Γενικό -  Αλλαγή τμήματος

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν μπορώ να αλλάξω τμήμα στο σχολείο; Σήμερα έκαναν αλλαγές στα παιδιά και μου πήραν τα μισά με τα οποία έκανα παρέα και μου έφεραν κάτι άλλους που δεν έχω και πολλές σχέσεις..θα αυτοκτονήσω αν μείνω στο τμήμα που είμαι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν μπορώ να αλλάξω τμήμα στο σχολείο; Σήμερα έκαναν αλλαγές στα παιδιά και μου πήραν τα μισά με τα οποία έκανα παρέα και μου έφεραν κάτι άλλους που δεν έχω και πολλές σχέσεις..θα αυτοκτονήσω αν μείνω στο τμήμα που είμαι :worry:
Στη Β'λυκείου σε έμας έκαναν τα τμήματα σύμφωνα με το μάθημα επιλογής.

Π.χ. τα παιδιά που είχαν πάρει Αστρονομία,τα έβαζαν όλα στο ίδιο τμήμα κ.ο.κ.

Έτσι συννενοούμασταν τα παιδιά που θέλαμε να ήμασταν όλοι μαζί και παίρναμε το ίδιο μάθημα επιλογής.
Φτιάχναμε τμήμα με περίπου 18-20 άτομα που γνωριζόμασταν όλοι μεταξύ μας και όλα μια χαρά.

Κάτι τέτοιο στο σχολείο σου, δεν μπορεί να γίνει? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μία κοπέλα που ήθελε κι εκείνη να αλλάξει τμήμα πήγε στον διευθυντή (ο οποίος είναι καινούριος οπότε δεν ξέρω αν είναι ελαστικός σε τέτοια θέματα) της είπε πως δεν γίνεται να κάνει αλλαγή γιατί μας έχουν βάλει αλφαβητικά..Δεν ξέρω αν θα μας χωρίσουν ανάλογα με την επιλογή,πέρσι μας χώρισαν μόνο αλφαβητικά.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
και εγω κατι παρομοιο επαθα... επειδη ηρ8αν πολλοι καινουριοι απο μεταγραφες μαζευτηκαμε καπου 29 ατομα στην ταξη οταν το προηγουμενο τμημα ειχε 22... ετσι πηραν τους 3 πρωτους απο την κατασταση και τους πηγαν στο Β4... :( μαζι και την κολλητη και διπλανη μου... απο χθες εχω νευρα που σκοτωνω ανθρωπο... δες το θετικα : υπαρχουν και οι ωρες της κατευ8υνσης οπως και το μαθημα επιλογης, εκει μπορει να ειστε μαζι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
μπορεις να το πεις στους καθηγητες και να δουν τι μπορουν να κανουν...αμα ειναι στριγγλοι πολυ πιθανον να μη σ αφησουν να πας στο αλλο τμημα..στο δικο μας σχολειο καποια τμηματα δεν πανε απολυτως αλφαβητικα..και ειδικα την προηγουμενη χρονια στην τριτη γυμνασιου η γυμνασιαρχης δεν ειχε κανενα προβλημα οπου ηθελε σε εβαζε...πρεπει να ρωτησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
και εμενα με αλλαξαν απο Β1 στο Β2 και στο Β2 ειμαι πρωτος στο καταλογο.
Πηγα να ρωτησω αν μπορω να αλλαξω και μου ειπαν πως το καθε τμημα αποτελειτε απο 24 μαθητες και δεν γινεται το ενα να ειναι 25 και το αλλο 23..
Σημερα εκανα το πρωτο μου μαθημα και ειδα οτι απο την κατασταση των μαθητων ελλειπε ενα ατομο και το εργραψε ο καθηγητης διπλα,αρα 25 ατομα.
Δηλαδη αν παω εγω στο Β1 που εχω και τους κολλητους μου και πολυυυυ καλους καθηγητες ουσιαστικα δεν θα αλλαξει κατι :)
ΛΟΓΙΚΟ δεν ειναι??

παντως το Δ.Σ. του σχολειου ειναι πολυ στρογγυλοο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi zekai

Νεοφερμένος

Η evi zekai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτό μου συνέβη κι εμένα..!!! Και εγώ θέλω να αλλάξω τμήμα.. αλλά η διευθύντρια στο Λύκειο που πάω μου είπε πως μόνο αν πάω χαρτί από ψυχίατρο μπορώ να αλλάξω.. :confused: Φανταστείτε..!!! Δηλαδή πρέπει να πώ πως είμαι τρελή για να με αλλάξουν και το χαρτί θα πρέπει να λέει πως πρέπει επειδή έχω προβλήματα ή είμαι με φίλους μου που ξέρουν τη κατάσταση μου και μπορούν να με ελέγξουν ..!!! Και να πάω το χαρτί μόνο και μόνο για να αλλάξω τμήμα θα έχει και συνέπειες στο σχολείο... Θα μου φέρονται σαν η είμαι με "ψοχολογικα" προβλήματα και θα αποφοιτήσω γράφοντας στο απολυτήριο μου πως αποφοίτησα λόγω ψυχολογικών προβλημάτων.. -.- Χάλια..!!! Ή μπορεί η έρθει η μητέρα σου ή ο πατέρας σου να σε αλλάξουν.. Μπορεί και να γίνει.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
καμια καλη ιδεα?? τι να τους πουμε ωστε να μας αλλαξουν?
εγω ειμαι πρωτος στο τμημα μου και ισως να με βαλουν ξανα στο παλιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
εδω ο κοσμος καιγεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
τι εννοεις φιλε? δηλαδη εσυ αν ησουν σε ενα τμημα που δεν ηξερες κανεναν και ειχες μεγαλωσει με φιλους οι οποιοι εγιναν και αδερφια σου θα αφηνες τον καθε @@ να σε αλλαζει τμημα?

