• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σε τι εξετάσεις φαίνεται το κάπνισμα;

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σε όλους!:DΕίναι το πρώτο μου post και θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια καταρχάς στους δημιουργούς (Πάνος rules!!!) αλλά και στα υπόλοιπα μέλη που συνέβαλαν για να δημιουργηθεί αυτό το υπέροχο site.
Keep up the good work!!!:clapup:

Και ιδού η απορία μου: Αν κάποιος καπνίζει που και που δηλαδή 4-5 τσιγάρα το μήνα και κάνει εξετάσεις αίματος μπορεί να του βγάλουν νικοτίνη; Σε κάποιον ο οποίος κάνει εώς και 20; Μπορόυν να υπάρξουν και άλλα "ανεπιθύμητα" αποτελέσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Καλώς ήρθες :)
Ένα παλικάρι μου είχε πει ότι για να μην του βρουν νικοτίνη κατέβασε 2 L γάλα. τώρα δε ξέρω αν ισχύει :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αύτο το έχω ακούσει και εγώ αλλα θέλω να είμαι σίγουρος.Κάποιος που να ξέρει 100%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμ θυμαμαι οσες φορες παω στον οδοντιατρο ποτε δεν ανακαλυψε τπτ ουτε πεταξε σποτνα ουτε ειπε τπτ στους γονεις ... ενω ακουγα οτι σιγουρα θα καταλαβει οτι καπνιζω ... Ειδικα απο την στιγμη που δεν κανεις πολλα δεν νομιζω ... αλλα καλλιτερα ας περιμενουμε καποιον που ξερει στα σιγουρα


Υ.γ.: ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ναπω την αληθεια με το γαλα το εκανα για να βγαλω ακτινιγραφιες κ οχι αιμα μπορεις να πεις στο γιατρο να μην το πει αλλα αν ζεις σε περιβαλον που καπνιζουν το δικαιολογεις ευκολα αφου καπνιζετε εσεις εγω δεν θα εχω νικοτινη μεσα μου ειμαι πατθητικος καπνιστης:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δηλαδή να πάω άφοβα έτσι; Και να πιώ και κανα 2λιτρο γάλα για σιγουριά και δεν θα έχω κανένα πρόβλημα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το καλύτερο θα ήταν να μιλήσεις με τον γιατρό. Το γάλα πιες το, κακό δε θα σου κάνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μμμμ...άσχετο, αλλά τι απέγινε το ιατρικό απόρρητο? Δεν ισχύει στην περίπτωσή μας? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Στις απλές γενικές εξετάσεις αίματος δε νομίζω ότι φαίνεται κάτι.Ίσως είναι λιιιιίγο αυξημένος ο αιματοκρίτης, μέσα στα όρια του φυσιολογικού όμως και χωρίς να δημιουργεί υποψίες για κάπνισμα.
Τί εξετάσεις θα κάνεις, αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κατι μου λεει οτι δε θες να μαθουν καποιοι οτι καπνιζεις :P Καλυτερα να το μαθουν απο σενα παντως, παρα απο αλλους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν νομιζω να φαινεται σε απλη γενικη εξεταση αιματος (δεν εχω προσεξει καν να υπαρχει δεικτης νικοτινης στα αποτελεσματα :X). Για ακτινογραφια θωρακα παλι, ειμαι σχεδον σιγουρη οτι φαινεται στον πνευμονα, αναλογα με το ποσο εχει επιβαρυνθει εννοειται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aν πλακωθεις στα τσιγαρα πριν τις εξετασεις ειναι λογικο τα αιματοκριτης και πιεση (αν σου παρουν πιεση) καιι κατι αλλα να ειναι σε λιγο υψηλοτερα του κανονικου επιπεδα.
Αλλα με 4-5 τσιγαρα τον μηνα και ειδικα αν δεν κανεις πριν τις εξετασεις δεν φαινεται τιποτα.
Φιλικη συμβουλη ομως...παρατα τα!
Το ξερω οτι ειναι λιγα 4-5 τσιγαρα αλλα δεν αξιζουν τον κοπο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Στις απλές γενικές εξετάσεις αίματος δε νομίζω ότι φαίνεται κάτι.Ίσως είναι λιιιιίγο αυξημένος ο αιματοκρίτης, μέσα στα όρια του φυσιολογικού όμως και χωρίς να δημιουργεί υποψίες για κάπνισμα.
Τί εξετάσεις θα κάνεις, αν επιτρέπεται?
Αίματως.
Αρχική Δημοσίευση από Lorien:
Κάτι μου λέει οτι δέ θέλεις να μάθουν κάποιοι οτι καπνίζεις

Ρέ παιδια με παρεξυγήσατε!Δε καπνίζω και σαν αράπης καθε δύο Σάββατα και αν είμαι σε παρέα καπνιστών το πολύ 2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αφου κανεις τοσα λιγα τσιγαρα μπορει να θεωρηθει και σαν παθητικο καπνισμα λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Με 4-5 τσιγάρα το μήνα δε νομίζω. Εγώ είμαι συστηματική καπνίστρια και στις απλές εξετάσεις αίματος δεν παρατηρώ καμία διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Αφου κανεις τοσα λιγα τσιγαρα μπορει να θεωρηθει και σαν παθητικο καπνισμα λογικα.

Ωραία.Αν μου πούνε τίποτα την έχω έτοιμη την απάντηση.Άλα οι γονείς μου είναι γιατροί οπότε δεν θα είναι αδιαβαστοι.Λέτε να καταλάβουν κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με τοσα λιγα τσιγαρα οχι.
Και btw, μικρινε την φοτο τις υπογραφης σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα.Τπτ μάλλον δεν φαίνεται.

Τρομερή υπογραφή (Maiden rulezzzz)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Farmas

Νεοφερμένος

Ο Farmas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Επειδή το ειχα αντιμετωπισει και εγω το συγκεκριμενο προβλημα (αρκετα παλιοτερα) στο ποσοστό που καπνίζεις δεν θα φανει απολύτος τιποτα και οπως προαναφερθηκε υπαρχει παντα και το ποσοστο του παθητικου καπνιστη, παντος το γαλα Trust me δεν πιανει σε ακτινογραφεια και καλυτερα την ημερα που θα πας να μην καπνισεις καθολου. Καλη τυχη και πες μας τα αποτελεσματα.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Okay.Ευχαριστώ για τις συμβουλές.Λέω να κάνω και ένα καρδιογράφημα γιατι δεν έχω κάνει ποτε μου:)!Δέν νομίζω να είναι "επικύνδινο"...

Ευχαριστώ και για την βοήθεια με την υπογραφή!Είναι πιο καλή έτσι η εικόνα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top