Φοιτητική ζωή στην Ξάνθη

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, φοιτητική ζωή στην Ξάνθη;Η επιγραφή της πόρτας της κόλασης του Δάντη ήταν "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate". Ψαξτε το στο google για να δείτε τι σημαίνει. Μερικοί πρωτοετείς θα φύγουν με 10% σε άλλες σχολές γιατί απλούστατα θέλει πολύ αποφασιστικότητα να προσαρμόσεις τον εαυτό σου σε έναν συγκεκριμένο (σχεδόν σίγουρο) τρόπο ζωής.
Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος αν θες γιατί με τρομάζεις κάπως:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, φοιτητική ζωή στην Ξάνθη;Η επιγραφή της πόρτας της κόλασης του Δάντη ήταν "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate". Ψαξτε το στο google για να δείτε τι σημαίνει. Μερικοί πρωτοετείς θα φύγουν με 10% σε άλλες σχολές γιατί απλούστατα θέλει πολύ αποφασιστικότητα να προσαρμόσεις τον εαυτό σου σε έναν συγκεκριμένο (σχεδόν σίγουρο) τρόπο ζωής.

Εσένα θα σε πάρουμε για να μας ευχηθείς. :P

Υγ. Εντυπωσιάζομαι, λίγοι ξέρουν το Δάντη και το κείμενό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Δεν θέλω να πω περισσότερα για να μην απογοητεύσω.Η φίλη η Νατασούλα δεν έχει να φοβάται.Trust me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Δεν θέλω να πω περισσότερα για να μην απογοητεύσω.Η φίλη η Νατασούλα δεν έχει να φοβάται.Trust me.
Ααα τώρα το 'πιασα!!:redface::D
Άντε μωρέ και με τρόμαξες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δεν θέλω να πω περισσότερα για να μην απογοητεύσω.

Αυτό ισχύει σε όλα τα πανεπιστήμια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro el rabiar

Νεοφερμένος

Ο toro el rabiar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Γεια σε όλους !

Θα σας δω όλους στον Βορρά !
(c ya all in the north )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blou-blou

