Άσκηση σωματικής βίας σε γυναίκες

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Plain,michelle
Διαφωνώ κάθετα μαζί σας.
Δλδ εντάξει σε έναν άγριο τσακωμό που (συνήθως) φταίνε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ μην ξέροντας ο άντρας τα όρια ακριβώς ποία είναι είναι, πολύ πιθανόν να ξεσπάσει λίγακι βιαία. Αυτό πιστεύω ότι αξίζει κάποια ευκαίρια. Γιατί αν είναι έτσι και έσεις όταν μας βρίζεται όταν έχετε νεύρα επρέπε να σας δίνουμε και εμείς τα "τακούνια" στο χέρι :)
Άλλωστε πιστεύω ότι πολλές φορές το λένε αυτό για να καλμάρουν τη γυναίκα και να μην τους δώσει τα παπούτσια στο χέρι χωρίς καν να το πιστευουν...
Αποκλείται δλδ να θέλει να χαλαρώσει τον τσακωμό ώστε να μην αναγκαστείτε να τους δώσετε τα παπούτσια στο χέρι ή να σας δώσουμε εμείς τα "τακουνία" σας στο χέρι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Θεωρώ ανόητο να λέμε ποια είναι η γνώμη μας για τέτοιο θέμα...
Είναι σαν αυτούς που είναι κατά του καρκίνου. Λες και υπάρχει κάποιος υπέρ...
Κι όμως ifrit δεν είναι όλοι κατά, τουλάχιστον οι άντρες. Ακόμα και εδω μέσα υπάρχουν 2 που είναι υπέρ και ο ένας ήδη το παραδέχτηκε.
Επίσης απ'οτι έχω μάθει στην Τουρκία οι γυναίκες δεν κάνουν τίποτα, ούτε καν να χωρίσουν δεν μπορούν!! :sick:

Όσον αφορά plain γιατι το δέχεται η γυανίκα, πιστυευω ότι οφείλεται μάλλον στη συναισθηματική εξάρτηση που έχουν μερικές που τις κάνει να δέχονταί όχι μόνο αυτό αλλά και πλήρη ισοπέδωση της προσωπικότητας τους... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Αλλά θα μου πεις όσο υπάρχουν νοοτροπίες που καυχιούνται την παράλογη ζήλεια ως απόδειξη αγάπης ,αυτές οι συμπεριφορες θα γίνονται ανεχτές.Τουλάχιστον πιστεύω είναι ελάχιστες αυτές που το δέχονται πλέον

Γιατί υπάρχουν γυναίκες που θέλουν να το συγχωρήσουν, να καταλάβουν το συντροφό τους...Να το δικαιολογήσουν...γιατί μπορεί να έχουν υποστεί πλύση εγκεφάλου ακα ψυχολογικό εκβιασμό- χωρίς να το έχουν συνειδητοποιήσει- και να θεωρούν ότι εν τέλει αυτές φταίνε που προκάλεσαν το πασά να τις χτυπήσει!Γιατί θεωρείται ντροπή -ακόμα και σήμερα- να πει μια γυναίκα ότι κακοποιήθηκε...Γιατί σε μια κλειστή κοινωνία όλα θάβονται και κανένας δεν μιλάει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Όσοι είναι υπέρ δεν χρειάζεται καν να ασχολείσαι λοιπόν. Αν και εδώ μέσα 0 είναι υπέρ απ όσο ξέρω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Plain,michelle
Διαφωνώ κάθετα μαζί σας.
Δλδ εντάξει σε έναν άγριο τσακωμό που (συνήθως) φταίνε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ μην ξέροντας ο άντρας τα όρια ακριβώς ποία είναι είναι, πολύ πιθανόν να ξεσπάσει λίγακι βιαία. Αυτό πιστεύω ότι αξίζει κάποια ευκαίρια. Γιατί αν είναι έτσι και έσεις όταν μας βρίζεται όταν έχετε νεύρα επρέπε να σας δίνουμε και εμείς τα "τακούνια" στο χέρι :)
Αποκλείται δλδ να θέλει να χαλαρώσει τον τσακωμό ώστε να μην αναγκαστείτε να τους δώσετε τα παπούτσια στο χέρι ή να σας δώσουμε εμείς τα "τακουνία" σας στο χέρι :)

