Γενικό -  Ιδιαίτερα και φροντιστήριο

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Θέλω να κάνω μάθημα στο Άγνωστο στην Έκθεση,τα Λατινικά τη Λογοτεχνία....Πόσες ώρες ενδείκνυται για το καθένα από αυτά???:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Θέλω να κάνω μάθημα στο Άγνωστο στην Έκθεση,τα Λατινικά τη Λογοτεχνία....Πόσες ώρες ενδείκνυται για το καθένα από αυτά???:thanks:

Ο μι τζι γιατί να κάνεις λογοτεχνία;Τις σημειώσεις σου να διαβάζεις από το σχολείο και πάρε ένα βοήθημα αν αισθάνεσαι ανασφαλής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Kαι φυσικά χρειάζεται η λογοτεχνία. Δεν ειναι παραμύθια στην γ' λυκείου.
Από εκεί και πέρα, γι αυτά τα μαθήματα, να μην σου βγει 8 ώρες περίπου την εβδομάδα? (φροντιστηριακές εννοείται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Kαι φυσικά χρειάζεται η λογοτεχνία. Δεν ειναι παραμύθια στην γ' λυκείου.
Από εκεί και πέρα, γι αυτά τα μαθήματα, να μην σου βγει 8 ώρες περίπου την εβδομάδα? (φροντιστηριακές εννοείται)

Ρε παιδιά με δουλεύετε πρώτη φορά το ακούω.Λυπάμαι τους γονείς σας που δίνουν λεφτά για το τίποτα.Έχω 3 ξαδέρφια που ήταν θεωρητική και δεν έκαναν λογοτεχνία.Γράψανε στη λογοτεχνία 17 18.3 και 19.5.Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Kαι φυσικά χρειάζεται η λογοτεχνία. Δεν ειναι παραμύθια στην γ' λυκείου.
Από εκεί και πέρα, γι αυτά τα μαθήματα, να μην σου βγει 8 ώρες περίπου την εβδομάδα? (φροντιστηριακές εννοείται)

+1
Εγώ πιστεύω ότι είναι απαραίτητο το μάθημα στη λογοτεχνία γιατί είναι αρκετά δύσκολο μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Είναι αλήθεια ότι χρειάζεται δυστυχώς....πόσες ώρες προτείνετε να κάνω για το κάθε μάθημα ξεχωριστά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkenea moses

Νεοφερμένος

Η arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αυτα ειναι παραμυθια των φροντιστηριων .. και η αποψη αυτη ειναι απορροια της πλυσης εγκεφαλου που κανουν οι εκαστοτε καθηγητες και γνκ οι φροντιστηριακες μοναδες στα παιδια ,απο μικρη ηλικια , για να περασουν την αποψη πως ΝΟ φροντιστηριο = ΝΟ εισαγωγη σε τριτοβαθμια εκπαιδευση.
Ανετα μπορεις και χωρις φροντιστηριο στο συγκεκριμενο μαθημα (λογοτεχνια). Ενα καλο βοηθημα πιστευω αρκει! (πχ εκδοσεις Μεταιχμιο)

Τωρα.. Συνηθως λογοτεχνια ειναι 2 ωρες , εκθεση 2 , βιολογια 1 -Μαθηματικα 2 , Ιστορια 2, Λατινικα 2 , Αρχαια 4 (2 γνωστο -2 αγνωστο ) ή και 5 (2 γνωστο - 3 αγνωστο) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ευχαριστώ.....εσείς για φροντιστήριο τι προτείνετε
Αρχαία Γνωστό ή Λογοτεχνία???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
@ arkenea moses:
Νομίζω ότι αυτή την άποψη την έχουν οι ίδιοι οι καθηγητές, απ' την στιγμή που έχουν "παραιτηθεί" απ' το επάγγελμά τους. Και δεν έχω περάσει από λίγους καθηγητές. Λειτουργούν απλά, με την νοοτροπία του δημοσίου. Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, αλλά δεν αποτελούν τον κανόνα.

@ helena_16_kolin:
Βάζεις δύσκολα διλήμματα. Σε όποιο από τα δύο αποφασίσεις πάντως να κάνεις, θα πρέπει να πάρεις για το άλλο, ένα "γερό" βοήθημα. Οι καθηγητές δυστυχώς θεωρούν δεδομένο ότι πας φροντιστήριο σε όλα τα μαθήματα, και είναι ελλιπείς ως προς το ν' αναλύονται και να δίνουν σημείωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkenea moses