Νεοφερμένος

Η blou-blou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά παιδιά! Μην απογοητεύεστε! Ακούστε με προσεχτικά.. Στην αρχή θα αναρωτηθείτε, τι κάνω εγώ εδώ? γιατί να μην είμαι με τον φίλο μου τον Τάκη στη Θεσσαλονίκη που έχει κόσμο και κοσμάκη, κλάμπ, φασαρία, χαμό? Ναι θα το αναρωτηθείτε, και θα έχετε συχνά στο νου σας την ίδια απορία-απογοήτευση. Λογικό, γιατί εκ πρώτης άποψης η Ξάνθη φαίνεται μικρή (και είναι, ειδικά σε εκείνους που έρχονται από μεγαλουπόλεις), ίσως λίγο περίεργη στο στυλ, με αρκετή δόση κουλτούρας (δήθεν και μη), αναλογία αγοριών και κοριτσιών 8/1, ψιλοάθλιες πανεπιστημιακές εγκαταστάσεις [ακούς campus και βλέπεις κάμπο ( και μάλιστα όχι και στα καλύτερα του)], και πολλά άλλα έτσι λίγο ενοχλητικά πραγματάκια που αλλιώς τα φανταζόσουν κι αλλιώς είναι. Όμως, η Ξάνθη έχει ιδιαίτερη ομορφιά, που ειλικρινά δεν πίστευα πως την είχε. Η παλιά πόλη είναι πανέμορφη, έχει μπαράκια και αρκετές επιλογές τόσο για καφέ όσο και για ποτό, άλλοτε ήρεμο και άλλοτε πιο φασαριόζικο. Οι φοιτητές είναι παντού και κατακλύζουν την πόλη δίνοντας της πολύ ζωη! Προσωπικά πιστεύω πως αν δεν υπήρχαν φοιτητές θα ήταν μια πόλη φάντασμα! Θεωρητικά καλύτερα περνάν εκείνοι που είναι λίγο πιο "underground" τύποι, και αυτό ίσως γιατί έχουν λίγες περισσότερες επιλογές- πολυτεχνείο είναι φαντάζεστε πως περίπου είναι τα πράγματα! Παρόλα αυτά υπάρχουν επιλογές, και πολλοί είναι εκείνοι οι οποίοι επιλέγουν πιο κυριλέ στέκια τόσο τη μέρα όσο και τη νύχτα. Οργανώνονται πάρτυ, live, εκδηλώσεις και γενικότερα η φοιτητική κοινότητα είναι αρκετά ενεργή. Θα έχετε τη δυνατότητα να συμμετέχετε σε διάφορες δραστηριότητες, όπως στο ραδιοφωνικο σταθμό του συλλόγου των φοιτητών, ή σε άλλους πολιτιστικούς συλλόγους για χορό, ζωγραφική και πολλά άλλα. Τις απόκριες γίνεται χαμός με κόσμο και φασαρία λόγω του καρναβαλιού! Το Σεπτέμβρη γίνεται επίσης χαμός λόγω των γιορτών της Παλιάς πόλης και είναι υπέροχα! Παρόλο που πολλοί νομίζουν ότι είναι ορεινή η Ξάνθη, δεν είναι, και μάλιστα σε απόσταση μισής ώρας υπάρχουν παραλίες που όταν φτιάχνει ο καιρός γεμίζουν από φοιτητές τόσο από την Κομοτηνή όσο και από την Ξάνθη. Σύντομα θα διαπιστώσετε την πολυπολιτισμικότητα της Ξάνθης γεγονός που προδίδει ένα ξεχωριστό χαρακτήρα σε όλη τη φοιτητική ζωή σας και σας ανοίγει τους ορίζοντες. Αυτά είχα να σας πω γιατί πολύ ανήσυχοι είστε, και λογικό ;) Για οτιδήποτε άλλο ρωτήστε με! Α, και δεν είναι ψέμα αυτό που λεν ότι στην Ξάνθη πας με κλάματα , αλλά όταν είναι να φύγεις κλαίς γιατί δε θές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ελπίζω να είναι ωραία , θα περάσω πάνω από 5 χρόνια εκεί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αν κανείς σκοπεύει για τις πρώτες μέρες να μείνει σε κάποιο ξενοδοχείο ή ξέρει κάποιον άλλο που θα το κάνει,ας μου στείλει να μου προτείνει κανένα να δω τι τιμές παίζουν και τι γίνεται γιατί δεν έχω ιδέα από Ξάνθη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seitjo90

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για ξενοδοχεία ρίξε μία ματιά σε αυτή τη σελίδα

https://www.cityofxanthi.gr/index.php/el/2009-01-26-11-29-08

Για αποστάσεις
ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ, ΟΡΦΕΑΣ : είναι στο κέντρο

