Απουσία σχέσης ως τα 18

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όντως δεν υπάρχει κανόνας σε τέτοια θέματα. Οι γυναίκες είμαστε (ελαφρώς έως κάργα) αψυχολόγητα όντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Τα 18 έτη είναι κάποια limit age, κάτι σαν την ταχύτητα του φωτός στο κενό ή την σταθερά δράσης του Planck; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τα 18 έτη είναι κάποια limit age, κάτι σαν την ταχύτητα του φωτός στο κενό ή την σταθερά δράσης του Planck; :P
Τι να σου πω, εγώ το είχα στο μυαλό μου σαν χρονόνιο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Είμαι καινούργιος εδώ :D Είμαι 18 ετών και ως τώρα δεν είχα ποτέ σχέση. Θα ήθελα να μου πείτε (στις κοπέλες απευθύνομαι :P) αν το γεγονός αυτό και μόνο μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την όποια κοπέλα με την οποία θέλω να κάνω κάτι. Δηλαδή αυτό μπορεί να ξενερώνει?
Ευχαριστώ!

αντε καλεε...εμενα παντως οχι σε καμια περιπτωση...αυτα τα ορια που θετει το peer pressure στους εφηβους ειναι πολλες φορες αδικα ,μαζικα και αγχωτικα για τους ιδιους...στο κατω κατω κοινη ηλικια δεν σημαινει οτι οπωσδηποτε ολοι οι εφηβοι μεχρι τα 18 πρεπει οπωσδηποτε να εχουν παρομοιες εμπειριες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim1313

Νεοφερμένος

Ο Dim1313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά για τις απόψεις! Για το θέμα ότι οι γυναίκες ειναι αψυχολόγητα όντα δε σημαίνει ότι στην ουσία δεν υπάρχει κανένας κανόνας και απλά ο καθένας κάνει τη προσπάθεια του να προσεγγίσει μια κοπέλα κτλ? Δε μπορώ να πω οτι μπορώ να ψυχολογήσω εύκολα μια κοπέλα που με ενδιαφέρει. Ίσως βέβαια να φταίει σε αυτό και η έλλειψη εμπειρίας από μέρους μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δε μπορώ να πω οτι μπορώ να ψυχολογήσω εύκολα μια κοπέλα που με ενδιαφέρει. Ίσως βέβαια να φταίει σε αυτό και η έλλειψη εμπειρίας από μέρους μου..
οπως ειχε πει ο Gideon απο το Criminal Μinds με τον οποιο συμφωνω,μπορει να αναφερουμε διαφορες θεωριες αλλα με το ανθρωπινο μυαλο και τις κοινωνικες επιστημες δεν μπορεις να εισαι απολυτος ποτε ,ολα ειναι πιθανα....που σημαινει οτι οσο εμπειρος και να ησουνε δεν θα μπορουσες να πεις με σιγουρια ναι εγω ξερω τις γυναικες τελεια και δεν θα κανω λαθος με καμια.Αρα δεστο χαλαρα,που ξερεις μπορει το μυστηριο να εχει περισσοτερο ενδιαφερον(εμενα βεβαια μου την σπαει αλλα ολα στην ζωη ειναι)σωστα;:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε μάναμ, αρχικά είσαι 18, όχι 68.
Ηρέμησε. Ξέρω πολλά παιδιά στην ηλικία σου και φίλους μου, που δεν έχουν κανει τίποτα και προσωπικά μου ακούγεται πολύ φυσιολογικό. -.-

Πάμε στη κοπέλα τώρα. Αν δε της δείξεις ότι δεν έχεις ξανακάνει σχέση ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, και ας πούμε ότι μερικά πράγματα, ή τα' χεις ή δε τα' χεις, οπότε δεν έχει να κάνει τόσο η εμπειρία. Τώρα αν ήμουν η κοπέλα σου και ερχόσουν και μου έλεγες ότι είμαι η πρώτη σου κοπέλα, όχι δε θα ξενέρωνα με την έννοια ότι θα' σουν άπειρος, απλά θα ακουγόταν ως "δικαιολογία" για ό,τι θα ακολουθούσε.Θα μου αρέσε πχ να ρισκάρει, και όχι να κάθεται να περιμένει να κάνω εγώ κίνηση ή θα προτιμούσα πχ. να το μάθω μετά από κάποιο καιρό, ώστε να μην με επηρεάσει αυτό (αν καταλαβαίνεις το "επηρεάσει").


