Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αν έχεις τον ανώτατο αριθμό μορίων από οικονομικά κριτήρια δεν υπολογίζεται τίποτα άλλο.

Εγινε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Έχετε ακούσει Ποτε βγαίνουν τα αποτελέσματα των ενστάσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Έχετε ακούσει Ποτε βγαίνουν τα αποτελέσματα των ενστάσεων;

Τέλη Νοεμβρίου - Αρχές Δεκεμβρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Patikol

Νεοφερμένος

Ο Patikol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Χωρίς να ξέρω κάτι πάντως, το transfer.it έχει πέσει και η τελευταία φορά που έπεσε ήταν το ΣΚ πριν την ανακοίνωση των μεταγραφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Χωρίς να ξέρω κάτι πάντως, το transfer.it έχει πέσει και η τελευταία φορά που έπεσε ήταν το ΣΚ πριν την ανακοίνωση των μεταγραφών.

Δεν νομίζω να έχει "πέσει" η σελίδα. Μάλλον έχουν κλείσει την σελίδα γιατί δεν μπορείς να κάνεις ένσταση πια και δεν υπάρχει άλλος λόγος η σελίδα να λειτουργεί. Εκτός και αν θες να εκτυπώσεις το χάρτι της ένστασης αλλά λογικά θα μπόρεις όταν βγουν τα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Patikol

Νεοφερμένος

Ο Patikol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Επανήλθε σήμερα η σελίδα, μόλις κάνω σύνδεση μου βγάζει:

"Δεν έχουν αποσταλεί επαρκή στοιχεία για την πρόσβαση στην εφαρμογή Μετεγγραφών. Εφόσον πληροίτε τις προϋποθέσεις συμμετοχής, επικοινωνήστε με τη γραμματεία του τμήματός σας για την επαλήθευση ή ενημέρωση των στοιχείων που αποστέλλονται"

Με τον πόνο μας παίζουν;

EDIT: μπορεί να φταίει ο σερβερ του τει ηπείρου που είμαι γραμμένος γιατί όπως φαίνεται έχει πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Οταν είναι έτοιμα τα αποτελέσματα των ενστάσεων, θα βγει ανακοίνωση στο σάιτ του Υπουργείου όπως έγινε και στις κανονικές μετεγγραφές. Μην τρελαίνεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate13ftw

Νεοφερμένος

Ο Gate13ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χαίρεται,θα ήθελα να ρωτήσω για το πως λειτουργούν οι μεταγραφές. Είμαι το μοναδικό παιδί της οικογένεια με πολύ χαμηλό οικογενειακό εισόδημα.(Οι πόλεις και οι σχολές που θα πω είναι εντελώς τυχαίες).Αν εγώ περάσω μηχανολόγος μηχανικός πχ Θεσσαλονίκη και μένω μόνιμα σε μια άλλη πόλη που έχει την ίδια σχολή όπως Πάτρα.Θα μπορέσω να πάρω μεταγραφή αφού η μόνιμη κατοικία μου θα βρίσκεται στην Πάτρα, το εισόδημα της οικογένειάς μου είναι χαμηλό αλλά είμαι μοναχοπαίδι; Επαναλαμβάνω οι σχολές και οι πόλεις είναι τυχαίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαίρεται,θα ήθελα να ρωτήσω για το πως λειτουργούν οι μεταγραφές. Είμαι το μοναδικό παιδί της οικογένεια με πολύ χαμηλό οικογενειακό εισόδημα.(Οι πόλεις και οι σχολές που θα πω είναι εντελώς τυχαίες).Αν εγώ περάσω μηχανολόγος μηχανικός πχ Θεσσαλονίκη και μένω μόνιμα σε μια άλλη πόλη που έχει την ίδια σχολή όπως Πάτρα.Θα μπορέσω να πάρω μεταγραφή αφού η μόνιμη κατοικία μου θα βρίσκεται στην Πάτρα, το εισόδημα της οικογένειάς μου είναι χαμηλό αλλά είμαι μοναχοπαίδι; Επαναλαμβάνω οι σχολές και οι πόλεις είναι τυχαίες.

