Μόρια και διάβασμα

NikosVertis

Νεοφερμένος

Ο NikosVertis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτησω πόσο απαιτητικο διάβασμα χρειάζεται για να γράψω γυρω στις 14000 μόρια.. Το ξέρω οτι είναι στον χαρακτηρα του καθενος απλα θελω να παρω απόψεις. Προσωπικα διαβάζω αρκετα ΑΟΔΕ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ,ΕΚΘΕΣΗ, ΜΑΘ.ΓΕΝ ΚΑΙ ΑΟΘ. ΦΥΣΙΚΗ ξέρω οτι δεν θα γράψω και μαθηματικά προσπαθω... Θα 'ηθελα να μου απαντήσουν παιδιά που είχαν γράψει στο περιπου τοσα μορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτησω πόσο απαιτητικο διάβασμα χρειάζεται για να γράψω γυρω στις 14000 μόρια.. Το ξέρω οτι είναι στον χαρακτηρα του καθενος απλα θελω να παρω απόψεις. Προσωπικα διαβάζω αρκετα ΑΟΔΕ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ,ΕΚΘΕΣΗ, ΜΑΘ.ΓΕΝ ΚΑΙ ΑΟΘ. ΦΥΣΙΚΗ ξέρω οτι δεν θα γράψω και μαθηματικά προσπαθω... Θα 'ηθελα να μου απαντήσουν παιδιά που είχαν γράψει στο περιπου τοσα μορια..

χμμ, ψιλιαζομαι οτι θες τιποτα αστυφυλακων, για αυτο δεν θα σου απαντησω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Μου θυμίζεις την περίπτωσή μου! Είμαι ο ιδανικός να σου το πω!

Εγώ ξαναέδωσα πανελλαδικές και τη δεύτερη χρονιά το είχα πάρει ποιλύ πατριωτικά... Εγώ ήθελα οικονομικές σχολές...Κυρίως μάρκετινγκ! Λόγω χρημάτων επαρχία δεν έπαιζε, οπότε ή θα πήγαινα ΑΣΟΕΕ μάρκετινγκ ή Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας (super!!). Οπότε ήθελα ένα 15000 αν δεν έπιανα τα 18.000 της ασοεε.

Να σου πω ότι Μαθηματικά Κατεύθυνσης δεν έπαιζε να γράψω πάνω από 8 όσο και αν διάβαζα, γιατί είχα κενά... Φυσική έτσι κι έτσι. Προγραμματισμός τον σιχαινόμουνα και ακόμη... Ωστόσο είχα εκνευριστεί γιατί δεν άντεχα στη σκέψη άλλοι να γράφουν 15 ΜΑθηματικα΄Κατεύθυνσης κι εγώ ούτε 8. Και άρχιζα πυρετωδώς Μαθηματικά Κατ, Φυσική Κατ... Το αποτέλεσμα ήταν το Γενάρη να είχα κάμψη σε ΑΟΘ, ΑΟΔΕ, Έκθεση...

Κι εκεί που τα είχα παίξει πιάνω συζήτηση με τους καθηγητές μου κι έβγαλα ένα συμπέρασμα! Αφού ήμουν δυνατός στο ΑΟΘ, ΑΟΔΕ, Έκθεση και Στατιστική δε θα έπρεπε με την καμία να πέσω σε αυτά...Δεν πήγαινα για Πολυτεχνείο οπότε και 6 να έγραφα Μαθηματικά Κατ., αν στα 4 αυτά έγραφα τέλεια θα έφερνα σε ισορροπία τη βαθμολογία μου...Κι έτσι έγινε... Μαθηματικά Κατ. δεν έγραψα τέλεια, Φυσική έτσι κι έτσι, Προγραμματισμό έτσι κι έτσι... Στα 4 δυνατά μου όμως έσκισα. Και λόγο του συντελεστή βαρύτητας στο ΑΟθ και Στατιστική 15.000. έβγαλα!

