Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,041 εγγεγραμμένα μέλη και 2,441,890 μηνύματα σε 77,142 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια
Εκπαιδευτικοί - Καθηγητές: Θέματα που απασχολούν τον κλάδο των εκπαιδευτικών!

Ο πιο καλός καθηγητής ...

Ο πιο καλός καθηγητής ...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
Είμαι άντρας και προτιμώ γυναίκες καθηγητές
11
8,15%
Είμαι άντρας και προτιμώ άντρες καθηγητές
18
13,33%
Είμαι άντρας και δεν νοιάζει το φύλο
35
25,93%
Είμαι γυναίκα και προτιμώ γυναίκες καθηγητές
2
1,48%
Είμαι γυναίκα και προτιμώ άντρες καθηγητές
16
11,85%
Είμαι γυναίκα και δεν νοιάζει το φύλο
53
39,26%

Nininaou (Ρηνούλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 637 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 08:47, 15-03-08:

Προσωπικά, ανεξάρτητα από το φύλο, προτιμώ τους καθηγητές που είναι αισιόδοξοι, ανθρώπινοι και καθόλου στεγνοί και τυπικοί...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 02:21, 20-03-08:

Προτιμώ άνδρες καθηγητές, γνώστες του αντικειμένου τους, που σε κοιτάνε στα μάτια όταν μιλάνε, καταλαβαίνουν όταν δεν καταλαβαίνεις κάτι και είναι πρόθυμοι να το εξηγήσουν ξανα και ξανα.

Αντιπαθώ απίστευτα αυτούς που γυρνάνε την πλάτη στους φοιτητές/μαθητές, γράφουν στον πίνακα επί δύο ώρες τα δικά τους και μόλις τελειώσουν ρωτάνε "Έχει κανείς καμία απορία;" ! Τι λες τώρα!
2

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 19:09, 20-03-08:

Παπασπύρου και τα μυαλά στο μίξερ (που λέει κι ο Μπιλ)!
1

Aliona

Φοιτητής

H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε: στις 16:50, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Προτιμώ άνδρες καθηγητές, γνώστες του αντικειμένου τους, που σε κοιτάνε στα μάτια όταν μιλάνε, καταλαβαίνουν όταν δεν καταλαβαίνεις κάτι και είναι πρόθυμοι να το εξηγήσουν ξανα και ξανα. !

Συμφωνώ απόλυτα!

Μ' αρέσει όταν έχουν χιούμορ και είναι ανθρώπινοι.Δηλαδή μπορεί να τύχει να πουν και κάτι που δεν έπρεπε να πουν είτε πάνω στα νεύρα τους είτε πάνω σε κανά αστείο.

Δεν τους μπορώ τους τυπικούς και άκαμπτους καθηγητές.

Ωραίο είναι,καμιά φορά,να ξεφεύγουν από το μάθημα και να συζητούν με τους μαθητές και άσχετα (από το μάθημα) θέματα που έχουν σχέση όμως με την ζωή,το μέλλον και τις σπουδές των μαθητών και την επικαιρότητα.

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 17:15, 27-07-11:

Προτιμώ εναν καθηγητη που να ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και οχι ρομποτ. . .

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε: στις 17:20, 27-07-11:

Ο πιο καλός, καλός καθηγητής
μες στα αστέρια εχάθη
και κανείς δε θα μάθει
από λάθος αν χάθηκε ή αν το ήθελε αυτός

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 17:39, 27-07-11:

ένας καθηγητής πρέπει να γνωρίζει το αντικείμενο του, να αγαπάει αυτό που κάνει, γιατί αλλιώς χάνεται το παιχνίδι.
καλό θα είναι να είναι προσιτός και με χιούμορ, δημιουργεί καλύτερο κλίμα στην τάξη.

Katerina12

Νεοφερμένος

H Katerina12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Katerina12 έγραψε: στις 02:35, 26-07-12:

Καλησπέρα!Με λένε Κατερίνα,είμαι από Θεσσ/κη και φέτος τελείωσα το Λύκειο!!
Είχα μία καθηγήτρια, με την οποία δημιουργήσαμε στο τέλος τρομερές σχέσεις!Την πάω πολύ...!!!Ίσως ακουστεί λίγο βαρὐγδουπο...αλλά....την αγαπώ τόσο πολύ...μου βγάζει μία απίστευτη μητρικότητα! Γενικά....οι καθηγητές...βλέπουν τους μαθητές τους ως παιδιά τους, λέτε?!

