Κινητά τηλέφωνα στην τάξη

MikeZ

Νεοφερμένος

Ο MikeZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Έχω δει πολλά παιδιά που έχουν κινητό. (μιλάω για 1η γυμνασίου). Εντάξει, λογικό είναι. Το θέμα είναι ότι αυτά τα παιδιά χρησιμοποιούν αυτό το κινητό στην τάξη και μιλάνε στους άλλους την ώρα του μαθήματος. Δεν πειράζει εμένα προσωπικά, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την αντίδραση των καθηγητών. Έχω δει διάφορα παιδιά να τους τσακώνουν οι καθηγητές και να το παίρνουν πολύ ήρεμα την όλη κατάσταση. Εντάξει, δεν είπα να του πάρει και το κεφάλι, αλλά τουλάχιστον να μην περάσει έτσι. Παράδειγμα, ένας φίλος μου τσάταρε με έναν άλλον στην ίδια τάξη την ίδια στιγμή. Η καθηγήτρια πήρε πρέφα τον έναν από τους δύο και τον ρώτησε "με τι ασχολείται εκείνη την στιγμή". Το παιδί απάντησε "τίποτα" και η καθηγήτρια πήγε κοντά να δει. Είδε το κινητό και τον κοίταξε. Του είπε ότι αν ξαναγινόταν αυτό στο μάθημά της θα είχε πολύ σοβαρό τίμημα. Πραγματικά δε μπορώ να το καταλάβω αυτό... Αν μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει καλά θα'ταν... :confused: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγω θα του επερνα το κινητο μεχρι το τελος του μαθηματος....Αν τον ξαναεπιανα...Μεχρι το τελος του σχολειου...Και την επομενη φορα να ερθει να το παρει ο γονιος του...
Δεν θελει ακραιοτητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν έπιανα κάποιον με κινητό στην τάξη την πρώτη φορά θα τον προειδοποιούσα και την δεύτερη θα το πήγαινα στον διευθυντή ώστε να έρθει ο πατέρας του να το παραλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
δε θα του εκανα τιποτα,αλλα θα το καταλαβαινε μονος του στο βαθμο του τριμηνου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
προεδρε, αστο, δεν το σώζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Με την πρωτη μια προειδοποιηση!Με την δευτερη του το δινω στο τελος της ημερας.Με την τριτη καθε φορα που θα κανω εγω μαθημα θα μου το δινει και θα τ το δινω στο τελος του μαθηματος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeZ

Νεοφερμένος

Ο MikeZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δε θα του εκανα τιποτα,αλλα θα το καταλαβαινε μονος του στο βαθμο του τριμηνου:P



Πας για καθηγητής...:P :hehe: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Έχω δει πολλά παιδιά που έχουν κινητό. (μιλάω για 1η γυμνασίου). Εντάξει, λογικό είναι. Το θέμα είναι ότι αυτά τα παιδιά χρησιμοποιούν αυτό το κινητό στην τάξη και μιλάνε στους άλλους την ώρα του μαθήματος. Δεν πειράζει εμένα προσωπικά, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω την αντίδραση των καθηγητών. Έχω δει διάφορα παιδιά να τους τσακώνουν οι καθηγητές και να το παίρνουν πολύ ήρεμα την όλη κατάσταση. Εντάξει, δεν είπα να του πάρει και το κεφάλι, αλλά τουλάχιστον να μην περάσει έτσι. Παράδειγμα, ένας φίλος μου τσάταρε με έναν άλλον στην ίδια τάξη την ίδια στιγμή. Η καθηγήτρια πήρε πρέφα τον έναν από τους δύο και τον ρώτησε "με τι ασχολείται εκείνη την στιγμή". Το παιδί απάντησε "τίποτα" και η καθηγήτρια πήγε κοντά να δει. Είδε το κινητό και τον κοίταξε. Του είπε ότι αν ξαναγινόταν αυτό στο μάθημά της θα είχε πολύ σοβαρό τίμημα. Πραγματικά δε μπορώ να το καταλάβω αυτό... Αν μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει καλά θα'ταν... :confused: :hmm:

