Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ vs Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ

Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ vs Οργάνωσης & Διοίκη
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας

  • Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων

  • Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής

  • Άλλο οικονομικό τμήμα

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πηραν παραταση 6 με 22 Ιουνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ σου προτείνω το τμήμα μου : Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (site : www.ode.aueb.gr)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, είμαι φοιτητής Μαθηματικού και σκέφτομαι να κανω 10% να πάω ΑΣΟΕΕ. Το τμήμα το οποίο με ενδιαφέρει είναι το Οικονομικής επιστήμης αλλά ακούω ολοένα και περισσότερες φωνές που μου προτείνουν το Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής επειδή έχει περισσότερες προοπτικές. Ποια είναι η γνώμη σας;

μεινε εκει που εισαι! παρε πτυχιο, και μετα κανε οποιο μεταπτυχιακο θελεις!
οσον αφορα τα οικονομικα θα σε παρουν 10000%! εχεις τη δυνατοτητα να παρεις ενα βαρβατο πτυχιο, και το αφηνεις γιατι πολυ πιο χαλαρο ? μηπως βαριεσαι να διαβασεις και ψαχνεις κατι πιο ευκολο ?
ο μονος λογος για να το κανεις αυτο (οπως ειπε πολυ σωστα πιο κατω ο Insomnie ) ειναι αν εχεις ετοιμο λογιστικο γραφειο να σε περιμενει οποτε δεν θες τιποτα αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και θα τις λάβω σοβαρά υπόψιν. Υπάρχει κανείς από το Οικονομικό της ΑΣΟΕΕ ή κάποιος που να ξέρει, να μου πει αν είναι καλό τμήμα;

Εγώ σου προτείνω το τμήμα μου : Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (site : www.ode.aueb.gr)
Κοίταξε μ' αρέσει σαν τομέας αλλά έχω τραυματικές εμπειρίες από την ΑΟΔΕ που κάναμε στην Γ' Λυκείου :P!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι καθόλου!Δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ έτσι η ΟΔΕ :D
Είναι γενικό τμήμα, έχει πολλά είδη μαθημάτων και πραγματικά ΕΣΥ χτίζεις το πτυχίο σου με ότι σου αρέσει/ενδιαφέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να μείνεις στο μαθηματικό εκτός αν έχεις κάποιο πρόβλημα πιστεύω ότι από το μαθηματικό έχεις πολλές προοπτικές με το ανάλογο μεταπτυχιακό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και θα τις λάβω σοβαρά υπόψιν. Υπάρχει κανείς από το Οικονομικό της ΑΣΟΕΕ ή κάποιος που να ξέρει, να μου πει αν είναι καλό τμήμα;

Κοίταξε μ' αρέσει σαν τομέας αλλά έχω τραυματικές εμπειρίες από την ΑΟΔΕ που κάναμε στην Γ' Λυκείου :P!!!

Μην ακούς τι σου λέει ο Χρήστος,είναι βαμμένος ΟΔΕτζής:P

Σε άλλο θέμα εδώ στο i-school,ανέβηκαν links που παραπέμπουν σε ελληνικές αρχές αξιολόγησης της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και -long story short-το Οικονομικό του ΟΠΑ είναι το καλύτερο στην Ελλάδα(το ξεπερνά το Οικονομικό του Παν. Κύπρου).
Οι αξιολογήσεις έχουν γίνει με βάση τα στατιστικά για το ερευνητικό έργο που έχουν παράγει τα μέλη του ΔΕΠ του τμήματος και των αναφορών που έχουν γίνει σε αυτό το υλικό από άλλους.
Στις τελευταίες σελίδες του https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=59339,αν δε κάνω λάθος.
Από άποψη οργάνωσης,δε μπορώ να κρίνω,δεν έχω κάνει φοιτητής κι αλλού:P
Εντάξει είμαστε πάντως.


Επιμένω,μείνε Μαθηματικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
αν εχεις αποφασισει να φυγεις απο μαθηματικο θα σου προτεινα οδε η δετ...αν εχεισ κολλημα με πληροφορικη κ δεν σε πολυενδιαφερει λογιστικη χρηματοοικονομικα πηγαινε δετ αλλιως πηγαινε οδε που καλυπτεις τα 2 πρωτα χρονια μια ευρεια γκαμα μαθηματων( ποσοτικες μεθοδοι,πληροφοριακα συστηματα, διοικηση,μαρκετινγκ,λογιστικη,χρηματοοικονομικα κτλ) και τα αλλα 2 εξειδεικευεσαι στον τομεα-κατευθυνση που θα επιλεξεις(οι κατευθυνσεις που προσφερονται ειναι : μανατζμεντ, διοικηση και πληροφοριακα συστηματα,λογιστικη και χρηματοοικονομικη, μαρκετινγκ¨)καλη επιτυχια σε ο,τι και αν επιλεξεις!

