Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ενας φίλος μου έχει περάσει Ιατρική Κρήτης και θέλει μετεγγραφή για Ιατρική Αθηνών. Έχει 2 μόρια. Μπορεί να ελπίζει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Ενας φίλος μου έχει περάσει Ιατρική Κρήτης και θέλει μετεγγραφή για Ιατρική Αθηνών. Έχει 2 μόρια. Μπορεί να ελπίζει ?

δυσκολα ειναι σαν να εχει 18600 και να παλευει για ιατρικη κρητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή το σκέφτομαι σοβαρά να παω κατευθείαν Θεσσαλονίκη και να περιμένω τη μεταγραφή εκει θέλω ρωτηςω το εξής ..έχοντας κανει τη εγγραφή μου στην Πάτρα μπορω να τους ζητήσω να παραλάβω τα βιβλία μου απο κάποιο βιβλιοπωλείο στη Θεσσαλονίκη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andromedax

Νεοφερμένος

Η andromedax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ευχαριστω για την βοηθεια σας,μονο μια τελευταια ερωτηση εχω!
Οπως ειπα περασα σε σχολη πολυ μακρια απο τον μονιμο τοπο κατοικιας μου.Οταν επιλεξω τις δυο σχολες στις οποιες θα ηθελα μετεγγραφη για να περασω σε μια απο τις δυο μετραει η σειρα προτιμησης μου ετσι; Και οι δυο επιλογες ειναι πιο κοντα στον τοπο κατοικιας μου απο οτι εκει που περασα.Αλλα η 2η επιλογη ειναι πιο κοντα στον τοπο κατοικιας μου σε συγκριση με την 1η μου επιλογη.Μετραει αυτο,ή μετραει μονο η σειρα που θα τα βαλω εγω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρανια18

Νεοφερμένος

Η Ρανια18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στα κριτήρια στις μεταγραφες όταν λέει κατά κεφαλην εισόδημα τι εννοεί? ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Στα κριτήρια στις μεταγραφες όταν λέει κατά κεφαλην εισόδημα τι εννοεί? ???

παιρνεις το εισοδημα συνολικα της οικογενειας και το διαιρεις με τα μελη της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ευχαριστω για την βοηθεια σας,μονο μια τελευταια ερωτηση εχω!
Οπως ειπα περασα σε σχολη πολυ μακρια απο τον μονιμο τοπο κατοικιας μου.Οταν επιλεξω τις δυο σχολες στις οποιες θα ηθελα μετεγγραφη για να περασω σε μια απο τις δυο μετραει η σειρα προτιμησης μου ετσι; Και οι δυο επιλογες ειναι πιο κοντα στον τοπο κατοικιας μου απο οτι εκει που περασα.Αλλα η 2η επιλογη ειναι πιο κοντα στον τοπο κατοικιας μου σε συγκριση με την 1η μου επιλογη.Μετραει αυτο,ή μετραει μονο η σειρα που θα τα βαλω εγω;

Νομίζω οτι δε τους νοιάζει καν που ειναι και ποσο κοντα ειναι ο τόπος κατοικίας σου , απλα κοιτάνε ποσά μόρια μαζεύεις με βάση τα κριτήρια ,αυτο μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εισηχθησα στην Νομική Σχολή της Κομοτηνής έχοντας συγκεντρώσει 17.935 μόρια και σε σειρά επιτυχίας 15η, χανοντας την Θεσσαλονικη για μολις 3 μορια. Επιθυμώ να πάρω μεταγραφή προς την Νομική του ΑΠΘ, καθώς η δίδυμη αδερφή μου πέτυχε στο Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης. Με βάση τα κριτήρια της μεταγραφής έχω 5 μόρια. Επομένως θα οφεληθω σε σχέση με κάποιον άλλον γιατί παίζουν ρόλο τα μόρια των πανελλαδικών σε περίπτωση που υπάρχει ισοβαθμία στα μόρια της μεταγραφής. Θεωρείτε πως έχω ελπιδες; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
κοιτα προβλεψεις εδω δε κανουμε και ουτε θα βαλουμε το χερι μας στη φωτια αλλα με 5 μορια εισαι καλα..δες και τις περσινε βασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ποιες βασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
των μετταγραφων περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μήπως γίνεται να μου στείλεις κάποιο link;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.

Euaggelia0298

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρανια18

Νεοφερμένος

Η Ρανια18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ πέρασα στα Ιωάννινα και θελω να κάνω μεταγραφή για θεσσαλονικη.θα κάνω κανονικά την εγγραφή στην σχολή που πέρασα δλδ στα Ιωάννα και μετά άμα πάρω μεταγραφή θα πρέπει να κάνω πάλι εγγραφή στην Θεσσαλονίκη? ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Ναι!θυμίζω οτι η Αναγνωστοπούλου δήλωσε πως τα κριτήρια και γενικότερα η διαδικασία θα είναι ακριβώς ίδια με την περσινή ,οπότε όσοι έχουν πάνω απο 5 μόρια μετεγγράφονται καθ' υπέρβαση του ποσοστού 15% των υποψηφίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος αν γινεται να παρεις μεταγραφη απο το παιδαγωγικο προσχολικης εκπαιδευσης στο παιδαγωγικο νηπιαγωγων ?δηλαδη να παει σε αλλη σχολη (αν και ειναι παρομοιες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

EveP77

Νεοφερμένος

Η EveP77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μαλιστα, μαλλον αυτο θα κανω. Ευχαριστω παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
https://minedu.gov.gr/eidiseis/23014-30-08-16-anakoinosi-gia-tis-meteggrafes

30-08-16 Ανακοίνωση για τις μετεγγραφές

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει προς όλους τους ενδιαφερόμενους πως η διαδικασία των μετεγγραφών θα παραμείνει ως έχει και δεν θα υπάρξει καμία αλλαγή, ως προς τα κριτήρια, για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017.

Μετά την ολοκλήρωση των εγγραφών θα εκδοθεί η εγκύκλιος που θα καλεί τους φοιτητές να προβούν σε ηλεκτρονική αίτηση μετεγγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top