Διαγωνισμοί ΕΜΕ 2011-2012

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Επειδη ειμαι σχετικα καμμενος με τα μαθηματικα το εψαξα αρκετα. Ειδα πως παρεδιδε μαθηματα η ΕΜΕ(δυστυχως ενημερωθηκαμε αχρονα και δεν μπορεσα να παω σε κανενα). Ομως απο εκει και περα αμα θες να παει καποιος ψηλα(δεν εχω τετοιες βλεψεις αλλα αμα τα καταφερω γιατι οχι) πρεπει να εχει μια καλη οικονομικη ευχερεια. Δυστυχως/Ευτυχως ειμαι σε μια οικογενεια οπου δεν εχει χρηματα για να μου προσφερει κατι τετοιο. Οσο για τα βιβλια εχω ενα-δυο αλλα οπως σου ειπα μεχρι περυσι απλα ηξερα πως υπηρχαν τετοιο διαγωνισμοι και απλα φετος μου δοθηκε η ευκαιρια. Οπως προειπα για κανεις κατι πρεπει να υπαρχουν λεφτα.

Νo money,no honey...
Όταν λέω "ψηλά", εννοώ προσπάθεια για Εθνική ομάδα, Βαλκανιάδα, Ολυμπιάδα. Όμως μη μιλάς για χρήματα και έξοδα στην προσπάθεια για Ευκλείδη, Αρχιμήδη, χάλκινο μετάλλιο στην Ελλάδα. Δουλειά θέλει. Κάποια πράγματα να είναι απόλυτα αφομειωμένα. Π.χ. όλη η ύλη της Γ' Γυμνασίου, Α' και Β' Λυκείου (Γενικής), άλγεβρα και γεωμετρία νεράκι (δεν εννοώ βέβαια παπαγαλία). Είναι η βάση των μαθηματικών. Όποιος είναι πολύ καλός σ' αυτά, δε φοβάται τίποτα στα μαθηματικά. Καλή θεωρία αριθμών. π.χ. στη σελίδα του Μαυρογιάννη υπάρχουν σημειώσεις και ασκήσεις. Λίγη συνδιαστική. Ταυτότητες. Ανισότητες. Εξισώσεις. Συστήματα. π.χ. Ρωμανίδης, Στεργίου, Πούλος για μικρούς, βοηθάει και για μεγάλους, ίσως Τσίτσιφας για Γεωμετρία. Όλα μαζί κάνουν 100 άντε 120 €. Δε χρειάζεται να είναι πλούσιος κανένας για να τα αποκτήσει. Εγώ, με το βιβλίο της ΕΜΕ στην Α' Λυκείου και τρία τέσσερα βιβλία ακόμα στη Β' Λυκείου, πήγα τρεις φορές στο Λύκειο στον Αρχιμήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
π.χ. Ρωμανίδης, Στεργίου, Πούλος για μικρούς, βοηθάει και για μεγάλους, ίσως Τσίτσιφας για Γεωμετρία. Όλα μαζί κάνουν 100 άντε 120 €. Δε χρειάζεται να είναι πλούσιος κανένας για να τα αποκτήσει. Εγώ, με το βιβλίο της ΕΜΕ στην Α' Λυκείου και τρία τέσσερα βιβλία ακόμα στη Β' Λυκείου, πήγα τρεις φορές στο Λύκειο στον Αρχιμήδη.

μεγάλε γίνεται να ανεβάσεις link με αυτά τα βιβλία από κάποια online βιβλιοπωλεία???
επιπλεόν, ποιο βιβλιο της ΕΜΕ λες,αυτο με τα θέματα απο 1997-2007??? τι προσφερει εκτος απο τις λύσεις.
Επίσης , ποια η άποψή σου για τα βιβλία Νακη Στεργιου "Μαθηματικες Ολυμπιάδες"? Ακόμη μήπως ξέρεις αν το βιβλιο κλασσικες ανισότητες είναι καλο??
Επιπροσθέτως, μήπως ξέρεις κανένα καλό βιβλίο μαθηματικών για Α λυκείου??
Τέλος, πιστεύεις ότι είναι δυνατό να διαβάσει κανεις μόνος του τα μαθηματικα που διδάσκονται στο σχολείο???

