Εξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2012

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Κι εγώ είχα πολλούς φίλους που κόπηκαν στην Έκθεση ενώ πιστευαν ότι τα είχαν πάει καλά... Δεν ξέρω τι παίζει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina20

Νεοφερμένος

Η ntina20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Α κατάλαβα.Ούτε κι εγώ ξέρω πραγματικά.Ήταν το μόνο που πίστευα ότι πέρασα σίγουρα.Τι να πω;;Εκείνοι θα ξέρουν καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChatz

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChatz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
βσκ για την βαθμολογία έκθεση, μας είπαν στο φροντιστήριο ότι έγιναν πολλά παράπονα σε όλη την ελλάδα και γι'αυτό κάποιοι μαθητές σκέφτονται να ζητήσουν αναβαθμολόγηση για τα γραπτά τους... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntina20

Νεοφερμένος

Η ntina20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλά οι άνθρωποι ψάχνουν πολλούς τρόπους να κερδοσκοπήσουν γιατι κι εγώ σκέφτηκα την λύση της αναβαθμολόγησης αλλά έψαξα κι έμαθα ότι χρειάζονται 130 ευρώ...Η μοναδική απάντηση σε αυτό είναι ότι επειδή οι περισσότεροι δίνουν Michigan κι έχει μειωθεί το ποσοστό αυτών που δίνουν Cambridge ψάχνουν τρόπους να κερδίσουν λεφτά...Μας βγαίνει εμάς το λάδι να το δώσουμε και στο τέλος γίνεται αυτό...Γιατί αποκλείεται όλο αυτό να είναι σύμπτωση..Τι να πω έχω χάσει πάσα ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πραγματικά είναι κρίμα.. Και είχα το Cambridge σε εκτίμηση.. Τι να πεις, φαίνεται πως ακόμη και ένα τόσο καλό παν/μιο (το καλύερο) ψάχνει τέτοιους τρόπους. Και δε νομίζω πως φταίει το Michigan, σε καμμια περίπτωση δε φταίει αυτό.. Δεν ξέρω τι να πω, έχω χάσει πάσα ιδέα πια.. Εμ κουράζεστε εμ παίζουν και με τον πόνο σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panzy

Νεοφερμένος

Η panzy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν ξέρω τι έγινε με την έκθεση γιατί και εγώ πίστευα ότι πήγα καλά.Το πήρα με Α και όλα πάνω απο το exceptional και το writing μου ήταν πάνω απο το borderline!!!!!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeloula

Νεοφερμένος

Η Nefeloula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
συγχαρητήρια σ΄όλα τα παιδιά που κατάφεραν να πάρουν το δίπλωμα :clapup::clapup:


cambridge FCE!! θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θυμάστε ποιο θέμα έπεσε στην έκθεση το Μάιο?? μιλάω για το


Cambridge FCE/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιασονας15

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπον,σημερα εδωσα lower cambridge και απο οτι καταλαβα πρεπει να εκανα νεο ρεκορ.Υπολογιζω οτι εγραψα reading 80-85%,use of english 90%,writing αρκετα καλα και listening παιζει και 40-50%..............Εχω πιθανοτητες να το παρω?Επισης ξερει κανεις πως λειτουργει η βαθμολογηση?
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Η βαθμολόγηση στο FCE και το CPE βγαίνει με τον μέσο όρο στα 5 μέρη της εξέτασης. Αν όπως λές , έχεις 2 80-85% με ένα 40% , αν τo reading και το writing είναι καλά, θεωρώ ότι περνάς χωρίς πρόβλημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_D

Νεοφερμένος

Ο Jim_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κι εγώ έδωσα FCE σήμερα και θεωρώ ότι τα θέματα ήταν πολύ εύκολα, με μια εξαίρεση ίσως στο Use of English. Είχε ένα ερώτημα στα key word transformations που όλο το εξεταστικό κέντρο δεν απάντησε. Πρώτη φορά τέτοια ομοφωνία. Βασικά έλεγε:
The book I am reading is unconnected with the school work.
Key word: do
The book I am reading is .............................. with the school work.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το περί τίνος πρόκειται το παραπάνω?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
phrasal σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_D

Νεοφερμένος

Ο Jim_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
phrasal σιγουρα
Μάλλον.... Παρ' όλα αυτά δε μου έρχεται κάτι στο μυαλό....τα γνωστά με το do δεν ταιριάζουν...
Σκέφτηκα μήπως έχει γίνει λάθος και ήταν has αντί για is, οπότε συμπληρώνουμε nothing to do και τέλος, αλλά παίζει λάθος στο Cambridge?8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
expression μπορει να ειναι γιατι για εξεζητημενο σε τετοιο επιπεδο μου φαινεται δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_D

Νεοφερμένος

Ο Jim_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
expression μπορει να ειναι γιατι για εξεζητημενο σε τετοιο επιπεδο μου φαινεται δυσκολο
Τέλος πάντων, ίδωμεν τα αποτελέσματα εις την 12ην Ιουλίου. Δε θα δημοσιεύσουν πουθενά τα θέματα με τις απαντήσεις??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

radiophonic

Νεοφερμένος

Ο radiophonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
αυτα βγαινουν ,τα αμερικανικα δεν βγαινουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_D

Νεοφερμένος

Ο Jim_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ok.... thanks!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Δε μου ρχεται τωρα στο μυαλο, αλλα ας απαντησει καποιος γιατι με εχει ιντριγκαρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι και γω έχω σκαλώσει τώρα :P Μήπως τίποτα υπερβολικά απλό όπως is not relevant with ???
Βασικά είναι irrelevant to :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Κι εγώ έδωσα FCE σήμερα και θεωρώ ότι τα θέματα ήταν πολύ εύκολα, με μια εξαίρεση ίσως στο Use of English. Είχε ένα ερώτημα στα key word transformations που όλο το εξεταστικό κέντρο δεν απάντησε. Πρώτη φορά τέτοια ομοφωνία. Βασικά έλεγε:
The book I am reading is unconnected with the school work.
Key word: do
The book I am reading is .............................. with the school work.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το περί τίνος πρόκειται το παραπάνω?? :hmm:
Is nothing to do
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_D

Νεοφερμένος

Ο Jim_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top