Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Παιδιά με ενδιαφέρει πολύ η σχολή και θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες!

PLEASE HELP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Έχει τις παρακάτω επιλογές:

Αποστολή της Σχολής είναι, η παροχή αρμονικά συνδυασμένης, επιστημονικής και στρατιωτικής εκπαιδεύσεως, για την κατάρτιση μονίμων Αξκών για την κάλυψη των αναγκών των τριών Κλάδων των Ενόπλων Δυνάμεων όπως παρακάτω :
Υγειονομικού (Ιατροί, Κτηνίατροι, Οδοντίατροι, Φαρμακοποιοί, Ψυχολόγοι)

  • Οικονομικού
  • Στρατολογικού – Στρατιωτικών Νοµικών
    Συµβούλων (ΣΣΝΣ)


Τι ακριβώς θέλεις να ρωτήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Τώρα πλέον δεν ενδιαφέρομαι για τη σχολή!
Σ'ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον και την απάντηση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Νέος είμαι στο φόρουμ, και τώρα πρόσεξα την ανάρτησή σου αυτή, δεν σε πρόλαβα όταν ενδιαφερόσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Νέος είμαι στο φόρουμ, και τώρα πρόσεξα την ανάρτησή σου αυτή, δεν σε πρόλαβα όταν ενδιαφερόσουν

Χαχα..δεν πειράζει..υπάρχουν πάρα πολλοί εδώ μέσα που ενδιαφέρονται γι'αυτές τις σχολές...κάποιον θα βρεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
παλιά κι εγώ ενδιαφερόμουν για το τμήμα ψυχολογίας ΣΣΑΣ :P στην πορεία κατάλαβα πως όλη αυτή η επιθυμία δεν επρόκειτο,παρά μόνο για την άμεση αποκατάσταση! :) ο κλάδος της ψυχολογίας παρ'όλα αυτά και συγκεκριμένα της παιδοψυχολογίας είναι ο αγαπημένος μου..βγαίνοντας από τη ΣΣΑΣ ψυχολογία έχεις να κάνεις με φαντάρους και λοιπούς βαθμούς πιο πολύ,καθώς και με ομιλίες στις μονάδες..κάποιες φορές η δουλειά του στρατιωτικού ψυχολόγου μπορεί να γίνει και ψυχοφθόρα [ουκ ολίγα επεισόδια γίνονται στα στρατόπεδα απ'ότι ξέρω απ'το μπαμπά μου],αλλά αν κάποιος θέλει να την κάνει πάσει θυσία,τότε αλλάζει το πράγμα!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Και ως ψυχολόγος αν σπουδάσεις και τελειώσεις, και ειδικευτείς στην παιδοψυχολογία, δεν σου εξασφαλίζει κανείς, και δεν μπορείς να είσαι σίγουρη πως τελικά θα βρεις δουλειά σε αυτό το εξειδικευμένο κομμάτι, εκτός και αν έχεις κάπου γνωστούς, που θα μπορούν σε 6 χρόνια από τώρα (αν υποθέσουμε πως είσαι β'λυκείου, όπως γράφεις) να σε εξασφαλίσουν. Οι ψυχολόγοι στο κάτω κάτω πρέπει να είναι ικανοί να ανταπεξέρχονται σε οποιαδήποτε περίπτωση
Από την άλλη, αφού σου αρέσει η ψυχολογία, και επειδή οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι, αν πιάσεις τα μόρια, είναι πολύ καλή ευκαιρία. Είναι και ένα challenge να πιάσεις τα μόρια που χρειάζεται, να αποδείξεις πως μπορείς να τα καταφέρεις, μιας και τώρα ξεκινάς την προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Και ως ψυχολόγος αν σπουδάσεις και τελειώσεις, και ειδικευτείς στην παιδοψυχολογία, δεν σου εξασφαλίζει κανείς, και δεν μπορείς να είσαι σίγουρη πως τελικά θα βρεις δουλειά σε αυτό το εξειδικευμένο κομμάτι, εκτός και αν έχεις κάπου γνωστούς, που θα μπορούν σε 6 χρόνια από τώρα (αν υποθέσουμε πως είσαι β'λυκείου, όπως γράφεις) να σε εξασφαλίσουν. Οι ψυχολόγοι στο κάτω κάτω πρέπει να είναι ικανοί να ανταπεξέρχονται σε οποιαδήποτε περίπτωση
Από την άλλη, αφού σου αρέσει η ψυχολογία, και επειδή οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι, αν πιάσεις τα μόρια, είναι πολύ καλή ευκαιρία. Είναι και ένα challenge να πιάσεις τα μόρια που χρειάζεται, να αποδείξεις πως μπορείς να τα καταφέρεις, μιας και τώρα ξεκινάς την προετοιμασία.

όχι,δε θα έχω πρώτη επιλογή ψυχολογία,αλλά σίγουρα θα είναι μέσα στο μηχανογραφικό μου πρώτα ο Θεός! :) κοίτα,τα μόρια γενικά για ψυχολογία πιστεύω πως μπορώ να τα πιάσω,αλλά για ΣΣΑΣ ψυχολογία...δεν είναι εύκολη υπόθεση 19300 κι ας είμαι πολύτεκνη..η παιδοψυχολογία μου αρέσει απίστευτα και γενικώς το αντικείμενο που θέλω να ασχοληθώ είναι τα παιδιά..παιδαγωγικά δηλαδή κατά κύριο λόγο! :) τώρα πλέον αρχίζουν όλα για εμάς βέβαια,από το καλοκαίρι δηλαδή..α,όσον αφορά την αποκατάσταση δε με αγχώνει και τόσο το γεγονός,απ'τη στιγμή που ξέρω τι θέλω κι είμαι έτοιμη να παλέψω για να το πετύχω όσο κι αν χρειαστεί,δε θα χαθώ.. :)
γενικώς,παρόλο που ανήκω στους άριστους μαθητές της τάξης,19300 δε νομίζω να πιάσω,ας είμαστε ρεαλιστές.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top