ναι σε έναν άγριο τσακωμό ,μπορεί να ξεπεράσει τα όρια,αλλά ποιός μου εγγυάται ότι σε έναν επόμενο τσακωμό δε θα ξεπεράσει πάλι τα όρια , σε σημείο μάλιστα που δε θα είναι ανατρέψιμο ;Βγήκε μια φορά η ψυχή μου από το σώμα και ξαναεπέστρεψε, όσο τρελό κι αν ακούγεται αυτό , και όχι δε ξαναρισκάρω, την επόμενη φορά μπορεί να μη ξαναγυρίσει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Όσοι είναι υπέρ δεν χρειάζεται καν να ασχολείσαι λοιπόν. Αν και εδώ μέσα 0 είναι υπέρ απ όσο ξέρω......

Εγώ είμαι υπέρ όταν η γυναίκα το αξίζει.. κάτι το οποίο συμβαίνει αρκετά συχνά.. Ποτέ καμια γυναίκα δεν έπαθε κάτι από ένα χαστουκάκι ή μια παντοφλιά ή ένα χτύπημα με τούβλο στο κεφάλι..

Ακόμα πιστευεις ότι είναι 0?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βασικά για την αποφυγεί παρεξηγήσεων είμαι πολύ κατά στην βία αντρά πως γύναικα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
ναι σε έναν άγριο τσακωμό ,μπορεί να ξεπεράσει τα όρια,αλλά ποιός μου εγγυάται ότι σε έναν επόμενο τσακωμό δε θα ξεπεράσει πάλι τα όρια , σε σημείο μάλιστα που δε θα είναι ανατρέψιμο ;Βγήκε μια φορά η ψυχή μου από το σώμα και ξαναεπέστρεψε, όσο τρελό κι αν ακούγεται αυτό , και όχι δε ξαναρισκάρω, την επόμενη φορά μπορεί να μη ξαναγυρίσει ...
Οκ, αλλά μπορεί να μην ξέρει τα όρια του και εκείνη την στιγμή να μην μπορεί να σκεφτεί. Εξάλλου πιστεύω ότι μια γυναίκα θα μπορεί να καταλάβει αν το χτύπημα ήταν από το πολύ το νεύρο ή είναι στο χαρακτήρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ε για ένα τούβλο κάνεις έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Βασικά για την αποφυγεί παρεξηγήσεων είμαι πολύ κατά στην βία αντρά πως γύναικα.

Οκ, αλλά μπορεί να μην ξέρει τα όρια του και εκείνη την στιγμή να μην μπορεί να σκεφτεί. Εξάλλου πιστεύω ότι μια γυναίκα θα μπορεί να καταλάβει αν το χτύπημα ήταν από το πολύ το νεύρο ή είναι στο χαρακτήρα του.


Εμένα όμως ποιός μου εγγυάται ότι σε έναν επόμενο καυγά θα είναι ικανός να βάλει όριο στις βίαιες του παρορμήσεις έστω κι αν αυτές είναι της στιγμής ;Όσα φέρνει η στιγμή , δεν τα φέρνει ο χρόνος ....

Επίσης ο χαρακτήρας είναι κάτι που το ανακαλύπτεις σταδιακά μέσα από μικρές και μεγάλες στιγμές ,και ο τρόπος που αντιδρά κάποιος στον καυγά είναι μια από αυτές τις στιγμές imho (το έγραψα καλά αυτό;σαν καλή μαθήτρια μελέτησα προσεκτικά το εγχειρίδιο σας για τις συντμήσεις στο νετ :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
(το έγραψα καλά αυτό;σαν καλή μαθήτρια μελέτησα προσεκτικά το εγχειρίδιο σας για τις συντμήσεις στο νετ :) )

Άψογα!! ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Εμένα όμως ποιός μου εγγυάται ότι σε έναν επόμενο καυγά θα είναι ικανός να βάλει όριο στις βίαιες του παρορμήσεις έστω κι αν αυτές είναι της στιγμής ;Όσα φέρνει η στιγμή , δεν τα φέρνει ο χρόνος ....

