Βλέπω τον θάνατό σου 5 (The final Destination 5 )

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
2 λογάκια: Όπου και αν τρέξεις, όπου κι αν κρυφτείς… τον Θάνατο δε μπορείς να εξαπατήσεις. Ή μπορείς;

Στο «Βλέπω το Θάνατο σου 5» ο Θάνατος είναι ωσεί παρών, όπως πάντα, κάνοντας την εμφάνιση του σε μια ομάδα φίλων που ξεκινά για την εκδρομή της.

Κατά τη διάρκεια του δρομολογίου του λεωφορείου τους, ο Σαμ (Νίκολας Ντ’ Αγκόστο) έχει ένα προαίσθημα, στο οποίο ο ίδιος, οι περισσότεροι φίλοι του και πολλοί από τους επιβάτες, πεθαίνουν σε μια φρικιαστική κατάρρευση γέφυρας.

Όταν το όραμα του θα τελειώσει, τα γεγονότα αρχίζουν να του θυμίζουν αυτά που μόλις οραματίστηκε, με αποτέλεσμα να οδηγεί φρενιασμένα τους φίλους του, την κοπέλα του Μόλι (Έμμα Μπελ) και τον κολλητό του Πίτερ (Μάιλς Φίσερ) μακριά από την καταστροφή… πριν ο Θάνατος μπορέσει να τους διεκδικήσει.

Οι ανυποψίαστες, όμως, ψυχές δεν έπρεπε να επιζήσουν και σε ένα τραγικό αγώνα ενάντια στον χρόνο, πρέπει να βρουν τρόπο να ξεφύγουν από τα κυνικά σχέδια του Θανάτου.

Να και ένα trailer :

Εγώ το περιμένω πως και πως :D Εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Εγώ το περιμένω πως και πως :D Εσείς;
Εγώ πάλι όχι ιδιαίτερα.Όλα τα προηγούμενα έχουν ακριβώς την ίδια υπόθεση με εξαίρεση τον τόπο που γίνεται το ατύχημα.
Επίσης , γνωρίζεις από τώρα και το τέλος.Απ' ότι βλέπω δε διαφοροποιείται αυτή η ταινία απ' τις προηγούμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κι εγώ επίσης. Δε βλέπω το λόγο να δώσω 10 ευρω για μια ταινία που ξέρω το τέλος και πως πεθαίνουν οι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι λογικο αλλα εγω που το ειδα εριξα πολυ γελιο ....!!!:P
Παντως τα προηγουμενα μου αρεσαν περισσοτερο με την εννοια οτι ηταν πιο αληθοφανη!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι λογικο αλλα εγω που το ειδα εριξα πολυ γελιο ....!!!:P
Παντως τα προηγουμενα μου αρεσαν περισσοτερο με την εννοια οτι ηταν πιο αληθοφανη!!:hmm:

