Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,384 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,482 μηνύματα σε 77,801 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 422 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Καλό φροντιστήριο γαλλικών

dante ravenclaw

Δραστήριο Μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O dante ravenclaw έγραψε: στις 12:46, 12-09-11:

Χαίρετε!Επιθυμώ να αρχίσω ταχύρρυθμα μαθήματα γαλλικών.Όποιος γνωρίζει,μπορεί να μου απαντήσει ποια είναι τα καλύτερα φροντιστήρια γαλλικών στην Αθήνα?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 13:09, 12-09-11:

Για Θεσ/νικη πολυ καλο ακουγεται να ειναι του Κιρμελιδη. Τωρα για Αθηνα...
Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 486 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε: στις 15:44, 14-09-11:

ψάξε στο google
1
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.

O transient έγραψε: στις 13:06, 17-09-11:

ψάξε στο google
στο google ο καθένας λέει ο,τι θέλει.

Το ενδεχόμενο για ιδιαίτερα το έχεις σκεφτεί καθόλου; Υπάρχουν πάρα πολύ λίγα φροντιστήρια που να κάνουν αξιοπρεπή δουλειά στα γαλλικά.
1
Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 486 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε: στις 10:17, 25-09-11:

Αν δεν βρει, από το google, από εσένα θα βρει ποια φροντιστήρια υπάρχουν κοντά στην περιοχή της για να διαλέξει το πιο καλό ?
1
1
Παράθεση

Vassia! (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Vassia! έγραψε: στις 20:47, 02-10-11:

Καλά φροντιστήρια δεν ξέρω αν υπάρχουν.Υπάρχουν όμως πολύ κάλοι καθηγητές, για αυτό ψάξε περισσότερο για έναν καλό καθηγητή.
2
Παράθεση

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O exelmi έγραψε: στις 16:40, 28-10-11:

Kαταρχας τι περιοχη μενεις ?

Υπαρχουν ( λιγα ) φροντηστηρια που εχουν συνεργασια με το Γαλλικο Ινστιτουτο , και μαλιστα εχουν απεξω και ταπμελα σχετικη που πιστοποιει τα ανωτερω , και εχει χορηγηθει απο το ιδιο το Γαλλικο Ινστιτουτο

Ενα καλο δεογμ ααν γινεται δουλεια στα γαλλικα καλη ειναι μεχρι τι επιπεδα διδασκονταιστο συγκεκριμενο φορντηστηριο , ποσους υποψηφιους και επιτυχοντες εχει .

Ειναι αλλο να υπαρχουν 5 -6 μαθητες καπου , και άλλο να γινονται μαθηματα μεχρι Sorbonne 2 σε πουμε

Υπαρχουν και άλλα κριτηρια , αν οι καθηγητες εχουν πειρα απο εξετασεις , αν εχουν παρακολουθυησεις σεμιναρια , αν εινα ιεξεταστες κλπ
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε: στις 17:01, 28-10-11:

Αν δεν βρει, από το google, από εσένα θα βρει ποια φροντιστήρια υπάρχουν κοντά στην περιοχή της για να διαλέξει το πιο καλό ?
Γι αυτό παραπάνω από τους μισούς αποτυγχάνουν στις εξετάσεις του ΙΦΑ σε επίπεδο Β2 και άνω... Μπαίνετε όλοι google και χάβετε ο,τι βλακεία και ο,τι ψέμα σας πετάει η κάθε αλυσίδα φροντιστηρίων και επειδή δεν έχετε άμυνα απέναντι στη παραπληροφόρηση και στη δύναμη του διαδικτύου κάθεστε και χαίρεστε με την ιδέα ότι έχετε βρει το "τοπ φροντιστήριο", μόνο και μόνο επειδή λέει στη σελίδα του ότι 90% των μαθητών πήραν το Α1 και άλλες μπαρούφες.. Το καλό το πράγμα δεν έρχεται εύκολα ούτε θα στο δείξει μία μηχανή αναζήτησης. ΕΣΥ θα γίνεις η μηχανή αναζήτησης, όχι το google.

