Μου αρέσει ένα αγόρι, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τ'ότι σε κοιτάζει-και ενώ το ενδιαφέρον σου έχει γίνει έκδηλο-δε κάνει τη παραμικρή κίνηση,είναι πολύ πιθανό να σημαίνει ότι απλά δε του αρέσεις τόσο πολύ.Δεν ειναι ότι το παιδί δεν έχει τ'αρχίδια να'ρθεί να σε φλερτάρει,δεν είναι ότι δε θα σε ματσακόνιαζε ευχαρίστως,είναι ότι δε σε θέλει για σχέση..
Τώρα αν όλα αυτά δε σε χαλάνε,μια χαρά,θα περάσετε φίνα:D


Μη στέλνεις τη φίλη σου στο στόμα του λύκου,αγαπητή Τσουφού.

Και τι έχει να χάσει δηλαδή? Μικρή είναι, με κάθετί αποκτά εμπειρίες. Πρέπει δηλαδή να περιμένει μοιρολατρικά τον άλλον ενώ αυτή ταλαιπωρείται μέσα της? Μια και έξω καλύτερα, αν δεν τη θέλει, να το μάθει και εκείνη και να συνεχίσει τη ζωή της :worry:
Δεν μου φαίνεται περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ειναι ξεκαθαρο.. οπως ειπαν οι προηγουμενοι καποια απτις φιλες σου τον θελει. Ετσι σου ειπε 'και καλα' οτι του εδωσε ενα χαρτακι με το τηλ. σου. Στην πραγματικοτητα δεν εδωσε κανενα χαρτακι στο αγορι που θες, απλα πεταξε το χαρτακι ωστε να το δεις και να νομιζεις οτι το πεταξε αυτος και δεν ενδιαφερεται για σενα, ωστε να παψεις να ενδιαφερεσε γιαυτον και να τον εχει εκεινη :P :P

οχι μην το παρεις και τοσο στα σοβαρα.. πολυ sick σεναριο XD

Δεν είναι και απίθανο. Και εγώ το σκέφτικα αυτό το σενάριο. :redface: Πιάσε και μίλησέ του!! Στα ίσα και χωρίς κανένα μέσο! Αν δεν του αρέσεις θα στο πει, εαν πάλι του αρέσεις...πάλι θα στο πει ;)
Ακόμα και αν δεν του αρέσεις, μην μασάς...Όλες και όλοι έχουμε φάει τα μούτρα μας...αλλά είναι η πιό σόα και σίγουρη λύση! Και καθόλου βασανιστική του τύπου "του αρέσω; δεν του αρέσω;" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Δεν είναι και απίθανο. Και εγώ το σκέφτικα αυτό το σενάριο. :redface: Πιάσε και μίλησέ του!! Στα ίσα και χωρίς κανένα μέσο! Αν δεν του αρέσεις θα στο πει, εαν πάλι του αρέσεις...πάλι θα στο πει ;)
Ακόμα και αν δεν του αρέσεις, μην μασάς...Όλες και όλοι έχουμε φάει τα μούτρα μας...αλλά είναι η πιό σόα και σίγουρη λύση! Και καθόλου βασανιστική του τύπου "του αρέσω; δεν του αρέσω;" ;)