Από κει και πέρα, βρες πρώτα τη κοπέλα με την οποία θα κολλήσεις, "φτιάξτετα" και από κει και πέρα βλέπεις και κάνεις.
ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ: όσο ντροπαλός και να είσαι μην είσαι παγοκολώνα δίπλα της. Τόλμα να κάνεις κίνηση, να' σαι άνετος και δυναμικός όσο μπορείς, γιατί σε περίπτωση που της πεις την αλήθεια, θα μείνει έκπληκτη που δε το κατάλαβε και θα της αρέσεις πιο πολύ.
Ξέρω μερικοί θα σου πουν ότι σε μερικές αρέσουν οι ντροπαλοί, αλλά οι ντροπαλοί έως ένα σημείο, αν είσαι ακίνητος και δε κάνεις τίποτα θα νομίζει η άλλη ότι δε τη θες καν και θα ξενερώσει.


Οπότε, συμπερασματικά, άπειρος ή έμπειρος, στο χέρι του καθενός είναι το αν θα ξενερώσει ή άλλη. Ξέρω ιστορίες με δήθεν έμπειρους που ήταν πιο ξενέρωτοι κι από ξενέρωτους.

Νταξ τα παραπάνω μη τα λάβεις πολύ υπόψιν σου, γιατί εγώ είμαι και περίεργη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
δεν φταίει το παιδί,η κοινωνία φταίει!

"σάπια λόγια και ιδέες και η πουτανιά σαν αρετή και μετά τα 15 η παρθενιά είναι ντροπή"

κάτι τέτοιο ισχύει γι'αυτό και προβληματίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Επίσης.

Έχεις σκεφτεί ότι υπάρχει και ένα ποσοστό που είχε πολλέεες σχέσεις μέχρι τα 18,
ενώ μετά απλά δεν? :P

Δηλαδή αυτός που είναι 21-22 ξέρωγω και έχει 3-4 χρόνια να κάνει σχέση πάλι θα του βγεί η "ανασφάλεια",
"γιατί δεν έχω σχέση","ε και με αυτά τα παιδιαρίσματα του Λυκείου θα μείνω?" Κλπ κλπ. :P

Νταξ. Είναι και πως θα τύχει θα έλεγα. Πάντως όλοι βγάζουν αρκετές ανασφάλειες στο θέμα "σχέση".
Anywayz.

P.S.: Αυτά για τα limits και για τις ηλικίες είναι απλά fail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
"σάπια λόγια και ιδέες και η πουτανιά σαν αρετή και μετά τα 15 η παρθενιά είναι ντροπή"
:worship:

Επίσης.


Δηλαδή αυτός που είναι 21-22 ξέρωγω και έχει 3-4 χρόνια να κάνει σχέση πάλι θα του βγεί η "ανασφάλεια",
"γιατί δεν έχω σχέση","ε και με αυτά τα παιδιαρίσματα του Λυκείου θα μείνω?" Κλπ κλπ. :P


.
σωστη σε βρησκω.εγω καποτε ειχα μια "φιλη" στο λυκειο και μολις τελειωσε την τριτη λυκειου μου λεει" γιολαντα δεν μπορω αλλο....ρε συ τοσους μηνες διαβαζα και δεν τα εφτιαξα με κανεναν..δεν αντεχω αλλο πρεπει οπωσδηποτε να τα φτιαξω με καποιον,θα ειμαι φοιτητρια και θα ειμαι μπακουρι? "τελικα βρηκε εναν.(μπαζο κατεμε...και αυτη ακομη δεν τον πολυγουσταρε και του το ειχε πει...αλλα αυτος δεν εκανε πισω ,συνεχισε να τα εχουν φανταστειτε απελπισια που ειχαν επειδη εμειναν καποιους μηνες μονοι λογω σχολειου! εμενα οταν μου τα ελεγε ελεγα απο μεσα μου" σκοτωστε με να γλυτωσω":knife::kill::pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Δε διαφωνώ...αλλά νομίζω πως το να'χεις αυτοπεποίθηση δε σε κάνει απαραίτητα να κυνηγάς 24/7 ένα alpha male πρότυπο.

