Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
κανεις αρχικα εγγραφη στη σχολη που περασες και οταν ειναι ωρα για μετταγραφες θα κανεις την αιτηση μεταγγραφης στο υπουργειο με τα απαραιτητα δικαιολογητικα τα οποια θα γνωστοποιηθουν συντομα και οταν ανακοινωθουν αυτες τοτε θα εχεις να κανεις με τη πολη που πηρες μετταγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μετεγγραφή μπορείς να πάρεις μόνο σε πόλη του νομού που μένεις;
Για παράδειγμα εγώ σπουδάζω στην Αθήνα αλλά ο τόπος κατοικίας μου, η καταγωγή μου είναι ένα χωριό των Ιωαννίνων. Δε θέλω να πάρω μετεγγραφή στα Ιωάννινα όμως, αλλά στη Θεσσαλονίκη. Η σχολή που βρίσκομαι υπάρχει και στα Ιωάννινα και στη Θεσσαλονίκη. Μπορώ να πάω με μετεγγραφή στην όμορφη Θεσσαλονίκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μετεγγραφή μπορείς να πάρεις μόνο σε πόλη του νομού που μένεις;
Για παράδειγμα εγώ σπουδάζω στην Αθήνα αλλά ο τόπος κατοικίας μου, η καταγωγή μου είναι ένα χωριό των Ιωαννίνων. Δε θέλω να πάρω μετεγγραφή στα Ιωάννινα όμως, αλλά στη Θεσσαλονίκη. Η σχολή που βρίσκομαι υπάρχει και στα Ιωάννινα και στη Θεσσαλονίκη. Μπορώ να πάω με μετεγγραφή στην όμορφη Θεσσαλονίκη;

Δεν έχει σημασία αν έχεις σπίτι εκει που θες να πας ή αν σπουδάζουν τα αδέρφια σου εκει , βασικα εχει γτ με αυτά παίρνεις μόρια ,ωστόσο δεν ειναι απαραίτητο να ισχύει ,,ψάξε τις προϋποθέσεις μετεγγραφών και δες ποσά μόρια μαζεύεις ,αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...fes-foititon-2016-kritiria-kai-dikaiologitika εδώ λέει οτι τα δικαιολογητικά ειναι για τις μετεγγραφές του 2016 ωστόσο στα δικαιολογητικά (χαρτιά)μιλάει για χρονιές 2014 και 2015 , ειναι όντως αυτά τα δικαιολογητικά για το 2016; γνωρίζει κανεις ; Να σημειώσω οτι το άρθρο ανέβηκε πριν λίγες ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...fes-foititon-2016-kritiria-kai-dikaiologitika εδώ λέει οτι τα δικαιολογητικά ειναι για τις μετεγγραφές του 2016 ωστόσο στα δικαιολογητικά (χαρτιά)μιλάει για χρονιές 2014 και 2015 , ειναι όντως αυτά τα δικαιολογητικά για το 2016; γνωρίζει κανεις ; Να σημειώσω οτι το άρθρο ανέβηκε πριν λίγες ώρες

απο τα πλεον ανευθυνα σαιτ...καλο θα ηταν να παριμενεις λιγο ακομα μεχρι να βγει τιποτα απο το υπουργειο ,μονη αξιοπιστη πηγη το esos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδια μου ειπε καποιος οτι γινεται χωρις να εχεις παρει μετεγγραφη να πας να παρακολουθησεις μαθηματα στη σχολη που θα περασεις με τη μετεγγραφη αν εισαι σιγουρος οτι θα περασεις εκει.Ισχυει; Και εγω με 6 μορια μπορω να ειμαι σιγουρη για μετεγγραφη στη Θεσσαλονικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Παιδια μου ειπε καποιος οτι γινεται χωρις να εχεις παρει μετεγγραφη να πας να παρακολουθησεις μαθηματα στη σχολη που θα περασεις με τη μετεγγραφη αν εισαι σιγουρος οτι θα περασεις εκει.Ισχυει; Και εγω με 6 μορια μπορω να ειμαι σιγουρη για μετεγγραφη στη Θεσσαλονικη;

Φυσικα και γινεται. Το πανεπιστημιο δεν ειναι σχολειο, δεν παιρνουν παρουσιες. Το αμφιθεατρο ειναι ανοιχτο, μπορει να μπει και να βγει οποιος θελει. Κι εγω που ειμαι πχ φιλολογια αμα θελω να παρακολουθησω ενα μάθημα της νομικης, μπορω να παω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Φυσικα και γινεται. Το πανεπιστημιο δεν ειναι σχολειο, δεν παιρνουν παρουσιες. Το αμφιθεατρο ειναι ανοιχτο, μπορει να μπει και να βγει οποιος θελει. Κι εγω που ειμαι πχ φιλολογια αμα θελω να παρακολουθησω ενα μάθημα της νομικης, μπορω να παω!