Μα, ενώ το θέλω πολύ, δεν μπορώ να τον πλησιάσω! Δεν ξέρω τι να πώ!!! Σκέφτομαι πως από το άγχος κ την αγωνία μου, θα τα κάνω θάλασσα, θα τρέμω κ ότι θα γίνω ρεζίλι κ ρόμπα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ε καλα, εχεις καιρο μπροστα σου για να αγαπησεις και να αγαπηθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μαρίνα, νομίζω πως έρωτες στη Β γυμν. δεν υπάρχουν, όμως σίγουρα μπορείς να αγαπήσεις και να αγαπηθείς.
Λοιπόν, καταρχήν, βρίσκω τρομερά ξενέρωτο και έξω από την νοοτροπία μου, να πας του την πέσεις εσύ.Ναι, αυτό το "ο άντρας πρέπει να είναι ο κυνηγός" το οποίο έχει γίνει σούπα τόσο συχνά που το ακούω, πιστεύω πως είναι το σωστό κι ωραίο.Δε ξέρω αν κολλάει να το πω σε αυτό το σημείο, αλλά δεν έχω γνωρίσει καμία χαι κλας γκόμενα(ψυχή τε και σώματι) η οποία να είναι της άποψης ότι και καλά αν γουστάρω κάποιον, του την πέφτω απροκάλυπτα και "το ζητάω" εγώ.Τέλος πάντων, υπάρχουν πιο όμορφοι και.. ρομαντικοί(:P) τρόποι για ένα κοριτσάκι, να δείξει κάποια πράγματα :P.

Κατά τα άλλα, μην εμπλέκεις όλη την παρέα στην υπόθεση, για 2 λόγους.Πρώτον, ΠΑΝΤΑ υπάρχει κάποιο άτομο που δε θεωρείς κολλητό και το οποίο ΠΑΝΤΑ μπαίνει στον πειρασμό και ΣΥΧΝΑ γίνεται το 3ο άτομο.Ε, ούτε για τη "φιλία" είναι καλό, ούτε για το γκομενιλίκι.Δεύτερον, να ξέρεις ότι οι άνθρωποι μιλάνε πολύ.Οι περισσότεροι, τουλάχιστον.Όταν φλερτάρεις δε θα θες να συζητάνε και πολύ για σένα.Ίσως να νιώθεις και πίεση όταν το θέμα είσαι εσύ.Αργά και σταθερά(καλά, μη το τραβήξουμε και επ άπειρον) ότι είναι να γίνει.Είναι περισσότερο προσωπική υπόθεση, ΟΜΩΣ καλό είναι να έχεις την κολλητή σου να σε στηρίζει, να σε συμβουλεύει, αλλά και.. να σε φέρνει στον ίσιο δρόμο.

Αυτά, με φωνάζει η μάνα μου να φάω τώρα,

Α, και μη τρελαίνεσαι με έναν έρωτα και χάνεις τον καιρό σου.Είναι κάργα ΛΑΘΟΣ.True story.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πολύ σωστά τα λέει ο Αλχεμιστής. ^^
Άποψη μου είναι να μην κάνεις τίποτα άλλο και να δείξεις λίγο αδιαφορία.
Από την στιγμή που ξέρει ότι σου αρέσει, αν θέλει να γίνει κάτι, θα κάνει κίνηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Τ'ότι σε κοιτάζει-και ενώ το ενδιαφέρον σου έχει γίνει έκδηλο-δε κάνει τη παραμικρή κίνηση,είναι πολύ πιθανό να σημαίνει ότι απλά δε του αρέσεις τόσο πολύ.Δεν ειναι ότι το παιδί δεν έχει τ'αρχίδια να'ρθεί να σε φλερτάρει,δεν είναι ότι δε θα σε ματσακόνιαζε ευχαρίστως,είναι ότι δε σε θέλει για σχέση..
Τώρα αν όλα αυτά δε σε χαλάνε,μια χαρά,θα περάσετε φίνα:D


Μη στέλνεις τη φίλη σου στο στόμα του λύκου,αγαπητή Τσουφού.
Οταν πηγαινα τριτη λυκειου ειχα μια παρομοια ιστορια.Ηταν μια κοπελα ενα χρονο μικροτερη και παρατηρουσα οτι με κοιτουσε.Απο γνωστους αργοτερα εμαθα οτι με γουσταρει,αλλα τελικα δεν εκανα κινηση.Την παρατηρουσα και εγω,ειχε καλη εμφανιση γενικα,ωραιο σωμα αλλα απο την μια κατι με χαλαγε στη φατσα της και απο την αλλη δεν ηθελα να κανω σχεση εκεινη την περιοδο.
Αν εκανε παντως αυτη κινηση μαλλον θα καταληγαμε μαζι.

Στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως μιλαμε γαι μικρες ηλικιες(14-15) ,οποτε μπορει οντως το αγορι να εχει πολυ αγχος και να ντρεπεται να παει να της μιλησει.Οποτε αν θελει το κοριτσι να ειναι μαζι,ας παει να του μιλησει κατευθειαν.Ετσι θα μαθει τι συμβαινει και δεν θα "βασανιζεται" .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εδώ και κάτι μήνες μου αρέσει ένα αγόρι. [blah blah blah] Τι πρέπει να κάνω?
Να του το δείξεις! Μην περιμένεις να μυρίσει τα νύχια του και να το καταλάβει, γιατί ΔΕΝ θα το καταλάβει και θα τον χάσεις.
Βαθιά αναπνοή και κάνε το βήμα σου. Εάν απαντήσει κι αυτός με δικό του βήμα, θα είστε σε πολύ καλό δρόμο. :)

(σορυ για το τεράστιο κείμενο)
TL;DR :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δείξ' του τα βυζιά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ε, καλά μωρέ, μπορείς να τον κόψεις τον άλλο, τι ρόλο βαράει.Αν είναι λύκος ή φλωράκι ή κάτι ενδιάμεσο.Αν είναι λύκος, θα της είχε μιλήσει.Από κει και πέρα, αν είναι φλωράκι και δεν έχει πάρει λίγο τα πάνω του στο θέμα γυναίκες, ή αν ακόμα είναι στη φάση δημοτικό και δε του λέει τίποτα το μπούτι αλλά βλέπει τα κορίτσια σαν αντιπάλους, ε, εκεί υπάρχει προβληματάκι υποτίθεται.Σε αυτή την περίπτωση, η κατάληξη είναι τραγωδία συνήθως, αφού από τη μια το αγοράκι είναι κάργα συνεσταλμένο, και από την άλλη το κοριτσάκι δε ξέρει πώς να το χειριστεί και ζητάει συμβουλές από το αισκουλ.Για μένα, αν υπάρχουν αγαθά συναισθήματα και δεν υπάρχει πίεση οποιουδήποτε είδους, ο πρώτος που θα σκεφτεί "ξες, μου αρέσει", πρέπει να το δείξει.Από κει και πέρα, υγεία και λεφτά για φραπέδες να'χουμε, και όλα γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis Maniatis

Νεοφερμένος

Ο Makis Maniatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Βρες το κινητό του και άρχισε να του στέλνεις μηνύματα και καλά ανώνυμα στην αρχή και μετά σιγά σιγά που θα ψάχνεται κι αυτός ποια είναι η μυστήρια κοπέλα που του μιλάει με SMS δώσε μερικά στοιχεία για να σε βρει. Άκου το Μάκη το Μανιάτη κάτι ξέρει κοριτσάκι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Bασικά, πριν από λίγες ημέρες, δύο φίλες μου πήγαν - χωρίς να μου το πούν- σε ένα διάλλειμα, τον βρήκαν κ του έδωσαν τον αριθμό μου, λέγοντάς του πως μία κοπέλα τον γουστάρει, εάν ενδιαφέρεται κ αυτός να πάρει τηλέφωνο. ( Καλά όταν το έμαθα ότι το έκαναν έγινα τρομερά έξαλλη) Αυτός χαμογέλασε, το πήρε, πήγε σε κάτι φίλους του κ μετά από λίγο βρήκε το χαρτάκι μία φίλη μου πεσμένο στο προαύλιο!!! Και ας μην έφτανε αυτό, αυτός συνεχίζει να με κοιτάει πολύ έντονα, στην προσευχή κάθεται πολύ κοντά μου κ.λ.π. Γενικά δεν μπορώ να τον καταλάβω!! Τι θέλει να μου δείξει?? Έχω μπερδευτεί τελείως!!!

