Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Δεν το προσεξα οτι εισαι στο βολο μηχανολογος. εγω ειμαι ημμυ βολο και θα κανω σκετο 10% για πατρα ημμυ επειδη δε δικαιουμαι μεταγραφη. οι φιλοι μου σκεφτονται για 10% μηχ κοζανης ή ημμυ ξανθης και απο κει μεταγραφη εμπ.Αμα μαθεις κατι περισσοτερο γραψτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο και μου ειπαν πως ακομα ουτε αυτοι ξερουν, περιμενουν να βγει και το ΦΕΚ
Ο συγκεκριμένος Νόμος 4264 έχει ήδη δημοσιευθεί στο ΦΕΚ 118 τ.Α στις 15-5-2014. Μάλλον διευκρινιστικές εγκυκλίους περιμένουν. Πάντως το πιθανότερο είναι ότι θα δικαιούσαι μεταφορά θέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis

Νεοφερμένος

Ο aristotelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ο συγκεκριμένος Νόμος 4264 έχει ήδη δημοσιευθεί στο ΦΕΚ 118 τ.Α στις 15-5-2014. Μάλλον διευκρινιστικές εγκυκλίους περιμένουν. Πάντως το πιθανότερο είναι ότι θα δικαιούσαι μεταφορά θέσης.


δεν ξερω, με ειπε πως περιμενουν και αυτοι μηπως βγει καμια ακομα τροπολογια, ακομα δεν ειναι σιγουροι
ελα μωρε σιγα σε 10 μερε ξεκιναν οι πανελληνιες, εχουνε χρονο :P ΕΛΛΑΔΑΡΑ

Δεν το προσεξα οτι εισαι στο βολο μηχανολογος. εγω ειμαι ημμυ βολο και θα κανω σκετο 10% για πατρα ημμυ επειδη δε δικαιουμαι μεταγραφη. οι φιλοι μου σκεφτονται για 10% μηχ κοζανης ή ημμυ ξανθης και απο κει μεταγραφη εμπ.Αμα μαθεις κατι περισσοτερο γραψτο.

βασικα τωρα εβαλα εδω τη σχολη,
και εγω σκεφτομαι 10% μηχ μηχ κοζανη μαλλον αλλα θα βαλω και ολες τις αλλες σχολες μηχ μηχ και μετα λεω να βαλω και ολες τις σχολες ημμυ και αν περασω να κανω μετεγγραφη για απθ επειδη ειμαστε 7 αδερφια

το θεμα ειναι τωρα, αν με το καλο καταφερουμε να περασουμε με 10%, θα δικαιουμαστε την μετεγγραφη ή θα μας πουν δεν δικαιουστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aristotelis

Νεοφερμένος

Ο aristotelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ρε παιδια εμενα κατι μου μυριζει εδω ξερει κανεις που μπορουμε να μαθουμε τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosaaoo

Νεοφερμένος

Ο panosaaoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα..πηρα μεταγγραφη για την σχολη στην περιοχη που κατοικουν οι γονεις μου αλλα δεν με ενθουσιασε και ψαχνω μηπως μπορω να γυρισω στην παλια μου σχολη(επαρχιας) αν και εχω κανει αιτηση διαγραφης..γνωριζει κανεις αν γινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis

Νεοφερμένος

Ο aristotelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μπα φιλε μου δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα..πηρα μεταγγραφη για την σχολη στην περιοχη που κατοικουν οι γονεις μου αλλα δεν με ενθουσιασε και ψαχνω μηπως μπορω να γυρισω στην παλια μου σχολη(επαρχιας) αν και εχω κανει αιτηση διαγραφης..γνωριζει κανεις αν γινεται;

Δυστυχώς όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hellraiser13

Νεοφερμένος

Ο Hellraiser13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ρε παιδια οποιος ξερει ας βοηθησει.Υπαγομαι στην κατηγορια των τριτεκνων με αδερφο φοιτητη στην αθηνα.Εχωντας καταγωγη απο Ροδο η θεση που δικαιουμαι ειναι στην Κρητη ως το πιο κοντινο μερος στην μονιμη κατοικια μου η στην αθηνα;
Ευχαριστω εκ των πρωτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnieV

Νεοφερμένος

Η AnnieV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σε όλους !!! :) Ήθελα να μάθω αν εγώ που έδωσα πέρσι το 2013 πανελλήνιες και πέρασα φιλολογία στην Πάτρα,γίνεται να κάνω μετεγγραφή τώρα για την ίδια σχολή στην Αθήνα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδια ειμαστε δυο αδερφια.
Σε περιπτωση που εγω φετος θα ειμαι στη θεσσαλονικη και του χρονου ο αδερφος μου περασει στην κομοτηνη,θα εχει τη δυνατοτητα να ερθει στη θεσσαλονικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδια ειμαστε δυο αδερφια.
Σε περιπτωση που εγω φετος θα ειμαι στη θεσσαλονικη και του χρονου ο αδερφος μου περασει στην κομοτηνη,θα εχει τη δυνατοτητα να ερθει στη θεσσαλονικη;
Γνωριζει κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις;
Πάντως αν ισχύουν οι μετεγγραφές θα μπορεί να έρθει εκεί που είσαι εσύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Πάντως αν ισχύουν οι μετεγγραφές θα μπορεί να έρθει εκεί που είσαι εσύ

Ωραια,ευχαριστωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthraxos

Νεοφερμένος

Ο Anthraxos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω, ποια ειναι τα δικαιολογητικα που χρειαζονται για να κανω την αιτηση μεταγγραφης με το φορολογικο εισοδημα στην σχολη μου;;..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κατι; Για τους τρίτεκνους τι λενε για του χρόνου και τις μετεγγραφές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κατι; Για τους τρίτεκνους τι λενε για του χρόνου και τις μετεγγραφές;

Νομίζω πως πριν μερικές ημέρες άκουσα στην τηλεόραση πως μετά από όλο το σάλο που έχει προκληθεί με τις μετεγγραφές, δεν θα ξαναεφαρμοστούν.. (Δεν κόβω και τα χέρια μου όμως)
Ψάξε το αν σε ενδιαφέρει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κατι; Για τους τρίτεκνους τι λενε για του χρόνου και τις μετεγγραφές;

Κάτσε διάβασε ρε φίλε που ακόμα δεν εχεις κάν γράψει κ σκέφτεσαι τις μετεγγραφες.

Υγ. Μονο φέτος θα εφαρμοστούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Κάτσε διάβασε ρε φίλε που ακόμα δεν εχεις κάν γράψει κ σκέφτεσαι τις μετεγγραφες.

Υγ. Μονο φέτος θα εφαρμοστούν

Δεν με ενδιαφέρουν για προσωπικό λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδια τα δικαιολογητικα
1)Εκτύπωση της οριστικοποιημένης ηλεκτρονικής αίτησης μεταφοράς θέσεως εισαγωγής που φέρει αριθμό πρωτοκόλλου.
2)Βεβαίωση Εγγραφής από το Τμήμα/Σχολή προέλευσης.
3)Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο, που έχει εκδοθεί εντός του 2014, από το οποίο να προκύπτει: i) ο θάνατος του γονέα και, ii) για την περίπτωση τέκνου/τέκνων άγαμης μητέρας η μη αναγνώριση του/των τέκνων της, των οποίων έχει τη γονική μέριμνα.
4)Βεβαίωση μόνιμης κατοικίας γονέα.

θα τα καταθεσουμε στο πανεπιστημιο που θελουμε να εγγραφουμε ; η σε καποια υπηρεσια ; η στο πανεπιστημιο στο οποιο ειμαστε ηδη γραμμενοι για να μας δωσουν την αδεια για μετεγγραφη;
Επισης γινεται να ξεγραφτουμε ηλεκτρονικα η θα πρεπει να παμε στο πανεπιστημιο που ειμαστε γραμμενοι για την διαγραφη;
Γιατι εγω περασα πατρα και καθομαι θεσσαλονικη δεν παρακολουθω μαθηματα στην πατρα :P και ποιος ξανατρεχει μεχρι εκει τωρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top