Τα εργαστηρια να φανταστω δεν επιτρεπεται να τα παρακολουθησει οποιος να 'ναι, σωστα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τα εργαστηρια να φανταστω δεν επιτρεπεται να τα παρακολουθησει οποιος να 'ναι, σωστα? :worry:

Τα εργαστήρια δέχονται συγκεκριμένα άτομα και μπαίνουν απουσίες , ενώ στα αμφιθέατρα γινεται χαμός και μπορείς να δεις άτομα ακομα και απο διαφορετικές σχολές , εγω για παράδειγμα που είχα περάσει ΤΕΙ πέρσι πήγαινα και παρακολουθούσα μαθηματα στο μαθηματικό μαζί με ενα φίλο μ που ειχε περάσει εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Τα εργαστήρια δέχονται συγκεκριμένα άτομα και μπαίνουν απουσίες , ενώ στα αμφιθέατρα γινεται χαμός και μπορείς να δεις άτομα ακομα και απο διαφορετικές σχολές , εγω για παράδειγμα που είχα περάσει ΤΕΙ πέρσι πήγαινα και παρακολουθούσα μαθηματα στο μαθηματικό μαζί με ενα φίλο μ που ειχε περάσει εκει

Ωχχχ..δηλαδη εγω που προκειται να παρω μετεγγραφη δεν θα με αφησουν? Οχι οτι μου φαινεται παραλογο, απλα θα ηταν ιδανικο να μπορεσω να παρακολουθησω και τα εργαστηρια ετσι ωστε να μην μεινω τελειως πισω, ειδικα αφου τα θεωρητικα μαθηματα ειναι αλληλένδετα με τα εργαστηρια :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Τα εργαστήρια δέχονται συγκεκριμένα άτομα και μπαίνουν απουσίες , ενώ στα αμφιθέατρα γινεται χαμός και μπορείς να δεις άτομα ακομα και απο διαφορετικές σχολές , εγω για παράδειγμα που είχα περάσει ΤΕΙ πέρσι πήγαινα και παρακολουθούσα μαθηματα στο μαθηματικό μαζί με ενα φίλο μ που ειχε περάσει εκει[/QUOT

Ωχχχ..δηλαδη εγω που προκειται να παρω μετεγγραφη δεν θα με αφησουν? Οχι οτι μου φαινεται παραλογο, απλα θα ηταν ιδανικο να μπορεσω να παρακολουθησω και τα εργαστηρια ετσι ωστε να μην μεινω τελειως πισω, ειδικα αφου τα θεωρητικα μαθηματα ειναι αλληλένδετα με τα εργαστηρια :worry:

Σε εμάς πάντως, τα παιδιά που θα έπαιρναν μεταγραφή τότε (το 2014 που μπήκα, που ήταν σίγουρες για όσους είχαν κριτήριο) έκαναν εργαστήρια μετά από συνεννόηση με τους καθηγητές, αλλά δεν το επέτρεψαν για όλα τα μαθήματα. Στην φυσική θυμάμαι δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα (ήδη γίνονταν χαμός με τα τμήματα), αλλά τους άφησαν να παρακολουθήσουν τα εργαστήρια το επόμενο (εαρινό) εξάμηνο. Στην βιοχημεία τους άφηναν κανονικά, και για όσους ήρθαν μετά έκαναν έξτρα εργαστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Σε εμάς πάντως, τα παιδιά που θα έπαιρναν μεταγραφή τότε (το 2014 που μπήκα, που ήταν σίγουρες για όσους είχαν κριτήριο) έκαναν εργαστήρια μετά από συνεννόηση με τους καθηγητές, αλλά δεν το επέτρεψαν για όλα τα μαθήματα. Στην φυσική θυμάμαι δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα (ήδη γίνονταν χαμός με τα τμήματα), αλλά τους άφησαν να παρακολουθήσουν τα εργαστήρια το επόμενο (εαρινό) εξάμηνο. Στην βιοχημεία τους άφηναν κανονικά, και για όσους ήρθαν μετά έκαναν έξτρα εργαστήρια.