ELISSO : είναι απέναντι από τα Προκάτ

ΕΛΕΝΑ : έχει κοντά στάση για τη σχολή οπότε βολεύει

Στα άλλα θα πρέπει να κάνεις πιο μεγάλες αποστάσεις

ΥΓ
δεν έχω μείνει σε κάποιο οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Γεια! Και εγώ φέτος πέρασα ξάνθη πολυτεχνιο (έχω ήδη όμως εξασφαλίσει τη θέση σε πανεπιστήμιο στην αθηνα)αλλά ακόμα δεν ξέρω αν θα πάω.η σχολή στην Ξάνθη ήταν αυτό που ήθελα να περάσω στο λύκειο. Και μου αρέσει αλλά έχει τεράστια ανεργία ως επάγγελμα που όλο μεγαλώνει..η σχολή που έχω περάσει στην αθηνα θεωρείται πολύ καλή αν και δεν μου πολυαρεσει και ως μαθήματα είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα αλλά έχει παρά πολλές μετά το πτυχίο διεξόδους. Ε ίμαι από αθηνα και πραγματικά δεν ξέρω τίποτα απολύτως για την Ξάνθη..θα ήθελα να μου πείτε πως γενικά είναι η Ξάνθη σαν ζωη ειδικά για τους φοιτητές.. Έχει φοιτητικό κόσμο? Γιατί από ότι έχω ακούσει είναι μια πολύ μικρή πόλη... Έχει πράγματα να κάνει ένας φοιτητής η είναι πιο περιορισμέ να?? Και βασικά γενικα όλο το χρόνο πως περνάει η ζωη εκεί ενός φοιτητή..? Ίσως ακουγεταια υτονοητο για κάποιους αυτό που λέω αλλά για μένα δεν είναι.. Δεν ξέρω καθόλου πως είναι η ζωη σε μια επαρχιακή πολύ και ιδιαίτερα στην Ξάνθη που είναι παρά πολύ μακριά από εκεί που μένω γι'αυτό θα ήθελα λεπτομέριες για αυτό το μέρος για να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω. Ακόμα ποσά περίπου χρήματα το μήνα χρειάζεται ένας φοιτητής μαζί με ενοίκιο..?? Οι φοιτητές κυρίως τι είναι αγόρια η κορίτσια?(λίγο άσχετο αλλά το έχω απορία)
Ότι μπορεί ο καθένας να μου πει θα με βοηθήσει πραγματικά παρά πολύ γιατί είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση..

Γεια! Και εγώ φέτος πέρασα ξάνθη πολυτεχνιο (έχω ήδη όμως εξασφαλίσει τη θέση σε πανεπιστήμιο στην αθηνα)αλλά ακόμα δεν ξέρω αν θα πάω.η σχολή στην Ξάνθη ήταν αυτό που ήθελα να περάσω στο λύκειο. Και μου αρέσει αλλά έχει τεράστια ανεργία ως επάγγελμα που όλο μεγαλώνει..η σχολή που έχω περάσει στην αθηνα θεωρείται πολύ καλή αν και δεν μου πολυαρεσει και ως μαθήματα είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα αλλά έχει παρά πολλές μετά το πτυχίο διεξόδους. Ε ίμαι από αθηνα και πραγματικά δεν ξέρω τίποτα απολύτως για την Ξάνθη..θα ήθελα να μου πείτε πως γενικά είναι η Ξάνθη σαν ζωη ειδικά για τους φοιτητές.. Έχει φοιτητικό κόσμο? Γιατί από ότι έχω ακούσει είναι μια πολύ μικρή πόλη... Έχει πράγματα να κάνει ένας φοιτητής η είναι πιο περιορισμέ να?? Και βασικά γενικα όλο το χρόνο πως περνάει η ζωη εκεί ενός φοιτητή..? Ίσως ακουγεταια υτονοητο για κάποιους αυτό που λέω αλλά για μένα δεν είναι.. Δεν ξέρω καθόλου πως είναι η ζωη σε μια επαρχιακή πολύ και ιδιαίτερα στην Ξάνθη που είναι παρά πολύ μακριά από εκεί που μένω γι'αυτό θα ήθελα λεπτομέριες για αυτό το μέρος για να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω. Ακόμα ποσά περίπου χρήματα το μήνα χρειάζεται ένας φοιτητής μαζί με ενοίκιο..?? Οι φοιτητές κυρίως τι είναι αγόρια η κορίτσια?(λίγο άσχετο αλλά το έχω απορία)
Ότι μπορεί ο καθένας να μου πει θα με βοηθήσει πραγματικά παρά πολύ γιατί είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γεια! Και εγώ φέτος πέρασα ξάνθη πολυτεχνιο (έχω ήδη όμως εξασφαλίσει τη θέση σε πανεπιστήμιο στην αθηνα)αλλά ακόμα δεν ξέρω αν θα πάω.η σχολή στην Ξάνθη ήταν αυτό που ήθελα να περάσω στο λύκειο. Και μου αρέσει αλλά έχει τεράστια ανεργία ως επάγγελμα που όλο μεγαλώνει..η σχολή που έχω περάσει στην αθηνα θεωρείται πολύ καλή αν και δεν μου πολυαρεσει και ως μαθήματα είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα αλλά έχει παρά πολλές μετά το πτυχίο διεξόδους. Ε ίμαι από αθηνα και πραγματικά δεν ξέρω τίποτα απολύτως για την Ξάνθη..θα ήθελα να μου πείτε πως γενικά είναι η Ξάνθη σαν ζωη ειδικά για τους φοιτητές.. Έχει φοιτητικό κόσμο? Γιατί από ότι έχω ακούσει είναι μια πολύ μικρή πόλη... Έχει πράγματα να κάνει ένας φοιτητής η είναι πιο περιορισμέ να?? Και βασικά γενικα όλο το χρόνο πως περνάει η ζωη εκεί ενός φοιτητή..? Ίσως ακουγεταια υτονοητο για κάποιους αυτό που λέω αλλά για μένα δεν είναι.. Δεν ξέρω καθόλου πως είναι η ζωη σε μια επαρχιακή πολύ και ιδιαίτερα στην Ξάνθη που είναι παρά πολύ μακριά από εκεί που μένω γι'αυτό θα ήθελα λεπτομέριες για αυτό το μέρος για να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω. Ακόμα ποσά περίπου χρήματα το μήνα χρειάζεται ένας φοιτητής μαζί με ενοίκιο..?? Οι φοιτητές κυρίως τι είναι αγόρια η κορίτσια?(λίγο άσχετο αλλά το έχω απορία)
Ότι μπορεί ο καθένας να μου πει θα με βοηθήσει πραγματικά παρά πολύ γιατί είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση..

