Γενικό -  Ιδιαίτερα και φροντιστήριο

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μιλάμε για Κατεύθυνσης:)
Για τη γενικης που δινει η Θεωρητικη (και καποια βλαμμενα απο τη Θετικη εχω να προσθεσω :P) λενε τα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
/me πάει να βρει τρύπα να χωθεί:zilia:

Πάντως ο Παύλος τα έβαλε έτσι και νόμιζα ότι ιστορία=θεωρητική βιολογία=θετική και αόδε που δεν αναφέρθηκε τεχνολογίκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Έγκλημα θα έκανα αν μιλούσα έτσι για την Βιολογία Κατεύθυνσης.Για της Γενικής μιλάω που δεν μπαίνουν συχνά ασκήσεις και αν ΑΝ μπουν είναι εύκολες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ok λάθος μου...(Τεολ πάνε να ετοιμαστείς ρε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και κάτι άσχετο...εγώ θέλω να δώσω μαθηματικά για να ανοίξω 4ο πεδίο.Είναι απαραίτητο κ το ΑΟΘ ή είναι μόνο για το άνοιγμα του 5ου πεδίου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι χωρίς ΑΟΘ δεν ανοίγει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Για να καταλάβω...για το άνοιγμα του 4ου θέλω ΑΟΘ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σόρρυ εγώ για το 5ο έλεγα:PΘεωρητική είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Για να καταλάβω...για το άνοιγμα του 4ου θέλω ΑΟΘ????

Δεν νομίζω. Αλλά έχεις απώλεια μορίων.Δεν είναι σαν το 5ο πεδίο όπου με μαθηματικά γενικής και ΑΟΘ δεν έχεις απώλεια μορίων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι ΤΕΡΑΣΤΙΑ κενά επίσης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene

Νεοφερμένος

Η irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά, νομίζω ότι η επιλογή ή όχι φροντιστηριακών μαθημάτων είναι προσωπική υπόθεση του κάθε μαθητή, ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία του, το βαθμό αντίληψης σε ορισμένα αντικείμενα μελέτης, την ποιότητα της διδασκαλίας στο σχολείο φοίτησης, την αίσθηση ανασφάλειας, την επιρροή από το περιβάλλον και πάει λέγοντας. Αλλά με τίποτα μη στηρίζεστε στα βοηθήματα. Δυστυχώς περιέχουν λάθη και παραλήψεις. Συχνά είναι δυσνόητα και άλλοτε γραμμένα σε προσωπικό δυσνόητο ή υπεραπλουστευμένο ύφος του εκάστοτε συγγραφέα. Π.Χ. στη λογοτεχνία, σας πληροφορώ ότι παρά το εύρος της ανάλυσης, το "Μεταίχμιο" έχει σοβαρές ελλείψεις ουσίας και επιπλέον επαναλαμβάνει τις αναλύσεις του με τρόπο κουραστικό. Και μην ξεχνάτε, ότι στη λογοτεχνία δεν εξετάζεται ο μαθητής μόνο στο τί γνωρίζει αλλά και στο πώς το διατυπώνει, όπου και χάνονται μονάδες. Όσο για το άγνωστο, θα σας συνιστούσα να το μελετήσετε και όχι απλώς να το διαβάσετε. Αν δεν κάνετε φροντιστήριο, ζητήστε από τους καθηγητές σας στο σχολείο να σας δίνουν επιπλέον κείμενα και να σας επισημαίνουν τα λάθη. Θα το χαρούν και οι ίδιοι να έχουν μαθητές για συνεργασία. Δυο διδακτικές ώρες δεν αρκούν, γιατί δοκιμάζεστε στη γραμματική, στο συντακτικό, στη μετάφραση και στην απόδοση του κειμένου (δηλ. στο να βγαίνει νόημα από τη μετάφραση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Σόρρυ εγώ για το 5ο έλεγα:PΘεωρητική είσαι;
Ναι θεωρητική είμαι...
-----------------------------------------
Kαι ΤΕΡΑΣΤΙΑ κενά επίσης:)
Τι εννοείς με το "τεράστια κενά"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korinoula22

