Υποψήφιοι με το 10% 2012

[Υποψήφιοι με το 10% 2012] Ποια θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Γειά σας και από εμένα.Έδωσα πέρυσι πανελλαδικές και συγκέντρωσα 19300 μόρια! Πέρασα ΗΜΜΥ στην πάτρα αλλά μάλλον θέλω να την κάνω για πολιτικούς μηχανικούς...Τι πιθανότητες έχω; Πρέπει να πάω στο σχολείονα κάνω αίτηση; γτ έτσι κατάλαβα ότι πρέπει να γίνει μέχρι την Τρίτη.


Οτι περνας ειναι αδιαμφισβητητο...Επισης,δεν χρειαζεται να κανεις κατι τωρα, απλα οταν θα ερθει η ωρα των μηχανογραφικων τον Ιουλιο, τοτε θα κανεις κα εσυ(με το συστημα του 10%)...Το μονο που πρεπει να διευκρινισεις ειναι αν οντως το θες, αν οντως νιωθεις οτι δεν σου ταιριαζουν οι ηλεκτρολογοι τοσο κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Code:
[/URL][URL]https://www.minedu.gov.gr/grafeio-typou/deltia-typoy/23-02-12-ypoboli-aitisis-dilosis-symmetoxis-stis-panelladikes-eksetaseis-toy-2012-ton-gel-kai-epal-kai-ypopsifiotitas-gia-to-10-ton-theseon-eisakteon.html[/URL]

Επίσης, μέχρι και την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2012, οι απόφοιτοι προηγουμένων ετών που έλαβαν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ημερήσιων ΓΕΛ ή των ημερήσιων ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β΄ το 2010 ή το 2011, θα μπορούν να υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση για εισαγωγή με το ποσοστό 10% του αριθμού εισακτέων (χωρίς νέα εξέταση), εφόσον επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για : Στρατιωτικές Σχολές, Αστυνομικές Σχολές, Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, ΤΕΦΑΑ. Όσοι από τους αποφοίτους αυτούς έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση-Δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις του 2012 (για το 90% των θέσεων εισακτέων) και τελικά επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων εισακτέων (χωρίς νέα εξέταση), πρέπει μέχρι και την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2012 να προσέλθουν στο Λύκειο που υπέβαλαν την αρχική Αίτηση-Δήλωση για να την ανακαλέσουν.


Το 10% ισχύει μόνο για τις παραπάνω σχολές. Οπότε η δημοσκόπηση που βάλατε δεν ισχύει. !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Code:
[URL]https://www.minedu.gov.gr/grafeio-typou/deltia-typoy/23-02-12-ypoboli-aitisis-dilosis-symmetoxis-stis-panelladikes-eksetaseis-toy-2012-ton-gel-kai-epal-kai-ypopsifiotitas-gia-to-10-ton-theseon-eisakteon.html[/URL]
Επίσης, μέχρι και την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2012, οι απόφοιτοι προηγουμένων ετών που έλαβαν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ημερήσιων ΓΕΛ ή των ημερήσιων ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β΄ το 2010 ή το 2011, θα μπορούν να υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση για εισαγωγή με το ποσοστό 10% του αριθμού εισακτέων (χωρίς νέα εξέταση), εφόσον επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για : Στρατιωτικές Σχολές, Αστυνομικές Σχολές, Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, ΤΕΦΑΑ. Όσοι από τους αποφοίτους αυτούς έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση-Δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις του 2012 (για το 90% των θέσεων εισακτέων) και τελικά επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων εισακτέων (χωρίς νέα εξέταση), πρέπει μέχρι και την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2012 να προσέλθουν στο Λύκειο που υπέβαλαν την αρχική Αίτηση-Δήλωση για να την ανακαλέσουν.


