Βιβλία για το ECPE Michigan

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αν θες μεγάλη δυσκολία τσέκαρε αυτά:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αν θες μεγάλη δυσκολία τσέκαρε αυτά:




Για το all star ξερω οτι ειναι δυσκολο και μουχει δωσει η καθηγητρια μου το glossary να διαβαζω.το αλλο δεν τοχ εχω ακουστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Για το all star ξερω οτι ειναι δυσκολο και μουχει δωσει η καθηγητρια μου το glossary να διαβαζω.το αλλο δεν τοχ εχω ακουστα

Και τα 2 από την ίδια σειρά είναι. Αυτό που δεν έχεις ακουστά έχει κάτι deadly cloze passages.... Ενώ σε βιβλία της hau και burlington έβγαζα γύρω στο 16-17-18/20 σε αυτό το βιβλίο το μεγαλύτερό μου ήταν 12 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Hahaha μαλιστα θα το λαβω υποψιν!ποιο απτα δυο πιστευεις πως ειναι εκεινο που μετα απο την ολοκληρωση του θα ειμαι ετοιμος να δωσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Hahaha μαλιστα θα το λαβω υποψιν!ποιο απτα δυο πιστευεις πως ειναι εκεινο που μετα απο την ολοκληρωση του θα ειμαι ετοιμος να δωσω;

Τι να σου πω.. Νομίζω πως με το πρώτο (Practice Tests) θα είσαι καλύτερα γιατί έχει 8 tests (+ vocabulary consolidation στο τέλος κάθε τεστ) σε αντίθεση με το all star που έχει 6 tests.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Caribou

Νεοφερμένος

Η Caribou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας για βιβλίο με Practice Tests για ECCE.Ποιο θεωρείτε ότι βρίσκεται πιο κοντα στο επίπεδο δυσκολίας των εξετάσεων?
Είμαι ανάμεσα στο New Generation (Grivas), practice test της hau και all star extra practice tests από New Editions.(To 2 τεύχος είναι πιο δύσκολο από το πρώτο ή όχι?)
Υπάρχει χρόνος μόνο για ένα βιβλίο με practice tests οπότε θα πρεπει να επιλέξω το πιο αποτελεσματικό .Αν κάποιοι έχετε κάνει τα παραπάνω βιβλία παρακαλώ πέστε μου πώς σας είχαν φανεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pe06

Νεοφερμένος

Η pe06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τα βιβλία της Piniaris (new editions) είναι κορυφαία κ για ecce κ για ecpe οπότε all star extra ΔΑΓΚΩΤΟ! 'Εχουν πολύ καλό λεξιλόγιο, εξαιρετικό κομπάνιον κ πολύ καλά κείμενα (λίγο πιο δύσκολα από το τελικό τεστ, αλλά αυτό είναι θετικό). Επίσης ωραίες ασκήσεις voc consolidation στο τέλος κάθε κεφαλαίου με πολλά collocations.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Caribou

Νεοφερμένος

Η Caribou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Eυχαριστώ για την απάντηση pe06.
Mήπως ξέρεις αν το all star extra practice tests 2 είναι πιο δύσκολο από το 1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pe06

Νεοφερμένος

Η pe06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Κ τα δύο τεστ νομίζω ότι είναι αρκετά ζόρικα, ειδικά τα κείμενα. Η διαφορά είναι ότι το πρώτο είναι θεματικό, οπότε καλύτερα να γίνεται πρώτο, κ το δεύτερο είναι πιο κοντά στις εξετάσεις. Θα σου πρότεινα να αρχίσεις με το 1 κ μετά να πας στο 2, άνετα έχεις χρόνο. Το δικό μου χρονοδιάγραμμα είναι το εξής-
από αρχές Μαρτίου 1 τεστ την εβδομάδα, το σκ κάνετε το τεστ όλο κανονικά σαν mock test. Μετά στο πρώτο μάθημα της εβδομάδας διορθώνουμε το μισό ή παραπάνω τεστ + διαβάζουμε το μισό λεξιλόγιο. Στο επόμενο μάθημα της εβδομάδας το υπόλοιπο τεστ, ό,τι προλαβαίνουμε από ασκήσεις εμπέδωσης, το υπόλοιπο μισό λεξιλόγιο + την έκθεση που δεν έχουμε επιλέξει γράφοντας το τεστ. Έτσι ολοκληρώνονται σε 2 μήνες 2 βιβλία τεστ, στο τέλος μπορεί να γίνεται η διόρθωση κ λίγο πιο γρήγορα, λόγω εξοικείωσης. Οπότε προλαβαίνεις άνετα κ τα δύο βιβλία. Ελπίζω να σε βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Caribou

Νεοφερμένος

Η Caribou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αφου βγάζετε 1 τεστ τη βδομάδα πώς τελειώνετε 16 τεστ σε 2 μήνες? Προλαβαινει ο μαθητής να αφομοιώσει τόσες λέξεις σε αυτό το χρονικό διάστημα?
Μένει χρόνος για προφορικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pe06