σε ζάλισα εε?? sorry..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
μεγάλε γίνεται να ανεβάσεις link με αυτά τα βιβλία από κάποια online βιβλιοπωλεία???
επιπλεόν, ποιο βιβλιο της ΕΜΕ λες,αυτο με τα θέματα απο 1997-2007??? τι προσφερει εκτος απο τις λύσεις.
Επίσης , ποια η άποψή σου για τα βιβλία Νακη Στεργιου "Μαθηματικες Ολυμπιάδες"? Ακόμη μήπως ξέρεις αν το βιβλιο κλασσικες ανισότητες είναι καλο??
Επιπροσθέτως, μήπως ξέρεις κανένα καλό βιβλίο μαθηματικών για Α λυκείου??
Τέλος, πιστεύεις ότι είναι δυνατό να διαβάσει κανεις μόνος του τα μαθηματικα που διδάσκονται στο σχολείο???

σε ζάλισα εε?? sorry..:P


Για Α' Λυκειο μου εχουν πει πως ειναι πολυ καλο το: "Ολυμπιαδες Μαθηματικων:Α λυκειου"->το λινκ https://www.public.gr/prod/books/greek-books/education/study-guides/a-lykeioy/olympiades-mathimatikon-a%CE%84-lykeioy/prod380118/

Εγω προσωπικα επειδη το ειχε εναν γνωστο που ειχε το Αλγεβρικες Ανισοτητες του Στεργιου το κοιταξα λιγο αλλα δεν εχω αφιερωσει πολυ χρονο ακομα.


Αρχική Δημοσίευση από schooliki:
Όταν λέω "ψηλά", εννοώ προσπάθεια για Εθνική ομάδα, Βαλκανιάδα, Ολυμπιάδα. Όμως μη μιλάς για χρήματα και έξοδα στην προσπάθεια για Ευκλείδη, Αρχιμήδη, χάλκινο μετάλλιο στην Ελλάδα. Δουλειά θέλει. Κάποια πράγματα να είναι απόλυτα αφομειωμένα. Π.χ. όλη η ύλη της Γ' Γυμνασίου, Α' και Β' Λυκείου (Γενικής), άλγεβρα και γεωμετρία νεράκι (δεν εννοώ βέβαια παπαγαλία). Είναι η βάση των μαθηματικών. Όποιος είναι πολύ καλός σ' αυτά, δε φοβάται τίποτα στα μαθηματικά. Καλή θεωρία αριθμών. π.χ. στη σελίδα του Μαυρογιάννη υπάρχουν σημειώσεις και ασκήσεις. Λίγη συνδιαστική. Ταυτότητες. Ανισότητες. Εξισώσεις. Συστήματα. π.χ. Ρωμανίδης, Στεργίου, Πούλος για μικρούς, βοηθάει και για μεγάλους, ίσως Τσίτσιφας για Γεωμετρία. Όλα μαζί κάνουν 100 άντε 120 €. Δε χρειάζεται να είναι πλούσιος κανένας για να τα αποκτήσει. Εγώ, με το βιβλίο της ΕΜΕ στην Α' Λυκείου και τρία τέσσερα βιβλία ακόμα στη Β' Λυκείου, πήγα τρεις φορές στο Λύκειο στον Αρχιμήδη.


Αμα μπορεις μεσω προσωπικου μυνηματος ειτε μεσω του mail μου να μου στειλεις μερικα λινκ για τη Β' Λυκειου θα σου ημουν ευγνωμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
μεγάλε γίνεται να ανεβάσεις link με αυτά τα βιβλία από κάποια online βιβλιοπωλεία???
επιπλεόν, ποιο βιβλιο της ΕΜΕ λες,αυτο με τα θέματα απο 1997-2007??? τι προσφερει εκτος απο τις λύσεις.
Επίσης , ποια η άποψή σου για τα βιβλία Νακη Στεργιου "Μαθηματικες Ολυμπιάδες"? Ακόμη μήπως ξέρεις αν το βιβλιο κλασσικες ανισότητες είναι καλο??
Επιπροσθέτως, μήπως ξέρεις κανένα καλό βιβλίο μαθηματικών για Α λυκείου??
Τέλος, πιστεύεις ότι είναι δυνατό να διαβάσει κανεις μόνος του τα μαθηματικα που διδάσκονται στο σχολείο???