Γεια! Και εγώ φέτος πέρασα ξάνθη πολυτεχνιο (έχω ήδη όμως εξασφαλίσει τη θέση σε πανεπιστήμιο στην αθηνα)αλλά ακόμα δεν ξέρω αν θα πάω.η σχολή στην Ξάνθη ήταν αυτό που ήθελα να περάσω στο λύκειο. Και μου αρέσει αλλά έχει τεράστια ανεργία ως επάγγελμα που όλο μεγαλώνει..η σχολή που έχω περάσει στην αθηνα θεωρείται πολύ καλή αν και δεν μου πολυαρεσει και ως μαθήματα είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα αλλά έχει παρά πολλές μετά το πτυχίο διεξόδους. Ε ίμαι από αθηνα και πραγματικά δεν ξέρω τίποτα απολύτως για την Ξάνθη..θα ήθελα να μου πείτε πως γενικά είναι η Ξάνθη σαν ζωη ειδικά για τους φοιτητές.. Έχει φοιτητικό κόσμο? Γιατί από ότι έχω ακούσει είναι μια πολύ μικρή πόλη... Έχει πράγματα να κάνει ένας φοιτητής η είναι πιο περιορισμέ να?? Και βασικά γενικα όλο το χρόνο πως περνάει η ζωη εκεί ενός φοιτητή..? Ίσως ακουγεταια υτονοητο για κάποιους αυτό που λέω αλλά για μένα δεν είναι.. Δεν ξέρω καθόλου πως είναι η ζωη σε μια επαρχιακή πολύ και ιδιαίτερα στην Ξάνθη που είναι παρά πολύ μακριά από εκεί που μένω γι'αυτό θα ήθελα λεπτομέριες για αυτό το μέρος για να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω. Ακόμα ποσά περίπου χρήματα το μήνα χρειάζεται ένας φοιτητής μαζί με ενοίκιο..?? Οι φοιτητές κυρίως τι είναι αγόρια η κορίτσια?(λίγο άσχετο αλλά το έχω απορία)
Ότι μπορεί ο καθένας να μου πει θα με βοηθήσει πραγματικά παρά πολύ γιατί είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση..