Ε,βγάλε και 'συ ρε βλάκα το κινητό σου,τι περιμένεις,χαζός είσαι? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Βασικά αν δε γίνεται φασαρία ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημά σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Βασικά αν δε γίνεται φασαρία ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημά σας;

ποσες θετικες μπορω να σου βαλω φιλε μου? με ολους τους κομπλεξικους... βαρεθηκα πια ο καθενας να κοιταει τι κανει ο γυρω του και οχι τον εαυτο του... επιασε λεει τον μαθητη με κινητο και τι εγινε? να του κοψει το κεφαλι για να παρει ο απουσιοολογος μεγαλυτερο βαθμο? αφηστε μωρε με ολες τις ρουφιανιες να πουμε και θελουμε να παει μπροστα αυτη η χωρα...συγχωρεστε με για το υφος μου...αλλα το θεμα εχει παραγινει...
συγγνωμη

φιλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Απλά την πρώτη φορά θα έτρωγε μια προειδοποίηση, ήρεμα και ωραία. Στην δεύτερη φορά το κινητό θα πήγαινε στο διευθυντή και θα το έπαιρνε στο τέλος του σχολικού έτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,248 μηνύματα.
Εγώ πάλι δε θα έκανα τίποτα , αρκεί να μην ενοχλούσε στο μάθημα.Εφόσον ο εκάστοτε μαθητής έχει αποφασίσει πως δε θα παρακολουθεί ένα μάθημα είτε επειδή δεν είναι καλός σ' αυτό , είτε επειδή δεν του αρέσει ,δε θα υπάρξει και καμία ωφέλεια για το μαθητή παίρνοντάς του το κινητό.Δε νομίζετε ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ πάλι δε θα έκανα τίποτα , αρκεί να μην ενοχλούσε στο μάθημα.Εφόσον ο εκάστοτε μαθητής έχει αποφασίσει πως δε θα παρακολουθεί ένα μάθημα είτε επειδή δεν είναι καλός σ' αυτό , είτε επειδή δεν του αρέσει ,δε θα υπάρξει και καμία ωφέλεια για το μαθητή παίρνοντάς του το κινητό.Δε νομίζετε ; :)

Εγώ είμαι υπέρ των κινητών στο σχολείο - κατά όμως η χρήση στην τάξη. Αν δεν θέλει να παρακολουθήσει το μάθημα, να μην μπει μέσα. Θα πάρει απουσία one'll say. Ας πάρει, αφού δε θέλει να το παρακολουθήσει! Επιλογή του είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
και στην τελικη κατι ακομα... γιατι τα παιδια ασχολουνται με το κινητο? μηπως γιατι το μαθημα ειναι ανιαρο? στην γυμναστικη ας πουμε που δεν βαριουνται γιατι δεν στελνουν μηνυματα μεταξυ τους? και μετα λεει ο καθηγητης να του παρει το κινητο...αχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
και στην τελικη κατι ακομα... γιατι τα παιδια ασχολουνται με το κινητο? μηπως γιατι το μαθημα ειναι ανιαρο? στην γυμναστικη ας πουμε που δεν βαριουνται γιατι δεν στελνουν μηνυματα μεταξυ τους? και μετα λεει ο καθηγητης να του παρει το κινητο...αχαχαχα
Στα φροντιστήρια όμως δεν παίζουν με το κινητό τα παιδιά και ξαφνικά το μάθημα γίνεται ενδιαφέρον! :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπέρ των κινητών στο σχολείο - κατά όμως η χρήση στην τάξη. Αν δεν θέλει να παρακολουθήσει το μάθημα, να μην μπει μέσα. Θα πάρει απουσία one'll say. Ας πάρει, αφού δε θέλει να το παρακολουθήσει! Επιλογή του είναι.

και αν θελει και βαριεται? :P εγω ας πουμε πανπολλες φορες στην εκθεση που μου αρεσει βαριεμαι απιστευτα γιατι το μαθημα ειναι τοοοοοοσοοοο ανιαρο(η καθηγητρια πολυ ξηγημενη και νταξει τυπος και την παω και με 1000) απλως το κανει ανιαρα το μαθημα ... και το διωρο αυτο καθε παρασκευη ...δεν παλευεται... και εστω οτι βγαζω το κινητο και παιζω παιχνιδια...τι ειναι προτιμοτερο..αυτο...η να μιλαω με τον διπλα,μπροστα,πισω κλπ παρενοχλωντας τους συμμαθητες μου και κατ'επεκτασην το μαθημα?

