6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εχω προβλημα με το μαθημα επιλογης που θα παρω για του χρονου.
Σημερα μας εδωσαν χαρτι που δεν ειναι οριστικο αλλα το θελουν μονο για να παραγγειλουν τα βιβλια.

Γαμωτο, δεν ξερω τι να κανω.

Μπορω να παρω εφαρμογες υπολογιστων γιατι δεν πηρα φετος, δεν το δινω στο τελος της χρονιας και ολα ωραια.

Αλλα ειμαι και πολυ κοντα στο να επιλεξω ΑΟΘ.
Γιατι θα μου πεις.
Ε θα σου πω κι εγω οτι μου ανοιγει ενα πεδιο παραπανω και μου δινει παραπανω πιθανοτητες να περασω καπου και να μην αναγκαστω να δωσω δευτερη φορα, ειναι μια παραπανω ενισχυση δηλαδης.

Απο την αλλη, θελει κι αυτο το χρονο και το διαβασμα του.

Τι να κανω.

μην πάρεις αοθ αν δεν θέλεις 5ο πεδίο...:):iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συμφωνω με τον Ηλια, αν δε θες 5ο πεδιο μην παρεις, θα ξοδευεις το χρονο σου σε ενα μαθημα που δε μετραει τοσο πολυ, και θα χανεις απο μαθηματικα και φυσικη που ειναι τα βαρυτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ του χρόνου σχέδιο θα επιλέξω, θα σου πρότεινα να δηλώσεις ΑΟΘ πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ του χρόνου σχέδιο θα επιλέξω, θα σου πρότεινα να δηλώσεις ΑΟΘ πάντως...

Γιατι ρε συ; Θα χασει χρονο απο τα δυο σημαντικα μαθηματα για ενα μαθημα που δε μετραει τοσο στα πεδια που θελει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα μορια απο το ΑΟΘ δεν μετρανε μονο για το 5ο πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Nope, μετρανε και για 4ο(στη δικια μου περιπτωση).
Το θεμα ειναι οτι σκεφτομαι και οικονομικες σχολες, αλλα κατα βαση θελω 4ο.
Στο χαρτι το κυκλωσα το ρημαδι το ΑΟΘ παντως. Εχω χρονο ακομα να αλλαξω αποφαση,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UnDeRw0rLdKiNg

Νεοφερμένος

Ο νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
λοιπον στο σχολειο μου δεν εχουν τεχνολογικη κατευθυνση...και τωρα ειμαι θετικη του χρονου να παω θεωρητικη ή να συνεχισω θετικη?και σκεφτομαι να ασχοληθω η με την πληροφορικη η με το θεατρο η με την πολιτικη τι μου συστινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Γεια σου Under, η ρανια_ροξ ειμαι κατ'αρχας. :p

Δευτερον αν αλλαξεις σε θεωρητικη θα εχεις να καλυψεις μια υλη λατινικων και θα πρεπει να πεσεις πιο πολυ με τα μουτρα στα αρχαια.
Αν και ασχετο με το τοπικ σου λεω να το σκεφτεις παρα πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω θα ελεγα οτι αν εχεις εστω και 1 σχολη που να σε ψιλοενδιαφερει στο 5ο να το παρεις. Αλλα δεν ξερω καθολου τι επιπεδου μαθημα ειναι κλπ, μπορει να ειναι γελοιο αλλα μπορει και να σου τρωει χρονο απο τα αλλα μαθηματα.
Εδω. Στο οτι μου δινω πολλες πιθανοτητες να δωσω και δευτερη φορα.:P
Και να δωσεις δευτερη φορα τι εγινε; Σιγα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UnDeRw0rLdKiNg

Νεοφερμένος

Ο νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τι ειναι τι 50 πεδιο και το 4ο και το ΑΟΘ η οπως αλλιως λεγετε?για εξηστε και σε μενα στον ασχετο
-----------------------------------------
τι ειναι τι 5ο πεδιο και το 4ο και το ΑΟΘ η οπως αλλιως λεγετε?για εξηγηστε και σε μενα στον ασχετο

Γεια σου Under, η ρανια_ροξ ειμαι κατ'αρχας.