Στο ιδιο τμημα με μεταγραφη εννοεις στην αθηνα η εδωσες 2 φορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Στο ιδιο τμημα με μεταγραφη εννοεις στην αθηνα η εδωσες 2 φορα;

Καμία σχέση τα τμήματα ...με 10% ..Στην Ξάνθη είναι ένα τμήμα που ήθελα από πέρσι αλλά πέρσυ δεν περνούσα και στην αθηνα είχα περάσει πέρσυ σε ένα άλλο τμήμα ήταν η επόμενη επιλογή μου... Οποίος γνωρίζει ας με βοηθήσει με τους παραπάνω προβληματισμούς μου πραγματικά το χρειάζομαι πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Καμία σχέση τα τμήματα ...με 10% ..Στην Ξάνθη είναι ένα τμήμα που ήθελα από πέρσι αλλά πέρσυ δεν περνούσα και στην αθηνα είχα περάσει πέρσυ σε ένα άλλο τμήμα ήταν η επόμενη επιλογή μου... Οποίος γνωρίζει ας με βοηθήσει με τους παραπάνω προβληματισμούς μου πραγματικά το χρειάζομαι πολύ...

παντως αν ηταν αυτο που ηθελες αξιζει να πας στην ξανθη ,η ξανθη σαν πολλη ειναι ωραια τωρα για να ζησεις εκει δεν εχω μεινη για να σεπω πως ειναι ,σαν πολλη ειναι φθηνη απο οτι ακουω απο γνωστος και φιλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Σίγουρα είναι ωραία πόλη αλλά δεν είναι αυτό που με απασχολεί... Η ζωη εκεί κυρίως..Ξέρει κάποιος που μένει να μου πει? ..Και ειδικά αν προερχεται από αθηνα ή Από άλλη μεγάλη πόλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Σίγουρα είναι ωραία πόλη αλλά δεν είναι αυτό που με απασχολεί... Η ζωη εκεί κυρίως..Ξέρει κάποιος που μένει να μου πει? ..Και ειδικά αν προερχεται από αθηνα ή Από άλλη μεγάλη πόλη..

Εσενα σε προβληματιει απο οτι καταλαβα αν θα μπορεσεις να προσαρμοστεις δυστηχος ομως δεν εχω καποιο γνωστο απο αθηνα στην ξανθη αλλα αν σε αρεση το αντικημενο της σχολης για μενα προσπαθα ετσι και αλλιος δεν θα την παντρευτης την πολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quibrick

Νεοφερμένος

Ο Quibrick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Χαιρετω ολη την παρεα του ischool!Θα ηθελα να μου δωσετε τα ''φωτα'' σας σχετικα με την φοιτητικη ζωη στην Ξανθη καθως θα περασω σε αυτη τα επομενα 5-6 χρονια της ζωης!Γενικα δεν ειμαι για πολλα-πολλα.Περναω καλα σε ηρεμα μπαρακια-κυριως με ροκ μουσικη-,ταβερνακια με κρασακι και 1 φορα την εβδομαδα μπορει να παω και σε καποιο μπαρ με πιο δυνατη μουσικη κατι που συνεπαγεται και με χορο,αν και δεν ειναι και η πρωτη μου επιλογη κατι τετοιο.Γενικα ειμαι για πιο ηρεμα πραγματα.Τα μπουζουκια/σκυλαδικα τα αποφευγω.Επισης θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι ευκολο να κανεις παρεες στην Ξανθη.Φανταζομαι πιο ευκολο απο οτι σε μια πολη οπως η Θεσσαλονικη λογω του μεγεθους της.Συμφωνα με τα παραπανω λετε να περασω καλα στην Ξανθη?Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elma

