Πανελλήνιες και σχέση

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πόσο δύσκολο είναι να διατηρηθεί μια σχέση όταν και οι 2 ή ο ένας από τους 2 περνάει το λούκι των πανελλαδικών;Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο;Τι θα κάνατε σε περίπτωση που σας συναίβη;
Άν γίνει κάτι εν μέσω πανελλαδικών θα χωρίζατε ή θα στηρίζατε τον σύντροφο σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στις φετινές πανελλήνιες που έδινε εκείνος, φυσικά και δε θα τον χώριζα. Εγώ β λυκείου, εκείνος Γ, δε ξέρω ότι και να μου έλεγε (λόγω στρες αν ήταν καμιά φορά απότομος ή εκνευρισμένος) δε θα τον χώριζα,ούτε γκρίνιαζα, γνωρίζοντας ότι είναι μια δύσκολη περίοδος και θα περάσει. :) Προσπαθούσα να τον υποστηρίζω όσο μπορώ, να τον ηρεμώ, να τον καθησυχάζω. Τώρα να δω που εγώ θα δίνω και εκείνος θα είναι μακριά φοιτητής.

Δε το θεωρώ ¨σωστό¨ να χωρίσεις κάποιον κατά τη διάρκεια των πανελλαδικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αμια χαρα συνδιαζονται αυτα τα δυο παντως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αυτο κι αν ειναι ωραιο θεμα...Pure_Seduction δεν σε ξερω αλλα σου βγαζω το καπελο!
Λοιπον παιδια που θα δωσετε τις προσεχεις χρονιες,διαλεξτε πανελληνιες ή σχεση..και τα δυο μαζι δεν γινεται και για μενα ειναι καραποδεδειγμενο...Την πρωτη χρονια που εδωσα ετρεχε μια περιεργη ιστορια και καποιους μηνες πριν τις εξετασεις τελειωσε..Τα σκαρια της με συνοδευαν σε ολη την υπολοιπη διαρκεια και με επηρεασανε αλλα ευτυχως προσεγγισα τους βαθμους που αξιζα να γραψω τοτε..Αντιθετα γνωστοι μου που προσπαθησαν να συνδυασουν και τα δυο απετυχαν (για τα μορια που ηθελαν) και στην συνεχεια και η σχεση τους αλλοιώθηκε ή σταματησε οριστικα. Εδωσα δευτερη χρονια εχοντας στοχο και χωρις να παρω συνοδηπορο καμια και τα πραγματα στο κεφαλι και στην καρδια μου ηταν σαφως καλυτερα...Και φετος στο σχολειο που εδινα και ηξερα τα κοπελια παρατηρησα οτι το ιδιο εγινε...Δεν λεω οτι η σχεση ειναι ο παραγοντας που θα σε κανει να αποτυχεις απλα λεω πως συμφωνα με εμενα πας για πανελλαδικες ή πας για σχεση..ποτε ταυτοχρονα γιατι σε κανενα απο τα δυο δεν θα εισαι ok..
Σχεσεις θα κανεις πολλες μετα τις παν. , θα εχεις ομως τοσες ευκαιριες για αυτες τις εξετασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Μπορείς να τα συνδυάσεις χωρίς να επηρεαστεί το αποτέλεσμα των εξετάσεων; Μάγκας. Δε μπορείς; Τότε έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε κάτι αναλώσιμο και στο τι θες να κάνεις στη ζωή σου. Ο προηγούμενος είναι μάγκας. Ο δικός σου χαρακτηρισμός εξαρτάται αποκλειστικά από την επιλογή σου.

ps Αν πεταχτεί κάνας φοιτητής και αρχίσει τις μαλακίες ότι και καλά οι πανελλήνιες δεν έχουν να κάνουν με αυτό που θες έρχεται μίσος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Αυτο κι αν ειναι ωραιο θεμα...Pure_Seduction δεν σε ξερω αλλα σου βγαζω το καπελο!
σε ευχαριστω πολυ,τα τοπικς συνηθως προκυπτουν απο προσωπικα βιωματα.

Ας πω και εγω τη γνωμη μου,θεωρω οτι μπορουν να συνδιαστουν,αρκει και οι 2 να ειναι συνηδειτοποιημενοι τι πανε να κανουν.

Αν η σχεση υφισταται απο πριν, τοτε το ζευγαρι εχει βρει τα πατηματα του,θεωρω πως οι πανελληνιες δεν θα το επηρεασει.