Μην ακούς τι σου λέει ο Χρήστος,είναι βαμμένος ΟΔΕτζής:P

Σε άλλο θέμα εδώ στο i-school,ανέβηκαν links που παραπέμπουν σε ελληνικές αρχές αξιολόγησης της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και -long story short-το Οικονομικό του ΟΠΑ είναι το καλύτερο στην Ελλάδα(το ξεπερνά το Οικονομικό του Παν. Κύπρου).
Οι αξιολογήσεις έχουν γίνει με βάση τα στατιστικά για το ερευνητικό έργο που έχουν παράγει τα μέλη του ΔΕΠ του τμήματος και των αναφορών που έχουν γίνει σε αυτό το υλικό από άλλους.
Στις τελευταίες σελίδες του https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=59339,αν δε κάνω λάθος.
Από άποψη οργάνωσης,δε μπορώ να κρίνω,δεν έχω κάνει φοιτητής κι αλλού:P
Εντάξει είμαστε πάντως.


Επιμένω,μείνε Μαθηματικό:P

υπαρχουν πολλοι καθηγητες με βαρβατα βιογραφικα που ειναι χαλια...οι δημοσιευσεις δεν λενε κατι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
υπαρχουν πολλοι καθηγητες με βαρβατα βιογραφικα που ειναι χαλια...οι δημοσιευσεις δεν λενε κατι.....

Που προφανώς υπάρχουν σε κάθε πανεπιστήμιο,συνεπώς δε μιλάμε για πρόβλημα αποκλειστικά της ΑΣΟΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Που προφανώς υπάρχουν σε κάθε πανεπιστήμιο,συνεπώς δε μιλάμε για πρόβλημα αποκλειστικά της ΑΣΟΕΕ.

ναι σωστο...παντος απο τα τμηματα οικονομικων επιστημων τα οποια διαφερουν αρκετα με το οδε,λοχρη,δετ (τα οποια εχουνε πολλα κοινα μαθηματα) το αντιστοιχο του οπα ειναι το κορυφαιο στην ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
βρήκα το topic που με ενδιαφέρει επιτέλους!
Με δεδομένο το 100 στο ΑΟΘ, εγώ συγκεντρώνω φέτος 17600-18000 μορια (5ο πεδίο) και ευελπιστω και σε πτώση των βάσεων ώστε να πιάσω το τμήμα ΛΟΧΡΗ της ΑΣΟΕΕ η οποία θα είναι σίγουρα η πρώτη μου επιλογή.
Αλλά έχω προβληματιστεί σε περίπτωση που δεν το πιάσω.
Το ΔΕΤ δεν με ενδιαφέρει ξεκάθαρα αφού έχω σαφή οικονομικόχρηματιστηριακό προσανατολισμό και όχι τόσο πληροφοριακό.
άρα είμαι ανάμεσα σε ΟΔΕ ή το τμήμα λογιστικής & τραπεζικής διοικητικής του πειραιά, το οποίο έχει πολύ καλές κριτικές, και πολλές φορές καλύτερες ακόμα και από το ΛΟ.ΧΡΗ. του ΟΠ.Α.
Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω τις γνώμες περί σύγκρισης του ΟΔΕ και του ΠΑ.ΠΕΙ. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
βρήκα το topic που με ενδιαφέρει επιτέλους!
Με δεδομένο το 100 στο ΑΟΘ, εγώ συγκεντρώνω φέτος 17600-18000 μορια (5ο πεδίο) και ευελπιστω και σε πτώση των βάσεων ώστε να πιάσω το τμήμα ΛΟΧΡΗ της ΑΣΟΕΕ η οποία θα είναι σίγουρα η πρώτη μου επιλογή.
Αλλά έχω προβληματιστεί σε περίπτωση που δεν το πιάσω.
Το ΔΕΤ δεν με ενδιαφέρει ξεκάθαρα αφού έχω σαφή οικονομικόχρηματιστηριακό προσανατολισμό και όχι τόσο πληροφοριακό.
άρα είμαι ανάμεσα σε ΟΔΕ ή το τμήμα λογιστικής & τραπεζικής διοικητικής του πειραιά, το οποίο έχει πολύ καλές κριτικές, και πολλές φορές καλύτερες ακόμα και από το ΛΟ.ΧΡΗ. του ΟΠ.Α.
Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω τις γνώμες περί σύγκρισης του ΟΔΕ και του ΠΑ.ΠΕΙ. ..