Το 10% ισχύει μόνο για τις παραπάνω σχολές. Οπότε η δημοσκόπηση που βάλατε δεν ισχύει. !
Κι εγώ αυτό κατάλαβα, όταν διάβασα την παραπάνω ανακοίνωση. Τελικά, όμως, μέχρι τις 2.3. θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση όσοι επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για τις σχολές αυτές (με το 10%, χωρίς νέα εξέταση). Οι υπόλοιποι δε χρειάζεται να κάνουν κάποια αίτηση, απλά παν τον Ιούλιο και καταθέτουν μηχανογραφικό με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
έλα ρε παιδιά, είναι αφέλεια να νομίζει κάποιος ότι μόνο για όσους θέλουν στρατιωτικές/αστυνομικές σχολές και ΤΕΦΑΑ ισχύει ο διαγωνισμός...έλεος...κάθε χρόνο τα ίδια ισχύουν για το 10%...όσοι δε θέλουν τέτοιες σχολές περιμένουν για μηχανογραφικό το καλοκαίρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0

Νεοφερμένος

Ο ge0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Και το καλοκαίρι με τι κωδικούς κ.λ.π συμπληρώνω μηχανογραφικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Θα βγει ανακοίνωση από το υπουργείο παιδείας. Αγχώνεστε χωρίς λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ας παραθεσω και τη δικη μου αποψη για το 10%, ως περσινη εισαχθεισα με το συγκεκριμενο συστημα. γνωριζω το μεγαλο λουκι των πανελλαδικων. ειναι μια δυσκολη και επιπονη διαδικασια, η οποια γινεται κατω απο πιεστικες συνθηκες και στους περισσοτερους αν οχι σε ολους προκαλει αγχος και στρες, τα οποια ισως και να αφησουνε μονιμα μελλοντικα προβληματα (μια φιλη μου εχει απο τοτε προβλημα με το συκωτι της και εγω πλεον αγχωνομαι πολυ πιο ευκολα και χωρις ιδιαιτερα σοβαρους λογους, αλλα αυτο ειναι αλλο ζητημα). αν και δεν μιλαμε ποτε για υπερβολικα δυσκολα θεματα που προοριζονται σε μυαλα πανω απο το μεσο ορο, η πιεση ειναι δεδομενη. οντας μη ευχαριστημενη απο τη σχολη που περασα μολις αποφοιτησα απο το λυκειο, ηρθα στο γνωστο διλημμα: 10% ή πανελλαδικες? ψυχολογικα η ενταση ηταν μεγαλη και η κατασταση δυσκολη, αφου δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να ξαναπερασω τη διαδικασια του διαβασματος, αλλα απο την αλλη φοβομουν οτι παιρνοντας το απιστευτο ρισκο να καταθεσω τα χαρτια μου μαζι με αλλες δεκαδες χιλιαδες παιδιων για να διεκδικησω μια σχολη 10 θεσεων...θα εβγαινα χαμενη. οι πανελλαδικες μου φανταζαν βουνο, τελικα πηρα το τεραστιο ρισκο του να μην ξαναδιαβασω τα 6 μαθηματα. αναλογιζομουν συνεχως το ενδεχομενο να μην περασω, δεν ηθελα να ξαναδωσω εξετασεις, ηθελα απλα να συνεχισω στη ζωη μου και να μην χασω κι αλλο χρονο τζαμπα. με το που βγηκανε τα αποτελεσματα και περασα δεν μπορουσα να το πιστεψω με τιποτα. ηταν σαν να κερδιζα το λοττο. κανενας γνωστος και φιλος μου δεν καταφερε να περασει εκει που ηθελε, αντιθετως αυτοι που στρωθηκαν και διαβασαν ξανα περασαν στη σχολη που δεν περασαν η δεν τους αρεσε με την πρωτη. κατα τη γνωμη μου, οι πιθανοτητες να πετυχει κανεις τη σχολη που θελει ειναι περισσοτερες και πιο σιγουρες μεσω των πανελλαδικων, οσο ΄καπως΄ κι αν ακουγεται. με το 10% δεν γνωριζεις αν στις 5,10,20 θεσεις που θα σου προσφερει η σχολη που εχεις στοχο, αν και καποιοι αλλοι με λιγο υψηλοτερα μορια απο σενα θα εχουν δηλωσει για την ιδια θεση. για μενα, θα επρεπε να υπηρχε αυτοματη διαγραφη απο το τμημα που ησουν αν περασεις καπου αλλου με το 10%. ετσι ολοι θα δηλωναν ενσυνειδητα αυτο που ηθελαν και δε θα υπηρχε ολο αυτο το χαος με τις κενες θεσεις...
καταληγοντας, θα ηθελα να επισημανω οτι δεν μιλαω εκ του ασφαλους, αλλα ειλικρινα, αν δεν περναγα στη σχολη που ειμαι φετος, δεν επροκειτο να ξαναρισκαρω με το 10%, ισως αυτο το απιστευτο αγχος της αναμονης και των ατοπων προγνωστικων να μου εκανε μεγαλυτερη ζημια στην ψυχολογια μου, απο το να αφιερωνα αλλους 9 μηνες διαβασματος σε αυτα που ηδη ειχα φρεσκα, με τις ετοιμες σημειωσεις και τα βιβλια μου...ισως φανω χαζη,ισως κατι αλλο, αλλα τουλαχιστον για τις σχολες που δεν απαιτουν 18 και 19000 μορια δε θα ξαναεπιχειρουσα να κρατησω τα 15 η 16000 μορια μου για να κονταροχτυπηθω με χιλιαδες αλλους υποψηφιους που εχουνε πολυ υψηλοτερες βαθμολογιες απο εμενα.
αυτη ειναι η γνωμη μου, συγνωμη για το μεγαλο κειμενο.
ευχομαι καλη επιτυχια σε ο,τι και να κανετε, αποψη μου, εαν εχετε ηδη αρχισει προετοιμασια πανελλαδικων και δεν εχετε πανω απο 19000 μορια, να μην κανετε με το 10%. συνεχιστε την προσπαθεια σας, 3 μηνες ακομα εμειναν. καλη δυναμη και καλο κουραγιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν μου λέτε...Αν πέρυσι είχες δώσει αγγλικά και έγραψες κάτω από τη βάση, τώρα με το 10% μπορείς να δηλώσεις σχολές που θέλουν αγγλικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eχμ γιατί να μπορείς;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μία ερώτηση!Αν έχεις αποφοιτήσει το 2010 κι έχεις κάνει ήδη μία φορά 10% το 2011,μπορείς να κάνεις μία τελευταία φορά φέτος, έτσι δεν είναι???Όχι γιατί μλκ να ξαναδώσω, έχω βγάλει 19200 μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχω μία ερώτηση!Αν έχεις αποφοιτήσει το 2010 κι έχεις κάνει ήδη μία φορά 10% το 2011,μπορείς να κάνεις μία τελευταία φορά φέτος, έτσι δεν είναι???Όχι γιατί μλκ να ξαναδώσω, έχω βγάλει 19200 μόρια...
Ναι. Για ποια σχολη αν επιτρεπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gwgoula24

