Απουσία σχέσης ως τα 18

Dim1313

Νεοφερμένος

Ο Dim1313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Είμαι καινούργιος εδώ :D Είμαι 18 ετών και ως τώρα δεν είχα ποτέ σχέση. Θα ήθελα να μου πείτε (στις κοπέλες απευθύνομαι :P) αν το γεγονός αυτό και μόνο μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την όποια κοπέλα με την οποία θέλω να κάνω κάτι. Δηλαδή αυτό μπορεί να ξενερώνει?
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Είμαι καινούργιος εδώ :D Είμαι 18 ετών και ως τώρα δεν είχα ποτέ σχέση. Θα ήθελα να μου πείτε (στις κοπέλες απευθύνομαι :P) αν το γεγονός αυτό και μόνο μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την όποια κοπέλα με την οποία θέλω να κάνω κάτι. Δηλαδή αυτό μπορεί να ξενερώνει?
Ευχαριστώ!

Δεν γινεται να την ξενερωσει αν δεν το μαθει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Γιατί να ξενερώνει??Μπααα,δε νομίζω...Άλλα πράγματα ξενερώνουν..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim1313

Νεοφερμένος

Ο Dim1313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν γινεται να την ξενερωσει αν δεν το μαθει :P
Πιθανώς όμως θα το μάθει..Δε φαίνεται κιόλας? Εκεί τι γίνεται?

Γιατί να ξενερώνει??Μπααα,δε νομίζω...Άλλα πράγματα ξενερώνουν..!
Οι αμηχανίες της πρώτης φοράς ας πούμε?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Λες την αλήθεια και είσαι ο εαυτός σου.
Ε,δε θα πάτε και κατευθείαν στη "πρώτη φορά"-μέχρι να φτάσετε θα'χεις χαλαρώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Οι αμηχανίες της πρώτης φοράς ας πούμε?? :P
Όχι ρε,ούτε καν...Ειδικά αν είναι και για τους δύο η πρώτη φορά,θα 'ναι πολύ καλύτερα...Αλλά και να μην είναι,μην έχεις θέμα,δε νομίζω ότι κάποια(νορμάλ!;)) θα είχε θέμα μ' αυτό...(άσε που μπορεί να το βρει και χαριτωμένο!:P:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim1313

Νεοφερμένος

Ο Dim1313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όχι ρε,ούτε καν...Ειδικά αν είναι και για τους δύο η πρώτη φορά,θα 'ναι πολύ καλύτερα...Αλλά και να μην είναι,μην έχεις θέμα,δε νομίζω ότι κάποια(νορμάλ!;)) θα είχε θέμα μ' αυτό...(άσε που μπορεί να το βρει και χαριτωμένο!:P:redface:)
Με κάνεις αισιόδοξο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina Zazety

Νεοφερμένος

Η Nina Zazety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αν και ούτε εγώ δεν έχω μεγάλη πείρα στις σχέσεις (σχεδόν καθόλου), πιστεύω πως δεν προκαλεί ξενέρωμα αυτή η κατάσταση. Το αντίθετο θα έλεγα γιατί έτσι θα έχετε πιο πολλά πράγματα να εξερευνήσετε μαζί και γενικά θα υπάρχει περισσότερη διάθεση για να αναπτυχθεί μια σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

Dim1313

Νεοφερμένος

Ο Dim1313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Φαντάστηκα ότι αν η άλλη δεν είναι η πρώτη της φορά, θα ξενερώσει με κάποιον που δεν έχει ξανακάνει σχέση επειδή θα ναι άπειρος, ντροπαλός, δύσκολο έως αδύνατο να εκφραστεί όπως θα θελε κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Φαντάστηκα ότι αν η άλλη δεν είναι η πρώτη της φορά, θα ξενερώσει με κάποιον που δεν έχει ξανακάνει σχέση επειδή θα ναι άπειρος, ντροπαλός, δύσκολο έως αδύνατο να εκφραστεί όπως θα θελε κτλ κτλ
Κατ' αρχήν σκέψου πόσες πολλές πιθανότητες υπάρχουν να είναι και για κείνη η πρώτη της φορά!Αμάν πια,δεν είμαστε τόσο εξώλης και προώλης όσο νομίζετε!!:P:redface:
Αν τώρα πάρουμε το άλλο σενάριο,υπάρχουν επίσης πολλές πιθανότητες να της αρέσει,από την άποψη ότι θα έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία που διάλεξες αυτή για την πρώτη σου σχέση...Θα της φανεί χαριτωμένο(κι εδώ που τα λέμε μπορεί να τη δει και δασκάλα!:P),οπότε πάλι όλα κομπλέ...
Τι παραπονιέσαι λοιπόν??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim1313

