Πού σπουδάζει άραγε ο γιος της κ. Διαμαντοπούλου;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν ο γιος της ήταν σε ελληνικό πανεπιστήμιο θα τον είχαν πλακώσει στο ξύλο. Δε μας φταίει μετά η κυρία Διαμαντοπούλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Τι ανόητο θέμα έχετε ανοίξει.Λες και δεν ξέρετε ήδη πως είναι η κατάσταση εδώ.Εσείς δηλαδή αν είχατε την οικονομική δυνατότητα δε θα φεύγατε για να σπουδάσετε στο εξωτερικό?Ο καθένας κοιτά το καλύτερο για τον εαυτό του.Και δεν είναι μόνο ο γιος της υπουργού,είναι και άλλοι,οι οποίοι δεν περνάνε εδώ και,επειδή έχουν ένα οικονομικό υπόβαθρο,πηγαίνουν να σπουδάσουν έξω που οι συνθήκες είναι ασφαλώς καλύτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
δε ντρέπεται μωρέ η γελοία καθόλου??/ υπουργός παιδείας και αντί να υποστη΄ριξει το έργο της με το να φοιτήσει στα δήμοσια σχολεία και στα ελληνικά πανεπιστήμια ο γιός της τον στέλνει έξω για i πως λέγονται και τέτοια...
από εκέι και μόνο καταλαβαίνετε πόσο αξιόλογη τη θεωρεί την παιδεία έτσι οπως την έχει διαμορφώσει και αυτή και άλλοι ...και πόσο την ενδιαφέρει να τη βελτιώσει..τα ελεφτάκια της μην χάσει και ολα καλα΄!
ρε δε ντρεπόμαστε καθόλου?
αλλά τί να περιμένεις από καποια υπουργό παιδείας που βγαίνει και λέει λεφτά για την παιδεία δεν υπάρχουν θα αξιοποιηθούν αλλόυ αυτά!
και θα πορευτούμε με ό,τι έχουμε δλδ με το τίποτα...πόσο αμόρφωτους μας θέλουν πια???

Ας κανουμε ενα μικρο υπολογισμο,η διαμαντοπουλου εγινε υπουργος παιδειας το 2009 ο γιος της το 2009 πηγαινε 2αρα λυκειου στο ib και επειδη ξερω παιδια που πηγαν ib δεν το αποφασιζεις εκεινη την χρονια αλλα την προηγουμενη δηλαδη το παιδι ειπε πως θα παει για σπουδες στο εξωτερικο το 2008 αρα αυτο που λες δεν στεκουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αν ο γιος της ήταν σε ελληνικό πανεπιστήμιο θα τον είχαν πλακώσει στο ξύλο. Δε μας φταίει μετά η κυρία Διαμαντοπούλου.

Σορρυ,γτ ο γιος της να φαει το ξυλο; Αφου οι φοιτητες τα εχουν με την Διαμαντοπουλου.

Δηλαδη : αν εγω ημουν απογονος του διδακτορα Παπαδοπουλου,επρεπε να εξοριστω απο την χωρα επειδη ο απογονος μου ηταν ο Παπαδοπουλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σορρυ,γτ ο γιος της να φαει το ξυλο; Αφου οι φοιτητες τα εχουν με την Διαμαντοπουλου.

Δηλαδη : αν εγω ημουν απογονος του διδακτορα Παπαδοπουλου,επρεπε να εξοριστω απο την χωρα επειδη ο απογονος μου ηταν ο Παπαδοπουλος;

Το λογικό είναι αυτό όμως πολλοί θα θέλανε να κάνουν στο παιδί της κακό για να πληγώσουν την ίδια. Όπως βρίζουνε όλους τους αστυνομικούς ανεξάρτητα το πως κάνουν την δουλειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TatsinioO

Νεοφερμένος

Ο TatsinioO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδιά μπείτε λίγο στη θέση του.ποιος από σας θα ήθελε να ήταν το παιδί της υπουργό παιδείας και να πήγαινε σε ελληνικό πανεπιστήμιο? υπήρχε περίπτωση να μην τον snobaran σε καθημερινή βάση?με το δίκιο μας βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
παιδιά μπείτε λίγο στη θέση του.ποιος από σας θα ήθελε να ήταν το παιδί της υπουργό παιδείας και να πήγαινε σε ελληνικό πανεπιστήμιο? υπήρχε περίπτωση να μην τον snobaran σε καθημερινή βάση?με το δίκιο μας βεβαια