σε ζάλισα εε?? sorry..:P
Απόστολε τα παρακάτω είναι και για σένα και όλα τα παιδιά.
1. Μερικά βιβλία: Στεργίου Χαράλαμπος στις εκδόσεις "ΣΑΒΒΑΛΑΣ". Αν γράψετε το όνομα στο Google θα δείτε τα βιβλία. Είναι φανερό ποιά είναι για ΕΜΕ. Ρωμανίδης Σωκράτης στις εκδόσεις "ΚΕΔΡΟΣ". Καζαντζή, Θεωρία αριθμών και Τσίτσιφα, Γεωμετρία από τις εκδόσεις ΒΑΦΕΙΑΔΗ. Όλα από Google.
2. Ακριβώς, γι' αυτό το βιβλίο της ΕΜΕ μιλώ. Τι προσφέρει; Τη "φιλοσοφία" της ΕΜΕ. Τις προτιμήσεις. Τρόπους και μεθοδολογία λύσεων. Αν το διαβάσετε προσεκτικά, θα δείτε ότι πίσω από φαινομενικά διαφορετικές ασκήσεις, υπάρχει ο ίδιος σχεδόν "τρόπος". Τουλάχιστον στις δυο πρώτες φάσεις, σπάνια υπάρχουν πραγματικά πρωτότυπες ασκήσεις. Μέθοδος, τρόποι, γενίκευση. Τα πιο σημαντικά πράγματα στα μαθηματικά. Αν λύσουμε μια καλή άσκηση, δεν την ξεχνάμε, ικανοποιημένοι που τη λύσαμε. Αν η μέθοδος λύσης μας θυμίζει μια άλλη άσκηση, πρέπει να δούμε τι τις συνδέει.
3. Καλά βιβλία και τα δυο του Στεργίου. Εγώ είχα το 1ο για την Α' Λυκείου. Έχει και συναρτησιακές, ξέχασα να το αναφέρω. Ανισότητες είδα από Ρωμανίδη κυρίως. Αν θυμάμαι καλά, είναι και πολύ φθηνό.
4. Το βιβλίο του Στεργίου δεν είναι ένα δυνατό βοήθημα για αρκετά θέματα της Α' Λυκείου;
5. Απολύτως. Άλλο να ζητάς βοήθεια σε κάποιες απορίες και άλλο να μην μπορείς να διαβάσεις μόνος. Τα έχω πει και σε άλλους τόπους του iSchool. Αν δεν αφιερώσεις δυο ώρες για να λύσεις μια δύσκολη άσκηση, όσες και να σου λύσει ο καθηγητής δε θα "καταλάβεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ευχαριστω schooliki.
Ττο βιβλιο του Ρωμανιδη λεγεται Αλγεβρα για Ολυμπιαδες---->(το λινκ)https://www.public.gr/prod/books/greek-books/education/study-guides/i-algebra-stis-mathimatikes-olympiades/prod289831/

Παντως το Αλγεβρικες Ανισοτητες του Στεργιου ειναι αρκετο καλο(συμφωνα με εμενα παντα)

Ενα βιβλιο του Στεργιου επισης ειναι το Μαθηματικοι Διαγωνισμοι το οποιο περιεχει συνοπτικη θεωρια και για τα τεσσερα πεδια των μαθηματικων(αλγεβρα,γεωμετρια,θεωρια αριθμων,συνδυαστικη)--->(το λινκ)https://www.public.gr/prod/books/greek-books/children/preschool/mathimatikoi-diagonismoi:-askiseis-synoptiki-theoria/prod631048pp/