Αν ομως, ειναι νεο ζευγαρι,ειναι λιγο πιο ρισκο.Σε οποιαδηποτε περιπτωση ομως αν υπαρχει κοινο προγραμμα και ο ενας σεβεται τον χρονο του αλλου και το προγραμμα του,τοτε τα πραγματα θα κυλησουν ομαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Προσωπικα νομιζω πως δεν μπορουν να συνδυαστουν αυτα τα 2..σιγουρα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις ατομων που κρατησαν τετοια σχεση οπως η Αναστασια(αν δεν κανω λαθος)..αλλα ειναι πολυ δυσκολο γιατι υπαρχει το αγχος η πιεση τα νευρα και σαν ανθρωποι μπορουμε ευκολα να ξεσπασουμε σε λαθος ατομα..επισης σε μια τετοια περιπτωση θα φανει το τι νιωθει ο αλλος και κατα ποσο μπορει να σεβαστει αυτο που θελεις εσυ εαν αυτος/αυτη δεν δινει πανελλαδικες! προσωπικα για αυτους τους 9 μηνες δεν ασχοληθηκα καθολου με τετοια αρα δεν εχω και αναλογη εμπειρια αλλα ηταν αποφαση μου...ειναι μια ηλιθια χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Προσωπικα νομιζω πως δεν μπορουν να συνδυαστουν αυτα τα 2..σιγουρα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις ατομων που κρατησαν τετοια σχεση οπως η Αναστασια(αν δεν κανω λαθος)..αλλα ειναι πολυ δυσκολο γιατι υπαρχει το αγχος η πιεση τα νευρα και σαν ανθρωποι μπορουμε ευκολα να ξεσπασουμε σε λαθος ατομα..επισης σε μια τετοια περιπτωση θα φανει το τι νιωθει ο αλλος και κατα ποσο μπορει να σεβαστει αυτο που θελεις εσυ εαν αυτος/αυτη δεν δινει πανελλαδικες! προσωπικα για αυτους τους 9 μηνες δεν ασχοληθηκα καθολου με τετοια αρα δεν εχω και αναλογη εμπειρια αλλα ηταν αποφαση μου...ειναι μια ηλιθια χρονια!

Α εμείς τα είχαμε ξεκαθαρίσει αυτά :P Όταν έχει νεύρα δε θα ανταποδίδω σε νεύρα και vice versa. Ρε παιδιά δεν είναι και ακατόρθωτο.
Το πιο fail πράγμα που έχω δει , είναι να χωρίζει κάποιος πριν τις πανελλήνιες, για να είναι συγκεντρωμένος και καλά και μετά να τα ξαναφτιάχνει. Λες και οι σχέσεις είναι on & off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Α εμείς τα είχαμε ξεκαθαρίσει αυτά :P Όταν έχει νεύρα δε θα ανταποδίδω σε νεύρα και vice versa. Ρε παιδιά δεν είναι και ακατόρθωτο.
Το πιο fail πράγμα που έχω δει , είναι να χωρίζει κάποιος πριν τις πανελλήνιες, για να είναι συγκεντρωμένος και καλά και μετά να τα ξαναφτιάχνει. Λες και οι σχέσεις είναι on & off.

δεν εχουν ον και οφφ,οπως επισης δεν μπορεις να πεις ''εγω δεν θα ερωτευτω αυτη τη χρονια''
λες και ειμαστε ρομποτακια και μπορουμε πατωντας ενα κουμπι να ρυθμιζουμε και συναισθηματα.
την πρωτη μου σχεση την εκανα οταν εδινα πανελληνιες,με επηρεασε στην αρχη επειδη ηταν πρωτογνωρο για μενα αλλα τα μαθηματα μου δεν τα παρατησα,ενταξει μερικες φορες ημουν ''αλλου'' ενω αν δεν ειχα σχεση θα ημουν 100% συγκεντρωμενη εκει,το οτι σε επηρεαζει,σε επηρεαζει,το θεμα ειναι σε τι βαθμο θα το αφησεις εσυ.Τεσπα,εμενα η πρωτη μου σχεση με χωρισε για το καλο μου :P
για να μην μου τρωει χρονο δηλ και δεν περασω στο πανεπηστημιο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
λες και ειμαστε ρομποτακια και μπορουμε πατωντας ενα κουμπι να ρυθμιζουμε και συναισθηματα.

