Μου αρέσει ένα αγόρι, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Mιλα του κανονικα.Ανοιξε του συζητηση.Πες του πως ηταν σημερα η μερα του???Πως ηταν τα μαθηματα???Πως τα πηγε στην μπαλα???Στο μπασκετ???Αγορι ειναι.Πες του τι ωραιο παπουτσι απο που το πηρε.Τι ωραιο παντελονι μπλουζα.Ελα βρε παιδι μου εχεις τοσα να του πεις!
Μα έτσι? Ενω γενικά δεν μιλάμε καθόλου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
(Πως στο καλο μεταφέρθηκε εδω το θεμα μου ?!?!)
Απλώς υπήρχε ήδη θέμα για αυτό που σε απασχολεί. Δε χρειαζόταν να δημιουργήσεις καινούριο.

No need to worry. Ό,τι είχες να πεις, το είπες εμμέσως. Από κει και πέρα, περίμενε για να δεις εάν θα δείξει εκείνος ενδιαφέρον. (έχε υπόψιν αυτά που είπε ο Κράουλης!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εντωμεταξύ, μόλις τώρα τον είδα με μια μπάλα που μόλις τέλειωσε που έπαιζε σε ένα δημοτικό λίγο πιο πάνω από το σπίτι μου και γύριζε σπίτι του...Λιπόν? Έτσι, χωρίς να μιλάμε γενικά καθόλου, να του πω ας πούμε πως ήταν η μέρα του ή τι ωραία παπούτσια???

Εντωμεταξύ, μόλις τώρα τον είδα με μια μπάλα που μόλις τέλειωσε που έπαιζε σε ένα δημοτικό λίγο πιο πάνω από το σπίτι μου και γύριζε σπίτι του...Λιπόν? Έτσι, χωρίς να μιλάμε γενικά καθόλου, να του πω ας πούμε πως ήταν η μέρα του ή τι ωραία παπούτσια???

Kανείς?????!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εντωμεταξύ, μόλις τώρα τον είδα με μια μπάλα που μόλις τέλειωσε που έπαιζε σε ένα δημοτικό λίγο πιο πάνω από το σπίτι μου και γύριζε σπίτι του...Λιπόν? Έτσι, χωρίς να μιλάμε γενικά καθόλου, να του πω ας πούμε πως ήταν η μέρα του ή τι ωραία παπούτσια???
Εεεε ναι ετσι απλα πες του ανοιξε του συζητηση!Αν δεν το κανεις ετσι οπως σου το λεω απο οτι καταλαβα δεν προκειτε να σου ανοιξει αυτος συζητηση.Μιλα του και πλησιασε τον καπως πιο ερωτικα με τον καιρο και θα μαθεις τι σκατα εχει στο κεφαλι του!Αυτος δεν προκειτ ενα σου μιλησει απο οτι καταλαβα αν δεν το κανεις και εσυ καηκαμε θα μας πιασουν οι πανελληνιες του 2013 ετσι οπως το πατε και οι δυο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντωμεταξύ, μόλις τώρα τον είδα με μια μπάλα που μόλις τέλειωσε που έπαιζε σε ένα δημοτικό λίγο πιο πάνω από το σπίτι μου και γύριζε σπίτι του...Λιπόν? Έτσι, χωρίς να μιλάμε γενικά καθόλου, να του πω ας πούμε πως ήταν η μέρα του ή τι ωραία παπούτσια???

Βρε μικρούλι,μην τα ψυρίζεις τόσο.Πάνε πιαστον εκει και φιλα τον με τη μια.Πλάκα κάνω.
Πιαστου κουβέντα και αν δε γνωριζόσαστε γινετε πρωτα φίλοι αλλα αν καθεσαι ετσι ο αλλος δεν καταλαβαινει..Οποτε δεν βγαζεις κάτι. Στο χέρι σου είναι,Ακομα και να μη βγει κατι απο αυτο θα ειστε φιλοι,σωστα; Δεν βρισκω κατι ασχημο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εεεε ναι ετσι απλα πες του ανοιξε του συζητηση!Αν δεν το κανεις ετσι οπως σου το λεω απο οτι καταλαβα δεν προκειτε να σου ανοιξει αυτος συζητηση.Μιλα του και πλησιασε τον καπως πιο ερωτικα με τον καιρο και θα μαθεις τι σκατα εχει στο κεφαλι του!Αυτος δεν προκειτ ενα σου μιλησει απο οτι καταλαβα αν δεν το κανεις και εσυ καηκαμε θα μας πιασουν οι πανελληνιες του 2013 ετσι οπως το πατε και οι δυο :P
Ωραία, θα το προσπαθήσω, απλώς η φάση είναι ότι τόσο καιρό είχα μυριάδες ευκαιρίες που είμασταν μόνοι μας για να τον πλησιάσω κ δεν το έκανα, τώρα που το αποφάσισα, δεν βρίσκω ευκαιρία. Α, και κάτι άλλο. Πώς στο καλό να αντιμετωπίσω τις φίλες μου που μία κουβέντα να πω για αυτόν, μου γκρινιάζουν και γενικά είναι εντελώς κάθετες στην άποψη να τον πλησιάσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ωραία, θα το προσπαθήσω, απλώς η φάση είναι ότι τόσο καιρό είχα μυριάδες ευκαιρίες που είμασταν μόνοι μας για να τον πλησιάσω κ δεν το έκανα, τώρα που το αποφάσισα, δεν βρίσκω ευκαιρία. Α, και κάτι άλλο. Πώς στο καλό να αντιμετωπίσω τις φίλες μου που μία κουβέντα να πω για αυτόν, μου γκρινιάζουν και γενικά είναι εντελώς κάθετες στην άποψη να τον πλησιάσω?
Γραψτες στα παπουτσια σου φυσικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γραψτες στα παπουτσια σου φυσικα?

