6ο μάθημα για Πανελλήνιες

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
H Θετική Κατεύθυνση έχει εξ'ορισμού πρόσβαση σε τρία πεδία, το 2, το 3 και το 4. Κάθε σχολή σε αυτά τα τρία πεδία είναι προσβάσιμη ανεξαρτήτως μαθήματος επιλογής. Η Βιολογία γενικής ούτε σου ανοίγει, ούτε σου κλείνει κάποιο πεδίο. Αν οι στρατιωτικές που θέλεις είναι στο 3ο, μπαίνεις ούτως ή άλλως. Το ΑΟΘ (ως έβδομα μάθημα, μαζί με τα μαθηματικά γενικής σαν 6ο, υποχρεωτικά) σου ανοίγει μόνο το 5ο πεδίο, που δεν είναι ανοιχτό εξ'ορισμού για καμία κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forakos

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Απλα γιατι μια γνωστη μου ηθελε ΣΣΑΣ Ιατρικη και επειδη ανεβηκε το οριο υψους δεν περναει,μου ειπε Παλι καλα,ελευθερωθηκαν και καποιες ωρες. Δηλαδη εκανε καποιο επιπλεον μαθημα για να παει ΣΣΑΣ. [?]
Ευχαριστω για τη βοηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Μήπως εννοούσε την προπόνση για τα αθλήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forakos

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Λογικα ναι.Απλα εμενα πηρε το αυτι μου κατι για αοθ απο αλλου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,λοιπόν είμαι λίγο μικρή για εδώ μεσα.Β'γυμνασιου πάω αλλα κατα την γνώμη μου καλα ειναι να σε απασχολει το μελλον..
Λοιπόν η απορία μου ειναι η εξης: Στις πανελλαδικές οποιος είναι απο τεχνολογική κατευθυνση, τα μαθήματα επιλογής ποια ακριβώς είναι?


Ευχαριστώ, Κορίνα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι εννοείς μαθήματα επιλογής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
βιολογια η φυσικη η στατιστικη η ιστορια...

σ ζητησαν να επιλεξεις απο τωρα κατευθυνση και δν μπορουσες να επιλεξεις ε? καημενουλα μ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ιστορία Γενικής
Βιολογία Γενικής
Φυσική Γενικής
Στατιστική
κάτι άλλο δεν θυμάμαι να υπήρχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αοθ παιρνεις μαζι με μαθηματικα γενικης για να ανοιξεις 5ο πεδιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

backtoparis

Νεοφερμένος

Η backtoparis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ήθελα να σας ρωτήσω πιο πιστεύετε ότι είναι το πιο εύκολο μάθημα Γενικής Παιδείας: Μαθηματικά ή Βιολογία? Είμαι Β' Λυκείου και θεωρητική κατεύθυνση και δεν ξέρω πιο από τα δύο να διαλέξω να δώσω του χρόνου. Μου αρέσουν και τα δύο αλλά δεν θέλω άλλη παπαγαλία με τη Βιολογία. Τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Αν σου αρεσουν και τα δυο εγω σου προτεινω μαθηματικα....ειναι ευκολα κατα τη γνωμη μου ....και λιγη η υλη....εγω να φανταστεις την εχω τελειωσει απο τωρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

backtoparis

Νεοφερμένος

Η backtoparis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΟΚ. Ευχαριστώ πολύ κι εγώ προς τα κει κλίνω και έχω ακούσει και από άλλους ότι είναι πολύ εύκολα! Thanks!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ είμαι ένας από τους λίγους(πιστεύω)που πήραν φυσική γενικής.Νομίζω ότι είανι πολύ πιο εύκολο από τα μαθηματικά γενικής,όχι ότι αυτά είναι δύσκολα βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ
ilias_o_ όχι απλά πληροφοριακά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εχω προβλημα με το μαθημα επιλογης που θα παρω για του χρονου.
Σημερα μας εδωσαν χαρτι που δεν ειναι οριστικο αλλα το θελουν μονο για να παραγγειλουν τα βιβλια.

Γαμωτο, δεν ξερω τι να κανω.

Μπορω να παρω εφαρμογες υπολογιστων γιατι δεν πηρα φετος, δεν το δινω στο τελος της χρονιας και ολα ωραια.

Αλλα ειμαι και πολυ κοντα στο να επιλεξω ΑΟΘ.
Γιατι θα μου πεις.
Ε θα σου πω κι εγω οτι μου ανοιγει ενα πεδιο παραπανω και μου δινει παραπανω πιθανοτητες να περασω καπου και να μην αναγκαστω να δωσω δευτερη φορα, ειναι μια παραπανω ενισχυση δηλαδης.