Δε μπορούμε; :confused:

You're overdoing it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
οχι δεν μπορουμε,αντε το πολυ πολυ να μην κανεις σχεση,να μην επιτρεψεις στον εαυτο σου βασικα,αλλα ο ερωτας δεν ειναι αυθορμητος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ό,τι και να 'ναι παραμένει απλά.ένα.συναίσθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Πανελληνιες εξετασεις λοιπον.Η μεγαλη στιγμη για πολλους μαθητες.....Παιδια με χιλιογραμμενα βιβλια στα διαλλειματα,με ματια πρησμενα απ την αυπνια...Συνηθως ειναι μια χρονια που πολλοι δεν το διακινδυνευουν.Ουτε βολτες , ουτε χαλαρες καταστασεις και φυσικα πολλοι βροντοφωναζουν ''ΟΧΙ'' στις σχεσεις ,ενα ''Οχι'' που θα το ζηλευε ακομα και εκεινο του '40.Δεν ξερω αν ειμαι η καταλληλη να απαντησει σε αυτο το θεμα μιας και δεν εχω περασει απο το ''λουκι '' των Πανελληνιων Εξετασεων (ακομα)

Οσο ουτοπικο και αν ακουγεται πιστευω πως συνδιαζονται ...Οπως ολα τα πραγματα αλλωστε..Οπως οι βολτες,οπως η ξεκουραση οπως ενα ξενυχτι σε μια συναυλια ρε αδελφε.Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη ΟΧΙ σχεσεις ,οχι στην ζωη....:worry:
Ποιος ο σκοπος να αφησεις ενα ετος απ την ζωη σου να περασει ετσι ...στο ντουκου...Ξερω κρινεται ολοκληρη η ζωη σου αλλα πως προσπαθεις για το μελλον,για την ζωη σου οταν εχεις αποκοπει ολοκληρωτικα απ αυτην ?
Απ την αλλη πλευρα του νομισματος ειναι και στον ανθρωπο..Καποιος Χ ο οποιος δινεται ολοκληρωτικα σε μια σχεση πως θα καταφερει να διαβασει και να συγκεντρωθει σε κατι.??Απ την αλλη αν ειναι ανθρωπος που μπορει να ελεγξει τον εαυτο του δεν βρισκω λογο που να μην κανει καποια σχεση....Πιστευω ακραδαντα πως ΟΛΟΙ στις Πανελληνιες Εξετασεις χρειαζονται εναν ανθρωπο,Δικο τους!Εναν ανθρωπο που θα εχει περασει απ αυτη την κατασταση ή θα ειναι ισης ηλικιας με τον εξεταζομενο..Που θα καταλαβαινει.Θα νιωθει το αγχος και το φοβο, την αγωνια..Θα καταλαβαινει οταν ο αλλος του ακυρωνει την βολτα το Σαββατοβραδο λεγοντας του οτι θα θελει να διαβασει (και ας εχει διαβασει τις προηγουμενες 3 μερες συνεχομενα)..Γιατι κακα τα ψεματα αν καποιος ειναι μικροτερος δυσκολα θα μπει στην λογικη να καταλαβει...Αν και παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν ομως τον κανονα....Ας ξετυλιξω λοιπον μια ιστορια που ξερω....
Ο ετεροθαλης αδελφος μου , ο Μαριος ηταν και ειναι τρελα ερωτευμενος με μια κοπελα με την οποια ειναι μαζι σε ολο το Γυμνασιο & Λυκειο. Τα συναισθηματα ηταν αμοιβαια και ετσι οταν εφτασε ο καιρος να πανε στη Γ Λυκειου ειχαν κλεισει αισιως δυο χρονια σχεσης.Εφτασαν ομως μπροστα σε αυτο το διλλημα τι θα εκαναν?Σκεφτηκαν να τα συνδιασουν ,να προσπαθησουν τουλαχιστον,ειχαν περασει και τοσα πολλα ,ειχαν αυτο το υποβαθρο που λεμε..Ετσι αποφασισαν να παρουν το ρισκο.Αρχικα τα πραγματα γι αυτους ηταν πολυ δυσκολα.Τουλαχιστον ομως ηταν στην ιδια κατευθυνση και στα ιδια Φροντιστηρια οποτε μπορουσαν να διαβαζουν μαζι ,να λυνουν τις αποριες που ειχε ο ενας και ο αλλος αναμεσα στα διαλλειματα...Το παλεψαν αν και πολλες φορες υπηρχαν ξεσπαματα και νευρα τα οποια ομως αμεσως συνοδευονταν απο βολτες(μικρης διαρκειας).Βλεπετε πιεζαν και οι γονεις..Καπως ετσι περασε ο καιρος και εφτασε η ωρα της κρισης...Τα θεματα δυσκολεψαν και τους δυο ομως τελικα και οι δυο ηταν ευχαριστημενοι με την προσπαθεια τους.
Η κοπελα του αδελφου μου ειχε πραγματικα αριστευσει.Μπορεσε με τα μορια που συγκεντρωσε να περασει σε οποια Αρχιτεκτονικη ηθελε.Αυτο αλλωστε ηταν και το ονειρο της.Ο αδελφος μου που ηθελε να γινει κτηνιατρος συγκεκτρωνονταν 18,852 μπορουσε να περασει και στις δυο πολεις.Αποφασισαν λοιπον να δηλωσουν και οι δυο Θεσαλλονικη για να βρισκονται μαζι και ας ειναι η Αθηνα (που μπορουσε να δηλωσει η κοπελα) και η Καριδτσα (που μπορουσε να δηλωσει ο αδελφος μου) πιο κοντα στην πολη που μενουμε...Δεν ρωτησαν κανενα.Πηγαν μια μερα -χωρις να πουν κουβεντα - και δηλωσαν τα Μηχανογραφικα και μετα ηρθαν και τα ανακοινωσαν.Ολοι παθαμε εγκεφαλικο αλλα το δεχτηκαμε...Αλλωστε η ζωες ειναι δικες τους...Εδω λοιπον καπου τελειωνει και η ιστορια....Ο Μαριος πηρε το ρισκο μαζι με την κοπελα του και τα καταφεραν.Ηταν ενας δυσκολος χειμωνας και για τους δυο αλλα το παλεψαν και βγηκαν νικητες διοτι εθεσαν στοχους και προτεραιοτητες.<<Αυτη ειναι η μεγαλυτερη μαγκια..>> μου ειπε αργοτερα ο αδελφος μου....