+1 από εμένα ! Οι φίλες σου δεν έχουν κανένα λόγο να είναι εναντίον του.... Αυτό που κάνουν το κάνουν από την ζήλια τους και μην πεις πως δεν έχουν κανένα λόγο να σε ζηλεύουν , το κάνουν ασυναίσθητα.... Αν όμως το αγόρι αυτό είναι πρώην κάποιας φίλης σου, καλά θα κάνεις να τον ξεχάσεις....


Α, και μία συμβουλή πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση να είσαι σίγουρη πως πραγματικά τον γουστάρεις. Αν έρθετε ποιο κοντά ο ένας στον άλλο και μετά εσύ συνειδητοποιήσεις πως τελικά δεν γουστάρεις και τόσο , το παλικάρι θα φάει μεγάλη ξενέρα και μπορεί να μην σου ξαναμιλήσει γενικά...Μου θυμίζεις μια γνωστή μου, ελπίζω να μην τα σκατώσεις σαν και αυτήν!!!

Καλή τύχη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
+1 από εμένα ! Οι φίλες σου δεν έχουν κανένα λόγο να είναι εναντίον του.... Αυτό που κάνουν το κάνουν από την ζήλια τους και μην πεις πως δεν έχουν κανένα λόγο να σε ζηλεύουν , το κάνουν ασυναίσθητα.... Αν όμως το αγόρι αυτό είναι πρώην κάποιας φίλης σου, καλά θα κάνεις να τον ξεχάσεις....


Α, και μία συμβουλή πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση να είσαι σίγουρη πως πραγματικά τον γουστάρεις. Αν έρθετε ποιο κοντά ο ένας στον άλλο και μετά εσύ συνειδητοποιήσεις πως τελικά δεν γουστάρεις και τόσο , το παλικάρι θα φάει μεγάλη ξενέρα και μπορεί να μην σου ξαναμιλήσει γενικά...Μου θυμίζεις μια γνωστή μου, ελπίζω να μην τα σκατώσεις σαν και αυτήν!!!



Καλή τύχη !



Όχι, αυτό το αγόρι δεν είναι πρώην καμίας φίλης μου και είμαι εντελώς σίγουρη πως τον γουστάρω τρελά! Μου έχει γίνει μόνιμη ιδέα, απλώς δεν θα πω σε τι σημείο εχω φτάσει, γιατί θα με περάσετε για ψυχοπαθή:P!!!
Βασικά δεν είναι και τόσο εύκολο να τις γράψω γιατί είναι οι μοναδικές μου φίλες από το σχολείο (αν κ δεν είναι πραγματική φιλία κ ούτε που ταιριάζουμε καθόλου, αλλά αυτό είναι αυτό είναι άλλο θέμα:hmm:) και ας πούμε στα διαλλείματα βαριούνται τη ζωή τους και δεν θέλουν να πάμε λίγο προς εκεί που είναι αυτός. Μία κουβέντα να πω για αυτόν, αμέσως αρχίζουν την γκρίνια και δεν μπορώ όλη την ώρα αυτή την ψυχολογική πίεση. Άλλωστε, εξαιτίας τους δεν έχω κάνει αυτό το 'βήμα' εδώ και καιρό, επειδή με 'έτρωγαν' να μην κάνω τίποτα κ μπλα μπλα μπλα... Αλλά τώρα κατάλαβα πως όλα αυτά τα έκαναν από ζήλια. ( Δεν είναι λίγες οι φορές που τις έβλεπα να τον κοιτούν με δέος. Και η φάση είναι ότι πάντα προσπαθούσαν να με πείσουν ότι είναι χάλιας, άσχημος κλπ, ενώ είναι ο ψηλότερος και ωραιότερος του σχολείου!!!)Είμαι πλέον σίγουρη για αυτό... Αλλά αυτό τέρμα πια... Αποφάσισα, αν και λίγο αργά τώρα, να μην τις αφήνω να μου μαυρίζουν τη ζωή (πραγματικά δεν μπορείτε να τις φανταστείτε!) και ιδιαίτερα σε αυτό το λεπτό προσωπικό μου θέμα που έχει τρομερή σημασία για εμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γιατι κατι μου λεει πως μολις κανεις κατι στην τελικη θα τον βαρεθεις μεσα σε 2 βδομαδες το πολυ?? :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
είναι ο ψηλότερος και ωραιότερος του σχολείου!!!
Λίγο ύποπτο αυτό, για τον λόγο που είπε ο Νίκος :
Γιατι κατι μου λεει πως μολις κανεις κατι στην τελικη θα τον βαρεθεις μεσα σε 2 βδομαδες το πολυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Λίγο ύποπτο αυτό, για τον λόγο που είπε ο Νίκος :
Kοιταξε δεν της το ειπα επιθετικα.Αλλα το γεγονος οτι εκεινος δεν κανει καμια κινηση με ανυσηχει ιδιαιτερα..αλλα και απο τα λεγομενα της καταλαβαινω οτι μαλλον προκειτε για εναν πολυ εντονο ενθουσιασμο που στο τελος θα σβησει και θα τον χωρισει..τις περισσοτερες φορες ετσι καταληγουν τα πραγματα.Μακαρι να βγω λαθος...=:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Kοιταξε δεν της το ειπα επιθετικα.Αλλα το γεγονος οτι εκεινος δεν κανει καμια κινηση με ανυσηχει ιδιαιτερα..αλλα και απο τα λεγομενα της καταλαβαινω οτι μαλλον προκειτε για εναν πολυ εντονο ενθουσιασμο που στο τελος θα σβησει και θα τον χωρισει..τις περισσοτερες φορες ετσι καταληγουν τα πραγματα.Μακαρι να βγω λαθος...=:)
Ναι, το ξέρω ότι δεν ήταν επιθετικό το ύφος σου. Ούτε το δικό μου ήταν! :P
Εμένα για άλλο λόγο μου ήλθε αυτό στο μυαλό. Το «μορφονιός του σχολείου» είναι που μου φαίνεται λίγο ύποπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ναι, το ξέρω ότι δεν ήταν επιθετικό το ύφος σου. Ούτε το δικό μου ήταν! :P
Εμένα για άλλο λόγο μου ήλθε αυτό στο μυαλό. Το «μορφονιός του σχολείου» είναι που μου φαίνεται λίγο ύποπτο.