Πολύ λογικό :P. Αφού όλοι τους σκοτώνονται με τόσο γελοίο τρόπο (απ' όσο έχω δει απο τα προηγούμενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εγώ πάλι όχι ιδιαίτερα.Όλα τα προηγούμενα έχουν ακριβώς την ίδια υπόθεση με εξαίρεση τον τόπο που γίνεται το ατύχημα.
Επίσης , γνωρίζεις από τώρα και το τέλος.Απ' ότι βλέπω δε διαφοροποιείται αυτή η ταινία απ' τις προηγούμενες.
Θα την δω με μεγαλη προσδοκια να πεθανουν ολοι για μια φορα,ανυπομονω να δω μια ταινια με ανατρεπτικο τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Θα την δω με μεγαλη προσδοκια να πεθανουν ολοι για μια φορα,ανυπομονω να δω μια ταινια με ανατρεπτικο τελος.
Και στην προηγούμενη όλοι είχαν πεθάνει.
Νομίζω και στις υπόλοιπες το ίδιο χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν ξερω μπορει να γνωριζω το τελος αλλα εχει κατι που με τραβαει ^^ ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και στην προηγούμενη όλοι είχαν πεθάνει.
Νομίζω και στις υπόλοιπες το ίδιο χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.
Μονο την προηγουμενη δεν εχω δει,στις αλλες παντα καποιος σωζοταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
δε θα την δω στο σινεμα, καθως το νουμερο 4 που ειχα δει, ηταν για τον π*ο.Πολυ κακοφτιαγμενη.Γενικα ολο το κονσεπτ της σειρας ειναι οτι ναναι :pfff::pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Μονο την προηγουμενη δεν εχω δει,στις αλλες παντα καποιος σωζοταν
Τώρα που κοίταξα λίγο το τέλος των προηγούμενων , αφήνονται υπονοούμενα στο τέλος ότι τελικά κανείς δε γλυτώνει το θάνατο.Για παράδειγμα στην 3η ταινία , η κοπέλα που πίστευε ότι γλύτωσε ξαναείδε όραμα στο μετρό και η 2η ταινία έκλεισε με θάνατο.
Δεν ξερω μπορει να γνωριζω το τελος αλλα εχει κατι που με τραβαει ^^ ;p
Οι σαχλοί θάνατοι μας ελκύουν να τη δούμε.(π.χ θάνατος από υπερθέρμανση στο solarium , θάνατος απ' την τρύπα στο κάτω μέρος της πισίνας που σου ρουφάει τα όργανα , θάνατος από μια πέτρα που σου χτύπησε το μάτι κλπ. :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
εχω δει τα 123 και ειλικρινα πλεον δεν με ελκυει η ιδεα! το μονο που βλεπεις ειναι καφρικους θανατους και σορρυ δεν ειναι για το στομαχι μου:redface::hmm::whistle::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα τη δω και τρισδιαστατη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Την είδα την προηγούμενη εβδομάδα σε 3D.Εντάξει,κλασσικά το ίδιο τέλος με τις προηγούμενες 4,κάτι που περίμενα η αλήθεια είναι.Το μόνο που μου άρεσε ήταν το βελτιωμένο 3D και το....dust in the wind. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τελικά την είδα :D Την θεωρώ μία από τις καλύτερες του Final destination ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Και γω την είδα πριν από μια βδομάδα!Μου άρεσε και μένα που είχε βάλει το Dust in the wind (πόσο παίζει να το σιχάθηκαν οι συντελεστές ώστε να το καταστρέψουν με τέτοιο τρόπο;:P) και το γέλιο που έπεσε αφού όλοι στην αίθουσα ψάχναμε τον τρόπο που θα πεθάνουν!Γενικά μου άρεσε πιο πολύ σαν...κωμωδία!!:DΠάντως υπήρχαν σκηνές που ούτε εγώ δεν άντεχα να δω.Ειδικά εκείνη με το λέιζερ στο μάτι δεν ήθελα να τη δω γιατί ήμουν σίγουρη πως όταν πάω να κάνω την εγχείρηση θα φοβάμαι άπειρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και γω την είδα πριν από μια βδομάδα!Μου άρεσε και μένα που είχε βάλει το Dust in the wind (πόσο παίζει να το σιχάθηκαν οι συντελεστές ώστε να το καταστρέψουν με τέτοιο τρόπο;:P) και το γέλιο που έπεσε αφού όλοι στην αίθουσα ψάχναμε τον τρόπο που θα πεθάνουν!Γενικά μου άρεσε πιο πολύ σαν...κωμωδία!!:DΠάντως υπήρχαν σκηνές που ούτε εγώ δεν άντεχα να δω.Ειδικά εκείνη με το λέιζερ στο μάτι δεν ήθελα να τη δω γιατί ήμουν σίγουρη πως όταν πάω να κάνω την εγχείρηση θα φοβάμαι άπειρα:P
Και πεθανε επειδη σκονταε στο ματι απο το αρκουδακιι :P Εεε ρε γελιο εκει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Χαχα!!Δεν το είδα αυτό ακριβώς γιατί προσπαθούσα να καλύψω τα μάτια μου και ταυτόχρονα να βλέπω και λιγάκι:PΑλλά είδα ότι σκόνταψε και έπεσε από το παράθυρο...Και το πατημένο μάτι τι αηδία!Γενικά είχε πολύ τραβηγμένες σκηνές αλλά νομίζω ότι πλέον είναι ο μοναδικός λόγος που μπορεί να δει κανείς αυτή την ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Χαχα!!Δεν το είδα αυτό ακριβώς γιατί προσπαθούσα να καλύψω τα μάτια μου και ταυτόχρονα να βλέπω και λιγάκι:PΑλλά είδα ότι σκόνταψε και έπεσε από το παράθυρο...Και το πατημένο μάτι τι αηδία!Γενικά είχε πολύ τραβηγμένες σκηνές αλλά νομίζω ότι πλέον είναι ο μοναδικός λόγος που μπορεί να δει κανείς αυτή την ταινία.
Εεε ναι η υποθεση ειναι ανυπαρκτη σχεδον :P Χαχαχα τωρα θυμαμαι εκεινον που πεθανε απο τον "Βουδα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πω ρε λέω όλο να πάω να το δω αλλά τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top