καταρχας ειναι τραπεζικης και χρηματοοικονομικης στο παπει...αν θες σιγουρα χρηματοοικονομικα πηγαινε εκει αν σε ενδιαφερει και η λογιστικη δηλωσε οδε... δεν θα απογοητευτεις...αφου απορριπτεις πληροφορικη πολυ σωστα δεν δηλωνεις δετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ναι σωστα πρεπει να αλλαξε προσφατα σε χρηματοοικονομικης & τραπεζ. διοικ.
μεχρι προτινος ηταν λογιστικη & τραπεζ. διοικ.
αυτο εχει και αλλαγες στα μαθηματα, δηλ. αλλάζει γενικότερα το είδος του τμήματος? και αν αλλαζει προς τι αλλαζει?

ναι οντως ΔΕΤ δεν θελω, αλλα για τα αλλα τωρα ειναι μεγαλο μπερδεμα..
απο την αλλη στην ασοεε θα πηγαινω με το ποδηλατο σε 10 λεπτα, στον πειραια με τα μμμ (και να εχω αμαξι, θα καιει πολυ) σε καμια ωρα.. ειναι κι αυτος λογος. επισης οσο να ναι αλλο ονομα εχει η ασοεε και αλλο το παπει. ειδικα στο εσωτερικο. για το εξωτερικο δεν ξερω αλλα και εκει φανταζομαι.

απο την αλλη εγω χρηματιστης θελω να γινω, για αυτο και θελω μονο χρηματοικονομικες σχολες.
αλλα απο οτι ακουω και γενικοτερα η οδε της ασοεε δεν σχολη που σου "κλεινει δρομους", αλλα μαλλον σου αφηνει πιο πολλες επιλογες για το μεταπτυχιακο.

αλλα πιστευω οτι για χρηματιστες πιο ευπροσδεκτοι θα ειναι οι αποφοιτοι χρηματοοικονομικων σχολων, παρα οργανωσης και διοικησης.
(επισης ολο και σε πιο πολλα forums βλεπω το φαινομενο να θεωρουν πολυ καλυτερο το παπει απο την ασοεε. ειναι μαλιστα πολλοι, για αυτο και δεν νομιζω να το λενε μονο οσοι δεν περασαν ασοεε και πηγαν παπει, γιατι κλασσικα αυτο συμβαινει.)


*ειτε πας λοχρη ασοεε, δοε ασοεε ή χρηματοικονομικης παπει, απο παντου δεν αποκτας το τιτλο του λογιστη και μπορεις να εξασκησεις το επαγγελμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
*ειτε πας λοχρη ασοεε, δοε ασοεε ή χρηματοικονομικης παπει, απο παντου δεν αποκτας το τιτλο του λογιστη και μπορεις να εξασκησεις το επαγγελμα?

Αυτο ισχυει για ολα τα οικονομικα τμηματα ΑΕΙ ανα την επικρατεια.Βγαινεις λογιστης Γ' Κατηγοριας νομιζω και εγγραφεσαι κανονικα στο Οικονομικο Επιμελητηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
ναι σωστα πρεπει να αλλαξε προσφατα σε χρηματοοικονομικης & τραπεζ. διοικ.
μεχρι προτινος ηταν λογιστικη & τραπεζ. διοικ.
αυτο εχει και αλλαγες στα μαθηματα, δηλ. αλλάζει γενικότερα το είδος του τμήματος? και αν αλλαζει προς τι αλλαζει?
ναι οντως ΔΕΤ δεν θελω, αλλα για τα αλλα τωρα ειναι μεγαλο μπερδεμα..
απο την αλλη στην ασοεε θα πηγαινω με το ποδηλατο σε 10 λεπτα, στον πειραια με τα μμμ (και να εχω αμαξι, θα καιει πολυ) σε καμια ωρα.. ειναι κι αυτος λογος. επισης οσο να ναι αλλο ονομα εχει η ασοεε και αλλο το παπει. ειδικα στο εσωτερικο. για το εξωτερικο δεν ξερω αλλα και εκει φανταζομαι.