Αυτη ειναι και η δικη μου συμβουλη.Μην προσπαθεισετε να ''θαψετε'' κατι μονο και μονο για τις Πανελληνιες Εξετασεις.Αξιζει να το παλεψετε εξυπνα.Με υπομονη και επιμονη .Να θεσετε στοχους και προτεραιοτητες ,να ορισετε εσεις το προγραμμα σας.Λογου χαρη ο αδελφος μου κανονισε καθε δυο Παρασκευες ή Σαββατα να βγαινει τα βραδια με την κοπελα του(κ τους φιλους του).Οχι για ξενυχτια απλα για να ηρεμησει λιγο και να ξερκουραστει...
Η αποφαση ειναι στο χερι σας.Ή οργανωνετε τον εαυτο σας και λετε''Εγω τωρα θα κατσω να διαβασω χωρις να παω απο εδω και απο εκει Σ-Υ-Γ-Κ-Ε-Ν-Τ-Ρ-Ω-Μ-Ε-Ν-Α για 3 ωρες για να βγω μεθαυριο" ή κλεινεστε μεσα σας για να ξυπνησετε μετα απο ενα χρονο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Πόσο φοβάμαι μη μου επηρεάσει τις Πανελλήνιες η σχέση μου.. Του έχω ξεκαθαρίσει πως φέτος δε με παίρνει για τσακωμούς, γκρίνιες κτλ. Πρέπει να καταλάβει πως βρίσκομαι σε ένα από τα πιο σημαντικά στάδια της ζωής μου. Αυτή η αποτυχία ή επιτυχία θα καθορίσει το μέλλον μου. (Γιατί δε νομίζω ότι θα έχω το κουράγιο να δώσω για 2η φορά, θα τα δώσω όλα και μόνο 1 φορά). Πρέπει να είμαι συγκεντρωμένη στα μαθήματα μου. Έχω δει όμως τι έπαθε και η αδερφή μου όταν έδωσε πριν 6 χρόνια. Την χώρισε το αγόρι της 4 μήνες πριν της Πανελλήνιες και δεν είχε καμία διάθεση για διάβασμα. Δεν διάβαζε καθόλου μετά τον χωρισμό και έγραψε γύρω στα 15000 μόρια. Μου έλεγε πως άμα δεν την είχε επηρεάσει ο χωρισμός σίγουρα θα έγραφε καλύτερα. Γι' αυτό και εγώ φέτος πρέπει να προσέχω ιδιαίτερα και να προσπαθήσω να μην "πιάνομαι" με το παραμικρό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πιστευω ακραδαντα πως ΟΛΟΙ στις Πανελληνιες Εξετασεις χρειαζονται εναν ανθρωπο,Δικο τους!Εναν ανθρωπο που θα εχει περασει απ αυτη την κατασταση ή θα ειναι ισης ηλικιας με τον εξεταζομενο..Που θα καταλαβαινει.Θα νιωθει το αγχος και το φοβο, την αγωνια..

