Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aleks7

Νεοφερμένος

Ο aleks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χρειαζομαι βοηθεια.....Για να παρω μεταγγραφη απο ενα τμημα επαρχειας στο αντιστοιχο αθηναικο πρεπει στο μηχανογραφικο να τα εχω δηλωσει κ τα 2???
Αν για παραδειγμα περασω στην πατρα φυσικο αλλα δν εχω δηλωσει φυσικο αθηνας,στο μηχανογραφικο, μπορω να παρω μεταγγραφη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να τα δηλωσεις και τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aleks7

Νεοφερμένος

Ο aleks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ουφ....ευχαριστω΄)
ειμαι 300 μορια κατω απο ΗΜΜΥ Ξανθης,κ δν εχω δηλωσει ΕΜΠ...
αν κ δν νομιζω η συγκεκριμενη σχολη να πεσει 300 μορια...δν ξερω,τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ουφ....ευχαριστω΄)
ειμαι 300 μορια κατω απο ΗΜΜΥ Ξανθης,κ δν εχω δηλωσει ΕΜΠ...
αν κ δν νομιζω η συγκεκριμενη σχολη να πεσει 300 μορια...δν ξερω,τι λετε?

Φίλε μου, πες μου ποια πόλη μένεις και θα έρθω εκεί να σε κεράσω, άμα πέσει η βάση των ΗΜΜΥ Ξάνθης 300 πιο κάτω από πέρυσι...:D
Θα φωνάξω και τον φίλο τον sosat... hehe

(μην παρεξηγηθείς, δε σε ειρωνεύομαι, απλά αυτοσαρκάζομαι...:jumpy::jumpy::jumpy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aleks7

Νεοφερμένος

Ο aleks7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλα απλα ειχα φρικαρει σημερα...ειναι εντελως απιθανο να γινει...αλλα ειπα:P
προτιμω να μη κερασεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
καλα απλα ειχα φρικαρει σημερα...ειναι εντελως απιθανο να γινει...αλλα ειπα:P
προτιμω να μη κερασεις:P

Μα έλα που εγώ θέλω να σε κεράσω... (:lol::lol::lol::lol:)
όντως κάτι τέτοιο δεν παίζει...
μόλις διάβασα και το άρθρο του Έθνους που δίνει όριο για τους ΗΜΜΥ Ξάνθης 17750-18250 (τώρα τι σόι πρόβλεψη είναι αυτή και τι σκοπό έχει υποτίθεται πως δεν ξέρω....)

[ον τοπικ τώρα] Αν τελικά περάσω Ξάνθη, δικαιούμαι και γώ μεταγραφή μιας και έχω εισόδημα πολύ χαμηλό και έχω και αεδρφό φοιτητή στη Πάτρα...
αλλά η εγκύκλιος λέει πρέπει να περάσεις όλα τα μαθήματα από τα 2 πρώτα εξάμηνα και κατά το 3ο εξάμηνο κάνεις αίτηση για μετεγγραφή...
(δώρον άδωρον που λέει κ ο αδερφός μου)...
λες κ είναι παίξε γέλασε το να περάσεις όλα τα μαθήματα... έλεος

Οπότε λέω ας περάσω και ας μη με φέρουν Αθήνα ούτε Πάτρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανείς αν από τη σχολή μηχ/νικών η/υ τηλ/νιων και δικτύων στο Βόλο γίνεται να πάρεις μετεγγραφή για το ceid της Πάτρας? (Να διευκρινήσω ότι έχω δύο αδέρφια και χαμηλό εισόδημα..:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos0712

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ναι φιλαρακι εχουν ανιστοιχια και αφου εχεις και αδερφια δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
είναι σίγουρη όμως η μετεγγραφή ή μπορεί και να μην πάρω? Γιατί το άκουσα κι αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
είναι σίγουρη όμως η μετεγγραφή ή μπορεί και να μην πάρω? Γιατί το άκουσα κι αυτό!

Άμα δε βιάζεσαι μπορεί να πάρεις και για ΗΜΤΥ Πάτρας :D:D:D.
Πλάκα κάνω έτσι... το ξέρω ότι θέλεις ceid.:P

Εκτός τραγικών απροόπτων 90% την έχεις την μετεγγραφή, εγώ σου εύχομαι (και πιστεύω) να μη τη χρειαστείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Άμα δε βιάζεσαι μπορεί να πάρεις και για ΗΜΤΥ Πάτρας :D:D:D.
Πλάκα κάνω έτσι... το ξέρω ότι θέλεις ceid.:P

Εκτός τραγικών απροόπτων 90% την έχεις την μετεγγραφή, εγώ σου εύχομαι (και πιστεύω) να μη τη χρειαστείς!