Νεοφερμένος

Η Gwgoula24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για ιατρικη κανενας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ψυχολογία Παντείου σκέφτομαι...Ρε koaxis7 είσαι σίγουρος,μν γίνει καμία μλκ και τρέχουμε μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γειά σας και από εμένα.Έδωσα πέρυσι πανελλαδικές και συγκέντρωσα 19300 μόρια! Πέρασα ΗΜΜΥ στην πάτρα αλλά μάλλον θέλω να την κάνω για πολιτικούς μηχανικούς...Τι πιθανότητες έχω; Πρέπει να πάω στο σχολείονα κάνω αίτηση; γτ έτσι κατάλαβα ότι πρέπει να γίνει μέχρι την Τρίτη.

Γιατι ρε μαν θες να φυγεις δε σου αρεσει η σχολη?:hmm:Με τα μορια που εχεις περνας και Αθηνα παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ψυχολογία Παντείου σκέφτομαι...Ρε koaxis7 είσαι σίγουρος,μν γίνει καμία μλκ και τρέχουμε μετά...
Η ρύθμιση προβλέπει, τη δυνατότητα εισαγωγής με τη διαδικασία του 10%, για τα ακαδημαϊκά έτη 2012-2013 και 2013-2014 και αφορά, σε κάθε περίπτωση, όσους πήραν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ημερησίων ΓΕΛ ή ημερησίων ΕΠΑΛ (ομάδα Β΄), τα δυο αμέσως προηγούμενα έτη.
Αρα μπορεις. Αλλα αμα θες να σιγουρευτεις ρωτα και στο σχολειο σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George13

