Φίλοι και ερωτικές σχέσεις

Θα πηγαίνατε με "πρώην" φίλου σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • Ναι, αν δεν είχαν κατι ιδιαίτερο, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 7 7.7%
  • Αποκλείεται!

    Ψήφοι: 30 33.0%
  • Εξαρτάται τις ειδικές περιστάσεις.. μπορεί ναι, μπορεί όχι!

    Ψήφοι: 47 51.6%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • Καλά μύγα σε τσίμπησε;

    Ψήφοι: 5 5.5%

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ας πούμε ότι μια φίλη σας γουστάρει κάποιον με τον οποίο δεν έχει κάνει τίποτα ή αν έκανε, ήταν πολύ μικρό χρονικά και τελικά διαλύθηκε. Κι ας πούμε επίσης ότι αυτός μετά σας την πέφτει(αυτό το παίρνουμε σαν δεδομένο). Τι κάνετε; (Άντρες απλά αλλάζετε τα φύλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αν μου αρέσει ο τύπος πραγματικά προχωράω:).
Αν είναι να το κάνω απλά για να πικάρω την φίλη μου, δεν το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Υπάρχουν δύο περιπτώσεις:

1) Αν αυτός δεν ξέρει οτι τον γουστάρει η φίλη μου και μου την πέφτει απλά του λέω οτι δε θελω να γίνει κάτι μεταξύ μας (προφανώς δε λέω τίποτα για τη φίλη μου)

2) Αν αυτός ξέρει οτι τον γουστάρει η φίλη μου και μου την πάφτει τότε μαζί με την απόρριψη τρώει και ένα μικρό βρισίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τη πέφτω στο φίλο του και κόβω αντιδράσεις:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι αυτός ξέρει πως η φίλη κάτι νιώθει.. :/: Επίσης ότι αυτός έχει εκδηλώσει επίσης ενα ψιλοενδιαφέρον και γι' αυτό εκείνη κόλλησε.

Παλλαντινάκο μένει ίδια η απάντηση;

Πάντως για μένα κάθε άντρας που απλά γουστάρει μια φίλη μου παύει να είναι άντρας στα μάτια μου.. μου είναι αδύνατον να σκεφτώ πως θα κάνω κάτι μαζί του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πάντως για μένα κάθε άντρας που απλά γουστάρει μια φίλη μου παύει να είναι άντρας στα μάτια μου.. μου είναι αδύνατον να σκεφτώ πως θα κάνω κάτι μαζί του!



Και για μένα ακριβώς το ίδιο ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Μου ειναι δυσκολο να απαντησω στο πολ μια βαζω την μια απαντηση μια την αλλη απο την μια ειμαι 100% σιγουρη οτι δεν προκετε να κανω κατι κ θα σιχαθω αυτον απο την αλλη ομως η καθε στιγμη ειναι διαφορετικη

παντος πιστευωοτι δεν θα εκανα κατι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
δε ξερεις ποτε τι θα σου τυχει αν και δε μου τυχε και ουτε θελω να μου τυχει ποτε.μακρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ας πάρουμε ως δεδομένο ότι αυτός ξέρει πως η φίλη κάτι νιώθει.. :/: Επίσης ότι αυτός έχει εκδηλώσει επίσης ενα ψιλοενδιαφέρον και γι' αυτό εκείνη κόλλησε.

Για να καταλαβω..
Της εχει δειξει οτι ενδιαφερεται, και την πεφτει στην φιλη της? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
έχω αρκετά να πω γιατί μου έχει τύχει η φάση και μου κατέστρεψε δυο χρόνια από τη ζωή μου. το απόγευμα μάλλον θα γράψω γιατί τώρα κωλύομαι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
για μένα ισχύει το "αποκλείεται"
κάποιος ο οποίος ήταν έστω και 5 λεπτά με κάποια φίλη μου, μπαίνει αυτομάτως στη "friend zone" και δεν βγαίνει από κει

Ας αφήσω όμως ανοιχτό το ενδεχόμενο του να βγει....
αρκεί να έχουν περάσει 20 χρόνια, η φίλη μου να είναι παντρεμένη με παιδιά και πολύ πολύ ευτυχισμένη και να είναι αυτή η οποία μου τον προξενεύει γιατί απ ότι θυμάται πριν 20 χρόνια ήταν καλό παιδί κι ας κράτησε η σχέση τους μόνο 5 μέρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κάποια πράγματα φθίνουν με τα χρόνια, γιουνόου:P:P
γιαυτό έβαλα αυτή την εκδοχή... να μην με πει κανείς κι απόλυτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αν μιλαμε για ΦΙΛΗ μου, δεν θα εκανα τιποτα.
Στην περιπτωση οπου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφερομουν για τον αλλον, ημουν ερωτευμενη και δεν μπορουσα να το ελεγξω, ισως μιλαγα πρωτα με την φιλη μου και μετα βλεπουμε, αναλογως τις αντιδρασεις της.
Τωρα ο νυν μου ειναι πρωην μιας κοπελας απο την ευρυτερη παρεα μου, δεν θα την αποκαλουσα ομως φιλη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Αν και γενικά δεν μαρεσει η ιδεα....που σημαινει οτι το αποφευγω
Αν λεω αν ημουν τρελα ερωτευμενος οπως και εκεινη και αν ο φιλος μου ηταν οκ με το θέμα(δεν ειχαν κατι ιδιαιτερο...το εχει ξεπερασει...ειναι χαρουμενος σε αλλη σχεση κτλ) που σημαινει πως θα του είχα μιλησει ναι..

Προς το παρον παντως δεν βλεπω φως γιατι είτε δεν μαρεσουν οι κοπελες των φίλων μου ειτε μπαινουν σε ζωνη απαγορευμενη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οχι με τιποτα, εαν γινοταν κατι τετοιο το μονο που θα εκανα μεταξυ τους θα ηταν συγκρισεις αποδοσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για να καταλαβω..
Της εχει δειξει οτι ενδιαφερεται, και την πεφτει στην φιλη της? :confused:

Της είχε δείξει απ' όσο ξέρω. Και μιλάμε για φίλες - φίλες, όχι φίλες -γνωστές!

Πάντως απ' όσο καταλαβαίνω δεν είμαι εγώ η οπισθοδρομική που τα 'χω πάρει κι ας μη μ' αφορά, ε; :D

ΥΓ: Χακουνάκι άλλο οι γνωστές που απλά ξέρουμε από την ίδια παρέα.. κι άλλωστε εσένα είναι εντελώς άλλη περίπτωση! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Της είχε δείξει απ' όσο ξέρω. Και μιλάμε για φίλες - φίλες, όχι φίλες -γνωστές!


ε και τι....
τώρα η δεύτερη αναρωτιέται αν πρέπει να κάνει κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε δεν θα έλεγα πως αναρωτιέται.. :| Απ' όσο ξέρω ήδη έχει βγει καποιες φορές μαζι του.. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top