Επίσης ο χαρακτήρας είναι κάτι που το ανακαλύπτεις σταδιακά μέσα από μικρές και μεγάλες στιγμές ,και ο τρόπος που αντιδρά κάποιος στον καυγά είναι μια από αυτές τις στιγμές imho (το έγραψα καλά αυτό;σαν καλή μαθήτρια μελέτησα προσεκτικά το εγχειρίδιο σας για τις συντμήσεις στο νετ :) )

-Το ενστικτό σου, βασικά προσωπικά δεν μιλάω για ακραίες πράξης βίας. πιστεύω ότι κάνεις δεν θα σου εγγυήθει αλλά θα πράξεις με βάση το ενστικτό σου.
Προσωπικά πιστεύω ότι αν κάποιος δεν έχει σκεφτεί πως θα αντιδράσει ο ευατός του στην τάδε στιγμή τότε όταν έρθει η στιγμή αυτή θα είναι πολύ δύσκολο ότι θα ελένξει τα νεύρα του.
Ακόμη αν κάποιος νευρίαζει πολύ εύκολα με ένα θέμα ή κάτι απλώς προσπαθούμε να μην ασχολούμαστε με αυτό το θέμα ή με το κάτι.

-Με το τελευταίο συμφωνώ αλλά όσα κομμάτια δεν ξέρεις από τον χαρακτήρα του άλλου πιστεύω ότι είναι πολύ ευκόλο να προβλέψεις κάτι. Και σίγουρα η προβλέψει δεν θα είναι εκτός τόπου και χρόνου έαν βασιστεί στα άλλα κομμάτια που ξέρεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Ρε παιδιά μη λέμε ό,τι θέλουμε ΟΚ? Δε λέω, ΟΚ, ίσως υπάρχουν ορισμένες κοπέλες που δε χρειάζονται, αλλά ορισμένες just DESERVE a good punch. Αφού πετάτε άκυρες ατάκες η φάπα είναι μέσα στη μάπα ρε :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn:
Ρε παιδιά μη λέμε ό,τι θέλουμε ΟΚ? Δε λέω, ΟΚ, ίσως υπάρχουν ορισμένες κοπέλες που δε χρειάζονται, αλλά ορισμένες just DESERVE a good punch. Αφού πετάτε άκυρες ατάκες η φάπα είναι μέσα στη μάπα ρε :Ρ
Και η δαμόκλειος σπάθη του νόμου θα κρέμεται πάνω απο τα κεφάλια σας έτσι καικάνετε κάτι τέτοιο. Για να μην αναφέρω τα παπούτσια που θα σας δώσει στο χέρι όποια έχει έστω και μισό εγκεφαλικό κύτταρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και η δαμόκλειος σπάθη του νόμου θα κρέμεται πάνω απο τα κεφάλια σας έτσι καικάνετε κάτι τέτοιο. Για να μην αναφέρω τα παπούτσια που θα σας δώσει στο χέρι όποια έχει έστω και μισό εγκεφαλικό κύτταρο.

Mέχρι τώρα μια χαρά τα πάμε Μιχάλω πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn:
Mέχρι τώρα μια χαρά τα πάμε Μιχάλω πάντως.
Εχμμμ, με ποιόν/α ακριβώς τα πηγαίνεις μια χαρά? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν φταίει μια αυτός που χτυπάει την γυναίκα του φταει 100 αυτή που δεν κάνει τίποτα! Οποιαδήποτε μορφή βιας είναι καταδικαστέα και ποτέ δεν είναι η σωστή λύση για τίποτα. Η βια φέρνει μόνο βια! Οι άντρες που βαράνε τις γυναίκες τους είναι μαλ**** και κότες εκεί θέλουν να αποδείξουν τον αντρισμό τους άραγε? Αν δεν την γουστάρουν να την χωρίσουν και να αναλάβουν τις ευθήνες τους, αυτός είναι αντρισμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,825 μηνύματα.
Ο Γιόμα το έθεσε πολύ ωραία. Μερικές λέει αξίζουν τη σφαλιάρα. Εκεί συμφωνώ κι εγω. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι πρέπει και να τη φάνε! ;)