Νεοφερμένος

Ο George13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,

εγω εδωσα φετος πανελληνιες και περασα στη σχολη που ηθελα (Ιατρικη ΑΠΘ). Δυστυχως για προσωπικους λογους δεν μπορουσα να παω στη σχολη κατι το οποιο πιθανον να ισχύει και του χρονου. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θα ηταν δυνατον, κανοντας 2 φορες (π.χ φετος για Αθήνα ή αλλη ιατρική και του χρόνου πισω) το 10% (με το ρίσκο που αυτο εμπεριέχει για πιθανα ευκολα θεματα το 2013) να βρεθω πρωτοετης στο ΑΠΘ το 2013. Εχω ενα σχετικο περιθώριο (1927Χ) οποτε πιστευω πως μαλλον θα εφτανε και για το 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Θα μπορούσα να κάνω μηχανογραφικό με το 10% για πλάκα. (Δεν θα το κάνω). Κάποιος άλλος ίσως θα μπορούσε να κάνει με σκοπό να δει πού μπαίνει και να σκεφτεί αν θα πάει εκεί ή θα παραμείνει στη σχολή του. Έτσι χάνονται θέσεις που κάποιοι πραγματικά θα ήθελαν. Ελπίζω στην τροπολογία που θα κατατεθεί να γράφει ότι "όποιος με το 10% εισάγεται σε κάποια σχολή, αυτόματα διαγράφεται από τη σχολή στην οποία φοιτά".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George13

Νεοφερμένος

Ο George13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με τον πρώτο συμφωνώ, δε θα έκανα για πλάκα κάτι τέτοιο όμως. Η ερώτησή μου όμως δεν απαντήθηκε. (Συγκεκριμένα: θέλω να μπορώ να αρχίσω από το μηδέν όσο πιο αργά γίνεται (για προσωπικούς λόγους όπως προείπα). Είναι λοιπόν δυνατό να γίνει κάτι τέτοιο; ) εγώ εξάλλου το θεώρησα αυτονόητο ότι χάνεις τη θέση σου (αν αυτό δεν ισχύει, τότε δε γίνεται και αυτό που θέλω, αφού προσπαθώντας να γυρίσω στη Θεσ/νικη με το 10% θα ήμουν γραμμένος εκεί)

δλδ θα επρεπε να επιλεξω ως τελικο προορισμο αλλη ιατρικη το 13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Η ρύθμιση προβλέπει, τη δυνατότητα εισαγωγής με τη διαδικασία του 10%, για τα ακαδημαϊκά έτη 2012-2013 και 2013-2014 και αφορά, σε κάθε περίπτωση, όσους πήραν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ημερησίων ΓΕΛ ή ημερησίων ΕΠΑΛ (ομάδα Β΄), τα δυο αμέσως προηγούμενα έτη.
Αρα μπορεις. Αλλα αμα θες να σιγουρευτεις ρωτα και στο σχολειο σου ;)

OK, Ρώτησα ΟΕΦΕ και μου είπαν το ίδιο. Βλακεία πάντως που το ανακοίνωσαν τώρα, είχα βαρεθεί να βγάζω την ύλη και ξαφνικά...
Ευχαριστώ πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Με τον πρώτο συμφωνώ, δε θα έκανα για πλάκα κάτι τέτοιο όμως. Η ερώτησή μου όμως δεν απαντήθηκε. (Συγκεκριμένα: θέλω να μπορώ να αρχίσω από το μηδέν όσο πιο αργά γίνεται (για προσωπικούς λόγους όπως προείπα). Είναι λοιπόν δυνατό να γίνει κάτι τέτοιο; ) εγώ εξάλλου το θεώρησα αυτονόητο ότι χάνεις τη θέση σου (αν αυτό δεν ισχύει, τότε δε γίνεται και αυτό που θέλω, αφού προσπαθώντας να γυρίσω στη Θεσ/νικη με το 10% θα ήμουν γραμμένος εκεί)

δλδ θα επρεπε να επιλεξω ως τελικο προορισμο αλλη ιατρικη το 13
αν θες να επιστρεψεις πισω στη σχολη της θεσσαλονικης θα σε συμβουλευα να κανεις αναστολη σπουδων... τουλαχιστον ετσι θα την εχεις σιγουρη τη σχολη και δεν θα χρειαζεται να δηλωνεις κ να ξαναδηλωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top