Νεοφερμένος

Η Elma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κι εγω φετος Ξανθη περασα απ οσο ειδα ειναι ηρεμη πολη δυστυχως για μενα που μ αρεσει λιγο η φασαρια :hmm:
Παντως μια σπιτονοικοκυρα οσο εψαχνα σπιτι μου ειπε πως "οι φοιτητες της Ξανθης κλαινε δυο φορες, μια οταν ερχονται και μια οταν φευγουν"
Ελπιζω να ισχυει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Χαιρετω ολη την παρεα του ischool!Θα ηθελα να μου δωσετε τα ''φωτα'' σας σχετικα με την φοιτητικη ζωη στην Ξανθη καθως θα περασω σε αυτη τα επομενα 5-6 χρονια της ζωης!Γενικα δεν ειμαι για πολλα-πολλα.Περναω καλα σε ηρεμα μπαρακια-κυριως με ροκ μουσικη-,ταβερνακια με κρασακι και 1 φορα την εβδομαδα μπορει να παω και σε καποιο μπαρ με πιο δυνατη μουσικη κατι που συνεπαγεται και με χορο,αν και δεν ειναι και η πρωτη μου επιλογη κατι τετοιο.Γενικα ειμαι για πιο ηρεμα πραγματα.Τα μπουζουκια/σκυλαδικα τα αποφευγω.Επισης θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι ευκολο να κανεις παρεες στην Ξανθη.Φανταζομαι πιο ευκολο απο οτι σε μια πολη οπως η Θεσσαλονικη λογω του μεγεθους της.Συμφωνα με τα παραπανω λετε να περασω καλα στην Ξανθη?Ευχαριστω εκ των προτερων!

Λοιπόν , ως δευτεροετής στη Ξάνθη , με τις λίγες μου εμπειρίες έχω να σου πω:
Στη Ξάνθη μπορείς να περάσεις ωραία , σχετικά εύκολα. Μπαράκια με ροκ μουσική νομίζω υπάρχουν 1-2. Όσο αφορά το όλο ταβερνάκια-κρασί θέμα , εχοντάς το ερευνείσει πολύ ( :D ) έχει μέρη για να πας , και να περάσεις καλά!Το να κάνεις παρέες είναι αρκετά εύκολο , ως φοιτητής , και όχι μόνο στη δική σου σχολή , αλλά και σε άλλες . Γενικά η Ξάνθη είναι μια πολύ ωραία πόλη , με πολλές δυνατότητες. Α , ξέχασα επίσης τα live/party που κάνει ο πολιτιστικός σύλλογος των φοιτητών , πχ έχει live τους Nightstalker στις 11/10.


Κι εγω φετος Ξανθη περασα απ οσο ειδα ειναι ηρεμη πολη δυστυχως για μενα που μ αρεσει λιγο η φασαρια :hmm:
Παντως μια σπιτονοικοκυρα οσο εψαχνα σπιτι μου ειπε πως "οι φοιτητες της Ξανθης κλαινε δυο φορες, μια οταν ερχονται και μια οταν φευγουν"
Ελπιζω να ισχυει ;)
Αρχικά αυτό που σου είπαν ισχύει , εγώ όταν είναι να φύγω για να γυρίσω σπίτι μου κλαίω...
Η Ξάνθη δεν είναι τόσο ήρεμη όσο νομίζεις . Όπου υπάρχουν φοιτητές , το μέρος είναι δραστήριο . Θα το δεις με τα μάτια σου όταν αρχίσουν να μαζεύονται άτομα τον Οκτόβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Λοιπόν αν και με πρόλαβε ο συμφοιτητής πιο πάνω ας πω και εγω καποια πραγματα...
Η Ξάνθη είναι πόλη που προτεινεται για ποιοτική διασκέδαση! Έχει σχεδον τα πάντα για όλα τα γούστα και δεν θα σε απογοητεύσει σε τιποτα. έχει τις γιορτες της παλιας πόλης αρχες Σεπτέμβρη που γίνεται χαμός στα στενάκια καθε βραδυ, έχει το καρναβάλι κοκ
Θα περάσετε καλα...συνήθως όλοι όσοι περνάνε Ξάνθη δεν θέλουν να πάνε λόγω απόστασης και επειδη νομίζουν ότι θα είναι χάλια..αλλα μετά τους αρέσει τοσο πολύ που κάθονται εδω είτε για δουλειά είτε για μεταπτυχιακό/διδακτορικο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top