Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος-Ιούνιος 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ρε παιδια τι ειναι αυτη η φορμα που λετε:whistle:

εγω εβαλα το b στην πρωτη ερωτηση της grammar...για ecpe παντα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγώ είχα τη φόρμα Η.
Το cloze και το reading ήταν πολύ βατά (ιδίως το reading, που ήταν τελευταίο και είχαμε λίγο χρόνο). Η γραμματική και το λεξιλόγιο σε νορμάλ επίπεδα, μόνο η γραμματική απαιτούσε λίγη περισσότερη συγκέντρωση γιατί είχε πολύ μεγάλες προτάσεις και δεν το είχαμε συνηθίσει.
Το listening μέτριο στο πρώτο και δεύτερο μέρος, ενώ στο τρίτο..το απόσπασμα που μιλούσε για toad δεν έβγαζε νόημα, και ήταν και πολύ γρήγορο.. Πάτος απύθμενος.
Δεν πειράζει, next time


Εξαιτίας της γραμματικής,δεν πρόλαβα να διαβάσω τα κείμενα προσεκτικά και έκανα βλακείες.
Next time,as you said.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georzetta

Νεοφερμένος

Ο georzetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ειχα την φορμα Ε και στο which εβαλα και εγω skin! και εκει με το photograph εβαλα on ..το cloze μου φανηκε δυσκολο εσας?? θυμαστε καμια απαντηση απο λεξιλογιο?? επισης εκει με το hidden στη γραμματικη ποιο ηταν?

και σε ενα στο λεξιλογιο που ειχε για α)fault ποιο βαλατε ?νομιζω ηταν το τελευταιο του λεξιλογιου..επισησ αυτο με το stroke δεν μπορουσα να το βρω και εβαλα στη τυχη ενα με την ταχυτητα το νερο δε ξερω κατι τετιο αν θυμαμαι καλα το b
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Μαράκι μην αγχώνεσαι!
Έχεις έναν ολόκληρο χρόνο να προετοιμαστείς! :)


Πραγματικα δεν ξερω ποτε και να θα δωσω :/ ειναι απιστευτα δυσκολο .. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina_2012

Νεοφερμένος

Η Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πραγματικα δεν ξερω ποτε και να θα δωσω :/ ειναι απιστευτα δυσκολο .. :(

Μην απογοητεύεσαι βρε
Δεν σου λέω ότι είναι πανεύκολο αλλά θέλει εξάσκηση.
Πας σε φροντιστήριο ή κάνεις ιδιαίτερα? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nm06051

Νεοφερμένος

Ο nm06051 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω εβαλα το skin. εσυ?

Και εγω skin !!!

εγω εβαλα on a photograph k οτι το which ανεφερετο στο skin του καρχαρια

Παιδιά το κείμενο αναφερόταν στο δερμα του καρχαρια! Οπότε skin.....

Για το cloze εκει με την φωτογραφια εβαλα within a photograph....αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ειναι σωστο....

Όπως είπα και πιο πάνω το cloze ήταν πιο δύσκολο απο οτιδήποτε συνάντησα σε test HAU & Evans. :hmm:

το skin ηταν...μου ειχαν μηνει 20 λεπτα στο τελος οποτε το ψαξα πολυ :Ρ

Μα καλα εσυ πως καταφερες να μεινεις με 20' spare;;;; :whistle:

ειχα την φορμα Ε και στο which εβαλα και εγω skin! και εκει με το photograph εβαλα on ..το cloze μου φανηκε δυσκολο εσας?? θυμαστε καμια απαντηση απο λεξιλογιο?? επισης εκει με το hidden στη γραμματικη ποιο ηταν?

Μήπως θυμάσαι αυτο με το photograph τί έλεγε η πρότασή του;
Άν θυμάμαι οι διαθέσιμες επιλογές ήταν on, in, within και άλλο ένα (;)
Και εγω φόρμα Ε είχα....Γενικά όσοι δώσαμε το απόγευμα της Κυριακής 27 Μαϊου στις 13.30' είχαμε την Ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
ρε παιδια τι ειναι αυτη η φορμα που λετε:whistle:

εγω εβαλα το b στην πρωτη ερωτηση της grammar...για ecpe παντα!!!!!