Σνομπαρεις την Υπουργο,το παιδι δεν φταιει σε τιποτα να φαει τις μαλακιες της μητερας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Καθε τρεις και λιγο καθομαστε και αγανκτουμε με τα οσα κανουν υπουργοι , κυβερνητες και πολιτικοι. Εμεις δηλαδη δε φταιμε πουθενα? Εχει καταντησει μοιρολατρικο να μας φταινε συνεχεια αυτοι που εμεις διαλεγουμε να μας κυβερνουσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
παιδιά μπείτε λίγο στη θέση του.ποιος από σας θα ήθελε να ήταν το παιδί της υπουργό παιδείας και να πήγαινε σε ελληνικό πανεπιστήμιο? υπήρχε περίπτωση να μην τον snobaran σε καθημερινή βάση?με το δίκιο μας βεβαια

Νομιζω πως εχεις δικιο σε αυτο που λες και σιγουρα θα το σνομπαραν...Αλλα με αυτη τη λογικη θα πρεπει να φτιαχνουμε πανεπιστημια μονο για παιδια βουλευτων, πανεπιστημια μονο για παιδια μοντελων, ενα αλλο μονο για παιδια ηθοποιών,ενα για παιδια ευρωβουλευτων, ενα για παιδια επιστημονων κοκ. Γιατι και αυτα τα παιδια αν μπουν μεσα σε ενα ελληνικο πανεπιστημιο θα τους σνομπαρουν ! Κατι τετοιο ομως οπως καταλαβαινεις δεν γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
μπορει το παιδι να μην φταιει σε τιποτα αλλα ξερουμε ποσο μ@λ@κες ειναι οι περισσοτεροι ελληνες και κυριως οι φοιτητες μας που ειναι εξοργισμενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Καθένας κάνει ό,τι θέλει με τα παιδιά του και τα χρήματά του, είναι όμως σαν να είσαι επιπλοποιός, να φτιάχνεις έπιπλα και αντί να χρησιμοποιείς τα δικά σου, να πηγαίνεις ν' αγοράζεις από το γείτονα. Κάτι δείχνει αυτό για τα έπιπλα που φτιάχνεις δε νομίζεις;
Σου δίνω ένα πολύ απλοϊκό παράδειγμα, αλλά ελπίζω να είναι προφανές αυτό που θέλω να πω.
Την όρισαν υπεύθυνη ενός τομέα που η ίδια με τις πράξεις της καταδεικνύει πως υπολειτουργεί. Αν αυτή και οι προηγούμενοι έκαναν καλά τη δουλειά τους, μάλλον δεν θα υπήρχε ανάγκη να στέλνουν τα παιδιά τους στο εξωτερικό, ακόμη και οι οικονομικά ευκατάστατοι. Ποιος γονιός θέλει ν' αποχωριστεί το παιδί του, αν υπάρχει άλλη λύση;

Όλοι ξέρουμε ότι η κατάσταση στη παιδεία δεν είναι κάτι που δημιουργήθηκε ξαφνικά τώρα. Κανείς δεν είναι ευχαριστημένος με οποιαδήποτε αλλαγή και αν γίνει.
Και επαναλαμβάνω γιατί να μην θέλει για το παιδί της το καλύτερο; Γιατί να πάει σε ένα πανεπιστήμιο που υπολειτουργεί, που χάνονται εξάμηνα, που οι εγκαταστάσεις είναι άθλιες κτλ; Εγώ δε θα το ήθελα αυτό για το παιδί μου.