Εγω για γεωμετρια σκεφτομαι να αγορασω το Γεωμετρια για Διαγωνισμους(αμα εχει καποιος γνωμη για αυτο ας μου πει παρακαλω).----->(το λινκ)https://www.public.gr/prod/books/greek-books/natural-science/math/geometria-gia-diagonismoys/prod1224692pp/


ΥΓ->Σορρυ που ανεβασω συνεχεια απο το ιδιο καταστημα(δεν το κανω για λογους διαφημισεις προφανως) αλλα ειναι κοντα στο σπιτι μου και ξερω πως εχει την μεγαλυτερη ποικιλια(συνηθως σε οτι πληκτρολογω βγαζει αποτελοεσματα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demetr

Νεοφερμένος

Ο demetr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ας γράψω την άσκηση:
Να βρεθούν οι τιμές του
, ώστε η διαφορά , όπου και να είναι ακέραιος.

Το υπόριζο μεγαλύτερο του μηδενός: ή (1)
Έστω

Έχουμε:
διότι και
<33\Rightarrow d=1,2,3,4,5" />
Λύνοντας ως προς έχουμε:
(2)
Για έχουμε και επομένως , που είναι δεκτές τιμές από τη σχέση (1)
Για το δεν είναι ακέραιος. Για το δεύτερο μέρος της (2) δε μας δίνει τετράγωνο ακεραίου.
(Η λύση στο βιβλίο της ΕΜΕ τα κάνει θάλασσα στο τέλος. Βρίσκει σωστό , αλλά για ).

ευχαριστω πολυ φιλε μου..φαινεσαι πολυ καλος στα μαθηματικα....τις λυσεις του αρχιμηδη για ολα τα ετη (εκτος απο 2008-2011 που υπαρρχουν στο hms.gr) ξερεις μηπως που θα τις βρω?

παιδια εγω εχω το βιβλικο ολυμπιαδες μαθηματικων γ γυμνασιου του μπαμπη στεργιου...ειναι πολυ καλοοο.αν και ειμαι Α λυκειου με καλυψε για την πρωτη φαση τουλαχιστοννν.τωρα σκεφτομαι να παρω το Ολυμπιαδες μαθηματικων Α λυκειου!!ξερει κανεις εαν ειναι καλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
τωρα σκεφτομαι να παρω το Ολυμπιαδες μαθηματικων Α λυκειου!!ξερει κανεις εαν ειναι καλο??
δες λίίίίίίίίίίιγο πιο πάνω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε μου..φαινεσαι πολυ καλος στα μαθηματικα....τις λυσεις του αρχιμηδη για ολα τα ετη (εκτος απο 2008-2011 που υπαρρχουν στο hms.gr) ξερεις μηπως που θα τις βρω?

παιδια εγω εχω το βιβλικο ολυμπιαδες μαθηματικων γ γυμνασιου του μπαμπη στεργιου...ειναι πολυ καλοοο.αν και ειμαι Α λυκειου με καλυψε για την πρωτη φαση τουλαχιστοννν.τωρα σκεφτομαι να παρω το Ολυμπιαδες μαθηματικων Α λυκειου!!ξερει κανεις εαν ειναι καλο??
1. Μια ακόμα μικρή διόρθωση στη λύση της ΕΜΕ. Το ακριβές είναι ..., διότι, σ' εκείνο το σημείο, από τους περιορισμούς της (1) για το , το υπόριζο μπορεί να μηδενιστεί.
Δεν αλλάζει κάτι στις δυνατές τιμές του , αλλά πρέπει να είμαστε ακριβείς. Υπάρχουν κάποια λάθη στα βιβλία της ΕΜΕ, χρειάζεται διάβασμα με προσοχή.
2. Κάποτε η ιστοσελίδα της ΕΜΕ είχε τις λύσεις. Τώρα, από όσο ξέρω, υπάρχουν μόνο στα δυο βιβλία της ΕΜΕ. Πάντως αξίζει τον κόπο να τα πάρετε, για τους λόγους που ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα.
3. Το βιβλίο του Στεργίου για Α' Λυκείου είναι καλό, είπα ότι το είχα και γω.
4. Πιστεύω ότι τα βιβλία του Στεργίου είναι καλά. Για γεωμετρία έχει εκδόσει το 1ο και 3ο, λείπει το 2ο (μάλλον μετρικές σχέσεις κ.λ.π.).
5. Απόστολε, το "Μαθηματικοί Διαγωνισμοί" του Στεργίου με το Σιλουανό δεν το ξέρω, είναι σχετικά καινούργιο. Από το σχολιασμό όμως που διάβασα, νομίζω ότι είναι από τα πιο "προχωρημένα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
5. Απόστολε, το "Μαθηματικοί Διαγωνισμοί" του Στεργίου με το Σιλουανό δεν το ξέρω, είναι σχετικά καινούργιο. Από το σχολιασμό όμως που διάβασα, νομίζω ότι είναι από τα πιο "προχωρημένα".

