Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alex2001

Νεοφερμένος

Ο Alex2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Καλησπέρα στην παρέα.Νομίζω ότι υπάρχει ήδη κάτι παρόμοιο σχετικά με τις μετεγγραφές αλλά επειδή θέλω μια απλή και γρηγορη Απάντηση αποφάσισα να ανοίξω ένα ξεχωριστό μέχρι να απαντηθεί και να το κλεισω.Αυτό που θέλω να ρωτήσω ειναι
Στην οικογένεια είμαστε 2 παιδιά Εγώ και ο μεγαλύτερος μου αδεφος που σπουδάζει Θεσσαλονίκη ΑΠΘ δεύτερο έτος.Φέτος δίνω Εγώ πανελληνιες και στοχευω για πληροφορική ΑΠΘ.Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνει κάτι και δεν πιάσω την σχολή στην Θεσσαλονίκη και την πιάσω πχ στην Κέρκυρα οι πιθανότητες για μετεγγραφή πόσες είναι και αν θα πάρω Πόσο καιρό θα χασω (γενικά έχω μάθει ότι κατά 99% θα πάρω μετεγγραφή απλα ήθελα να ρωτήσω και εδώ )
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουίζα Π.

Νεοφερμένος

Η Λουίζα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλημέρα! Εάν ο Νόμος για τα αδέλφια φοιτητές θα ισχύει και κατά το επόμενο έτος θεωρώ ότι έχεις πολλές πιθανότητες, με δεδομένο βέβαια ότι η οικογένειά σου πληροί τις προϋποθέσεις του εισοδηματικού κριτηρίου. Διάβασε τον Νόμο προσεκτικά και θα σου λυθεί κάθε απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν γίνεται να πάρουν άτομα τα οποία υπερβαινουν από οικονομικά κριτήρια διότι ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΑ θα την έχουν πάρει είδη την μετεγγραφή !!!!!


΄Οταν η βάση μετεγγραφής μιας σχολής διαμορφώνεται πχ στα 6 μόρια, δεν ξέρεις αν συγκεντρώνονται μόνο από το χαμηλό εισόδημα ή από οικονομικά + κοινωνικά κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν γίνεται να πάρουν άτομα τα οποία υπερβαινουν από οικονομικά κριτήρια διότι ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΑ θα την έχουν πάρει είδη την μετεγγραφή !!!!!

Έχω 6 μόρια μόνο από οικονομικά κριτήρια και δεν πήρα την μεταγραφη. Οπότε δεν είναι δεδομένο αυτό που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω 6 μόρια μόνο από οικονομικά κριτήρια και δεν πήρα την μεταγραφη. Οπότε δεν είναι δεδομένο αυτό που λες


Σύμφωνα όμως με την εγκύκλιο των μετεγγραφών (δες τα μηνύματά μου 937, 939) έχεις πολλές πιθανότητες να την πάρεις με την ένσταση. Μην απογοητεύεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Έχω 6 μόρια μόνο από οικονομικά κριτήρια και δεν πήρα την μεταγραφη. Οπότε δεν είναι δεδομένο αυτό που λες


Η σχολή σου με ποσά μόρια έκλεισε ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iliasbellos

Νεοφερμένος

Ο iliasbellos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ με 5 μόρια για το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης λέτε με ένσταση να τη πάρω τη μετεγγραφή δεδομένου ότι φέτος πήραν πάνω απ τους μισούς τώρα??
Σας παρακαλώ απαντήστε..!! Έχω αγχωθεί πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis23

Νεοφερμένος

Ο giannis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πήρα μετεγγραφή ΠΑΜΑΚ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ αλλά ακόμη δεν έχει βγει καμία ανακοίνωση για να προσκομίσω τα απαραίτητα δικαιολογητικά....στις δικές σας σχολές βγήκε τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marinela15