Νεοφερμένος

Η arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
@arkenea moses:
Νομίζω ότι αυτή την άποψη την έχουν οι ίδιοι οι καθηγητές, απ' την στιγμή που έχουν "παραιτηθεί" απ' το επάγγελμά τους. Και δεν έχω περάσει από λίγους καθηγητές. Λειτουργούν απλά, με την νοοτροπία του δημοσίου. Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, αλλά δεν αποτελούν τον κανόνα.
Δε διαφωνω ,μιας και τυχαινε καθε χρονο να εχω καποιους πολυ ηλιθιους καθηγητες που ηταν μονο αραλικι και καφεδακι στη ταξη. Ομως μην υπερβαλλουμε και θεοποιουμε τα φροντιστηρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
λπν, ΛΑΤΙΝΙΚΑ: αν έχεις διαβασει καλά τη γραμματική από τη β΄λυκείου, κάνε μόνο 1 ώρα (κανονική).
ΕΚΘΕΣΗ: είναι απαραίτητο 1,5-2 ώρες(ιδιαίτερα πάντα). αν μπορεις να ζητας απο τον καθηγητή σου να διορθώνετε μαζί τις εκθέσεις
ΑΡΧΑΙΑ: Θέλει 1.5 γνωστό και άλλο τόσο άγνωστο, όπωσδηποτε
ΚΕΙΜΕΝΑ: 1-1,5 ώρα σίγουρα (αν εχεις κανα γ@μάτο καθηγητή ακόμη καλύτερα)
ΙΣΤΟΡΙΑ; 1,5 ώρα εκτός κι αν είσαι μόνη οπότε 1 είναι αρκετή.
ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Λοιπον ελενη εμεις στο φροντηστηριο μου κανουμε πολυ περισσοτερες ωρες απο οτι εχει αναφερθει εδω.Λοιπον ξεκιναω:
Λατινικα 3 ωρες
Αρχαια Γνωστο 2 ωρες
Αγνωστο 4 ωρες
Λογοτεχνια 3 ωρες
Εκθεση 2 ωρες
Ιστορια 2 ωρες
Βιολογια 1 ωρα(παλι καλα γιατι στην αρχη ειχα επιλεξει Μαθηματικα Γ.Π και ΑΟΘ και εκανα το πρωτο μαθημα στα Μαθηματικα και δν καταλαβαινα τιποτα.Συνεπως πολλα απο τα παιδια που ειχαμε επιλεξει Μαθηματικα πηγαμε ολοι κατευθειαν στη γραμματεια να το αλλαξουμε και να παρουμε Βιολογια που ειναι πολυ πιο ευκολη.Ευτυχως εμενα με αλλαξαν αλλα καποιους αλλους δυστυχως οχι.Δν λεω καλες οι σχολες του 5ου αλλα αμα δν καταλαβαινεις τιποτα Μαθηματικα τι να το κανεις.Παιρνεις Βιολογια που ειναι πανευκολη και εισαι μια χαρα.Τελος παντων,αν εκανα Μαθηματικα και ΑΟΘ θα εκανα 3 και 2 ωρες αντιστοιχα)
Ελπιζω να σε βοηθησα!!!
Συνολο 16 ωρες με Βιολογια και 20 ωρες με ΑΟΘ και Μαθηματικα
ΥΣΤ:Eπιπλεον οταν παιρνεις Βιολογια ως μαθημα επιλογης εχεις και μια μερα κενη σε αντιθεση με αυτους που επιλεγουν ΑΟΘ και Μαθηματικα που εχουν 4ωρο εκεινη τη μερα και συνεπως εχουν καθε μερα μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω στο φροντιστηριο μου κανω:6 ωρες αρχαια(2 γνωστο 2 γραμματικη 2 συντακτικο)2 ωρες ιστορια,2 λατινικα,2 λογοτεχνια,3 εκθεση και 2 βιολογια.αυτα κανω εγω,τωρα τα παιδια που εχουν επιλεξει αοθ και και μαθηματικα κανουν απο 2 ωρες στο καθε μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί κάνετε φροντιστήριο στην Ιστορία; Έλεος δηλαδή.Καθαρό προσωπικό διάβασμα χρειάζεται.Το ίδιο ισχύει και για τη Βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Pavlito βιολογία το 3ο και 4ο θέμα είναι ασκήσεις ενώ η ιστορία θέλει δουλειά στις πηγές:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Pavlito βιολογία το 3ο και 4ο θέμα είναι ασκήσεις ενώ η ιστορία θέλει δουλειά στις πηγές:)

Μπορείς να δουλέψεις μόνος σου με τις πηγές και οι ασκήσεις της βιολογίας είναι γελοίες και μπαίνουν σπάνια "καλές" ασκήσεις.Δεν ξέρω εγώ νομίζω ότι τους έχει δημιουργηθεί μία ανασφάλεια από άλλα παιδιά ή καθηγητές και νιώθουν την ανάγκη να κάνουν φροντιστήριο για να αισθάνονται καλά ενώ στην ουσία δεν κάνουν κάτι που δεν μπορεί να επιτευχθεί με προσωπικό διάβασμα.

Η γνώμη μου πάντα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
+1 αν και δεν ξέρω το επίπεδο των ασκήσεων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παντως απ'οτι ακουσα φετος επεσε θεωρια σαν 4ο θεμα στην βιολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ναι, όλα θεωρία ήταν!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μιλάμε για Κατεύθυνσης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top