Θέλω να αγοράσω ένα κατοικίδιο

alexkolokas

Νεοφερμένος

Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια ...θελω να βρω εναν λεμουριο καττα εχω ψαξει παντου και δεν μου βγαζει ουτε καν το google σε κατι pet shop βρηκα ολες τις μαιμουδες αλλα οχι λεμουριο καττα μιπως ξερεται τιποτα??:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
δεν είναι ζώο για σπίτι ο λεμούριος καττα... πάρε γάτα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αν είσαι στ'αλήθεια 14, θα σου πρότεινα να μην πάρεις ένα τέτοιο είδος ζώου, που στο κάτω κάτω δε νοείται κατοικίδιο! Αρχικά, ίσως χρειαστεί να εκδόσεις κάποια σχετική άδεια, καθώς ο λεμούριος είναι νομίζω τροπικό ζώο. Έπειτα, οι ευθύνες που φέρει η απόκτηση ενός τέτοιου ζώου είναι απεριόριστες (αδύνατον να ανταπεξέλθει σε αυτές ένας έφηβος). Είναι κρίμα να καταλήξει είτε πίσω στο pet shop είτε στην "αγκάλη" των γονιών σου.
Φιλικά πάντα και χωρίς να ξέρω πολλά επί του θέματος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Μια χαρά τα λέει ο Γιάννης και να προσθέσω οτι είναι καλό να μην στηρίζουμε το παγκόσμιο λαθρεμπόριο άγριων ζώων.

ενδεικτικά: https://www.adespoto.gr/index.php?op...n-kai-i-ellada&catid=35:generalnews&Itemid=67

αν είναι να γίνουν μόδα και οι λεμούριοι και να τα κουβαλάνε παράνομα απο την Μαδαγασκάρη ή όπου άλλου ζούνε... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Όχι που δε θα ήταν κι εκεί η Ελλάδα στις πρώτες θέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Όχι που δε θα ήταν κι εκεί η Ελλάδα στις πρώτες θέσεις...

μωρ'εδώ στο "αθώο" Αττικό πάρκο, είχαν εισάγει 11 δελφίνια παράνομα..
στους λεμούριους θα κολλήσουν? (που δεν χρειάζεται να ναι μέσα στο νερό) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αλήθεια; :eek: Μπρράβο μας! *ειρωνικά μιλώντας φυσικά*
Ας σταματήσουμε όμως εδώ. Μη μας βγάλουν και :offtopic: :P
Ο οποιοσδήποτε ξέρει κάτι παραπάνω για την εισαγωγή λεμουρίων στην Ελλάδα, ας συμπληρώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexkolokas

Νεοφερμένος

Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εχεται δικιο παιδια

τι θα λεγαται για ενα ερπετο???? αλλα τι????ΟΧΙ ΦΙΔΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Πάρε χαμαιλέοντα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexkolokas

Νεοφερμένος

Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ψαχνω ερπετο κατοικιδιο οχι φιδι η χελωνα που να μην μεγαλωνη πολυ σε μεγεθος:hmm::hmm::hmm: για πειτε ιδεες(και γιατι :D:D):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
https://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=67&t=222879

επεισης σκεφτηκες καθολου το ιγκουανα?


αλλα βρε αγορι μου,χαλασε ο κοσμος να παρεις ενα σκυλακι ή μια γατα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexkolokas

Νεοφερμένος

Ο alexkolokas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εχω και σκυλο και γατα (3γατες και 3 σκιλια 1αλογο )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
παρε το nintedo 3DS και το παιχνιδι my pet εκει μπορεις να εχεις οτι θες και θα ειναι σαν πραγματικο!
και εμεις στην ηλικια σου με τετοια παιζαμε εσενα τι σε επιασε να παρεις ζωακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εχω και σκυλο και γατα (3γατες και 3 σκιλια 1αλογο )
Και το ερπετό τι το θες; Για τη συλλογή; :confused: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ρε alex παρα κανα γατι ακομα και ασε το ερπετο :p Μετά πήγαινε στο mycat να σε δοξασουν ως τον θεο της γατας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ψαχνω ερπετο κατοικιδιο οχι φιδι η χελωνα που να μην μεγαλωνη πολυ σε μεγεθος:hmm::hmm::hmm: για πειτε ιδεες(και γιατι :D:D):/:
Όχι Ιγκουάνα. Γίνονται μεγάλα και έχουν δύσκολη συντήρηση. Ομοίως κροκόδειλοι. Ούτε χαμαιλέοντα.

Κύττα σε bearded dragon, gecko, savannah monitor από σαύρες.
Τα φίδια και οι χελώνες, που απερριψες, πληρούν τα κριτήρια σου, αλλά εσύ επιλέγεις.
Μετά πάμε σε αρθρόποδα.
Εν πάση περιπτώσει ψάξε το καλά προτού πάρεις ζωντανό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εγω παντως φιλε αν ημουν στην θεση σου θα επερνα μια ωραια χελωνιτσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Χελώνα παρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ταραντουλα παρε αμα σε αρεσουν,εγω εχω μια rose hair που ειναι καταλληλη για αρχαριους .

Αν σε ενδιαφερει σοβαρα η αραχνη η αμα ενδιαφερει καποιον αλλο μπορει να κοιταξει εδω για ορισμενες βασικες γνωσεις που πρεπει να γνωριζει ο μελλοντικος κατοχος της.

https://www.reptilesgreece.com/basikes_gnoseis_tarantoulas.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erthouna

Νεοφερμένος

Η erthouna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ολα τα ζωάκια θέλουν τις κατάλληλες συνθήκες και τη φροντίδα τους.
Πάρε οποιο νομιζεις οτι μπορεις να φροντισεις καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top