Γενική συζήτηση για τα πιστοποιητικά Αγγλικών

bright-minded

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά εγώ τον Ιούνιο δίνω το proficiency και θα δώσω το michigan και το cambridge!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

siva

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
λοιπόν δεν παίζει δίλημμα cambridge εύκολα έχει πιο πολύ κύρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
μια ερωτηση.τα αγγλικα που διδασκονται στα κεντρα ξενων γλωσσων των τει και αει τι ακριβως ειναι;θελω να πω εχουν σχεση με την σχολη που παρακολουθεις και μαθαινεις μονο ορολογιες η εχουν ευρυτερο πεδιο γνωσεων και μπορεις να αποκτησεις καποιο απο τα γνωστα πτυχια που υπαρχουν;αν ξερει καποιος ας πει πως ακριβως λειτουργουν και αν εχουν σχεση με τα υπολοιπα ιδιωτικα φροντιστηρια..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Στη δική μου σχολή έχουμε 4 μαθήματα αγγλικών, στα 4 πρώτα εξάμηνα.
Τα πρώτα 2 είναι αρκετά χαμηλού επιπέδου (Lower καταστάσεις) ενώ τα επόμενα δυο είναι λίγο πιο υψηλού επιπέδου (Advanced πχ) και περιέχουν και εξειδικευμένη ορολογία για το αντικείμενο της σχολής.
Δεν νομίζω να μπορέσεις να πάρεις κάποιο δίπλωμα παρακολουθώντας αυτά τα μαθήματα, δεν είναι αυτός ο σκοπός τους. Τουλάχιστον έτσι όπως διδάσκονται στη δική μου σχολή, αλλού δεν ξέρω πως είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιες σχολές με συγκεκριμένο πρόγραμμα σε κάποια μαθήματα που σου δίνουν επάρκεια χωρίς να χρειάζονται άλλα πραγματα. Πχ. το Στατιστικής-Ασφαλιστικής που θέλω να περάσω εγώ δίνει πλήρη επάρκεια γνώσης Υπολογιστών χωρις να χρειάζονται διπλώματα τύπου ecdl. Το ίδιο γίνεται και με τις γλώσσες, αλλά ποικίλει ανάλογα με τις σχολές. Συνηθως πάντως οι μηχανικοί όλων των κλάδων διδάσκονται γενικά Αγγλικά και ορολογία που σημαίνει οτι δεν έχουν καμιά επίσημη επάρκεια γλώσσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αν θέλεις τη γνώμη μου, δώσε ότι είναι πιο εύκολο για σένα....Μην πέσεις στην παγίδα να τα δώσεις όλα γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι θα τρελαθείς στο διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω εχω το Michigan και το Cambridge....θα σου προτεινα να δωσεις σιγουρα το Michigan που θα το παρεις σιγουρα αν διαβασεις.....και μετα αν θες να δωσεις και 2ο...και εχεις ορεξη για διαβασμα δωσε το Cambridge αν και ειναι ολιγον τι παλουκακι..αλλα και το Edexcel μια χαρα πτυχιο ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγώ θα σου πρότινα να τα δώσεις και τα δύο έτσι ώστε να έχεις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις έστω και ένα από τα δύο.Πάντως να ξέρεις δεν θα σε ρωτήσουν πουθενά πιο από τα δύο έχεις..Αρκεί να έχεις ένα.

Και εγώ και τα δύο θα δώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εγώ θα σου πρότινα να τα δώσεις και τα δύο έτσι ώστε να έχεις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις έστω και ένα από τα δύο.Πάντως να ξέρεις δεν θα σε ρωτήσουν πουθενά πιο από τα δύο έχεις..Αρκεί να έχεις ένα.

Και εγώ και τα δύο θα δώσω!

Αυτό συμβαίνει μόνο στον ΑΣΕΠ. Οι εταιρείες φυσικά και τσεκάρουν το φορέα του πτυχίου, όπως και πολλά πανεπιστήμια του εξωτερικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως πρεπει να δωσεις το πιο δυσκολο.Ετσι θα αποδειξεις τις ικανοτητες και τις γνωσεις σου.Η επιλογη ομως ειναι δικη σου.Καλη επιτυχια;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Γιατί να δώσει το πιο δύσκολο όταν μετράνε το ίδιο. Δώσε ρε το πιο εύκολο να περάσεις χωρίς αγχος, γιατί αν ξέρεις το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός του μαθητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ας δωσει το πιο ευκολο συμφωνω:)αλλα ειπα τη γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το Michigan και ξεμπέρδεψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το Michigan και ξεμπέρδεψα.

https://ischool.gr/showpost.php?p=16422&postcount=3

Μπορείς να ανεβάζεις το post counter και αλλιώς,εκτός από το να απαντάς δεύτερη φορά στο ίδιο θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Επειδή ι συγκεκριμένος χρήστης δεν είχε δει το προηγούμενο post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Michigan.

Μπορείς να ανεβάζεις το post counter και αλλιώς,εκτός από το να απαντάς δεύτερη φορά στο ίδιο θέμα :)

λες και αμα το ανεβάσει σημαίνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black princess

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το πιο εύκολο.. Γιατί να κουράζεσαι περισσότερο, αφού όλα το ίδιο μετράνε;
Εγώ πάντως θα δώσω Michigan..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@minouki@

Νεοφερμένος

Η Μίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ σου συνιστώ ανεπιφύλακτα το Cambridge καθώς αναγνωρίζεται από όλα τα πανεπιστήμια(ακόμα και απο αυτά που ζητούν TOELF) και ουσιαστικά είναι το πτυχίο στο οποίο έκανες πρακτική απο την A' JUNIOR. Εγώ τουλάχιστον ήρθα σε επαφή με το Michigan και το EDEXCEL στη προ-lower, όχι νωρίτερα. Το Cambridge δεν είναι δύσκολο γιατί είναι κάτι οικείο. Όλοι αγχώνονται χωρίς λόγο κατα τη γνώμη μου...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
βασικα να δωσεις αυτο που σου ειναι πιο ευκολο να το παρεις.γιατι να στενοχωριεσαι αν δεν περασεις το πιο δυσκολο ενω μπορουσες να παρεις ενα πιο ευκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θα σου προτεινα να εδινες το michigan,γιατι το ακουστικο ειναι καλυτερο,εκτος του part 2 που ειναι ελεινοτατο,και δεν χρειαζεται να σημειωσεις τπτ στο gvr,αλλα να κυκλωνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top