Όχι όλοι, χαλαρά εξακριβωμένο. Κατά τα άλλα πολλή ποίηση για ένα point που δε νομίζω να αμφισβητεί και κανείς. Το ότι οι πανελλήνιες προϋποθέτουν έξυπνο χειρισμό στα πάντα φαντάζομαι το ξέρουν όσοι ενδιαφέρονται κι αυτοί που δεν καλά θα κάνουν να το δουν. Anyway υπάρχουν αντιφάσεις σ' αυτά που λες. Συμβουλεύεις να μη θαφτεί κάτι για τις εξετάσεις και ταυτόχρονα προτείνεις ένα πρόγραμμα συγκέντρωσης και προτεραιοτήτων. Well, οι προτεραιότητες ΕΙΝΑΙ θάψιμο για πέντε, δέκα, είκοσι πράγματα που δε θα μπορείς να κάνεις όταν ασχολείσαι με κάτι άλλο σοβαρά. Όλη η ιδέα πίσω απ' την προετοιμασία βασίζεται στο θάψιμο βασικά, δε μπορούν να συνδυαστούν τα πάντα και γι' αυτό με μέτρο η ιδεολογία στη Γ.

Αν κάτι πρέπει να μείνει στο θέμα είναι ότι τα πάντα καθορίζονται απ' τις ιδιοσυγκρασίες καθενός. Ο αδερφός σου που την πάλεψε με σχέση είναι απλά αυτό, ο αδερφός σου κι εγώ που σου λέω ότι δε χρειάστηκα κάποιον να συζητάω είμαι μόνο αυτό, εγώ. Στη θέση του, με έναν άνθρωπο συνέχεια πάνω απ' το κεφάλι μου, μπορεί να μην έφτανα στο Μάρτιο ενώ στη θέση μου, χωρίς σχέση μόνος του, μπορεί να κατέληγε να ελπίζει σε πτώση 1000 μορίων για κτηνιατρικές. Όλα έχουν να κάνουν με το άτομο και γι' αυτό τα παραδείγματα δεν είναι χρήσιμα εδώ.

Την παλεύεις με σχέσεις χωρίς θυσίες στις εξετάσεις; Έχει καλώς. Όχι; Πάλι καλά. Δεν έχει σημασία στην τελική, ας παίξει καθένας με τους κανόνες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Η Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σε τέτοια ερωτήματα η απάντηση δεν μπορεί να είναι ένα ναι ή ένα όχι!
Εξαρτάται..
Εξαρτάται από τα άτομα...
Εξαρτάται από τη σχέση!
Εγω χώρισα το άγορι μου τον ιούνιο που άρχιζα καλοκαιρινά μαθήματα! Έκείνος μόλις είχε τελειώσει. Ήξερα πως δεν θα ήταν εκεί για εμένα και πως είχε έρθει ο καιρός του να ''ξεσαλώσει''. Δεν θα τον κρατούσα πίσω και δεν το είχα σκοπό.
Υπό άλλες συνθήκες θα ήμασταν ακόμα μαζί.
Υπό άλλες συνθήκες (αν με το αγόρι μου είχα μια πιο ουσιαστική σχέση) να μην το άφηνα για κανένα λόγο!
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΕΘΕΙ!
Ωριμότητα χρείαζεται για να αποφασίσεις αν πρέπει να φύγεις ή να μείνεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,383 μηνύματα.
Γεια σας! Πιστεύετε πως μπορεί κάποιος να είναι 3η λυκείου και να θέλει να δώσει πανελλαδικές ώστε να πιάσει υψηλόβαθμη σχολή, και παράλληλα να έχει μια σχέση;
Γίνεται να συνδυαστούν αυτά τα 2 ή τις περισσότερες φορές οι μαθητές αποπροσανατολίζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Και βέβαια γίνεται.Αρκεί οι έξοδοι με το πρόσωπο να γίνονται με μέτρο..Επίσης πιστεύω πως αν βρίσκεσαι σε σχέση έχεις γενικά καλύτερη ψυχολογία κάτι που βοηθάει πολύ στο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα πω κάτι, θα σχολιάσετε το ξέρω αλλά δε θα απαντήσω.

Πανελλαδικές και σχέση δε πάνε μαζί (παγώστε την σχέση και δε θα το μετανιώσετε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top