Νεοφερμένος

Η Marinela15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν έχω πελαγώσει οπότε στα δικαιολογητικά που θα πρέπει να πάμε στη σχολή(σύμφωνα με αυτά που γράφει πάνω η αίτηση μετεγγραφής) πρέπει να τους πάμε και την αίτηση εγγραφής μας στη σχολή ωστόσο εγώ την αίτηση την έδωσα στη γραμματεία της σχολής που πέρασα αρχικά όμως τώρα που πήρα μετεγγραφή για το ΠΑΜΑΚ τι θα κάνω;
Μπορώ να βγάλω φωτοτυπία καινούργια αίτηση εγγραφής ή θα πρέπει να πάω πάλι στη σχολή εγγραφής μου και να πάρω πίσω την αίτηση εγγραφής ώστε να την δώσω στο ΠΑΜΑΚ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν έχω πελαγώσει οπότε στα δικαιολογητικά που θα πρέπει να πάμε στη σχολή(σύμφωνα με αυτά που γράφει πάνω η αίτηση μετεγγραφής) πρέπει να τους πάμε και την αίτηση εγγραφής μας στη σχολή ωστόσο εγώ την αίτηση την έδωσα στη γραμματεία της σχολής που πέρασα αρχικά όμως τώρα που πήρα μετεγγραφή για το ΠΑΜΑΚ τι θα κάνω;
Μπορώ να βγάλω φωτοτυπία καινούργια αίτηση εγγραφής ή θα πρέπει να πάω πάλι στη σχολή εγγραφής μου και να πάρω πίσω την αίτηση εγγραφής ώστε να την δώσω στο ΠΑΜΑΚ;

αίτηση μετεγγραφής και βεβαίωση εγγραφής ζητάει.Η βεβαίωση εγγραφής σου ήρθε στο email μαζί με τους κωδικούς σου για ηλεκτρονικές υπηρεσίες

Σήμερα έβγαλε ανακοίνωση το ΟΠΑ, για τα άλλα δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Marinela15

Νεοφερμένος

Η Marinela15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αίτηση μετεγγραφής και βεβαίωση εγγραφής ζητάει.Η βεβαίωση εγγραφής σου ήρθε στο email μαζί με τους κωδικούς σου για ηλεκτρονικές υπηρεσίες

Σήμερα έβγαλε ανακοίνωση το ΟΠΑ, για τα άλλα δεν ξέρω


Αυτό είναι το θέμα πως εκτός από τους κωδικούς για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες που έλαβα την μέρα που έκανα εγγραφή δεν μου έδωσαν κάποια βεβαίωση εγγραφής αν και μου είπαν πως θα μου τη στείλουν στο email... και δεν την έστειλαν ποτέ.. ευχαριστώ πολύ πάντως.. θα πάρω τηλέφωνο την γραμματεία αύριο να ρωτήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Η σχολή σου με ποσά μόρια έκλεισε ;;


Ιστορικό αρχαιολογικό Θεσσαλονίκης έκλεισε με 7 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Το οικονομικό του εκπα τίποτα ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Το εκπα τιποτα ακομη τι εγινε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Βγήκαν των αδερφών !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αποτελέσματα μετεγγραφών αδελφών προπτυχιακών φοιτητών και φοιτητών με σοβαρές παθήσεις.
https://www.minedu.gov.gr/news/3825...on-foititon-kai-foititon-me-sovares-pathiseis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Παιδιά άμα κάποιος πάρει την ένσταση και έχει τελειώσει η προθεσμία για την δήλωση των μαθημάτων ,υπάρχει περίπτωση αν επικοινωνήσω με την γραμματεία να μπορέσω να τα δηλώσω ή χάνω το εξάμηνο ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Παιδιά γνωρίζει κανείς αν το Εκπα βγάλει ανακοίνωση σήμερα;

Ακομα.να βγαλει.

Εβγαλε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Παιδιά οι ενστάσεις γινόνται με ποσοτικό περιορισμό ή όχι ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε μου σε κάτι για έχω τρελαθεί.Ειχα κάνει αίτηση μεταγραφής με 0 μόρια στο οικονομικό του Εκπα και έγινε δεχτη γιατί έμειναν 20 θέσεις κενές στο Οικονομικό του Εκπα.Πηρα τηλέφωνο την γραμμάτια και μου είπε ότι θα ελέγξουν τα χαρτιά για να δουν αν γίνει δεχτη η μεταγραφή.Τι συναινεί παιδιά πείτε μου υπάρχει περίπτωση να μην γίνει δεχτη η μεταγραφή μου;Είχαν μείνει 20 θέσεις κενές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top