Δεν υποννοησα κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ουτε εγω ειχα κατι ιδιαιτερο ποτε...μονο στα 14 μια φαση ειχα.(12 μερες κρατησε το ολο σκηνικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nipas

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Συνήθως η κοπέλα δε θα χει πρόβλημα όταν είναι η πρώτη φορά του άλλου. Είτε το μάθει είτε φανεί από μόνο του, άμα έχεις δυναμικότητα και κάνεις κίνηση (και ας είσαι λιγο περιεργος λόγω της πρώτης φοράς) όλα θα ναι κομπλέ πιστεύω. Άμα αυτή ξενερώσει, για αυτό θα ευθύνονται μάλλον άλλα πράγματα. Απόλυτο δεν είναι βέβαια αυτό αλλά ισχύει συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Εγω παλι θα σε στενοχωρησω. Πιστευω οτι στις περισσοτερες γυναικες μας αρεσει ο αντρας να ξερει να κανει παιχνιδι, ειναι αρκετα σημαντικο. Βεβαια αν της κοπελας της αρεσεις πραγματικα δε θα κολλησει στην "απειρια" σου και θα περιμενει μαζι σιγα σιγα να εξελιχτειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
όχι. και όποια το κάνει απλά ασχολιάστο.
Η αλήθεια είναι ότι θα υπάρξουν και κοπέλες που θα ξενερώσουν. Αλλά αυτές δεν είναι άξιες σχολιασμού.
Ούτε καν κοπέλες δεν θα τις έλεγα, to be honest.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι θα υπάρξουν και κοπέλες που θα ξενερώσουν. Αλλά αυτές δεν είναι άξιες σχολιασμού.
Ούτε καν κοπέλες δεν θα τις έλεγα, to be honest.
:clapup::clapup::clapup::clapup:
bold:so true mate:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Είμαι καινούργιος εδώ :D Είμαι 18 ετών και ως τώρα δεν είχα ποτέ σχέση. Θα ήθελα να μου πείτε (στις κοπέλες απευθύνομαι :P) αν το γεγονός αυτό και μόνο μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την όποια κοπέλα με την οποία θέλω να κάνω κάτι. Δηλαδή αυτό μπορεί να ξενερώνει?
Ευχαριστώ!
Προσωπικά το θεωρώ κάπως χαριτωμένο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Προσωπικά το θεωρώ κάπως ρομαντικό...περίμενε και βρήκε (υποτίθεται) την κατάλληλη...
Και όπως προείπα δε το θεωρω κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι από την πλευρά των γυναικών, έχει 2 όψεις το θέμα:

1: Η πείρα εκτιμάται, είναι ωραίο να είσαι με κάποιον που γνωρίζει, λόγω προηγούμενων σχέσεων τί αρέσει συνήθως στις κοπέλες και το κάνει. Από αυτήν την άποψη, "ξενερώνει" ελάχιστα το γεγονός πως δεν έχεις ξανακάνει σχέση.

2: Δεν είναι ωραία η αίσθηση ότι ο άλλος είναι ήδη "χρησιμοποιημένος", αναφέρομαι ιδίως σε σεξουαλικό επίπεδο (και φαντάζομαι το ίδιο σκέφτονται και οι άνδρες για τις γυναίκες), άρα από αυτήν την άποψη δεν ξενερώνει το ότι δεν έχεις ξανακάνει σχέση, αλλά αντιθέτως αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
"χρησιμοποιημένος".
αστο λουκριτια τα εισαγωγικα δεν το σωζουν....δεν γινεται να εισαι για ολους αχρησιμποποιητος:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top