Διάβασε τα παρακάτω για να λύσεις τις απορίες σου
1) Ν.4332/15 (ΦΕΚ 76 τ.Α΄/9-7-2015 - σελίδες 732 και 733) https://www.et.gr/idocs-nph/search/p...ijCeMxRkBsA5VWNufki9IfuEViackaqaD0Wjtj2kD4hAW
2) Υπουργική Απόφαση 158978/Ζ1/27-9-2016 (ΦΕΚ 3153 τ.Β΄/30-9-2016 -σελίδες 32919-32923) https://www.et.gr/idocs-nph/search/p...MtQn_rOwGX0rLE8iPSaO5Pu-1MqRmQpjpQm-kl3P7tkrq
3) Ν.4115/13 (ΦΕΚ 24 τ.Α΄/30-1-2013 - σελίδα 471) https://www.et.gr/idocs-nph/search/p...ijGXTNg17faVZkOCZZZ9QiPieOaCcd_WFK60B0Sg6GXAU
4) Εγκύκλιος μετεγγραφών ακαδημαικού έτους 2017-18 https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2017/ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ_ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΩΝ_2017-99Ω94653ΠΣ-8ΤΙ.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Señora

Νεοφερμένος

Η Αριάνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγιά (Λάρισα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Exω 5 μορια απο οικονομικα κριτηρια,η σχολη που με ενδιαφερει ειναι στο ΕΚΠΑ και εκλεισε στα 6 με υψηλη βαθμολογια Πανελληνιων.Που σημαινει οτι λογικα υπαρχουν αρκετα 6 ακομη.Εχω ελπιδες να γινει δεκτη η ενσταση μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Exω 5 μορια απο οικονομικα κριτηρια,η σχολη που με ενδιαφερει ειναι στο ΕΚΠΑ και εκλεισε στα 6 με υψηλη βαθμολογια Πανελληνιων.Που σημαινει οτι λογικα υπαρχουν αρκετα 6 ακομη.Εχω ελπιδες να γινει δεκτη η ενσταση μου?

Διάβασε παραπάνω το post 649.΄Οταν ένας υποψήφιος συγκεντρώνει την ανώτατη μοριοδότηση από οικονομικά κριτήρια ή και παραπάνω (5 μόρια και άνω) η επιτροπή ενστάσεων μπορεί να αποφασίζει να μην λαμβάνει υπόψη τα μόρια εισαγωγής. Αφού λοιπόν έχεις 5 μόρια από οικονομικά κριτήρια τότε σύμφωνα με τους νόμους και τις υπουργικές αποφάσεις, θα πάρεις τη μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kitzos

Νεοφερμένος

Ο Kitzos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα σας ,


Ειμαι φοιτητης ιατρικης στην Ρουμανια . Λογω οικονομικων δυσκολιων θα ηθελα να παρω μεταγγραφη σε ιατρικη σχολη στην ελλαδα . Η ερωτηση μου αν γινεται να δωσω πανελληνιες και σε περιπτωση επιτυχιας να αναγνωριστουν τα μαθηματα στην ελλαδα ? Σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΒΓΗΚΑΝ τα αποτελέσματα των ενστάσεων μετεγγραφών! Για μπείτε να μας πείτε τι κάνατε!
https://www.minedu.gov.gr/news/31771...aseon-meteggrafon-akadimaikoy-etous-2017-2018
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
5 μορια και δε τη πηρα... δε ξερω τι να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
5 μορια και δε τη πηρα... δε ξερω τι να πω

Τα 5 μόρια προέρχονταν από οικονομικά κριτήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τι σημασια εχει; Περυσι εγκριθηκε η ενσταση σε ολους οσους ειχαν 5 μορια ανεξαρτητως απο που προηλθαν αυτα. Φετος πηραν μονο οσους ειχαν ιδια μορια με τη βαση τον μετεγγραφων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι σημασια εχει; Περυσι εγκριθηκε η ενσταση σε ολους οσους ειχαν 5 μορια ανεξαρτητως απο που προηλθαν αυτα. Φετος πηραν μονο οσους ειχαν ιδια μορια με τη βαση τον μετεγγραφων.

΄Εχει σημασία γιατί ο νόμος αναφέρει ότι η επιτροπή μπορεί να μην λάβει υπόψη τα μόρια εισαγωγής όταν ο υποψήφιος συγκεντρώνει την ανώτατη μοριοδότηση από οικονομικά κριτήρια.΄Αρα άλλη βαρύτητα έχει να συγκεντρώνεις 5 μόρια αποκλειστικά από οικονομικά κριτήρια και άλλο από τις άλλες κατηγορίες κριτηρίων. Τώρα αν φέτος πήραν μόνο τις ισοψηφίες όπως λες, δεν μπορώ να το γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zenouko

Νεοφερμένος

Η Zenouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
5 μόρια από οικονομικά και δεν την πήρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ουτε η δικη μου δεν εγκριθηκε. Μπουρδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofi09

Νεοφερμένος

Η sofi09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τι να πω εμεις που δεν πηραμε μετεγγραφη ας ειμαστε αισιοδοξοι για το 10%.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top