Αξιοκρατία στο Πανεπιστήμιο

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ναι, αλλά όχι εσένα, όλο τον κόσμο!
Και μεμονωμένα άτομα...
μια συμφοιτήτριά μου χρωστάει φυσική επειδή στα εργαστήρια που κάναμε την είχε στην μπούκα η καθηγήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Και μεμονωμένα άτομα...
μια συμφοιτήτριά μου χρωστάει φυσική επειδή στα εργαστήρια που κάναμε την είχε στην μπούκα η καθηγήτρια.
Εκανε κατι προς στον καθηγητη που τον ενοχλησε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ε λογικα κατι θα του εκανες.Αντιδρασες σε κατι που ειπε...Δεν γινεται ξαφνικα να τα εχει βαλει μαζι σου.

δεν τα έβαλε μαζί μου, απλά περνά μόνο το 10% των φοιτητών που υποχρεούται βάσει νόμου και όλοι οι άλλοι κόψιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εκανε κατι προς στον καθηγητη που τον ενοχλησε??

*Καθηγήτρια.:P

Ναι, σε ένα εργαστήριο δεν πρόσεχε την ώρα της παράδοσης και της έκανε παρατήρηση.
Πολύ παιδιάστικο για Τριτοβάθμια εκπαίδευση, αλλά τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
δεν τα έβαλε μαζί μου, απλά περνά μόνο το 10% των φοιτητών που υποχρεούται βάσει νόμου και όλοι οι άλλοι κόψιμο.
Ε δηλαδη και να εχεις γραψει ας πουμε βαθμο 8 αυτος θα σου αλει επιτηδες κατω απο την βαση για να κοπεις??Αυτο δεν το ηξερα...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ε δηλαδη και να εχεις γραψει ας πουμε βαθμο 8 αυτος θα σου αλει επιτηδες κατω απο την βαση για να κοπεις??Αυτο δεν το ηξερα...:eek:
ναι ρε συ,υπαρχουν και τετοιοι περιεργοι στραβοι ή αλλοι,για τους οποιους ακουγεται οτι βαζουν βαθμους στην τυχη...αλλα μιας και εισαι πρωτοετης,ας μην στο χαλασουμε ακομα δεν μπηκες,θα τα δεις μονος σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
ναι ρε συ,υπαρχουν και τετοιοι περιεργοι στραβοι ή αλλοι,για τους οποιους ακουγεται οτι βαζουν βαθμους στην τυχη...αλλα μιας και εισαι πρωτοετης,ας μην στο χαλασουμε ακομα δεν μπηκες,θα τα δεις μονος σου:P
Εεεε τωρα με δημιουργησατε φαγουρα στον πισινο με αυτα που μου ψαλατε! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ε δηλαδη και να εχεις γραψει ας πουμε βαθμο 8 αυτος θα σου αλει επιτηδες κατω απο την βαση για να κοπεις??Αυτο δεν το ηξερα...:eek:

δεν γίνεται να γράψεις 8 σε αυτά τα μαθήματα που έχει έτσι όπως το κάνει.

όσοι περνούν, περνούν με 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εεεε τωρα με δημιουργησατε φαγουρα στον πισινο με αυτα που μου ψαλατε! :(
δεν ειναι ολοι τετοιοι,απλα υπαρχει περιπτωση στη σχολη σου να βρεις 1-2 ''παραξενους'' καθηγητες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
δεν γίνεται να γράψεις 8 σε αυτά τα μαθήματα που έχει έτσι όπως το κάνει.