Eιναι γεγονος πως καλυπτει ενα μεγαλο μερος των απιτουμενων γνωσεων,αλλα το κακο ειναι πως δεν εχει αναλυτικη θεωρια(πως να εχει κιολας...) και ισως να μην γινει τοσο κατανοητο.

Παντως απο οτι εχω καταλαβει ο Στεργιου αυτη τη στιγμη γραφει τα καλυτερα βιβλια και κανει καλες συνεργασιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demetr

Νεοφερμένος

Ο demetr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
οντως ο στεργιου κανει πολυ καλα βιβλια.τωρα μαλλον θα παρω το ολυμπιαδες μαθηματικων α λυκειου...αν και δεν το βλεπω να περασα στον αρχιμηδη θα μου χρειαστει πιστευω για του χρονου...τουλαχιστον για τον Θαλη του χρονου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδες σας παρακαλω απαντηστε μοιυ γιατι πεθαινω απ'την αγωνια:hmm:
ειμαι β'γυμνασιου εδωσα για τον ευκλειδη και εκανα μονο 2 ασκησεις ολοσωστα ομως, εχω ελπιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
εχεις ελπιδες και μαλιστα πολλες
ακουσα οτι η βαση θα κυμαινεται στις 9 μονδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ακομη κατι στο σχεδιο βαθμολογησης ειδα οτι σε ενα απο τα θεματα που ελυσα πιανει 2 βαθμους απο τους 5, η σωστη εξισωση, εγω που δεν το εκανα με εξισωση, αλλα με εναν αλλο σωστο τροπο, θα μου κοψουν 2 μοναδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
δεν ξερω ακριβως να σου απαντησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
ξερει κανεις πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα του ευκελίδη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demetr

Νεοφερμένος

Ο demetr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ξερει κανεις πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα του ευκελίδη???

λογικα λιγο πριν τις 3 μαρτιου που ειναι ο αρχιμηδης!!τωρα ποτε ακριβως δεν ξερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΖΟΥΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΖΟΥΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
συνηθως μια με δυο εβδομαδες πριν αρχισει ο αρχιμηδης
:clapup::clapup::clapup:goooooooooooood luckkkkkkk σε ολουυς:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
15-20 φεβρουαριου θα βγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demetr

Νεοφερμένος

Ο demetr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

demetr

Νεοφερμένος

Ο demetr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Να αποδειξετε οτι ο αριθμος 5ν+7 δεν ειναι τελειο τετραγωνο για καθε ν ανηκει στους φυσικους!!!
...αυτην ειναι μια ασκηση που επεσε σε διαγωνισμο και την βαζω για να δωσω μια ιδεα (μεθοδολογια) στους μικρους κυριως του αρχιμηδη για τετοια θεματα.οποιος μπορει παρακαλω να κανει το ιδιο με θεματα αλλα που ειναι αξιολογα..επισης οποιος θελει να την λυσει ας το κανει.εγω θα δωσω την λυση αυριο εαν δεν δοθει!ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top