απο την αλλη εγω χρηματιστης θελω να γινω, για αυτο και θελω μονο χρηματοικονομικες σχολες.
αλλα απο οτι ακουω και γενικοτερα η οδε της ασοεε δεν σχολη που σου "κλεινει δρομους", αλλα μαλλον σου αφηνει πιο πολλες επιλογες για το μεταπτυχιακο.

αλλα πιστευω οτι για χρηματιστες πιο ευπροσδεκτοι θα ειναι οι αποφοιτοι χρηματοοικονομικων σχολων, παρα οργανωσης και διοικησης.
(επισης ολο και σε πιο πολλα forums βλεπω το φαινομενο να θεωρουν πολυ καλυτερο το παπει απο την ασοεε. ειναι μαλιστα πολλοι, για αυτο και δεν νομιζω να το λενε μονο οσοι δεν περασαν ασοεε και πηγαν παπει, γιατι κλασσικα αυτο συμβαινει.)


*ειτε πας λοχρη ασοεε, δοε ασοεε ή χρηματοικονομικης παπει, απο παντου δεν αποκτας το τιτλο του λογιστη και μπορεις να εξασκησεις το επαγγελμα?

στην θεωρια ναι στν πραξη για λογιστης ειναι πιο ευκολο απο λοχρη και απο οδε να αναδειχτεις γιατι οταν τ αλλα τμηματα εχουνε 1 λογιστικη υποχρεωτικη αυτα τα 2 εχουνε 4 υποχρεωτικες και αναλογα την κατευθυνση που επιλεγεις ανεβαινει πολυ το νουμερο αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή ΟΔΕ αλλά δεν νομίζω να την πιάσω γιατί με την φετινή πανολεθρία κ με ένα 19 (το λιγότερο!) είμαι περίπου στα 14.500 μόρια..:/:
Πρέπει να πέσουν πάαααααρα πολύ οι βάσεις για να μπω γενικά ΟΠΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το περσινο 1000αρι κατω κανεις δεν το περιμενε.Να δουμε αν φετος ειμαστε λιγοτεροι μπας και φτιαξουν τα πραγματα και εχουμε και νεα πτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
τοτε μαλλον το ΟΔΕ της ΑΣΟΕΕ θα προτιμησω.
για μεταπτυχιακο καλο σε αγγλια, νομιζω εχει περισσοτερες πιθανοτητες ενας απο ασοεε παρα απο πειραια, ή είναι το ίδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
τοτε μαλλον το ΟΔΕ της ΑΣΟΕΕ θα προτιμησω.
για μεταπτυχιακο καλο σε αγγλια, νομιζω εχει περισσοτερες πιθανοτητες ενας απο ασοεε παρα απο πειραια, ή είναι το ίδιο?

παιζει ρολο και ο βαθμος αλλα γενικα η ασοεε υπερισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Σαν αποφοιτος οδε με κατευθυνση πληροφοριακών συστημάτων διοικησης θα ελεγα πως το ΟΔΕ του οπα σου δινει πολλες δυνατοτητες να παρακολουθησεις μαθηματα αναλογα με την κατευθυνση που εχεις επιλέξει ειτε απο το τμημα ΛΟΧΡΗ ειτε απο ΔΕΤ ειτε απο μαρκετινγκ κτλ.Εγω για παραδειγμα ειχα παρει καποια μαθηματα που τα ειχα επιλογης κατευθυνσης τοσο απο ΔΕΤ οσο και απο πληροφορικη.Το προγραμμα σπουδων σου δινει την επιλογη να καθορισεις εσυ τον βαθμο δυσκολιας του προγραμματος σπουδων σου.Και τα 3 τμηματα ειναι πολυ καλα αλλα πιστευω πως αυτο που θα μετρησει πιο πολυ ειναι το μεταπτυχιακο.Το μονο εμφανες ειναι στο οτι αν καποιος τον ενδιαφερει η λογιστικη δεν θα πρεπει ν ακολουθησει το ΔΕΤ.Επισης και απο ΟΔΕ εχουν παρει ατομα σε μεταπτυχιακα computer science και ΙΤ και μαλιστα απ οσο ξερω τα καταφεραν μια χαρα.Ειναι πραγματικα θεμα θελησης.Τελος, ηξερα ατομα απο την κατευθυνση μου (οχι πολλα :D) που ειχαν παρει μαθηματα απο το τμημα πληροφορικης και μαλιστα μαθηματα αρκετα δυσκολα (πχ μεταγλωττιστες και αλγοριθμους..) αλλα φυσικα και το ηθελαν οι ιδιοι να κανουν κατι τοσο κακο στον εαυτο τους χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top