Το form ήταν ας πούμε τα διαφορετικά θέματα που είχε κάθε group εξεταζόμενων στις διάφορες ώρες. Υπήρχαν πολλά form, εμείς που δώσαμε πρώτοι το πρωϊ είχαμε το Α, το συμπλήρωνες στιν κόλα επάνω κοντά εκεί που ήταν τα στοιχεία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μήπως θυμάσαι αυτο με το photograph τί έλεγε η πρότασή του;
Άν θυμάμαι οι διαθέσιμες επιλογές ήταν on, in, within και άλλο ένα (;)
Και εγω φόρμα Ε είχα....Γενικά όσοι δώσαμε το απόγευμα της Κυριακής 27 Μαϊου στις 13.30' είχαμε την Ε!

1.within
2.taking
3.on
4.beside

και το σωστό ειναι within νομίζω!

στα κείμενα με το stroke ειναι το legs and arms που ελεγε..ενώ το which ειναι νομίζω στο fabric επειδή με το skin δεν εβγαζε νοημα..δεν ορκίζομαι ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tetraperatos

Νεοφερμένος

Η tetraperatos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι, λάθος.:redface:
Ειναι μεταξυ 72&78/120 δηλαδη 60-65%(διοτι το ποσοστο διακυμαινεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Για να μην έχετε κρούσματα άγχους:

Για το listening (ισχύει και για το ECCE και για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 33/50, περνάει (Low pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 33/50, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GCVR (Ισχύει μόνο για το ECPE):
Οτιδήποτε πάνω από 78/120, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 78/120, δεν περνάει (Borden-line Fail, Fail).

Για το GVR (ισχύει μόνο για το ECCE):
Οτιδήποτε πάνω από 65/100, περνάει (Low Pass, Pass, High Pass).
Οτιδήποτε κάτω από 65/100, δεν περνάει (Βorden-line Fail, Fail).

Με άλλα λόγια, αν έχετε απαντήσει πάνω από το 65% του γραπτού σωστά, τότε περνάτε

Επίσης, δικαιούστε να έχετε ένα Borden-line Fail σε ένα section, με όλα τα άλλα να είναι από Low-Pass και πάνω.

Καλή επιτυχία!
Πολύ διαφωτιστικό.Ευχαριστούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giz7

Νεοφερμένος

Ο giz7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ έγραψα το απόγευμα και είχα την φόρμα G!!Κάτι άλλο παίζει να συμβαίνει με τις φόρμες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georzetta

Νεοφερμένος

Ο georzetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγω νομιζω πως ηταν το skin γιατι σκαλωσα και εκεινο το διαβασα 2 3 φορεσ..οσο για το in order for you to το ειχα βαλει και το αλλαξα..τελικα θυμαται κανεις στη γραμματικη το πρωτο με το hidden ποιο ηταν? ακυρο αλλα το istening και το cloze μου φανηκαν δυσκολα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εγω νομιζω πως ηταν το skin γιατι σκαλωσα και εκεινο το διαβασα 2 3 φορεσ..οσο για το in order for you to το ειχα βαλει και το αλλαξα..τελικα θυμαται κανεις στη γραμματικη το πρωτο με το hidden ποιο ηταν? ακυρο αλλα το istening και το cloze μου φανηκαν δυσκολα :/

μπορει να εχεις δικιο σε αυτό με το skin δεν ξέρω! εγω λεω απλα τι εβαλα

αν μου πεις τι ελεγαν οι επιλογές με το hidden θα θυμηθώ ποιο ήταν!

listening ήταν εύκολο απλά τα έλεγε γρήγορα
cloze μου φάνηκε ευκολότερο απο τα practice tests..:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georzetta

Νεοφερμένος

Ο georzetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
μια απορια επισης.αν εχεισ 3 low pass και ενα bordeline fail περνας η κοβεσαι??

μπορει να εχεις δικιο σε αυτό με το skin δεν ξέρω! εγω λεω απλα τι εβαλα

αν μου πεις τι ελεγαν οι επιλογές με το hidden θα θυμηθώ ποιο ήταν!

listening ήταν εύκολο απλά τα έλεγε γρήγορα
cloze μου φάνηκε ευκολότερο απο τα practice tests..:hmm::hmm:
ναι τα ελεγε βασικα παρα πολυ γρηγορα...:whistle: θυμαμαι πως ειχε στο d) μια επιλογη που ελεγε hidden in the farthest corner κατι τετοιο και ειχε αλλη μια με hidden farthest in the corner ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
μια απορια επισης.αν εχεισ 3 low pass και ενα bordeline fail περνας η κοβεσαι??