Είναι έυκολο. Απλώς μην παραμελίσεις τελείως τα αδύναμά σου. Δώσε έμφαση στα δυνατά σου και θα πετύχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvAK1

Νεοφερμένος

Ο EvAK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα forum βρίσκομαι στη γ τάξη του λυκείου και θα ήθελα να μάθω κατα πόσο εύκολο ειναι να βγάλεις 11.100 μόρια ώστε να περάσω στην σχολή που επιθυμώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Απο θετικη-τεχνολογικη πιστευω πιο ευκολα διοτι εχουν πολλαπλης επιλογης σε ολα τα μαθηματα στο πρωτο θεμα και μια απλη εφαρμογη στο δευτερο. Δηλαδη και λοττο να παιξεις κατι θα πιασεις, ποσο μαλλον να χεις και μια ιδεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvAK1

Νεοφερμένος

Ο EvAK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σίγουρα εχω ιδέα και γνωρίζω πράγματα αλλα δεν ξέρω εαν βγαίνουν αυτά τα μόρια με ευκολία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ακομα και παπαγαλια τη θεωρια μπορεις να γραψεις, που το ξεχασα πιο πριν να το αναφερω. Πηγαινοντας καλα σε καποια μαθηματα μπορεις να εχεις το περιθωριο να μην πας τοσο καλα σε καποια που δε τα θελεις. Η εκθεση μπορει να σε ανεβασει αρκετα και το αοδε γιατι ειναι πιο στανταρ. Για θεωρητικη ας σου απαντησει καποιος αλλος καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvAK1

Νεοφερμένος

Ο EvAK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε ευχαριστω φιλε μου.Αλλα που καταλήγουμε ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οτι ειναι αρκετα ευκολο ενα 11 απο θετικη-τεχνολογικη. Τα πολυ βασικα αμα ξερεις τελειωσε. Τα δυσκολα ερωτηματα ειναι για τις 1-2 μοναδες του αριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EvAK1

Νεοφερμένος

Ο EvAK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστω!Αντε να δούμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Φυσικά, εδώ πρέπει να σημειώσουμε ότι τα 11.100 μόρια που λες ότι χρειάζεσαι για να περάσεις στην σχολή που θέλεις, δεν θα είναι τα πραγματικά φετινά μόρια. Αυτά τα μόρια, είναι τα μόρια που θα χρειαζόσουν αν ήθελες πέρσι να περάσεις σε αυτήν την σχολή. Φέτος, μπορεί να χρειαστείς λιγότερα ή περισσότερα. Αυτό εξαρτάται από το πόσο δύσκολα θα είναι τα θέματα, πως θα γράψουν σε σχέση με σένα οι υπόλοιποι υποψήφιοι που θα δηλώσουν αυτήν την σχολή, πως θα βαθμολογηθούν, πόσες θέσεις θα δώσει αυτή η σχολή για τους εισακτέους και φυσικά, πόσοι και ποιοι θα δηλώσουν αυτήν την σχολή.

Τα 11.100 μόρια καλό είναι να τα έχεις ως *ενδεικτική* βαθμολογία και όχι ως απόλυτη. Αν όντως μπορέσεις, εύκολα ή δύσκολα, να γράψεις 11.100 μόρια, δεν είναι σίγουρο ότι θα περάσεις. Για αυτό, θα σου πρότεινα να έχεις στόχο τουλάχιστον τα 13.000 μόρια, για να είσαι σχετικά πιο σίγουρη.

Τώρα, αν είναι εύκολο ή δύσκολο... Και πάλι αυτό εξαρτάται από την δυσκολία των θεμάτων, και φυσικά, από την δική σου προετοιμασία και την απόδοση μέσα στην χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvAK1

Νεοφερμένος

Ο EvAK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Προφανώς φίλε μου αλλα η σχολή δεν μπορεί να ανεβάσει απο τα 11.100 στα 12.500 χιλιάδες μόρια τουλάχιστον αυτη η σχολή που έχει δείξει μια καθοδική πορεία απο το 2011 και μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ποια σχολη θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvAK1

Νεοφερμένος

Ο EvAK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ΤΕΙ Υπολογιστικων συστημάτων Πειραιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Προφανώς φίλε μου αλλα η σχολή δεν μπορεί να ανεβάσει απο τα 11.100 στα 12.500 χιλιάδες μόρια τουλάχιστον αυτη η σχολή που έχει δείξει μια καθοδική πορεία απο το 2011 και μετά.

Θα μπορούσα να σου δείξω πολλές σχολές που, όχι απλώς ανέβασαν 1500 μόρια, αλλά και παραπάνω. Δεν έχει να κάνει ούτε με το αν έχει καθοδική πορεία τα τελευταία χρόνια, ούτε με το αν είναι υψηλόβαθμη ή χαμηλόβαθμη.

Το ξαναλέω: Έχει να κάνει με τον αριθμό των εισακτέων, την δυσκολία των θεμάτων, την βαθμολόγηση τους και τις προτιμήσεις των υποψηφίων όπως αυτές αποτυπώνονται στα μηχανογραφικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top