Επιμένω πάντως στα ιδιαίτερα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη transient : 28-10-11 στις 18:00. Αιτία: Α
2
1
Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 950 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε: στις 17:55, 28-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Polorst
Γι αυτό παραπάνω από τους μισούς αποτυγχάνουν στις εξετάσεις του ΙΦΑ σε επίπεδο Β2 και άνω... Μπαίνετε όλοι google και χάβετε ότι βλακεία και ότι ψέμα σας πετάει η κάθε αλυσίδα φροντιστηρίων και επειδή δεν έχετε άμυνα απέναντι στη παραπληροφόρηση και στη δύναμη του διαδικτύου κάθεστε και χαίρεστε με την ιδέα ότι έχετε βρει το "τοπ φροντιστήριο", μόνο και μόνο επειδή λέει στη σελίδα του ότι 90% των μαθητών πήραν το Α1 και άλλες μπαρούφες.. Το καλό το πράγμα δεν έρχεται εύκολα ούτε θα στο δείξει μία μηχανή αναζήτησης. ΕΣΥ θα γίνεις η μηχανή αναζήτησης, όχι το google.

Συμφωνω για τα ιδιαιτερα (κ εγω ιδιαιτερα εκανα κ κανω) ,φτανει ναναι καλος ο καθηγητης
1
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε: στις 17:59, 28-10-11:

Συμφωνω για τα ιδιαιτερα (κ εγω ιδιαιτερα εκανα κ κανω) ,φτανει ναναι καλος ο καθηγητης
Σαφώς. Ας μην ξεχνάμε ότι όπως πρέπει να ψάξεις για τα ελάχιστα καλά φροντιστήρια, έτσι πρέπει να ψάξεις για τους καλούς καθηγητές.
Παράθεση

Angelaki

Νεοφερμένος

H Angelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Angelaki έγραψε: στις 18:11, 28-10-11:

Σιγουρα αλλα ας μην ξεχναμε οτι ο καθε καθηγητης εχει το δικο του τροπο διδασκαλιας!πρεπει να βρεις καποι0ν με τ0ν οποιο θα μπορεις να συνεργαστεις κ η "χημεια" σασ ν ειναι καλη;;))))
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε: στις 18:26, 28-10-11:

Σιγουρα αλλα ας μην ξεχναμε οτι ο καθε καθηγητης εχει το δικο του τροπο διδασκαλιας!πρεπει να βρεις καποι0ν με τ0ν οποιο θα μπορεις να συνεργαστεις κ η "χημεια" σασ ν ειναι καλη;)))
Συμφωνώ απολύτως! Πιστεύω ότι ένας άλλος μαθητής δε θα βρει καλή τη καθηγήτρια που μου κάνει γαλλικά, μόνο και μόνο επειδή έχουμε καλή χημεία μεταξυ μας.
Παράθεση

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O exelmi έγραψε: στις 19:34, 28-10-11:

Μια καλη καθηγητρια και ενα καλο φροντιστηριο που ειναι καλο για σενα θα ειναι και για τον αλλο ( κατα κανονα ) εκτος και αν μιλαμε για περιπτωσεις ...

Ιδιος άθρωπος ειναι ...

Η χημεια ειναι ανεπιτρεπτη στον καθηγητη , ωφειλει να προσαρμοστει στον χαρακτηρα του μαθητη του , γιατι δεν διαλεγει μαθητες
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exelmi : 28-10-11 στις 22:58.
1
2
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε: στις 01:13, 29-10-11:

Μια καλη καθηγητρια και ενα καλο φροντιστηριο που ειναι καλο για σενα θα ειναι και για τον αλλο ( κατα κανονα )
Αυτό δεν ισχύει. Μπορεί εμένα να μου φαίνεται καλή μία καθηγήτρια, όμως σε έναν φίλο μου που έχει δυσλεξία να μη του φαίνεται καλή επειδή στηρίζεται πολύ στα γραπτά. Ή ένας άλλος φίλος μου μπορεί να έιναι σε κατώτερο επίπεδο όπου ο ρόλος του καθηγητή είναι μεγαλύτερος και να φανεί στη τελική ότι ο καθηγητής δεν μπορεί να κάνει καλή δουλειά. Γι αυτό κάποιοι καθηγητές που μου έχουν προτείνει φίλοι μου δεν μου φάνηκαν καλοί. Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια.

