε περικυκλωθει απο ασχετους και σε μαλιστα σε "ευαισθητες" δουλειες, και δευτερον αντι να βρουμε την σωστη λυση η οποια θελει
Διαθεση
Γνωσεις
Χρονο
Ενδιαφερον
κτλ κτλ κτλ

παμε κατευθειαν στην πιο συντομη η οποια παντα ειναι και πιο "απανθρωπη".
Ποναει χερι?Κοψει χερι!
Αλλα εδω παμε να το κανουμε
"Νομιζω οτι ποναει το χερι ΣΟΥ, οποτε ας στο κοψω!"
Λυπαμαι για την καταντια τους/μας.

καλά έκανα και περίμενα πριν γράψω...

Ήμουν σίγουρη ότι θα με γλύτωνες από τον κόπο και θα τα έγραφες και πιο ωραία από μένα :D


αυτό ακριβώς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Εxp.... ΠΕς μου σε παρακαλώ ότι είναι καυστικά χιουμοριστικό το πόστ σου!

πες το και σε μενα, πλιζ.:confused:

Αχ αυτή η πλύση εγκεφάλου των ΜΜΕ έχει αποτελέσει τον σκοπό της. Δεν πιστεύουμε την αλήθεια.

Δεν το καταλαβαίνετε ότι είναι παιχνίδι των ισχυρών τέτοιες καταστάσεις. Προσπαθούν να μειώσουν την αναπαραγωγή επειδή οι μάζα έχει δύναμη. Παιχνίδι του bush είναι το κρυφτό. Και αφού δεν μπορούν να το κάνουν αυτό μας περνάνε στο υποσυνείδητο τον έρωτα της πίσω πόρτας έτσι ώστε να κάνουμε κ*λ*παιδα ώστε να μην έχουν δύναμη ...



:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
TΕλικα Πανο, ολα καλα με το Kaiser αλλα μαλλον εχει πολυ μεγαλη ακτινοβολια!!!:P
Σου ψηνει τον εγκφαλο βρεεεεεε!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παμε καλα;.... Σεξουαλικη παρενοχληση αυτο;.... Δλδ ελεος...! Εδω στο νηπιαγωγειο τα καναμε εμεις... Ενταξη, να το επιπληξουν το παιδι, αλλα οχι να το διωξουν απο το σχολειο... Πρεπει να ειναι πολυ διθεν και "καθως πρεπει" σχολειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πριν λίγο τηλεφώνησαν σε μια συνάδερφο από το σχολείο του γιού της (πηγαίνει στην 5η Δημοτικού) και της είπαν πως το παιδί κινδυνεύει να διωχθεί αύριο από το σχολείο επειδή παίζοντας κυνηγητό στο διάλειμμα άγγιξε μια συμμαθητριά του στον πωπό.
Της έκαναν σοβαρές παρατηρήσεις ως προς τη διαπαιδαγώγηση του παιδιού λέγοντας πως εκείνη φταίει για τη συμπεριφορά του και πως τα παιδιά απαγορεύεται να βλέπουν τηλεόραση...

Δεν μπορώ φυσικά να ξέρω τη σοβαρότητα της πράξης του μικρού, αν και τον έχω γνωρίσει και είναι πολύ ντροπαλό και σεμνό παιδάκι... Δεν μπορώ να πιστέψω πως περιείχε δόλο η πράξη του. Ωστόσο, ποιός είναι ο ρόλος του σχολείου σε κάτι τέτοιο και μάλιστα στις ηλικίες που συζητάμε?
Εμείς δε παίζαμε "σαλαμάκια" στο σχολείο; Ξέραμε σε αυτές τις ηλικίες τι σημαίνει σεξουαλική παρενόχληση;
Τι ρόλο έπαιξε άραγε στην απόφαση το γεγονός ότι το παιδί προέρχεται από τη Βουλγαρία;

Ειλικρινά δεν μπορώ να πω τίποτα...
Ήθελα να ήξερα τι άλλο θα ακούσουμε. Και, αν επιτρέπεται, σε ποιό σχολείο πάνε τα παιδάκια; Όχι οτι έχει σημασία, απλά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση.
Επίσης πολύ μεγάλη εντύπωση μου κάνει ο τρόπος με τον οποίο μίλησαν στη μητέρα του παιδιού, ρίχνοντάς της όλες τις ευθύνες (άραγε το σχολείο δεν έχει ευθύνη σε τίποτα ε;) και μάλιστα αναφέροντας την τηλεόραση :confused: (Αλήθεια, τι επηρεάζει περισσότερο ένα παιδί αυτής της ηλικίας, η τηλεόραση ή η δασκάλα? :hmm: )


Είναι πραγματικά πολύ λυπηρό το γεγονός οτι τέτοιοι άνθρωποι διδάσκουν τα παιδιά μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α ναι, ξέχασα...της είπαν πως το παιδί στο σπίτι τα έχει δει αυτά και τα κάνει και στο σχολείο!!! :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top