Χρεωκοπία Ελλάδας

Θα υπάρξει χρεωκοπία της Ελλάδας μέσα στους επόμενους μήνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • Ναι, προς τα εκεί οδηγούμαστε

    Ψήφοι: 23 48.9%
  • Όχι, τελικά θα την αποφύγουμε

    Ψήφοι: 12 25.5%
  • Ίσως

    Ψήφοι: 12 25.5%

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
οταν γίνει η χρεωκοπία το θέμα δέν θα είναι οι πανελλήνιες, αλλα πώς θα βρούμε καμιά κονσέρβα να φάμε..

στην αργεντινή(απο τις μεγαλύτερες χώρες στην παραγωγή τροφίμων) οι άνθρωποι μπαίνανε μαζικά στα σουπερμάρκετ και κλέβανε φαι.

ξεκολλήστε μερικοί απο την άνετη ζωή του τώρα μπροστά στο pc. τα πράγματα μπορεί να γίνουν real shit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν θα έχουμε κονσέρβα να φάμε και 10000000 άνθρωποι θα πεθάνουν από την πείνα...

Α ρε γνώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν θα έχουμε κονσέρβα να φάμε και 10000000 άνθρωποι θα πεθάνουν από την πείνα...
Α ρε γνώσεις!
εγω σου λέω τί έγινε στην αργεντιννή, η οποία είναι απο τις πρώτες χώρες στην παραγωγή τροφίμων.
Αρχική Δημοσίευση από Johnny15:
Λάθος. Αν πιστεύεις ότι δεν θα μπορείς να παίρνεις γάλα, ρούχα, ηλεκτρονικά και τα πάντα όλα όπως τώρα είσαι πολύ λάθος. Αφήστε που σε τέτοια περίπτωση ίσως αναπτύξουμε και κάτι.
στην ελλάδα που παράγει ελάχιστα, πώς είσαι τόσο αισιόδοξος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hiro

Νεοφερμένος

Ο Hiro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ας πω και εγώ την γνώμη μου.

Πρώτα από όλα, μερικές εντελώς γενικές και ασαφείς κατηγορίες για κάποιον που θέλει να βλάψει την ελλάδα. Στην συνέχεια, επισήμανση ότι αυτός ο κάποιος βρίσκεται πίσω από γκρίζες κουρτίνες και γελάει σαρδόνια όταν βλέπει τους έλληνες να έχουν οικονομικές δυσκολίες.

Στη συνέχεια, αναφορά ότι όλα αυτά ήταν προσχεδιασμένα τουλάχιστον 50 χρόνια πριν, εναντίον της ελλάδας. Μερικές ασαφείς κατηγορίες προς: μασσώνους, γερμανούς, παγκοσμιοποιήση και γενετικά μεταλλαγμένα προϊόντα.

Τέλος, σημείωση ότι μια οικονομική κρίση αποκλείεται να είναι αποτέλεσμα απρόβλεπτων οικονομικών παραγόντων. Ανακεφαλαίωση ότι όλα αυτά είναι προμελετημένα, και ότι η οικονομία 7 δις ανθρώπων είναι κάτι τελείως εύκολο και αμελητέο να οργανωθεί. Επισήμανση ότι όταν κάτι πάει στραβά, αυτό είναι ένα σχέδιο εξόντωσης των ελλήνων.

Αυτά. Για να μου βάλετε +1 στο post, το κουμπάκι είναι από εκεί. ======>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ας πω και εγώ την γνώμη μου.

Πρώτα από όλα, μερικές εντελώς γενικές και ασαφείς κατηγορίες για κάποιον που θέλει να βλάψει την ελλάδα. Στην συνέχεια, επισήμανση ότι αυτός ο κάποιος βρίσκεται πίσω από γκρίζες κουρτίνες και γελάει σαρδόνια όταν βλέπει τους έλληνες να έχουν οικονομικές δυσκολίες.

Στη συνέχεια, αναφορά ότι όλα αυτά ήταν προσχεδιασμένα τουλάχιστον 50 χρόνια πριν, εναντίον της ελλάδας. Μερικές ασαφείς κατηγορίες προς: μασσώνους, γερμανούς, παγκοσμιοποιήση και γενετικά μεταλλαγμένα προϊόντα.

Τέλος, σημείωση ότι μια οικονομική κρίση αποκλείεται να είναι αποτέλεσμα απρόβλεπτων οικονομικών παραγόντων. Ανακεφαλαίωση ότι όλα αυτά είναι προμελετημένα, και ότι η οικονομία 7 δις ανθρώπων είναι κάτι τελείως εύκολο και αμελητέο να οργανωθεί. Επισήμανση ότι όταν κάτι πάει στραβά, αυτό είναι ένα σχέδιο εξόντωσης των ελλήνων.

Αυτά. Για να μου βάλετε +1 στο post, το κουμπάκι είναι από εκεί. ======>

Για να σου βάλω +1000,που?

Χωρίς υπερβολή,είσαι απ'τα λίγα άτομα σ'αυτό το φόρουμ που τα posts τους αποτελούν σταθερά μια οάση λογικής μέσα στην απέραντη παπαρολογία,και ως τώρα δεν μ'έχεις διαψεύσει.:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ας πω και εγώ την γνώμη μου.

Πρώτα από όλα, μερικές εντελώς γενικές και ασαφείς κατηγορίες για κάποιον που θέλει να βλάψει την ελλάδα. Στην συνέχεια, επισήμανση ότι αυτός ο κάποιος βρίσκεται πίσω από γκρίζες κουρτίνες και γελάει σαρδόνια όταν βλέπει τους έλληνες να έχουν οικονομικές δυσκολίες.

Στη συνέχεια, αναφορά ότι όλα αυτά ήταν προσχεδιασμένα τουλάχιστον 50 χρόνια πριν, εναντίον της ελλάδας. Μερικές ασαφείς κατηγορίες προς: μασσώνους, γερμανούς, παγκοσμιοποιήση και γενετικά μεταλλαγμένα προϊόντα.

Τέλος, σημείωση ότι μια οικονομική κρίση αποκλείεται να είναι αποτέλεσμα απρόβλεπτων οικονομικών παραγόντων. Ανακεφαλαίωση ότι όλα αυτά είναι προμελετημένα, και ότι η οικονομία 7 δις ανθρώπων είναι κάτι τελείως εύκολο και αμελητέο να οργανωθεί. Επισήμανση ότι όταν κάτι πάει στραβά, αυτό είναι ένα σχέδιο εξόντωσης των ελλήνων.

Καταρχάς έχεις βάλει 2 φορές το "στην συνέχεια" άρα χάνεις πολλές μονάδες.

Ταξική διαφορά σου λέει κάτι? Όταν μεγαλώνει το φάσμα μεταξύ τους τότε κάποιοι είναι κερδισμένοι έτσι δεν είναι?

Επίσης πολύ παράξενο οι απρόβλεπτοι οικονομικοί παράγοντες να χτυπούν την Ελλάδα που δεν παράγει, ενώ άλλες χώρες έχουν πολύ μεγαλύτερο χρέος αλλά παράγουν με αποτέλεσμα οι δανειοδότες να έπαιρναν πιο εύκολα λεφτά πίσω. Ναι τελικά φταίει το ότι κάτι πήγε στραβά και όχι ότι υπάρχουν συμφέροντα.

Η Αμερική έκανε πόλεμο στο Ιρακ για να τους σώσει, και κάνανε επίθεση στην Λιβύη επειδή ήταν σατανάς ο guy που κυβερνούσε, δεν θυμάμαι πως τον λέγαν, μακαρίτης τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top