Νεοφερμένος

Η Κορινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω για εσας παντως εγω ηξερα απο την ξαδερφη μου που κ αυτη εδωσε πανελλαδικες οτι εκανε μαθηματα στη λογοτεχνια....Μαλιστα στην αρχη και εγω ελεγα οτι δεν χρειαζεται αλλα μετα καταλαβα οτι ειναι πολυ σημαντικο να κανεις μαθημα σε αυτο το μαθημα καθως θελει συνεχως επεξηγησεισ.....Γι'αυτο εκανα και εγω....2 ωρες την βδομαδα....Και εγραψα 16....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
οσοι πατε τεχνολογικη να κανετε σε ολα τα μαθηματα φροντιστηριο εκτος απο το αοδε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλησπερα,θελω να ρωτησω καποια πραγματα μαθητες της θεωρητικης που κανουν/εχουν κανει στο παρελθον ιδιατερα..κυριως αποφοιτους αλλα και μαθητες της Γ' λυκειου που ξαναδινουν.. Αποφασισα να κανω διακοπη απο τη σχολη που ημουν και να ξαναδωσω πανελληνιες.Ξεκινησα ιδιαιτερα αυτην την εβδομαδα για αρχαια,λατινικα,κειμενα και εκθεση.Ιστορια και βιολογια θα τα διαβασω μονη μου και ο θεος βοηθος:eek::DΟπως ειναι φυσικο,δεν εχουμε κανονισει ακομα προγραμμα σχετικα με τον αριθμο των ωρων για καθε εβδομαδα,τη σειρα μαθηματων κλπ.Αυτο που εχω να ρωτησω ειναι τα εξης :
1)Ποσες ωρες και για ποσα μαθηματα(λογικα,θα ειναι 6 αλλα τεσπα:P) κανετε την εβδομαδα ιδιαιτερα?
2)Δινετε πανω απο 30Ε την ωρα? εαν δεν θελετε,μπορειτε να μην απαντησετε σε αυτην την ερωτηση εαν σας φαινεται αδιακριτη..:)απλα ρωταω για να δω τι τιμες παιζουν στα ιδιατερα γενικα:) Η δικη μου καθηγητρια πληρωνεται με 30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
θα σ απαντήσω με στοιχεία γνωστής.
αρχαία 3ωρο, λατινικά 2ωρο,κείμενα,2ωρο,έκθεση,2ωρο!
τιμή την ώρα 25 εύρω!
30 ευρώ την ώρα? :hmm:
έμπειρος/η? ηλικίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
1) Έκανα 8 ώρες την εβδομάδα για τα μαθήματα της Έκθεσης, των Αρχαίων(Γνωστό+Άγνωστο), των Λατινικών, της Λογοτεχνίας και της Ιστορίας. Για το μάθημα της επιλογής δεν έκανα ιδιαίτερα.
2) Πάνω από 30Ε όχι. Αν και νομίζω τόσο έπαιρνε ο συγκεκριμένος καθηγητής. (Είμαι κολλητός με τον γιο του και μου έπαιρνε 25 αντί για 30 την ώρα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ έκανα αρχαία και λατινικά ιδιαίτερα και έκθεση σε φροντιστήριο (τα άλλα μόνη μου :P)

Αρχαία: 4 ώρες την εβδομάδα
Λατινικά: 1,30 ώρα
18 Ε την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
θα σ απαντήσω με στοιχεία γνωστής.
αρχαία 3ωρο, λατινικά 2ωρο,κείμενα,2ωρο,έκθεση,2ωρο!
τιμή την ώρα 25 εύρω!
30 ευρώ την ώρα? :hmm:
έμπειρος/η? ηλικίας?
Δεν ξερω την ηλικια της,αλλα γυρω στα 40-45 πρεπει να ναι..μου ειχαν προτεινει και μια αλλα καθηγητρια που επαιρνε 20Ε την ωρα αλλα δυστυχως δεν ειχε χρονο να με αναλαβει:(
αυτη η γνωστη σου εκανε δηλαδη 9 ωρες την εβδομαδα για 4 μαθηματα..πολλες μου φαινονται..παλαιοτερα,που ειχα ξανακανει ιδιαιτερα,ειχα 6 ωρες την εβδομαδα(με 35Ε την ωρα) για τα 4 μαθηματα της θεωρητικης+ εκθεση,και επιπλεον 1,5 ωρα για βιολογια γενικης παιδειας(25Ε)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ πήγαινα σε φροντιστήριο αλλά κάποιοι πολύ καλοί μου φίλοι έκαναν ιδιαίτερα. Ήταν:
5 ώρες αρχαία
2 λατινικά
2 έκθεση
2 ιστορία και
2 κείμενα

τιμή: 60 ευρώ την ώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top