Η χημεια ειναι ανεπιτρεπτη στον καθηγητη , ωφειλει να προσαρμοστει στον χαρακτηρα του μαθητη του , γιατι δεν διαλεγει μαθητες
Δηλαδή αν ο καθηγητής δουλεύει σε σχολείο και έχει στη τάξη 25 άτομα, οφείλει να έχει 25 διαφορετικούς χαρακτήρες για τον κάθε μαθητή;

Και αν έχει άλλα 2 τμήματα, αυτό σημαίνει ότι πρέπει να έχει 75 διαφορετικούς χαρακτήρες.
Και ας πουμε οτι έχει και άλλους 10 μαθητές εξωσχολικούς (φροντιστήρια , ιδιαίτερα κλπ).
Αυτό σημαίνει ότι ο καθηγητής πρέπει να έχει 85 διαφορετικούς χαρακτήρες σε μια εβδομάδα. I don't think so.

Ο καθηγητής δεν έχει καμία υποχρέωση να αλλάζει τη συμπεριφορά του και να προβάλλει κάτι ψεύτικο απέναντι στο μαθητή. Γιατί στην τελική και το αποτέλεσμα ψεύτικο θα βγει.
1
Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

H socially excluded έγραψε: στις 16:26, 06-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Luminous
Γι αυτό παραπάνω από τους μισούς αποτυγχάνουν στις εξετάσεις του ΙΦΑ σε επίπεδο Β2 και άνω... Μπαίνετε όλοι google και χάβετε ο,τι βλακεία και ο,τι ψέμα σας πετάει η κάθε αλυσίδα φροντιστηρίων και επειδή δεν έχετε άμυνα απέναντι στη παραπληροφόρηση και στη δύναμη του διαδικτύου κάθεστε και χαίρεστε με την ιδέα ότι έχετε βρει το "τοπ φροντιστήριο", μόνο και μόνο επειδή λέει στη σελίδα του ότι 90% των μαθητών πήραν το Α1 και άλλες μπαρούφες.. Το καλό το πράγμα δεν έρχεται εύκολα ούτε θα στο δείξει μία μηχανή αναζήτησης. ΕΣΥ θα γίνεις η μηχανή αναζήτησης, όχι το google.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως ο Γκούγκλης είναι φίλος μας....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη socially excluded : 07-01-12 στις 00:55.
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

O transient έγραψε: στις 03:58, 08-01-12:

Δε πρεπει να ξεχνάμε το ρητό "τρία πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ".
2
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 11:50, 24-01-12:

Πάντως παιδιά εάν ενδιαφέρεστε για γαλλικά ή αγγλικά, η ξαδέρφη μου κάνει μαθήματα και είναι πάρα πολύ καλή...
Όποιος/α ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα!
Παράθεση

Angelaki

Νεοφερμένος

H Angelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Angelaki έγραψε: στις 23:50, 28-03-12:

εχει δικιο,παιδια η 'socially excluded'!ο καθενας λεει ο,τιδηποτε προκειμεν0υ να προσελκσει μαθητες..τα περισσοτερα δν ισχυουν.καθε μαθητης ειναι ξεχωριστος και μπορει να μη μπορει να επικοινωνησει με τ0ν ταδε καθηγητη που εχει το ταδε πολυδιαφημισμεν0 ως τοπ φρ0ντιστη..επισης,οπως καποι διαβασα,τα ιδιαιτερα ειναι καλυτερα στν περιπτωση που η υλη δν εχει αφομοιωθει απτο μαθητη και εντοπιζ0νται κενα!
1
Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε: στις 15:23, 05-11-12:

Καλησπέρα! Ευτυχώς όπου να ναι ξεμπερδέυω με τα αγγλικά και έχω σκοπό να ξεκινίσω απο το μηδέν γαλλικά ( αυτά του σχολείου τα έχω ξεχάσει!) Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο καλό κεντρο ξένων γλωσσών για ενήλικες (όπου είναι και εντάτικα ,σε 2 χρόνια έχεις πιστοποίηση Β2!) Εχω ακούσει για Γράψα και Ευρωδιάσταση οτι είναι κατάλληλα για αυτό το σκοπό.

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από συγχώνευση με το θέμα "Ποιό κεντρο ξένων γλωσσών για ενήλικες να προτιμήσω;"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hurricane : 05-11-12 στις 18:51. Αιτία: Προσθήκη Σημείωσης
Παράθεση

alex_music_bcs (Αλέξανδρος)

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O alex_music_bcs έγραψε: στις 19:35, 05-11-12:

ωραια τα γαλλικα αρκει να πατε σε καλο φροντηστηριο που να σας κανει να τα αγαπησετε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alex_music_bcs : 05-11-12 στις 20:00.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος