Ματαιώθηκε η στρ. παρέλαση στη Θεσσαλονίκη-Αποχώρησε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κρίμα που εμείς δεν είμασταν καλά προετοιμασμένοι και δεν μπορέσαμε να σταματήσουμε την παρέλαση μέχρι το σημείο που πέρασα εγώ. Μετά δεν ξέρω τι έγινε. Απλά δεν γυρίσαμε το κεφάλι μας, προσωπικά κοίταζα ευθεία και τους αγνόησα αλλά και η σημαία ρε γαμώτο όλο πάνω στο πρόσωπό μου πήγαινε από τον άνεμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εμμ εγω προσωπικα οπως ανεφερα στο προησουμεν ο post τ ξερω.Ειλικρινα απο παλια θαυμαζω την σταση αυτου το ανθρωπου ως προς την επανασταση.Αλλα δεν συμφωνω με την τωρινη του σταση!!!Μου κανει εντυπωση:hmm:

Ναι βρε, γενικά το είπα. Πλέον δεν υφίσταται ερώτηση "ξέρεις ποιος είναι ο τάδε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι βρε, γενικά το είπα. Πλέον δεν υφίσταται ερώτηση "ξέρεις ποιος είναι ο τάδε".
Aλλο ειναι "ξερεις ποιος ειναι ο ταδε; "και αλλο..." τραβα και βρες και μετα πες μου"
Κρίμα που εμείς δεν είμασταν καλά προετοιμασμένοι και δεν μπορέσαμε να σταματήσουμε την παρέλαση μέχρι το σημείο που πέρασα εγώ. Μετά δεν ξέρω τι έγινε. Απλά δεν γυρίσαμε το κεφάλι μας, προσωπικά κοίταζα ευθεία και τους αγνόησα αλλά και η σημαία ρε γαμώτο όλο πάνω στο πρόσωπό μου πήγαινε από τον άνεμο...
Σημαιοφορος; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
1) δεν υψωσε την Ελληνικη κατεβασε την ναζιστικη :look:
2) συμφωνω οτι ο Προεδρος της Δημοκρατιας ειναι πλεον μια γλαστρα
3) Ξαναλεω οτι σε τετοιες μερες που λεμε οτι ''τιμαμε'' την ''πατριδα'' πρεπει να σηκωθουμε απο τον καναπε. το να εκφρασεις αυτο που νιωθεις και σε τρωει δεν σημαινει οτι δεν τιμας τους νεκρους και οσους αγωνιστηκαν. Ισα ισα που και εμεις τωρα δινουμε τον δικο μας αγωνα. Δεν νομιζω πχ να ειπε κανεις στις 25 Μαρτιου 1942 '' δεν αγωνιζομαι σημερα τιμαω τους νεκρους του 1821''. για σκεψου λιγο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Aλλο ειναι "ξερεις ποιος ειναι ο ταδε; "και αλλο..." τραβα και βρες και μετα πες μου"

Άλλο εννοούσα αλλά οκ...Σημασία έχει ότι δεν στην είπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Άλλο εννοούσα αλλά οκ...Σημασία έχει ότι δεν στην είπα!
Νταξει απλα αλλο ειναι να γνωριζεις ηδη κατι και αλλο να το googlaρεις!!!

1) δεν υψωσε την Ελληνικη κατεβασε την ναζιστικη :look:
2) συμφωνω οτι ο Προεδρος της Δημοκρατιας ειναι πλεον μια γλαστρα
3) Ξαναλεω οτι σε τετοιες μερες που λεμε οτι ''τιμαμε'' την ''πατριδα'' πρεπει να σηκωθουμε απο τον καναπε. το να εκφρασεις αυτο που νιωθεις και σε τρωει δεν σημαινει οτι δεν τιμας τους νεκρους και οσους αγωνιστηκαν. Ισα ισα που και εμεις τωρα δινουμε τον δικο μας αγωνα. Δεν νομιζω πχ να ειπε κανεις στις 25 Μαρτιου 1942 '' δεν αγωνιζομαι σημερα τιμαω τους νεκρους του 1821''. για σκεψου λιγο ;)
1)Παραπληροφορηση
2 :)
3) Να των δωσουμε αλα οχι σε μια ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ που τιμαμε τους νεκρους μας.Να τον δωσουμε αυριο μεθαυριο χτες προχθες..Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω :P ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΑΝ ΕΠΙΣΗΜΟΙ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
3) Να των δωσουμε αλα οχι σε μια ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ που τιμαμε τους νεκρους μας.Να τον δωσουμε αυριο μεθαυριο χτες προχθες..Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω :P ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΑΝ ΕΠΙΣΗΜΟΙ!!!
τους νεκρούς τους τιμάς συνεχίζοντας τον δικό τους αγώνα σε οποιαδηποτε υποδούλωση, σε οποιαδήποτε αδικία, όχι με το να χτυπάς παλαμάκια σε μια παρέλαση. αυτή είναι ουσιαστική τιμή. αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
προσωπικα μια εθνικη εορτη για μενα ειναι σαν καθε αλλη μερα. δεν καταλαβαινω το νοημα. το θεμα δεν ειναι να τους τιμαμε μονο μια μερα αλλα και τις υπολοιπες 364. η μνημη των νεκρων δεν σπιλωνεται με ενα φασκελο στον επισημο αλλα οταν την χωρα που αυτοι πεθαναν για να ναι ελευθερη την δινουμε σαν λουκουμακι στους τεχνοκρατες του ΔΝΤ κλπ. αυτο ειναι ατιμαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
εδω στην Λαρισα μερικοι μαθητες μουτζωσαν τους επισημους.επειτα,ο δημαρχος πηγε και ζητησε να μην ασκηθουν διωξεις στους μαθητες που το εκαναν.εγω το μονο που εχω να πω ειναι ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια.ΔΕ ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, στη θέση των "επισήμων" θα έπρεπε να είναι όλοι όσοι πολέμησαν τότε και όχι ένα μάτσο πολιτικοί, που ούτε να περπατήσουν δεν μπορούν!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, στη θέση των "επισήμων" θα έπρεπε να είναι όλοι όσοι πολέμησαν τότε και όχι ένα μάτσο πολιτικοί, που ούτε να περπατήσουν δεν μπορούν!!!!

