Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Newone

Νεοφερμένος

Ο Newone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εχω μονο 2 μορια απο πολυτεκνια και έναν αδερφό που σπουδάζει σε αλλη πόλη, δεν δικαιούμαι μεταγραφή αδερφού γιατί το κατα κεφαλήν εισόδημα ξεπερνάει το οριο του Υπουργείου. Επειδη με 2 μορια δεν παιρνω μεταγραφή, υπαρχει περίπτωση να παρω μεταγραφή μέσω ένστασης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Λουίζα Π.

Νεοφερμένος

Η Λουίζα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Newone, ακόμα και αν υποβάλεις ένσταση δεν θα κερδίσεις κάτι καθώς το κατά κεφαλήν εισόδημα της οικογένειάς σας λογικά είναι πολύ μεγάλο, αφού δεν εντάσσεσαι στην κατηγορία των αδελφών, δηλαδή άνω των 12.500 ευρώ!!!
Οι μετεγγραφές διευκολύνουν πιο ευπαθείς οικονομικά οικογένειες.
Καλή συνέχεια στις σπουδές σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Newone

Νεοφερμένος

Ο Newone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν είναι μονο για ατομα με οικονομικά κριτήρια τι τα εχουν τα κοινωνικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουίζα Π.

Νεοφερμένος

Η Λουίζα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Newone, εννοείται ότι πρέπει να υπάρχουν και τα κοινωνικά κριτήρια για τα οποία δικαιούται μόρια ένας φοιτητής όμως αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία είναι η οικονομική δυσκολία μίας οικογένειας να σπουδάσει το παιδί της.
Όμως υπάρχουν παραδείγματα οικογενειών με 3 ή 4 παιδιά όπου το συνολικό οικογενειακό εισόδημα είναι μεγάλο και μπορούν να ανταπεξέλθουν στα έξοδα, ενώ υπάρχουν οικογένειες με 1 παιδί φοιτητή και αδυνατούν να το σπουδάσουν.
Η οικονομική κατάσταση είναι αυτή που "βαραίνει" περισσότερο στις μετεγγραφές κι εφόσον υπάρχουν και κοινωνικά κριτήρια σαφώς και αθροίζονται.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis23

Νεοφερμένος

Ο giannis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δήλωσα και ΠΑΜΑΚ και ΑΠΘ οικονομικό έχω 6 μόρια περισυλλογή έκλεισαν στα 5 έχω ελπίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δήλωσα και ΠΑΜΑΚ και ΑΠΘ οικονομικό έχω 6 μόρια περισυλλογή έκλεισαν στα 5 έχω ελπίδες;


αφού έκλεισε στα 5,προφανώς έχεις ελπίδες. Και αν τα μόρια είναι μόνο από οικονομικά κριτήρια ακόμα περισσότερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis23

Νεοφερμένος

Ο giannis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
νεα για τα αποτελεσματα εχουμε;; ποτε περιπου λετε να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ θεωρω ότι υπάρχει μια περίπτωση να ανακοινωθούν και σήμερα μετά τις 7 γιατί το 2016 είχε γίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα υπήρχε προθεσμία μέχρι τις 19 και μετά βγάλανε τα αποτελέσματα στις 26!!!Ας ελπίσουμε να συμβεί αυτό !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis23

Νεοφερμένος

Ο giannis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Λέτε να βγούν αυτή την εβδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Περσι εκαναν 17 μερες,λογικα απο 5 Νοεμβριου και μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
το 2016 τα εβγαλαν σε 7 μερες φετος γιατι αργουν τοσο και ειχαν πει οτι θα τα εβγαζαν νωρις για να μην χρειαστει να νοικιαζουν σπιτια οι οικογενειες που δε μπορουν και να μην χανουν τα 6μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ρε παιδιά τελικά τι γίνετε με τις μετεγγραφές ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μπορείτε να συνδεθειτε κανονικά ; Ενώ πριν κάποιες μέρες συνδεομουν και μου έβγαζε την οριστικοποιημενη αίτηση τώρα μου λέει ότι δεν είναι επαρκή τα στοιχεία για την είσοδο στην εφαρμογή μετεγγραφών. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα μήπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ συνδέομε κανονικά και μου βγάζει την αίτηση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι νεότερο για τις μετεγγραφές γνωρίζει κάποιος ;;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariamarymaria

Νεοφερμένος

Η Mariamarymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βγουν μετά τις 9 του μήνα που τελειώνει η διαδικασία αποποίησης των αδερφών ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 233831

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας ελπίσουμε όχι, αλλιώς πάει το εξάμηνο μάλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis23

Νεοφερμένος

Ο giannis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Τίποτα νεότερο έχουμε; Το πρωί προσπάθησα να επικοινωνήσω με το υπουργείο αλλά τίποτα ούτε στα mail απαντάνε....κανένας μπορέσει να επικοινωνήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μίλησα εγώ, έδωσαν παραπάνω προθεσμία επειδή πολλοί δεν είχαν κάνει την δήλωση αποποίησης. Αποτελέσματα το πιο πιθανό μετά τις 9 Νοέμβρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παει το εξαμηνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top