Επίσης, για το άλλο θέμα που λέτε, δηλαδή να γνωριστούμε σιγά σιγά κλπ. Μα πώς??? Πώς να τον πλησιάσω? Δεν είμαστε φίλοι, δεν έχουμε κοινούς φίλους, δεν μιλάμε, πάμε σε διαφορετικά τμηματα... Πώς? Δεν μπορω να σκεφτώ τι να του έλεγα...
Λογικο ειναι να το πεταξε το παιδι.Μαλλον θελει να το παρει απο εσενα την ιδια οχι απο τις φιλες σου.Σταρατος τυπακος με φαινεται εμενα.Απλα προσπαθει να σε πλησιασει και θα ντρεπεται και αυτος οσο ντρεπεσαι και εσυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Λογικο ειναι να το πεταξε το παιδι.Μαλλον θελει να το παρει απο εσενα την ιδια οχι απο τις φιλες σου.Σταρατος τυπακος με φαινεται εμενα.Απλα προσπαθει να σε πλησιασει και θα ντρεπεται και αυτος οσο ντρεπεσαι και εσυ!

Kαι μετά από όλα αυτά, τι μου προτείνεις να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Βρες το κινητό του και άρχισε να του στέλνεις μηνύματα και καλά ανώνυμα στην αρχή και μετά σιγά σιγά που θα ψάχνεται κι αυτός ποια είναι η μυστήρια κοπέλα που του μιλάει με SMS δώσε μερικά στοιχεία για να σε βρει. Άκου το Μάκη το Μανιάτη κάτι ξέρει κοριτσάκι μου

Να τον ακούς τον Μάκη τον Μανιάτη, από τότε που άρχισα να τον ακούω έπιασα 9 γκόμενες και 2 γκόμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Βρες το κινητό του και άρχισε να του στέλνεις μηνύματα και καλά ανώνυμα στην αρχή και μετά σιγά σιγά που θα ψάχνεται κι αυτός ποια είναι η μυστήρια κοπέλα που του μιλάει με SMS δώσε μερικά στοιχεία για να σε βρει. Άκου το Μάκη το Μανιάτη κάτι ξέρει κοριτσάκι μου
Δεν πιάνει, πίστεψε με. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Kαι μετά από όλα αυτά, τι μου προτείνεις να κάνω?
Τι να σου πω..Απλα κανε καμια κινηση εσυ.Γιατι απο οτι καταλαβα αυτος ειναι πολυ ντροπαλος (οχι οτι εσυ βεβαια δεν εισαι).Απλα προσπαθησε να ερθεις κοντα του.Αν δεις οτι ΔΕΝ.Απλα παρατα το ΛΟΓΙΚΑ δεν θα θελει το παιδι.Αλλα ειμαι σιγουρος σαν αγορι μιλωντας αν του κανεις λιγο την γατουλα θα πεσει ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis Maniatis

Νεοφερμένος

Ο Makis Maniatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Κοπελια...μην μπλεκεις με σχεδια,παρασχεδια και χαζομαρες...
Απλα πραγματα και ντομπρα...μιλησε του...αν ψηνεται θα ανταποκριθει,αν οχι...θα εχει ξεχαστει η ολη ιστορια σε δυο βδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Κοπελια...μην μπλεκεις με σχεδια,παρασχεδια και χαζομαρες...
Απλα πραγματα και ντομπρα...μιλησε του...αν ψηνεται θα ανταποκριθει,αν οχι...θα εχει ξεχαστει η ολη ιστορια σε δυο βδομαδες

Mα δεν ξέρω πως να του το πω! Φοβάμαι πως θα γίνω ρεζίλι! Οι φίλες μου λένε να το αφήσω το θέμα γιατί έδειξε πως δεν ενδιαφέρεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top