παλια καναν και αυτοι παρελαση αλλα πλεον ελαχιστοι ζουνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, στη θέση των "επισήμων" θα έπρεπε να είναι όλοι όσοι πολέμησαν τότε και όχι ένα μάτσο πολιτικοί, που ούτε να περπατήσουν δεν μπορούν!!!!
σωστος jj ;) Αλλα εχουν μεινει ελαχιστοι!!!

εδω στην Λαρισα μερικοι μαθητες μουτζωσαν τους επισημους.επειτα,ο δημαρχος πηγε και ζητησε να μην ασκηθουν διωξεις στους μαθητες που το εκαναν.εγω το μονο που εχω να πω ειναι ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια.ΔΕ ΧΑΙΡΕΤΑΜΕ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!
Αυτο το προανεφερα την μουτζα χωρις να ξερω οτι εγινε:P ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟΟ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
παλια καναν και αυτοι παρελαση αλλα πλεον ελαχιστοι ζουνε
Ναι, εντάξει... Άλλα και πάλι, θα ήταν προτιμότερο να ήταν (έστω και οι ελάχιστοι που είναι ζωντανοί) στη θέση των επισήμων. Αφού τιμάμε αυτούς που πολέμησαν, αυτοί αξίζουν να είναι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gime

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε να υπάρχει εξέδρα με επισήμους και γιατί έπρεπε να γυρίζουμε το κεφάλι μας προς αυτούς. Σε ήρωες ναι, σε κάποιους κοστουμαρισμένους κύριους και κυρίες με μαλλί φτιαγμένο από κομμωτήριο για ποιο λόγο; Επιτέλους ξυπνήσαμε. Μπορούμε να κάνουμε τις παρελάσεις μας και να τιμήσουμε τους νεκρούς μας και ήρωες μόνοι μας, χωρίς αυτούς. Τι πίστευαν σήμερα δηλαδή; Μια μέρα μόλις από την ανακοίνωση του πρωθυπουργού μας ότι για μια ακόμα 10ετία θα αντιμετωπίσουμε τη λαίλαπα της λιτότητας μαζί με την Γερμανική κατοχή πως ακριβώς θα αντιδρούσαν οι μαθητές και ο κόσμος; Χάνονται τα όνειρα γενιών και θα σταθούμε σε τύπους και θεσμούς;
Όσο για τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας με 360,000 ευρώ το χρόνο θα του είναι πιο εύκολο να καταπιεί το 'προδότης'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Παίζει ο πρόεδρος της δημοκρατίας να είναι η πιο ακριβή γλάστρα της Ελλάδος. Και πολύ στοιχίζει και ούτε καν όμορφη είναι.

Σιγά που σου στοιχίζει μωρέ.Μη βγάζετε χολή τόσο εύκολα, είπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia_1

Νεοφερμένος

Η anastasia_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ένα τεράστιο μπράβο σε όλους όσους παρήλασαν σήμερα, μπράβο στα παιδιά!!!κάποιοι βιάστηκαν να βγουν να κάνουν δηλώσεις λέγοντας πως είναι ντροπή και ρεζίλι για τους αγώνες που έκαναν τότε ολοι αυτοί οι ήρωες όλα αυτά που έγιναν σημερα! ξέχασαν όμως, πως το ρεζιλίκι είναι να καταπατάς τους αγώνες των ηρώων αυτών, και να υποδουλώνεις ότι Εκείνοι σου διαφύλλαξαν και σου παρέδωσαν ελεύθερο!!!είναι ντροπή να πατάς επί των πτωμάτων του λαού σου!!!άλλοι είναι αυτοί που μας κάνουν διεθνώς ρεζίλι!και ακόμα πιο ρεζίλι θα γινόμασταν αν δεν γινόταν τίποτα σημερα!τι θα έλεγαν? "οι Ελληνες συνεχίζουν να κοιμούνται"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
είστε παράλλογοι τους πολιτικούς οι Ελληνες τους ψήφισαν δεν έχουμε διδακτορία. Το να ακούτε εντολές από αριστεριστούς βολεμένους καθηγητές μόνο μάγκες δεν σας κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι, εντάξει... Άλλα και πάλι, θα ήταν προτιμότερο να ήταν (έστω και οι ελάχιστοι που είναι ζωντανοί) στη θέση των επισήμων. Αφού τιμάμε αυτούς που πολέμησαν, αυτοί αξίζουν να είναι εκεί.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε να υπάρχει εξέδρα με επισήμους και γιατί έπρεπε να γυρίζουμε το κεφάλι μας προς αυτούς. Σε ήρωες ναι, σε κάποιους κοστουμαρισμένους κύριους και κυρίες με μαλλί φτιαγμένο από κομμωτήριο για ποιο λόγο; Επιτέλους ξυπνήσαμε. Μπορούμε να κάνουμε τις παρελάσεις μας και να τιμήσουμε τους νεκρούς μας και ήρωες μόνοι μας, χωρίς αυτούς. Τι πίστευαν σήμερα δηλαδή; Μια μέρα μόλις από την ανακοίνωση του πρωθυπουργού μας ότι για μια ακόμα 10ετία θα αντιμετωπίσουμε τη λαίλαπα της λιτότητας μαζί με την Γερμανική κατοχή πως ακριβώς θα αντιδρούσαν οι μαθητές και ο κόσμος; Χάνονται τα όνειρα γενιών και θα σταθούμε σε τύπους και θεσμούς;
Όσο για τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας με 360,000 ευρώ το χρόνο θα του είναι πιο εύκολο να καταπιεί το 'προδότης'.
Σωστοιιι:D:D
Σιγά που σου στοιχίζει μωρέ.Μη βγάζετε χολή τόσο εύκολα, είπαμε.
Ναιι μωρε το χονε κανει σιριαλ που ο @@παπουλιας χωλευτηκε:P Κατι @@ εκανε ακι αυτος!!!!+ αχρηστος +πληρωνεται!!!
ένα τεράστιο μπράβο σε όλους όσους παρήλασαν σήμερα, μπράβο στα παιδιά!!!κάποιοι βιάστηκαν να βγουν να κάνουν δηλώσεις λέγοντας πως είναι ντροπή και ρεζίλι για τους αγώνες που έκαναν τότε ολοι αυτοί οι ήρωες όλα αυτά που έγιναν σημερα! ξέχασαν όμως, πως το ρεζιλίκι είναι να καταπατάς τους αγώνες των ηρώων αυτών, και να υποδουλώνεις ότι Εκείνοι σου διαφύλλαξαν και σου παρέδωσαν ελεύθερο!!!είναι ντροπή να πατάς επί των πτωμάτων του λαού σου!!!άλλοι είναι αυτοί που μας κάνουν διεθνώς ρεζίλι!και ακόμα πιο ρεζίλι θα γινόμασταν αν δεν γινόταν τίποτα σημερα!τι θα έλεγαν? "οι Ελληνες συνεχίζουν να κοιμούνται"..
Ετσι μπραβο Αναστασια μην ξεχναμε και γιατι υπαρχουν καποιοι θεσμοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σπυράκο, μάθε πρώτα τι γιορτάζουμε το 40 και τι το 1821 και μετά σχολίασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
είστε παράλλογοι τους πολιτικούς οι Ελληνες τους ψήφισαν δεν έχουμε διδακτορία. Το να ακούτε εντολές από αριστεριστούς βολεμένους καθηγητές μόνο μάγκες δεν σας κάνει.
Ναιιι εχουνε βγει οι μισοι και βριζει ο καθε κακομοιρης δεξιος.Πανω απο τους μισους ψηφιζουνε τα τελευταια 10 χρονια ΝΔ+Πασοκ οποτε τα θελει ο @@ τους.

Σπυράκο, μάθε πρώτα τι γιορτάζουμε το 40 και τι το 1821 και μετά σχολίασε.
Ξερω πολυ καλα και τα 2 γεγονοτα..το οτι εκανα ενα λαθος και μπερδευτηκα δεν αλλαζει την αποψη μου και δεν απορριπτει αυτοματα την γνωμη μου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top