Και γιατί ύποπτο????!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Γιατί δεν τον έχεις γνωρίσει καλά.
Κρίνεις μόνο από την εμφάνιση, και ο χαρακτήρας του σου μετράει για 0.
Grow up.
Αυτό το μήνυμα είναι επιθετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γιατί δεν τον έχεις γνωρίσει καλά.
Κρίνεις μόνο από την εμφάνιση, και ο χαρακτήρας του σου μετράει για 0.
Grow up.
Αυτό το μήνυμα είναι επιθετικό.
Ποναει οντως...
Αλλα στο λεει για το καλο σου.Μπορει ο τυπας να θελει να σε δουλεψει.Γνωρισε τον πρωτα.Που πας ετσι τυφλη να κανεις κατι μαζι του...θα καταληξεις πληγωμενη...δεν στο λεμε για κακο Μαρινα στο ξαναλεω.Για δικο σου καλο...:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ποναει οντως...
Αλλα στο λεει για το καλο σου.Μπορει ο τυπας να θελει να σε δουλεψει.Γνωρισε τον πρωτα.Που πας ετσι τυφλη να κανεις κατι μαζι του...θα καταληξεις πληγωμενη...δεν στο λεμε για κακο Μαρινα στο ξαναλεω.Για δικο σου καλο...:redface::redface:

Όχι δεν πόνεσε, το ξέρω. Φυσικά και θέλω πρώτα να τον γνωρίσω κ τα σχετικά κ δεν κρίνω μόνο από την εμφάνιση, ίσα ίσα είναι το τελευταίο σχεδόν πράγμα που κοιτάω, απλώς ίσως λιγάκι να τα παραείπα:redface::P:P...
Α, και βασικά, δεν θέλω σόνι και καλά να τα 'φτιάξουμε', γιατί μπορεί όταν τον γνωρίσω να είναι διαφορετικά, απλά να είμαστε έστω και φίλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Λοιπόν, ακούστε τι έγινε. Σήμερα, όταν σχολάγαμε και ημασταν στο ίδιο πεζοδρόμιο μόνοι μας, σε μια φάση, του κάνω :ωραίο κούρεμα!. Αυτός δεν γύρισε κ του ξαναλέω:σε σένα το λέω Γιώργο! Τότε, αυτός γυρνάει, χαμογελάει κ μου λέει ευχαριστώ κ συνεχίζει. Μετά, ενώ πήγαινε πιο, γυρνάει, με κοιτάει κ μου χαμογελάει! Τι σημαίνουν όλα αυτά? Τα έκανα θάλασσα? Δεν μπορώ να καταλάβω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όρμα, στη χειρότερη να φας χυλόπιτα, στην καλύτερη να τη φας.
Σκέτη. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Όρμα, στη χειρότερη να φας χυλόπιτα, στην καλύτερη να τη φας.
Σκέτη. :devil:

Δηλαδή? Α, και σημαίνει κάτι που αμέσως έπαθε κάτι σαν ταραχή κ δεν συνέχισε την συζήτηση, αλλά μετά γύρισε κ μου χαμογέλασε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top