Χρήσιμα προγράμματα για pc

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
κοιτα εμείς το καναμε στο σχολείο στη Β Γυμνασίου..Σχετικά εύκολο μου φάνηκε....ΑΑααα και τώρα που το θυμήθηκα έχεις και τη λύση της microsoft, το Windows movie maker(δεν το εχω χρησιμοποιήσει για να σου πω αν είναι καλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
κοιτα εμείς το καναμε στο σχολείο στη Β Γυμνασίου..Σχετικά εύκολο μου φάνηκε....ΑΑααα και τώρα που το θυμήθηκα έχεις και τη λύση της microsoft, το Windows movie maker(δεν το εχω χρησιμοποιήσει για να σου πω αν είναι καλο)

το windows movie maker το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες και το ξερω πολυ καλα.δεν ειναι και το καλυτερο προγραμμα που υπαρχει αλλα αν δεν εχεις παρα πολλες απαιτησεις ειναι καλο. ξερει κανεις το virtualdub?ξερετε αν ειναι καλο?

Τσάμπα είναι το audacity, και ανοιχτού κώδικα.


https://audacity.sourceforge.net/

Ουσιαστικά, είναι πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου, μπορείς να ηχογραφήσεις κάτι από το μικρόφωνο του PC σου, ή να βάλεις ηχογράφηση που έκανες από ειδική συσκευή ή κινητό, ή να κόψεις, να μιξάρεις τραγούδια και λοιπά.
Προσωπικά το χρησιμοποιώ για να κόβω τα τραγούδια και να τα κάνω ringtone.

εγω για να κοβω τραγουδια χρησιμοποιω το https://mp3cut.net/.

το windows movie maker το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες και το ξερω πολυ καλα.δεν ειναι και το καλυτερο προγραμμα που υπαρχει αλλα αν δεν εχεις παρα πολλες απαιτησεις ειναι καλο. ξερει κανεις το virtualdub?ξερετε αν ειναι καλο?

???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
εγω για να κοβω τραγουδια χρησιμοποιω το https://mp3cut.net/.

Έχει 1 τικ διαφορά στην ποιότητα και την αξιοπιστία του προγράμματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ξερει κανεις κανενα site που να μπορεις να κοψεις βιντεο ή να ενωσεις? αν ξερετε πειτε μου.ακομα κι αν ξερετε site που να κανει ενα απο τα δυο.

???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
λοιπόν:
για αναπαραγωγή βίντεο, με υποτίτλους, όλες τις ποιότητες κλπ: gom player
για μουσική: windows media player ή winamp
για instant messaging: κυριως skype, ή και windows live, με συνδεδεμένο το fb account
για download από youtube, μικροεπεξεργασίες ήχου, βιντεο, και πολλά ακόμα: Free Studio
για συγχρονισμό αρχείων και διαμοιρασμό αρχείων σε υπολογιστές και κινητό: dropbox
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ίου, υπάρχουν άνθρωποι που ακόμα δεν χρησιμοποιούν VLC για όλα τα βίντεο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
VLC!?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έπρεπε να το φέρεις αυτό το πράγμα ΚΙ ΕΔΩ?

Anw, MPC.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
το Vlc ούτε εμένα μ'αρέσει. Μάλλον το interface του.. Εγω τρελαίνομαι για MPC όπως ο Shadowfax..
το Bs Player αξίζει?? πολοί το έχουν..
Μπας και ξέρει κανείς πως μπαίνουν υπότιτλοι στο Windows Media Center των windows 7??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ίου, υπάρχουν άνθρωποι που ακόμα δεν χρησιμοποιούν VLC για όλα τα βίντεο;
εγώ από vlc ξεκίνησα, αλλά προτιμώ χίλιες φορές τον gom-και έχω περάσει από πολλά προγράμματα...!!
α) λόγω interface
β)πολλές βολικές ρυθμίσεις, όπως shortcuts, κλείσιμο pc με το τέλος του βιντεο ή της playlist και διάφορα άλλα (και οι άλλοι παίζει να τα εχουν βέβαια)
γ)δεν έχω βρει βίντεο που να μην το έχει παίξει
δ)δεν εχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με υπότιτλους. σε vlc θυμάμαι καμιά φορά μου τα έδειχνε με παράξενους χαρακτήρες και κάτι τέτοια..

έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω vlc,αλλά ο gom με καλύπτει απόλυτα, οπότε δεν βλέπω λόγω να τον αλλάξω... εσύ γιατί vlc??

bsplayer ήταν ο πρώτος που χρησιμοποίησα, αλλά δεν μου άρεσε πολύ, γιατί θυμάμαι είχε και κάτι διαφημίσεις και κάτι τέτοια.
και έχω δοκιμάσει και εναν kplayer ή κάπως έτσι, αλλά και πάλι gom...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια εγω πριν λιγες μερες καταλαβα οτι με το vlc μπορεις να κοψεις βιντεο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
VLC εγώ έχω γιατί είναι μία από τις δύο μεγάλες νίκες του Open Source.
Γενικά κανείς δεν χρησιμοποιεί ανοιχτού κώδικα προγράμματα, εκτός από VLC για media player και Firefox για browser.
Και καλύτερο (πρακτικά) να αποδειχθεί ένα τσάμπα πρόγραμμα κλειστού κώδικα, εγώ θα προτιμήσω το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
VLC εγώ έχω γιατί είναι μία από τις δύο μεγάλες νίκες του Open Source.
Γενικά κανείς δεν χρησιμοποιεί ανοιχτού κώδικα προγράμματα, εκτός από VLC για media player και Firefox για browser.
Και καλύτερο (πρακτικά) να αποδειχθεί ένα τσάμπα πρόγραμμα κλειστού κώδικα, εγώ θα προτιμήσω το άλλο.

προτιμω google chrome.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Το Audacity για τον ήχο ... νομίζω μπορείτε να το κατεβάσετε νόμιμα από το ιντερνετ....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Πρόγραμμα για homemade μεταγλώτιση???Έχει κανείς να προτείνει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Αυτή την εβδομάδα ξεκινάω ραδιοφωνική εκπομπή και χρειάζομαι ένα πρόγραμμα για να μοντάρω ήχο. Θέλω πχ ενα κομμάτι 2 λεπτών να το βάλω να επαναλαμβάνεται συνεχώς για μισή ώρα και όλο αυτό να γίνει ένα ενιαίο αρχείο(χαλί). Επίσης μέσα στο πρόγραμμα θέλω να κόβω κομμάτια από ρεπορτάζ να τα ενώνω μαζί με άλλα, να βάζω μουσικό υπόβαθρο κλπ. Μπορείτε να βοηθήσετε;:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Αυτή την εβδομάδα ξεκινάω ραδιοφωνική εκπομπή και χρειάζομαι ένα πρόγραμμα για να μοντάρω ήχο. Θέλω πχ ενα κομμάτι 2 λεπτών να το βάλω να επαναλαμβάνεται συνεχώς για μισή ώρα και όλο αυτό να γίνει ένα ενιαίο αρχείο(χαλί). Επίσης μέσα στο πρόγραμμα θέλω να κόβω κομμάτια από ρεπορτάζ να τα ενώνω μαζί με άλλα, να βάζω μουσικό υπόβαθρο κλπ. Μπορείτε να βοηθήσετε;:clapup:

Καλημέρα! Τι ραδιοφωνική εκπομπη θα ξεκινησεις; εννοω στο ιντερνετ ή θα εκπεμπει σε καποια συχνοτητα; εγω που εκανα εκπομπες στο ιντερνετ χρησιμοποιουσα το sam broadcaster, πολυ ωραιο προγραμμα, βαζεις ποια τραγουδια θα παιξουν και ξεκινας. μετα εσυ οποτε θες μιλας και αυτα παιζουν. επισης, για επεξεργασια ηχου (κοψιμο τραγουδιων, ενωση τραγουδιων, επεξεργασια τους κ.τ.λ.) εγω σου προτεινω το audacity. πολυ καλο και δωρεαν προγραμμα. αν θες να ρωτησεις κατι ρωτα ή εδω ή σε προσωπικο μυνημα! ελπιζω να σε βοηθησα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα προγραμμα που να βγάζει βίντεο την οθόνη και γενικα τις ενέργειες που κανεις στο πισι; Και να μην έχει λογότυπο κάτω δεξιά :P Ξερω οτι αν ψάξω θα βρω διαφορά αλλα ξέρει κανένας κάποιο δοκιμασμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top