αχα! αν με αφησουν δηλαδη να παρακολουθησω τα εργαστηρια στο 1ο εξαμηνο που δεν θα ειμαι εγγεγραμμένη, θα πρεπει να τα ξαναπαρακολουθησω μετα την μετεγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παιδια αν μπορειτε να μου λυσετε μια απορια. Περασα μηχανολογων μηχανικων ΤΕΙ στις Σερρες και ηθελα να παρω μεταγραφη για Θεσσαλονικη αλλα εδω δεν υπαρχει αντιστοιχη σχολη σε ΤΕΙ μονο σε ΑΕΙ και απο οσο γνωριζω μεταγραφη απο ΤΕΙ σε ΑΕΙ δεν γινεται, υπαρχει δυνατοτητα να κανεις καποια μαθηματα της σχολης στην Θεσσαλονικη αντι για Σερρες ?

Απο την στιγμη που δεν εχει αντιστοιχο τμηνα στην θεσσαλονικη το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να διαβασεις μονος/η και να πας να εξεταστεις σε αυτα .καποια εχουν απουσιες αρα πρεπει να πας αε αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πάνο , εσυ θα πας Πάτρα που εχεις περάσει ή θα παρακολουθείς τα μαθήματα Θεσσαλονίκη χωρίς τα εργαστήρια περιμένοντας τη μεταγραφή ; Απλα τωρα σκέφτομαι οτι ίσως ενα ολόκληρο εξάμηνο θα ειναι λιγο δύσκολο να το αναπληρώσω γρήγορα και θα πρπ μάλλον να ξεσκίστω στο διάβασα για να Καλυψω τα κενά , καθώς το προγραμμα Φυσικοθερπειας Πατρών δεν εχει καμία σχέση με αυτο τηςνθεσσαλονικης παρά μονο η ανατομία , δε ξερω μήπως να παω και εγω Θεσσαλονίκη και να παρακολουθώ τα θεωρητικά μέχρι να πάρω μετεγγραφή , αλλα. Μετα άμα δε τη πάρω χάνω εξαμηνο Πάτρα , φααακ τωρα μπερδεύτηκα :(
Έχω 5 μόρια ενώ η βάση ήταν 3 λογικά τη μετεγγραφή την παιρνω αλλα ποτε δε ξερεις ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Πάνο , εσυ θα πας Πάτρα που εχεις περάσει ή θα παρακολουθείς τα μαθήματα Θεσσαλονίκη χωρίς τα εργαστήρια περιμένοντας τη μεταγραφή ; Απλα τωρα σκέφτομαι οτι ίσως ενα ολόκληρο εξάμηνο θα ειναι λιγο δύσκολο να το αναπληρώσω γρήγορα και θα πρπ μάλλον να ξεσκίστω στο διάβασα για να Καλυψω τα κενά , καθώς το προγραμμα Φυσικοθερπειας Πατρών δεν εχει καμία σχέση με αυτο τηςνθεσσαλονικης παρά μονο η ανατομία , δε ξερω μήπως να παω και εγω Θεσσαλονίκη και να παρακολουθώ τα θεωρητικά μέχρι να πάρω μετεγγραφή , αλλα. Μετα άμα δε τη πάρω χάνω εξαμηνο Πάτρα , φααακ τωρα μπερδεύτηκα :(
Έχω 5 μόρια ενώ η βάση ήταν 3 λογικά τη μετεγγραφή την παιρνω αλλα ποτε δε ξερεις ....

μετταγραφη θα παρεις σιγουρα ,εγω δεν παω πατρα θα παρακολουθω και θα μιλησω με τον καθηγητης για να πηγαινω εργαστηρια,,,θα ξεσκιστω οπως ειπες και εγω το ερχομενο καλοκαιρι για να δωσο και να μπω σε σωστο δρομο...ειπαμε work hard
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginakalf98

Νεοφερμένος

Η ginakalf98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν με 5 μορια μπορω να παρω μετεγγραφη για θεσσαλονικη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν με 5 μορια μπορω να παρω μετεγγραφη για θεσσαλονικη??

ανάλογα τι τμημα θες........ υπαρχει αντιστοιχο θρεντ στο φορουμ οποτε ρωτα εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginakalf98

Νεοφερμένος

Η ginakalf98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θελω να παρω μεταγραφη απο την νομικη της κομοτηνης προς αυτης της Θεσσαλονικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Θελω να παρω μεταγραφη απο την νομικη της κομοτηνης προς αυτης της Θεσσαλονικης.

χμμμμμ οριακα εισαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top