αποψη σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
εδω εχουμε φτασει σε μια κατασταση που αυριο μπορει να μην εχουν λεφτα να πληρωσουν τον καθηγητη σου να σου μαθει γραμματα!!!! ειναι η πρωτη χρονια που τα βιβλια ακομα δεν ειναι ουτε και εκτυπωμενα.......και εσας σας απασχολει αυτο μονο???
ειστε 15 και 16 χρονων....μπορειτε να σκεφτειται καποια πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giorgos95

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τα ξερουμε!!!!!!(εγω τουλαχιστον) αλλα δεν ειναι στο χερι μου να αλλαξω εγω την ελλαδα και συγκεκριμενα την ελλειψη βιβλιων.Αν ηταν στο χερι μου θα εκανα ο,τιδοιποτε.
καλυτερα να ασχολουμε με πραγματα που μπορω να αλλαξω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinaki<3

Νεοφερμένος

Η dinaki<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εχω ζητησει εδω και καιρο να αλλαξω τμημα αλλα δεν με αφηνει η διευθυντρια λεγοντας οτι πρεπει να παμε μονο αλφαβητικα και πως ετσι οριζει ο νομος ...για αλλα ατομα ομως το εκανε..? υσχιει οντως υπαρχει νομος.? μπορω να κανω τιποτα να με αλλαξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
καμια καλη ιδεα?? τι να τους πουμε ωστε να μας αλλαξουν?
εγω ειμαι πρωτος στο τμημα μου και ισως να με βαλουν ξανα στο παλιο..
Ίσως επειδή είσαι πρώτος να σε αλλάξουν. Μίλα με τον υπεύθυνο καθηγητή.

εχω ζητησει εδω και καιρο να αλλαξω τμημα αλλα δεν με αφηνει η διευθυντρια λεγοντας οτι πρεπει να παμε μονο αλφαβητικα και πως ετσι οριζει ο νομος ...για αλλα ατομα ομως το εκανε..? υσχιει οντως υπαρχει νομος.? μπορω να κανω τιποτα να με αλλαξει?
Για ποιους το έκανε;
Σε τη θέση βρίσκεται το επίθετό σου στο τμήμα.
Συνήθως χωρίζουν αλφαβητικά ή ανά μάθημα επιλογής.
Δεν ξέρω αν υπάρχει νόμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Τελικα ρε παιδια ποιοι είναι οι "πολυ ειδικοί λόγοι" που μας λένε οι διευθυντές;; Περιμένω απάντηση απο τα παιδια που ξέρουν της σχολικές εγκυκλιους και της παίζουν στα δάχτυλα. Δεν μπορούν να μου πουν τίποτα ότι και καλα πανε αυστηρά αλφαβητικά γιατι θα τους θυμίσω ότι στην αρχή της χρονιάς που είχε γινει χαμός για να δημιουργήσουν τμήματα έβαλαν 4 τμήματα αλφαβητικά και ένα αυτονομο των γερμανικών :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλε αυτά είναι του κώλου που σας λένε εμένα ένας φίλος μου ήθελε να αλλάξει τμήμα, δεν τον άλλαζαν με δικαιολογία τα παραπάνω, και επειδή ο πατέρας του ήταν συγγενής του δημάρχου, τον έφερε στο σχολείο και τα κανονίσανε όλα...άμα έχεις μέσο στην Ελλάδα ότι γουστάρεις γίνεται...:mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μέσο για να αλλάξεις τμήμα; :confused:


ΤΟΝ ΔΉΜΑΡΧΟ? :eek:
Ο Χριστός κι μάνα του δηλαδή, είπαμε ρε παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
E ρε τι μαλ.. ακούμε βραδιάτικα...Άκου το δήμαρχο.Ποιος ήταν ? Ο δήμαρχος κωλοκοτρονιτσίου; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r!n@k!D

Νεοφερμένος

Η M@r!n@k!D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιωνία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
στην μεση της χρονιας γινεται επειδη εχω πολυ μεγαλο προβλημα ?

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 19-21 προήλθαν από thread με το ίδιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
στην μεση της χρονιας γινεται επειδη εχω πολυ μεγαλο προβλημα ?

μπα, δεν νομιζω να γινετε. εγω που ειχα ζητησει στο γυμνασιο να αλλαξω γιατι γινοταν της τρελης μες στην ταξη και καποιες φορες δεν μπορουσα καν να ακουσω, με ειπαν οτι δεν γινετε. για ποιο λγο θες να αλλαξεις τμημα?? αν επιτρεπεται φυσικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top