Σχολές φωτογραφίας

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι!!Μήπως έχετε πληροφορίες για καμία καλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χμμ, ναι. Καταρχάς να ξέρεις πως μπορείς να βρεις και διάφορα σεμινάρια σε πολύ φθηνές τιμές που μπορούν να σε μάθουν πολλά για τα τεχνικά ζητήματα της φωτογραφίας και αν έχεις μεράκι και πάθος θα δεις πως εύκολα θα μάθεις να παίζεις την μηχανή σου στα δάχτυλα. Για πληροφορίες σε αυτά μπορείς να δεις εδώ. Πολυ καλά σεμινάρια είναι αυτά του Πειραικού Συνδέσμου κι απ' όσο ξέρω κρατάνε δύο χρόνια (Διεύθυνση: Καραϊσκου 104 & Σωτήρος, 185 35, Τηλ.: 210 4178159,email: piraikos_syndesmos@yahoo.gr)

Όσον αφορά σε σχολές που λες, καταρχάς υπάρχει το ΤΕΙ Φωτογραφίας που είναι δημόσιο και λογικά θα είναι καλό. Από ιδιωτικές σχολές η καλύτερη απ' όσο ξέρω είναι της Leica, όμως πρέπει να έχει αρκετά τσουχτερά δίδακτρα. Μετά υπάρχει ο ΑΚΤΟ και μετά απ' όσο ξέρω είναι όλες οι υπόλοιπες. Μπορείς να βρεις διευθύνσεις και τηλέφωνα όλων σχεδόν των σχολών εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Πολύ καλό τμήμα και με πολύ καλό εξοπλισμό είναι το Τμήμα Φωτογραφίας και Οπτιακουστικών Τεχνών του Τ.Ε.Ι. ΑΘΗΝΑΣ! Η μοναδική σχολή φωτογραφίας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση!
Αν και δε σπουδάζω στο συγκεκριμένο τμήμα, επειδή είμαι στο ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Μπαίνεις κανονικά μέσω των πανελλαδικών εξετάσεων και οι βάσεις της σχολής είναι καλές και όχι στα ουράνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Στο ακτο για το τμήμα φωτογραφίας στο λύκειο πρέπει να πάρω σχέδιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Στο ακτο για το τμήμα φωτογραφίας στο λύκειο πρέπει να πάρω σχέδιο???

Δεν έχει καμία σχέση τι κατεύθυνση είσαι στο λύκειο, ή τι μάθημα επιλογής είχες.
Αν πας στον ΑΚΤΟ θα κάνεις τα πάντα από το 0.
Από κει και πέρα αν νομίζεις για σένα ότι θα' ναι χρήσιμο για το μέλλον, πάρτο. Δε θα στο ζητήσει κανείς πάντως.
Πληρώνεις και σε παίρνουν, απλό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_97

Νεοφερμένος

Η _97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Όχι επειδή δεν το θέλω ρωτάω! :P
Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinamp

Νεοφερμένος

Η konstantinamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγώ θέλω να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να μου πει στις σχολές φωτογραφίας τι κάνουνε πως γίνονται τα μαθήματα και τέτοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top