Νεοφερμένος

Ο Dim1313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κατ' αρχήν σκέψου πόσες πολλές πιθανότητες υπάρχουν να είναι και για κείνη η πρώτη της φορά!Αμάν πια,δεν είμαστε τόσο εξώλης και προώλης όσο νομίζετε!!:P:redface:
Αν τώρα πάρουμε το άλλο σενάριο,υπάρχουν επίσης πολλές πιθανότητες να της αρέσει,από την άποψη ότι θα έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία που διάλεξες αυτή για την πρώτη σου σχέση...Θα της φανεί χαριτωμένο(κι εδώ που τα λέμε μπορεί να τη δει και δασκάλα!:P),οπότε πάλι όλα κομπλέ...
Τι παραπονιέσαι λοιπόν??:P
Έχεις δίκιο.. :D Αν και το δεύτερο σενάριο ισχύει στη πλειοψηφία. Όλες σχεδόν έχουν περάσει κάποια σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ενταξει, το οτι μπορει να ειχαν καποιες περιστασιακες σχεσεις δε τις κανει βετερανες επι του θεματος.
Εμενα ας πουμε δε θα με πειραζε να μου πει ο αλλος οτι δεν ξαναειχε σχεση, δεν ειμαστε ολες οι "εμπειρες" που δεν πηγαινουμε με τους αβγαλτους. Μην αγχωνεσαι με αυτο, προχωρα, παντα υπαρχει μια πρωτη φορα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Φαντάστηκα ότι αν η άλλη δεν είναι η πρώτη της φορά, θα ξενερώσει με κάποιον που δεν έχει ξανακάνει σχέση επειδή θα ναι άπειρος, ντροπαλός, δύσκολο έως αδύνατο να εκφραστεί όπως θα θελε κτλ κτλ
όχι, αντιθέτως ίσως θέλει και εκείνη πρωτάρη ώστε να την προσέξει περισσότερο. αλλά δεν καταλαβαίνω από πότε αυτό που λες είναι κατωτερότητα? για πουτ@νες ίσως, γιατί αυτές θέλουν να τρώνε μόνο, υπάρχουν και κάποιες που αρέσκονται να τρώνε φρέσκα. άμα όμως εσύ έχεις καλό χαρακτήρα και είσαι ενδιαφέρων άνθρωπος είναι ηλίθιο να σε απορρίψει κάποια για λόγους απειρίας. για όλους υπάρχει η πρώτη φορά... πρέπει όμως να ξεπεράσεις εγωισμούς, τύπου ντροπής. γιατί ντρέπεσαι? μην γίνεις ρεζίλι? ρίσκαρε το, δεν έχεις τίποτα να χάσεις. αντιθέτως θα χάσεις πολλά αν δεν πάρεις το ρίσκο.... καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες.... κάνε κεφάλι να δεις πως θα φύγει η ντροπή. σου προτείνω ύστερα αυτό το βιβλίο "το παιχνίδι" του neil strauss... άμα σε βοηθήσει και κάνεις μια καλή σχέση, (πρόσεχε, μην σε εκμεταλλευτεί καμία) θέλω να μου πάρεις ένα αντίγραφο ;)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ισα ισα πιστευω ειναι χαριτωμενο και στο κατω κατω δν ειναι κατι αφυσικο...;)πολλα ατομα σε αυτες τις ηλικιες δν εχουν κανει σοβαρες η και καθολου σχεσεις...αν ειναι μια κοπελα που πραγματικα σε νοιαζεται δν θα την ενοχλησει καν...κατα τη γνωμη μου θα ηταν ανωριμη αν την ενοχλουσε κατι τετοιο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Dim1313, μην παιρνεις ποτε στα σοβαρα συμβουλες γυναικων σε τετοια θεματα. Σχολια τυπου "εμενα δε θα με πειραζε" κλπ ειναι περα για περα αναληθη. Ποτε δε λενε τι ισχυει, αλλα τι νομιζουν πως ισχυει. Οι περισσοτερες δεν εχουν ιδεα τι θελουν. Ειναι σχεδον φυσικο, θα ελεγα.
Και το λεω με πολλη αγαπη προς το γυναικειο φυλο. Δε σας κατηγορω για τιποτα. Απλα αναφερω πως εχουν τα πραγματα.
Η αληθεια ειναι πως ναι, θελουν να εχεις κανει σχεσεις στο παρελθον, θελουν να εχεις εσυ τον πρωτο λογο στο οτιδηποτε. Πρεπει παντα να ηγεισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Χαζός είσαι ρε; Δική σου επιλογή ήταν εννοείται να μην έχεις σχέση μέχρι αυτή την ηλικία (και εγώ δεν έκανα ποτέ μου σχέση γιαυτό στα λέω).. Ήταν κάτι που επέλεξα γιατί ξέρω ότι θα ήταν κάτι προσωρινό (τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ) οπότε ήθελα και θέλω όταν αγαπήσω πραγματικά να δώσω τον εαυτό μου που λέτε.. άλλωστε είμαι της άποψης ότι αν είχα κάνει μέχρι τώρα 5 σχέσεις θα μου ήταν πολύ εύκολο μετά να μη κάνω σταθερή σχέση..εννοώντας ότι μετά συνηθίζεις κάπως..
Μήπως για αυτό το λόγο έχουμε πολλά διαζύγια; Αν θέλετε σχολιάστε σε αυτό το ερώτημα.. (βάλτε όσα -1 θέλετε :P)