Νεοφερμένος

Η pe06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Φυσικά τις αφομοιώνει γιατί οι περισσότερες δεν είναι νέες. Ειδικά στο λόουερ το λεξιλόγιο είναι λίγο-πολύ οικείο κ ανακυκλώνεται πολύ. Προφορικά κάνουμε εντατικά στο τέλος. Όταν βγει το πρόγραμμα του μαθητή κανονιζουμε 1 βδομάδα/10 μέρες πιο πριν να κανουμε κάθε μέρα από 1/2, 1 ώρα, αναλόγως. Κάθε φορά κάνουμε από 2 θέματα, σε 5 μονόωρα βγαίνουν 10 θέματα. Επίσης το προφορικό είναι τόσο scripted που πραγματικά παραπάνω δεν χρειάζεται, ίσα ίσα που τα περισσότερα παιδιά βαριούνται μετά από ένα σημείο. Την τελευταία μέρα συναντιόμαστε νωρίτερα κ κάνουμε ένα γρήγορο φρεσκάρισμα τα πάντα κ φυσικά τα θέματα είναι γνωστά μέχρι να έρθει η σειρά μας. Γενικά θεωρώ ότι για το ecce το προφορικό είναι τελείως της πλάκας, ειδικά τα τελευταία χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εχει κανει κανεις τα pre-final,super final της supercourse ; ειναι καλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Caribou

Νεοφερμένος

Η Caribou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια pe06.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όντως τα All Star είναι ζόρικα. Αλλά καλό είναι να τα ξεκινήσεις στα μέσα της τάξης να΄χεις αποκτήσει μια σχετική άνεση γιατί είναι ζόρικα από τη ματιά που τους είχα ρίξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Caribou

Νεοφερμένος

Η Caribou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ποιο Coursebook και Grammar Book κάνατε στην τάξη ECCE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ποιο Coursebook και Grammar Book κάνατε στην τάξη ECCE?

Activate B2 εγώ έκανα. Καλύπτει και FCE και ECCE. Αν θες ειδικό νομίζω είχα δει κάποια του Γρίβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
ξεκινησα μαθηματα για το προφισιενσυ του μισιγκαν.. εχω διαφορα βιβλια π.χ:

-reading skills (grivas)
-ecpe honors burlighton (coursebook, workbook, companion)
-stars and stripes
-michigan proficiency practice tests by diane flanel piniaris
-skills builder ichigan proficiency by piniaris

και 4-5 αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα. Να τονισω οτι ολα αυτα τα βιβλια τα εχω παρει μονη μου χωρις την καθοδηγηση καποιου καθηγητη. (απλα με ειχε πιασει μια καταναλωτικη μανια και πηρα ολο το αγγλικο βιβλιοπωλειο)

εχουμε και λεμε : εχω παρει το λοουερ του μισιγκαν στα 15 μου. αυτη την στιγμη ειμαι 25. ποια βιβλια μου προτεινετε γενικα ειτε απο αυτα που ηδη ανεφερα ειτε απο αλλα που εσας σας εχουν βοηθησει? καποια καλη γραμματικη?

ευχαριστω προκαταβολικα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ξεκινησα μαθηματα για το προφισιενσυ του μισιγκαν.. εχω διαφορα βιβλια π.χ:

-reading skills (grivas)
-ecpe honors burlighton (coursebook, workbook, companion)
-stars and stripes
-michigan proficiency practice tests by diane flanel piniaris
-skills builder ichigan proficiency by piniaris

και 4-5 αλλα που δεν τα θυμαμαι τωρα. Να τονισω οτι ολα αυτα τα βιβλια τα εχω παρει μονη μου χωρις την καθοδηγηση καποιου καθηγητη. (απλα με ειχε πιασει μια καταναλωτικη μανια και πηρα ολο το αγγλικο βιβλιοπωλειο)

εχουμε και λεμε : εχω παρει το λοουερ του μισιγκαν στα 15 μου. αυτη την στιγμη ειμαι 25. ποια βιβλια μου προτεινετε γενικα ειτε απο αυτα που ηδη ανεφερα ειτε απο αλλα που εσας σας εχουν βοηθησει? καποια καλη γραμματικη?

ευχαριστω προκαταβολικα! :)
Grammar& Structure for the ECPE (Grivas Publication)
Eγώ αυτό κάνω σε κάθε unit δουλεύει γραμματικό φαινόμενο,προθέσεις,παράγωγες (που πλέον εδώ είναι στανταράκι) και phrasal verbs. Αυτά τα Honors που έχει λυσσάξει όλος ο κόσμος καλά είναι;
Για Coursebook κάνω το On course for the Michigan ECPE πάλι του Γρίβα. Αν εξαιρέσεις το companion που έχει μάζι και που είναι κατ'εμέ χάλια το βιβλίο μ'αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγώ παλι δίνω το Μάιο και απο βιβλια έχω μονο το All Star και Past Papers. Στα past γράφω HP σε όλα πλην writing...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ παλι δίνω το Μάιο και απο βιβλια έχω μονο το All Star και Past Papers. Στα past γράφω HP σε όλα πλην writing...

Past Papers εννοείς τα practice test που θα γράφετε μιας και το Michigan δε δημοσιεύει τα θέματα.:hmm:
Μία συμβουλή μη μένεις στο τι γράφεις στα practice γιατί υπάρχουν τρανταχτά παραδείγματα που έγραφαν άριστα στα Τεστ και δεν πέρασαν με τόσο καλό βαθμό.:/:
Σημείωση: Το β' ενικό δεν πάει μόνο σε'σενα.;)
Μία ερώτηση,το All Star έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top