Αυτό το θέμα μου θυμίζει κάτι κυράτσες που σε κοιτάνε με υποτιμητικό βλέμμα όταν τους λες που πέρασες γιατί το δικό τους παιδί δε κατάφερε να περάσει πουθενά. Πως να το πω...ζήλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
η διαμαντοπουλου ειναι υπουργος παιδειας ετσι;
και προσπαθει να βελτιωσει την κατασταση σ ολες τις βαθμιδες εκπαιδευσης(λεμε τωρα)....εφοσον λοιπον κανεις μια τετοια προσπαθεια,με το να στελνεις το παιδι σου σε πανεπιστημιο του εξωτερικου ακυρωνεις ολη σου την προσπαθεια.....γιατι ειναι σαν να λες...κοιταξτε,εγω κανω ο,τι μπορω για την παιδεια,αλλα το παιδι μου δεν το εμπιστευομαι στα χερια των ελληνικων πανεπιστημιων!
ετσι λοιπον,αν η ιδια δεν εμπιστευεται τα ελληνικα πανεπιστημια,πως ειναι δυνατον να εχουμε εμεις εμπιστοσυνη,ετσι ωστε με συλλογικη προσπαθεια να δουμε βελτιωση!
για να προχωρησει μια ομαδα,πρεπει ο αρχηγος να εμπνεει εμπιστοσυνη και οχι στις δυσκολιες να βρισκει την ευκολη λυση και να αποχωρει.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εντάξει..είπαμε δικαίωμα της να τον στείλει όπου θέλει.. Δικαίωμα όλων η επιλογή ... Δικαίωμα μας να την κατηγορούμε και να την θεωρούμε ως άλλη μια αποτυχημένη υπουργό παιδείας...υποχρέωση μας να το φωνάξουμε...υποχρέωση της να το παραδεχτεί και να φύγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εντάξει..είπαμε δικαίωμα της να τον στείλει όπου θέλει.. Δικαίωμα όλων η επιλογή ... Δικαίωμα μας να την κατηγορούμε και να την θεωρούμε ως άλλη μια αποτυχημένη υπουργό παιδείας...υποχρέωση μας να το φωνάξουμε...υποχρέωση της να το παραδεχτεί και να φύγει...

κοιτα,εγω δεν λεω να φυγει....οτι κατι θελει να αλλαξει ειναι φανερο....αλλα τουλαχιστον κρατα τα προσχηματα....εμπιστεψου λιγο την ελληνικη παιδεια,εφοσον θες να την βελτιωσεις.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
κοιτα,εγω δεν λεω να φυγει....οτι κατι θελει να αλλαξει ειναι φανερο....αλλα τουλαχιστον κρατα τα προσχηματα....εμπιστεψου λιγο την ελληνικη παιδεια,εφοσον θες να την βελτιωσεις.......

εγώ να φύγει θέλω...τι δουλειά έχει αυτή η γυναίκα εκεί? Που τόλμησε και εκβίασε τους φοιτητές λέγοντας ότι ΟΛΟΙ θα χάσουν το εξάμηνο..και τους έδωσε προθεσμία να ανοίξουν τις σχολές? και οκ το σέβομαι θέλει κάτι να αλλάξει...Τι όμως? τι είναι αυτό το κάτι? το ξέρει η ίδια? και από που ξεκινάει την αλλαγή από την μη τύπωση σχολικών βιβλίων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
βλακεία έκανε.... τώρα με το νέο νόμο που αναβαθμίζει το πανεπιστήμιο, εμείς θα βγούμε γαμάτοι επιστήμονες-επαγγελματίες ενώ αυτός σιγά να μην βρίσκει δουλειά εδώ... ούτε καν στο εξωτερικό... θα βλέπουν ότι είναι έλληνας που δεν σπούδασε στην ελληνικό πανεπιστήμιο και θα τον απορρίπτουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγώ να φύγει θέλω...τι δουλειά έχει αυτή η γυναίκα εκεί? Που τόλμησε και εκβίασε τους φοιτητές λέγοντας ότι ΟΛΟΙ θα χάσουν το εξάμηνο..και τους έδωσε προθεσμία να ανοίξουν τις σχολές? και οκ το σέβομαι θέλει κάτι να αλλάξει...Τι όμως? τι είναι αυτό το κάτι? το ξέρει η ίδια? και από που ξεκινάει την αλλαγή από την μη τύπωση σχολικών βιβλίων?

εδω βεβαια εχεις απολυτο δικιο....απλα δεν ξερω κατα ποσο η αποχωρηση της αυτη τη στιγμη θα ταραξει τα ηδη πολυταραχα νερα στην παιδεια.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εδω βεβαια εχεις απολυτο δικιο....απλα δεν ξερω κατα ποσο η αποχωρηση της αυτη τη στιγμη θα ταραξει τα ηδη πολυταραχα νερα στην παιδεια.......

μααα πες μου...και τα ταράζει..τι χειροτερο? τα σχολεια δεν εχουν βιβλια..και μια μερίδα των πανεπιστημίων δεν λειτουργεί...τι αλλο θέλουμε για να ταραχτούν περισσοτερο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
μααα πες μου...και τα ταράζει..τι χειροτερο? τα σχολεια δεν εχουν βιβλια..και μια μερίδα των πανεπιστημίων δεν λειτουργεί...τι αλλο θέλουμε για να ταραχτούν περισσοτερο? :P

αυτο το βαρελι δεν εχει πατο φιλε μου.....................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
αυτο το βαρελι δεν εχει πατο φιλε μου.....................................

με έστειλες αδιάβαστο...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top