Iratus

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 02:42, 26-07-12:

Όχι φυσικά,οι καθηγητές είναι αντίπαλοι μας και τους έχουμε εχθρούς.
1
1

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε: στις 02:42, 26-07-12:

Υπάρχουν τέτοιοι καθηγητές....στο σχολείο μου βέβαια δεν ήταν κανένας.....!!!!!!

Katerina12

Νεοφερμένος

H Katerina12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Katerina12 έγραψε: στις 02:49, 26-07-12:

Γιατί το λες αυτό Iratus?!

Iratus

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 02:55, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina12
Γιατί το λες αυτό Iratus?!
Οι περισσότεροι καθηγητές κάνουν κατάχρηση εξουσίας,κράζουν την ιδιωτική εκπαίδευση ενώ οι ίδιοι κάνουν φροντιστήρια και πληρώνονται ακριβά μάλιστα.Είναι κατά των καταλήψεων και γίνονται πιόνια διδάσκοντας πράγματα που ίσως ούτε οι ίδιοι πιστεύουν.Προσωπικά ποτέ δεν είχα καλούς καθηγητές που θα με βοηθούσαν.

catherine1994

Φοιτητής

H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 739 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε: στις 08:15, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
...Είναι κατά των καταλήψεων...
Σιγα που ειναι κατα των καταληψεων! Μονο τα κλειδια του σχολειου δε μας δινουν για να μπουμε για καταληψη! Εφοσον πληρωνονται κανονικοτατα ακομη και αν εχει καταληψη το σχολειο τους μια χαρα τους βολευει

Joaquín

Φοιτητής

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,382 μηνύματα.

O Joaquín έγραψε: στις 11:08, 26-07-12:

Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι με τις γυναίκες καθηγήτριες έχουμε καλύτερη επικοινωνία και επίσης δείχνω μεγαλύτερη διάθεση να συμμετέχω στο μάθημα.

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 11:08, 26-07-12:

Κι ομως εμας στη 2α λυκειου οι καθηγητες ανοιξαν το σχολειο σχεδον με τη βια, για να μη χασουμε μαθηματα!

Queen of Hearts

Φοιτητής

H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε: στις 11:11, 26-07-12:

εγω παλι νομιζω οτι οι αντρες καθηγητες ειναι καλυτεροι...εχουν πιο πολυ υπομονη απο τις γυναικες,πιο πολυ ανεκτικοτητα και τους κανεις πιο ευκολα ο,τι θελεις εγω τα πηγαινα καλυτερα με τους αντρες

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 11:15, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από christina.kstr
εγω παλι νομιζω οτι οι αντρες καθηγητες ειναι καλυτεροι...εχουν πιο πολυ υπομονη απο τις γυναικες,πιο πολυ ανεκτικοτητα και τους κανεις πιο ευκολα ο,τι θελεις εγω τα πηγαινα καλυτερα με τους αντρες
Kι εγω το ιδιο.Βασικα στο μυαλο μου οι αντρες καθηγητες ειναι πολυ καλυτεροι και στα φιλολογικα και στα πρακτικα μαθηματα, κατα τη γνωμη μου γιατι τους κοβει πιο πολυ(πολυ φαλοκρατικο αλλα ετσι το εβλεπα).Δε ξερω μου φαινονται πολυ πιο μεταδοτικοι! Και ετυχε στο φροντηστηριο να ειχα ολο αντρες καθηγητες, και στο σχολειο κατα βαση γυναικες Αλλα αν ειχα να προτιμησω, ασυζητητι αντρες για καθηγητες!

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,583 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 12:05, 26-07-12:

Τι σχεση εχει το φυλο ρε παιδια; Εχω και στριμμενες καθηγητριες και γλυκες! Και καλους και αστειους καθηγητες και παραξενους και απολιτιστους

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,053 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε: στις 12:05, 26-07-12:

Δεν νομίζω πως το φύλο έχει σχέση με την μεταδοτικότητα. Μάλλον οι καθηγητές του σχολείου βαριούνται περισσότερο απο τους καθηγητές του φροντιστηρίου.

Εγώ δυο καλούς καθηγητές έχω γνωρίσει: την καθηγήτρια με την οποία έκανα μάθηματα στην βιολογία και τον καθηγητή με τον οποίο έκανα ιστορία και έκθεση. Ήταν αρκετά μεταδοτικοί και αγαπούσαν το αντικείμενό τους.

Queen of Hearts

Φοιτητής

H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε: στις 12:09, 26-07-12:

ενταξει το φυλο δεν εχει σχεση..ο καθενας κανει τη δουλεια του οπως ξερει και οσο καλυτερα μπορει..απλα εγω τα πηγαινα παντα πολυ καλυτερα με τους αντρες απο οτι με τις γυναικες

Βρείτε παρόμοια