το καταλαβα απο το εικονιδιο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianhs

Νεοφερμένος

Ο gianhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αοθ είναι οι αρχές οικονομικής θεωρίας,σαν τις αρχές οικονομίας της 1ης λυκείου.Άμα δεις το βιβλίο του αοθ στην 3η λυκείου είναι ίδιο με της 1ης και η ύλη μοιάζει.είναι 30 με 40 σελίδες πανεύκολο να το μάθεις,απλώς έχει τη δυσκολία που έχουν όλα τα μαθήματα αυτής της κατηγορίας.Πρέπει να τα ξέρεις όλα κατα λέξη.Βγήκα λίγο εκτός θέματος.Το 5ο πεδίο έχει οικονομικές σχολές ΑΣΟΕ και ιστορίες,δεν ξέρω ακριβώς κι εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίκλεις

Νεοφερμένος

Ο Περικλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν του χρονου επιλεξω μαθηματικα και Α.Ο.Θ μονο σχολες του 5ου πεδιου θα μπορω να επιλεξω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ΚΑΙ του 5ου πεδίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίκλεις

Νεοφερμένος

Ο Περικλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Α!Δηλαδη εκτος απο του 5ου μπορω να περασω και σε σχολες αλλων πεδιων??Δυστυχως στα σχολεια δεν καθονται να μας εξηγησουν τιποτα οσον αφορα τα επιστημονικα πεδια.....ως συνηθως αδιαφορουν:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
η θεωρητικη επιλεγει 1ο και 5ο πεδιο χωρις να μειωθουν μορια.για το 5ο πεδιο πρεπει να επιλεξεις αναγκαστικα ασχετα απο την κατευθυνση αοθ και μαθηματικα γενικης.αν εισαι θετικη επιλεγεις 2ο,3ο,4ο,5ο χωρις να μειωθει η βαθμολογια και αν εισαι τεχνολογικη επιλεγεις 2ο,4ο,5ο χωρις να μειωθει η βαθμολογια.ωστοσο μπορεις να επιλεξεις μεχρι 2 πεδια.οποια εσυ θελεις απο τα 5 αρκει να εχεις επιλεξει το σωστο μαθημα επιλογης.απο εκει και υστερα εξαρταται την κατευθυνση που εισαι για το αν μειωθουν μορια στη βαθμολογια σου.αν καταλαβες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίκλεις

Νεοφερμένος

Ο Περικλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θεωρητικη κατευθυνση ειμαι.Δηλαδη αν παρω Α.Ο.Θ και μαθηματικα μπορω αν θελω να περασω και σε σχολες του 1ου πεδίου??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ναι καλε εννοειται.βασικα το αοθ και τα μαθηματικα τα επιλεγεις μονο αν θελεις να επιλεξεις και 5ο πεδιο.απο εκει και περα το 1ο πεδιο ειναι για την θεωρητικη κατευθυνση και το δηλωνεις αν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κι εγώ προτείνω ΑΟΘ ...γιατί οπώς είπαμε πιο πανω ... ανοίγει ακόμα ένα πεδίο και βοηθάει στον γενικό βαθμό ...

ΑΟΘ και ΕΚΘΕΣΗ είναι τα 2 μαθήματα που βοηθάνε στο γενικο ... αν δεν τα έχεις παει καλα στα της κατεύθυνσης !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Του χρόνου θα επιλέξω Αρχές Οικονομικής Θεωρείας, επειδή θέλω να έχω πρόσβαση στο 5ο πεδίο, αλλιώς πιθανότατα δεν θα το επέλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Κι εγώ προτείνω ΑΟΘ ...γιατί οπώς είπαμε πιο πανω ... ανοίγει ακόμα ένα πεδίο και βοηθάει στον γενικό βαθμό ...

ΑΟΘ και ΕΚΘΕΣΗ είναι τα 2 μαθήματα που βοηθάνε στο γενικο ... αν δεν τα έχεις παει καλα στα της κατεύθυνσης !

Για ποιο σύστημα μιλάς?:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top