Τι θέλω να πω... Είναι πολλές οι περιπτώσεις όπου έχουμε κάποιες να παίρνουν όσα πιο πολλά συναισθηματικά εφόδια απ τον άντρα που τις αγαπάει και ως αντάλλαγμα να του βγάζουν το λάδι στην κυριολεξία και να του κάνουν τα νεύρα, την ψυχή και την καρδιά, κουρέλι. Γιατί αυτό δεν μας αναγνωρίζεται ως μαρτύριο; Γιατί η γυναίκα πρέπει να είναι πάντα το θύμα και ο άντρας ο θύτης; Και ναι αν ρίξουμε ξύλο θα είμαστε ζωα, και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να ρίξουμε, όσο κι αν το αξίζουν. Ήδη αρκετοί άντρες είμαστε πολιτισμένοι και δεν βλέπω να το εκτιμούν οι γυναίκες. Συνεχίζουν να σκέφτονται με βάση τη ροή των υγρών στον κόλπο τους. Θα ήθελα ενα σχόλιο όμως απο τις πληγωμένες γυναίκες του φόρουμ καθώς και απ όσες πιστεύουν οτι οι γυναίκες έχουν καθαρή τη φωλιά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Συναισθηματικά ο άντρας και η γυναίκα έχουν τα ίδια όπλα. Μπορούν αν θέλουν να κάνουν τον άλλο κουρέλι. Δε λέω λοιπόν ότι και η γυναίκα δε μπορεί να γίνει θύτης. Όταν όμως μιλάμε για σωματική βία το πράγμα αλλάζει.
Η βία γενικώς είναι απαράδεκτη. Όλοι εσείς που υποστηρίζετε ότι "ε, καμιά φορά πρέπει να τη φάει τη σφαλιάρα" έχετε βάλει ποτέ τον εαυτό σας στη θέση της; Φανταστείτε δηλαδή αυτή να ήταν πιο δυνατή από εσάς και να είχε την ευχέρεια να σας ρίξει αυτή σφαλιάρα όποτε έκρινε ότι "πρέπει να τη φάτε"... Δε νομίζω να το ανεχόσασταν! Βάλτε με το μυαλό σας να είναι αυτή μια τσαμπουκαλού νταρντάνα δύο μέτρα με μαύρη ζώνη στο καράτε και αυτός ένας καχεκτικός με γυαλάκια, που να τρώει σφαλιάρα όποτε η τύπισσα θεωρεί ότι "ξεπέρασε τα όρια". Πάλι την ίδια γνώμη θα είχατε; Μπααααααααα, χλωμό το βλέπω! ;)

...τώρα για το αν σε κάποιες αξίζει... ε, καλά, και σε κάποιους αξίζει! Δε θα βγάλουμε τα ρόπαλα να πλακωθούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά την χρήση σωματικής βίας σε γυναίκες την θεωρώ αηδιαστική και πολύ μεγάλη δειλία...Απαράδεκτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Αν φταίει μια αυτός που χτυπάει την γυναίκα του φταει 100 αυτή που δεν κάνει τίποτα! Οποιαδήποτε μορφή βιας είναι καταδικαστέα και ποτέ δεν είναι η σωστή λύση για τίποτα. Η βια φέρνει μόνο βια! Οι άντρες που βαράνε τις γυναίκες τους είναι μαλ**** και κότες εκεί θέλουν να αποδείξουν τον αντρισμό τους άραγε? Αν δεν την γουστάρουν να την χωρίσουν και να αναλάβουν τις ευθήνες τους, αυτός είναι αντρισμός!

παππού ζωγράφισες πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top