Στα φροντιστήρια όμως δεν παίζουν με το κινητό τα παιδιά και ξαφνικά το μάθημα γίνεται ενδιαφέρον! :rolleyes:
μην παιρνεις ορκο...στα αγγλικα μου τουλαχιστον πολλες φορες εστελνα με αλλους...και τωρα πολλεσ φορες στελνω με την κοπελα μου οταν κανει μαθημα ...σε ενα φροντιστηριο γιατι τα αλλα τ κανει ιδιαιτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αν βαριέσαι τόσο πολύ, βγες. Καλύτερο είναι να βγεις και να κάνεις μία γύρα το προαύλιο και να ξελαμπικάρει ο νους σου παρά να παίξεις με το κινητό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,248 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπέρ των κινητών στο σχολείο - κατά όμως η χρήση στην τάξη. Αν δεν θέλει να παρακολουθήσει το μάθημα, να μην μπει μέσα. Θα πάρει απουσία one'll say. Ας πάρει, αφού δε θέλει να το παρακολουθήσει! Επιλογή του είναι.
Δεν είναι απλά τα πράγματα όταν μπαίνουν οι απουσίες στη μέση.Αν δε μπαίνεις στην ώρα του μαθήματος που δε θες να παρακολουθήσεις , στο τέλος θα μείνεις από απουσίες.Επίσης , νομίζω πως αν έχεις πολλές απουσίες σ' ένα συγκεκριμένο μάθημα θεωρείσαι ανεπαρκώς διδαχθείς.Επομένως , δεν είναι εφικτή η πρότασή σου , εφόσον η παρακολούθηση στο σχολείο αποδεικνύεται υποχρεωτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αν βαριέσαι τόσο πολύ, βγες. Καλύτερο είναι να βγεις και να κάνεις μία γύρα το προαύλιο και να ξελαμπικάρει ο νους σου παρά να παίξεις με το κινητό! ;)

γιατι ειναι τοσο κακο να παιζεις με το κινητο σου? εσενα προσωπικα αν ησουν στο τμημα μου ...τι θα σε πειραζε? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν είναι απλά τα πράγματα όταν μπαίνουν οι απουσίες στη μέση.Αν δε μπαίνεις στην ώρα του μαθήματος που δε θες να παρακολουθήσεις , στο τέλος θα μείνεις από απουσίες.Επίσης , νομίζω πως αν έχεις πολλές απουσίες σ' ένα συγκεκριμένο μάθημα θεωρείσαι ανεπαρκώς διδαχθείς.Επομένως , δεν είναι εφικτή η πρότασή σου , εφόσον η παρακολούθηση στο σχολείο αποδεικνύεται υποχρεωτική.
Μέχρι ένα σημείο, οπότε για μετά δε θα σχολιάσω καν. :)
Αλλά είναι κάπως αστείο να επικαλείσαι το υποχρεωτικό της εκπαίδευσης. Αυτό, έχει θεσπιστεί για ένα λόγο και αυτός είναι κάτι πολύ παραπάνω από την απλή φυσική παρουσία των παιδιών στην τάξη - είναι η πνευματική συγκέντρωση. Δεν νομίζω ότι ένας μαθητής που ασχολείται με το κινητό του είναι συγκεντρωμένος.
Από την άλλη. Δε γίνεται όλα τα μαθήματα και όλοι οι καθηγητές να είναι ανιαροί. Οι μαθητές σε πολλές περιπτώσεις είναι προκατειλλημμένοι σε σχέση με τους καθηγητές και τα μαθήματα που διδάσκονται. Ναι, κάποιοι καθηγητές δεν είναι καλοί και δεν γίνεται να μας αρέσουν όλα τα μαθήματα. Θέλει όμως προσπάθεια, και από τις δυο μεριές!:)

γιατι ειναι τοσο κακο να παιζεις με το κινητο σου? εσενα προσωπικα αν ησουν στο τμημα μου ...τι θα σε πειραζε? :/:
Δε μιλάμε για εμένα. Εσένα τι σου προσφέρει αυτό είναι το ερώτημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top