thnx! είσαι πολύ καλός. Μακάρι να ναι όπως τα λες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με μεταγραφη..αν δικαιουμε..
λοιπον εχω 2 αδελφια 28 και 30 χρονων αντιστοιχα..
ο πατερας μου εχει μηνιαιο εισοδημα περιπου 1300 ευρω..
με ενδιαφερει το τμημα τουριστικων επιχειρησεων (ΤΕΙ)
σε περιπτωση που περασω καπου στην περιφερεια θα δικαιουμαι να ερθω στη θεσσ/νικη; η εστω σε καπιο κοντινοτερο τει; πχ Λαρισα
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ανήκω στην κατηγορία "Ορφανός φοιτητής από ένα γονέα με μέσο όρο εισοδήματος 3 τελευταίων χρόνων κάτω από 45.000€!" Επειδή δεν κατάλαβα... Υπάρχει μείωση ατόμων που δικαιούνται μεταγραφή;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.γνωριζετε αν τελικα μπορουμε να παρουμε μετεγραφη;;;;περα των ειδικων κατηγοριων.απο καπου ακουσα πως μπορω να παρω απλα επρεπε να το ειχα δηλωσει στο μηχανογραφικο μου.κ στην σχολη που θα περασω με φερνουν αυτοματα στην ιδια σχολη στην πολη που θελω..ισχυει;;;εγω ξανα εδωσα γ αυτον τον λογο γιατι περυσι δεν υπηρχαν μετεγραφες κ δεν περασα στην ιδια πολη με την αδερφη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μα οι ειδικές κατηγορίες έγιναν για να καταργηθούν οι μεταγραφές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.γνωριζετε αν τελικα μπορουμε να παρουμε μετεγραφη;;;;περα των ειδικων κατηγοριων.απο καπου ακουσα πως μπορω να παρω απλα επρεπε να το ειχα δηλωσει στο μηχανογραφικο μου.κ στην σχολη που θα περασω με φερνουν αυτοματα στην ιδια σχολη στην πολη που θελω..ισχυει;;;εγω ξανα εδωσα γ αυτον τον λογο γιατι περυσι δεν υπηρχαν μετεγραφες κ δεν περασα στην ιδια πολη με την αδερφη μου!

Οι μετεγγραφές έχουν καταργηθεί. Έτσι πρέπει να δηλώσεις πόλεις που πραγματικά θέλεις να περάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ναι το γνωριζω οτι καταργηθηκαν..απλα μου ειπαν οτι καποιοι μπορουν να παρουν μετεγραφη..εγω λαρισα θα περασω!αν και οι ειδικη κατηγορια δεν ευνοει ολους..ειδικα μ αυτα που εγιναν περυσι!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα, αν υπάρχει μετακινήστε το...


Λοιπόν ξέρω ξέρω, 4 μέρες πριν τις πανελλήνιες δεν πρέπει να ασχολούμαι με τις σχολές.
Αλλά δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι αν δεν γράψω πάνω από 16.000 θα αποτύχω.

Δίνω 2η φορά, η αδερφή μου σπουδάζει στο πανεπιστήμιο αριστοτέλειου (θεσ/νίκη), και ως στόχο έχω την πληροφορική θεσ/νίκης η οποία εδώ και 2-3 χρόνια είναι στα ~16.400 μόρια.

Φέτος έχω ακούσει και δεν είμαι σίγουρος αν ισχύσει, ότι θα υπάρχουν μεταγγραφές. Τι σημαίνει αυτό?
Εγώ δήλωσα τα χαρτιά μου ότι έχω αδερφο/η που σπουδάζει σε άλλη πόλη , δηλαδή δήλωσα τον ευατό μου για τα κοινωνικά κριτήρια (τα οποία πέρσυ ήταν μειων 100 μόρια ΜΟΝΟ).

Και διαβάζω
Η μεταφορά της θέσης πραγματοποιείται μόνο από Πανεπιστήμιο σε Πανεπιστήμιο ή από ΤΕΙ σε ΤΕΙ διαφορετικής πόλης, αντίστοιχης Σχολής ή Τμήματος.

Πηγή: https://www.fimes.gr/2013/04/metagrafes-foititon/#ixzz2TAU1HibO

ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ) 12.300 μόρια, τι σημαίνει αυτό? ότι άμα περάσω σε αυτήν την σχολή μετά μπαίνω σε μια διαδικασία που όποιος έχει και αυτός αδερφό/η στη θεσσαλονίκη και χτυπάει την πληροφορική θεσσαλονίκης αλλά έχει και κάποια συγκεκριμένα μόρια μεταγράφεται στη πληροφορική θεσσαλονίκης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Παιδιά και γω θα ήθελα να μάθω αν έχει βγει κάτι για τις μεταγραφές για τη χρονιά που θα μας έρθει 2013-14 ...γιατί φέτος δίνω Πανελλήνιες ,μαζί και η αδερφή μου (δίδυμες) ....κι ΑΝ καταλήξουμε σε διαφορετικές πόλεις ... .|. ...:whistle: ..

Θα προσπαθήσουμε να δήλώσουμε ίδιες πόλεις αλλά δεν είναι κι εύκολο ...συναντιόμαστε μόνο σε Αθήνα κι ούτε ξέρουμε πως θα γράψει η καθεμία ..θέλω να ξέρω αν πρόκειται να ισχύσουν ή όχι ...βέβαια πολλά ζητάς θα μου πεις αλλά το πιο πιθανόν είναι να υπάρξει θέμα και δεν είμαστε τράπεζα να γεννάμε λεφτά ...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Και διαβάζω


ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ) 12.300 μόρια, τι σημαίνει αυτό? ότι άμα περάσω σε αυτήν την σχολή μετά μπαίνω σε μια διαδικασία που όποιος έχει και αυτός αδερφό/η στη θεσσαλονίκη και χτυπάει την πληροφορική θεσσαλονίκης αλλά έχει και κάποια συγκεκριμένα μόρια μεταγράφεται στη πληροφορική θεσσαλονίκης?

Παίζει και το οικονομικό κριτήριο. Το ετήσιο εισόδημα, τα μόρια σου και άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top