A.. και θα ήθελα πολύ και η κοπέλα μου να είναι έτσι.. δλδ να μην έχει κάνει καμιά 10 σχέσεις πριν από μένα..

Δε ξέρω γιατί αλλά το θεωρούσα χάσιμο χρόνου μέχρι τώρα να ασχολούμαι με τέτοια (ακόμα το θεωρώ δλδ) και με τους περισσότερους φίλους μου αυτά συνέβαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
@Pagitas: Ισχύει σε μεγάλο βαθμό. Απλά νομίζω οτι δεν είναι απόλυτο
(και δε το λεω επειδη ειμαι γυναικα και "θιγεται" το φυλο μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ούτε εγώ είχα σχέση ως τώρα ρε παιδιά...να ανησυχήσω; Βέβαια,με κοπέλα είναι διαφορετικά. Δηλαδή...τα αγόρια δεν νομίζω ότι το βρίσκουν κακό.
Εγώ δε θα το έβλεπα αρνητικά,απλώς από τη στιγμή που και εγώ δεν έχω εμπειρία,μάλλον θα αγχωνόμουν περισσότερο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Dim1313, μην παιρνεις ποτε στα σοβαρα συμβουλες γυναικων σε τετοια θεματα. Σχολια τυπου "εμενα δε θα με πειραζε" κλπ ειναι περα για περα αναληθη. Ποτε δε λενε τι ισχυει, αλλα τι νομιζουν πως ισχυει. Οι περισσοτερες δεν εχουν ιδεα τι θελουν. Ειναι σχεδον φυσικο, θα ελεγα.
Και το λεω με πολλη αγαπη προς το γυναικειο φυλο. Δε σας κατηγορω για τιποτα. Απλα αναφερω πως εχουν τα πραγματα.
Η αληθεια ειναι πως ναι, θελουν να εχεις κανει σχεσεις στο παρελθον, θελουν να εχεις εσυ τον πρωτο λογο στο οτιδηποτε. Πρεπει παντα να ηγεισαι.
Δε διαφωνώ...αλλά νομίζω πως το να'χεις αυτοπεποίθηση δε σε κάνει απαραίτητα να κυνηγάς 24/7 ένα alpha male πρότυπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top