Περνάς όταν :

3 Low Pass και στην χειρότερη 1 Borderline Fail

Κόβεσαι όταν :
παραπάνω απο 1 Borderline Fail ή αν έχεις ένα ή περισσότερα Fail

GVR (για ECCE ) περνάς με: 65/100
GCVR (για ECPE ) περνάς με : 78/120
Listening περνάς με : 32.5/50 ( δηλαδή 33/50 )

βέβαια δεν ξέρω κατα πόσο οι βάσεις είναι κάθε χρόνο 65.. αν όπως εχω ακουσει πηγαίνουν και 60 τότε αλλάζουν τα παραπάνω ποσοστά..

όσο για το hidden.. δεν θυμάμαι ποιο έβαλα :P είχα βάλει αυτό που μου ταίριαζε καλύτερα απο όσο θυμάμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georzetta

Νεοφερμένος

Ο georzetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Περνάς όταν :

3 Low Pass και στην χειρότερη 1 Borderline Fail

Κόβεσαι όταν :
παραπάνω απο 1 Borderline Fail ή αν έχεις ένα ή περισσότερα Fail

GVR (για ECCE ) περνάς με: 65/100
GCVR (για ECPE ) περνάς με : 78/120
Listening περνάς με : 32.5/50 ( δηλαδή 33/50 )

βέβαια δεν ξέρω κατα πόσο οι βάσεις είναι κάθε χρόνο 65.. αν όπως εχω ακουσει πηγαίνουν και 60 τότε αλλάζουν τα παραπάνω ποσοστά..
thanks! οι βασεις γιατι να αλλαζουν ομως?? θελω να ελπιζω πωσ στο listening εχω bf kai οχι fail!!
εγω το d εβαλα αλλα δεν ξερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
thanks! οι βασεις γιατι να αλλαζουν ομως?? θελω να ελπιζω πωσ στο listening εχω bf kai οχι fail!!


Μην το λές μπορεί να το έχεις περάσει..πιστεύω πως το listening είναι η μονη ενότητα που δεν μπορεί ποτέ κανεις να ξέρει τι έχει κάνει ακριβώς..

οι βάσεις εχω ακούσει πως αλλάζουν σύμφωνα με τον βαθμό δυσκολίας αλλα δεν δινω όρκο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georzetta

Νεοφερμένος

Ο georzetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μην το λές μπορεί να το έχεις περάσει..πιστεύω πως το listening είναι η μονη ενότητα που δεν μπορεί ποτέ κανεις να ξέρει τι έχει κάνει ακριβώς..

οι βάσεις εχω ακούσει πως αλλάζουν σύμφωνα με τον βαθμό δυσκολίας αλλα δεν δινω όρκο..
μακαρι να ισχυει μπασ και περασω χαχα .ναι οντως στο listening ειναι δυσκολο να ξερεισ..συν οτι εβαλα και στη τυχη ορισμενα..στα υπολοιπα δε νομιζω να εχω bf υπολογιζω pass εκθεση και προφορικα και low pass gcvr..αν κοπω θα φταιει το listening!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
μακαρι να ισχυει μπασ και περασω χαχα .ναι οντως στο listening ειναι δυσκολο να ξερεισ..συν οτι εβαλα και στη τυχη ορισμενα..στα υπολοιπα δε νομιζω να εχω bf υπολογιζω pass εκθεση και προφορικα και low pass gcvr..αν κοπω θα φταιει το listening!

εγώ φοβάμαι και λίγο gcvr γιατι αλλάξα στα κείμενα 1-2 απαντήσες ενώ τις είχα σωστές και αν εχω κοπει για δύο κυκλάκια θα ειναι μεγάλη ειρωνία... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georzetta

Νεοφερμένος

Ο georzetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγώ φοβάμαι και λίγο gcvr γιατι αλλάξα στα κείμενα 1-2 απαντήσες ενώ τις είχα σωστές και αν εχω κοπει για δύο κυκλάκια θα ειναι μεγάλη ειρωνία... :whistle:
ναι οντωσ..καλα και εγω στα κειμενα ειδικα το ενα τα εβαλα στη τυχη γιατι δε προλαβαινα απλα ασ ελπισουμε πως θα χουμε πιασει τα 78 απο γραμματικη κ λεξιλογιο.. παντως στο listening πραγματικα δεν εχω ιδεα..θα χαρω μεχρι και bf να ειναι..το εχεισ ξαναδωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top