όσοι περνούν, περνούν με 5
Παραδειγμα εδωσα αξα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πραγματικά, όλο αυτό δε μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω. Τι λόγο έχει ένας καθηγητής να κόβει έτσι άτομα, άδικα και χωρίς ιδιαίτερο λόγο, απλώς και μόνο επειδή δε σε χώνεψε πχ ή επειδή θέλει να περάσει συγκεκριμένο αριθμό φοιτητών; Ίσα ίσα κακό στην εικόνα του τμήματος κάνει, παρά καλό.
Δηλαδή εντάξει, δεν στέκει να πεις: "δε με χωνευεί και γι' αυτό δε με πέρασε. Νομίζω ότι στην τελική χέστηκε για σένα, ούτε που τον νοιάζει αν το περάσεις ή όχι το μάθημα. Αυτός την δουλειά του κάνει.
Ή το άλλο που άκουσα και λέω "τι γίνεται; ποιός δουλεύει ποιόν τώρα;" Πάει λέει μια φοιτήτρια στο γραφείο του καθηγητή να δει το γραπτό της και να ρωτήσει γιατί κόπηκε... και εκεί που το κοιτάνε μαζί της λέει ο καθηγητής: "ωωω ναι έχεις δίκιο ήταν για 5"
Εντάξει δε νομίζω να είναι τόσο ανεύθυνοι... και να παραδεχτούν κιόλας ότι έκαναν λάθος και τσάμπα έκοψαν άτομα. Δηλαδή από ένα σημείο και μετά καταντάει γελοίο...
Δηλαδή εντάξει, κάποιοι πώς τους περνάνε όλους αυτούς τους "περίεργους" και με καλό βαθμό; Είναι φιλαράκια μήπως;
Εμένα πιο πολύ για δικαιολογία μου κάνει. Δε ξέρω πολλά ακούγονται, πολλά λέγονται. Δε μπορώ να ξέρω τι ισχύει και τι όχι.
Απλώς εμένα μου φαίνεται κάπως όλο αυτό, και δε το βρίσκω καθόλου λογικό για έναν καθηγητή να σκέφτεται μ' αυτόν τον τρόπο. Στην τελική είναι κάπως παιδιάστικο και ανώριμο "δε μου γεμίζεις το μάτι - δε σε χώνεψα, θα σε κόψω έτσι ακόμη κι αν αξίζει 8 το γραπτό σου." ή "όπα μόλις συμπληρώθηκε το 10% των φοιτητών που πέρασα έχω άλλα 300 γραπτά, τι να κάνω τι να κάνω; Θα τους κόψω γιατί δε γίνεται αλλιώς!" :P

Ίσως να μη μου έτυχε μέχρι τώρα, συμφοιτητές μου βέβαια λένε διάφορα και λέω κι εγώ μαζί τους για "συμπαράσταση" ότι "ναι ξέρεις ο καθηγητής φταίει που είναι περίεργος"
Νομίζω ότι ξέρεις πότε έγραψες για να περάσεις, πότε το έσκισες το μάθημα και πότε κόπηκες. Εγώ τουλάχιστον πέφτω μέσα.
Τα υπόλοιπα μου κάνουν για δικαιολογίες πιο πολύ. Δε ξέρω, θα φανεί στη συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είμαστε στο σχολείο ώστε ο καθηγητής να σου πει «δεν μου αρέσει η φάτσα σου». Ξεπεράστε το παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
σωστά, πλέον βρίσκουν εύκολα άλλες δικαιολογίες:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Και το "με έχει βάλει στο μάτι" και αυτό για μένα είναι κάπως! Δηλαδή εντάξει, νομίζω ότι λίγο τον νοιάζει... Δηλαδή τι λίγο; Ναι, χέστηκε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
σωστά, πλέον βρίσκουν εύκολα άλλες δικαιολογίες:hehe:

Από αυτούς που κόβονται, ένα 85% έχει καλώς κοπεί.
Εγώ θα έβαζα 95% αλλά δεν θέλω να σας κόψω τα φτερά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Από αυτούς που κόβονται, ένα 85% έχει καλώς κοπεί.
Εγώ θα έβαζα 95% αλλά δεν θέλω να σας κόψω τα φτερά!:P
Ζωγραφίζεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
καλά μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ζωγραφίζεις. :)

Με έχει κουράσει η μίρλα to be honest!:D

Ας κοιτάξουμε λίγο την καμπούρα μας πρώτα και μετά ας φορτώσουμε τις ευθύνες αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Με έχει κουράσει η μίρλα to be honest!:D

Ας κοιτάξουμε λίγο την καμπούρα μας πρώτα και μετά ας φορτώσουμε τις ευθύνες αλλού.

Πέτυχες κέντρο. :)

Στο 'χω ξαναπεί. Φωνή βοώντος εν τη ερήμω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top