Ιn στέκια στην Αθήνα

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παίρνω αφορμή από το παρόμοιο τόπικ της Θεσ/νίκης για να μπορούμε να συζητήσουμε και να προτείνουμε διάφορα στέκια στην Αθήνα( κατά προτίμηση κέντρο, αλλά και προάστια δεν μας χαλάει;)). Θα μιλάμε για cafes, εστιατόρια, λιγότερο και περισσότερο κυριλέ, ψητοπωλεία, σουβλάκια και βέβαια clubs και λοιπά:).
Περιμένουμε ωραίες προτάσεις!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θα προτείνω μέρη στου Ζωγραφου:
1.Rock Cafe (εναλλακτική,ροκ,ελαφριά ηλεκτρονική μουσική,παρεϊστικο)[καφετερια/εχει+μπυρες]
2.Playce (ΑΠΕΙΡΑ επιτραπεζια παιχνιδια,χαρτια,playstation,υπαρχει εξτρα χρεωση 1€ για τα επιτραπεζια αλλα αξίζει με καλη παρέα!):)[καφετερια]
3.Αρχιτεκτονική (καλή μουσικη,ωραίο ντεκόρ,εχει επιτραπεζια=>παρεΪστικα)[καφετερια σιγουρα/μπυρες/αλλα ποτα δεν ξερω]
4.Excalibur Castle (μολις το ανακάλυψα,δεν εχω κατσει ακόμη,εχει μεσαιωνικό ντεκόρ εξωτερικα+εσωτερικα)[ποτα/δεν ξερω αν κανει καφε]
5.Munchies (συνήθως καλη μουσικη,ήρεμο σχετικά)[κρεπες,βαφλες,καφες,μπυρες]
7.Η πολιτικη γωνια του Μαθιου [κεμπαπ+λιγες πολιτικες συνταγες.εχει μικρη ψησταρια]
8.Μικρασιατικο μεζεδοπωλείο(οι τιμες είναι καπως τσουχτερες για φοιτητες.αξιζει όμως να δοκιμασετε τις συνταγες μια φορα.εχει μεγαλη ποικιλια σε πιατα.)[εστιατοριο.οτι λεει το ονομα]
9.Dolce και Fileas Fogg (ακρως φοιτητικα στεκια.αν δεν κανω λαθος ανηκουν στο ιδιο προσωπο) [καφετεριες+ποτα]

αν θελετε διευθυνσεις+οδηγιες ρωτηστε με!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Το dolce που είναι? Μένω Zωγράφου και δεν μου ρχεται καθόλου η εικόνα του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
''Οινοπνεύματα'' στο Ψυρρί για οινόμελα και ρακόμελα! ! ! :happy: :drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν κινείστε προς νότια προάστια, πολύ ωραίο εναλλακτικό στέκι είναι ο Αρούκατος στην Αργυρούπολη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Το dolce που είναι? Μένω Zωγράφου και δεν μου ρχεται καθόλου η εικόνα του :P

ειναι ιλισσια νομιζω οχι ζωγραφου ακριβως.....περναει το 220 απ εξω σχεδον...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ειναι ιλισσια νομιζω οχι ζωγραφου ακριβως.....περναει το 220 απ εξω σχεδον...:)

Οκ θα το ψάξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Για σουβλάκια προτείνω να δοκιμάσει κανείς το ''Προδόρπιον'' ( Ακαδημίας 52 και Ασκληπιού)...Πάρα πολύ ωραία καλαμάκια, και μου άρεσαν επίσης και τα κεμπάπ του:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το dolce που είναι? Μένω Zωγράφου και δεν μου ρχεται καθόλου η εικόνα του :P

Πολυ σωστα είπε η amy001 οτι εχει πρασιναδα απέξω.Είναι όντως στα Ιλισσια(τα οποια ανήκουν στο δημο Ζωγραφου).
Είναι σχεδόν δίπλα από ένα βενζινάδικο.Στην απέναντι πλευρά του δρόμου(+λιγο πιο κατω) από την πλατεία Τερζάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
εγω θα προτεινω καποια στα βορεια προαστια:
used bar στο χαλανδρι
kitchen bar επισης χαλανδρι
gas bar στο νεο ψυχικο (λίγο hi-class βεβαια)
suite bar στη κηφισια
fridays (στη κηφισια αλλα και γενικα σε ολη την Αθηνα)
Oktoberfest στη Αγια Παρασκευη (φοβερη μπυραρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα Fridays είναι πολύ καλή λύση! Και καλό φαϊ έχουν και μαζεύεις και πόντους για δωρεάν!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Τα Fridays είναι πολύ καλή λύση! Και καλό φαϊ έχουν και μαζεύεις και πόντους για δωρεάν!! :)
Σε ευχαριστω που επιβεβαιωνεις τα λεγομενα μου Ρεβεκα. Αφιερωμενο.

https://www.youtube.com/watch?v=xE7IrTK3UWM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σε ευχαριστω που επιβεβαιωνεις τα λεγομενα μου Ρεβεκα. Αφιερωμενο.

https://www.youtube.com/watch?v=8eimLePN3ck

Αυτά στο metro-mall στο Άγιο Δημήτριο, τα έχω χτίσει!!χαχαχαχαχα!!!

Ευχαριστώ για το τραγουδάκι!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
χαχα μου έκλεψες το project!Είχα στο μυαλό μου να κάνω και ένα για Athens :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Rezin και ξερό ψωμί στα Εξάρχεια!!!Όποιος πάει να πάρει την επική ζεστή σοκολάτα και δε θα το μετανιώσει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Rezin και ξερό ψωμί στα Εξάρχεια!!!Όποιος πάει να πάρει την επική ζεστή σοκολάτα και δε θα το μετανιώσει:D
Πω πωωωωω, τι είπες τώρα....
Πολύ ωραίες εποχές, όταν έκανα μάθημα στο πολυτεχνείο ήμουν κάθε μέρα εκεί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Στην Κηφισιά και γενικά στην Αθήνα:
- Palmie Bistro...πολύ ωραία πιάτα(όλων των ειδών), όχι πολύ ακριβά...υπάρχει και το Zaza στη νομική(Μασσαλίας) που είναι ουσιαστικά πρώην Palmie, και είναι πανομοιότυπο...πολύ καλή λύση.
-La Pasteria...τα λόγια περιττά...φημίζεται για τα ζυμαρικά, και για πίτσες δευτερευόντως...πραγματικά τέλειο, επισκεφτείτε το, είναι ιταλικό το στυλ, ενώ έχει και πολύ ωραία γλυκά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Πω πωωωωω, τι είπες τώρα....
Πολύ ωραίες εποχές, όταν έκανα μάθημα στο πολυτεχνείο ήμουν κάθε μέρα εκεί!!

Εγώ πήγαινα συνέχεια,πάω συνέχεια και θα πηγαίνω συνέχεια!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ πήγαινα συνέχεια,πάω συνέχεια και θα πηγαίνω συνέχεια!!!:D:D:D

Δυστυχώς είναι τελείως εκτός δρόμου μου πλέον...Κινούμαι στο Σύνταγμα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top