Απο την αλλη, θελει κι αυτο το χρονο και το διαβασμα του.

Τι να κανω.


Σημείωση συντονιστή: To παρόν θέμα είναι για το 6ο (ή και 7ο) μάθημα των πανελλαδικών και όχι για το μάθημα επιλογής στη Γ' Λυκείου. Για αυτό, υπάρχει το θέμα ''Τι μάθημα επιλογής να πάρω στη Γ' λυκείου;''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
και εγω μια απο τα ιδια δεν πηρα φετος την πληροφορικη για να την εχω για μπακ-απ του χρονου αλλα μαλλον θα παρω ΑΟΘ γιατι ειναι πολυ ευκολο και ολοι σχεδον γραφουν 20.Βεβαια δεν σκεφτομαι για καμια σχολη του 5ου πεδιου αλλα δεν θα με χαλανε τα μορια που θα παρω παραπανω απο το ΑΟΘ στα αλλα πεδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ακριβως αυτο!
Δεν θελω να γινω οικονομολογος ή κατι, απλα οπως ειπα ειναι μια ενισχυση.
Δεν ξερω αν ειναι ευκολο το αοθ, το διαβασμα του το θελει παντως. Και αυτο το διαβασμα θα ειναι εις βαρος των αλλων μαθηματων. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Κοιτα, κ εγω ειχα τον ίδιο προβληματισμο μ εσενα πανω κατω. Επειδή όμως δε μ ενδιέφερε το 5ο πεδιο τελικά δεν το επέλεξα. Το μετάνοιωσα κάπως γιατι πάτωσα έκθεση και μαθηματικά και όσο να ναι, αν το ειχα ίσως με είχε ανεβάσει λίγο στο 4ο που ήθελα.

Από φίλους που έδωσαν είδα πως είναι σχετικά εύκολο και ένας καλός βαθμος είναι εφικτός με συστηματικό διάβασμα. Αν δεν την παλεύεις σε κάποια από τα υπόλοιπα μαθηματα παρτο ωστε να σε ανεβάσει λίγο.

Και στο κάτω κάτω, δεν λαμβάνεις καμια οριστική απόφαση τωρα. Και να το επιλέξεις, δεν είσαι υποχρεωμένη να το δωσεις πανελλαδικά, αυτο το δηλώνεις το Φεβρουαριο νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
μπα δεν νομιζω,αν κανεις συστηματικο διαβασμα(βλ. εμενα καμια σχεση)δεν νομιζω να παιρνει χρονο απο τα αλλα μαθηματα


ασχετο αλλα ο τιτλος που κολλαει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κοιτα, κ εγω ειχα τον ίδιο προβληματισμο μ εσενα πανω κατω. Επειδή όμως δε μ ενδιέφερε το 5ο πεδιο τελικά δεν το επέλεξα. Το μετάνοιωσα κάπως γιατι πάτωσα έκθεση και μαθηματικά και όσο να ναι, αν το ειχα ίσως με είχε ανεβάσει λίγο στο 4ο που ήθελα.

Από φίλους που έδωσαν είδα πως είναι σχετικά εύκολο και ένας καλός βαθμος είναι εφικτός με συστηματικό διάβασμα. Αν δεν την παλεύεις σε κάποια από τα υπόλοιπα μαθηματα παρτο ωστε να σε ανεβάσει λίγο.

Και στο κάτω κάτω, δεν λαμβάνεις καμια οριστική απόφαση τωρα. Και να το επιλέξεις, δεν είσαι υποχρεωμένη να το δωσεις πανελλαδικά, αυτο το δηλώνεις το Φεβρουαριο νομιζω.

Με βοηθησε το ποστ σου.
Μου φαινεται πως θα το παρω τελικα, εχω ομως σιγουρα χρονο να το σκεφτω καλυτερα.

μπα δεν νομιζω,αν κανεις συστηματικο διαβασμα(βλ. εμενα καμια σχεση)δεν νομιζω να παιρνει χρονο απο τα αλλα μαθηματα


ασχετο αλλα ο τιτλος που κολλαει?

Εχω προβλημα με το μαθημα επιλογης που θα παρω για του χρονου.
Σημερα μας εδωσαν χαρτι που δεν ειναι οριστικο αλλα το θελουν μονο για να παραγγειλουν τα βιβλια.

Γαμωτο, δεν ξερω τι να κανω.

Μπορω να παρω εφαρμογες υπολογιστων γιατι δεν πηρα φετος, δεν το δινω στο τελος της χρονιας και ολα ωραια.

Αλλα ειμαι και πολυ κοντα στο να επιλεξω ΑΟΘ.
Γιατι θα μου πεις.
Ε θα σου πω κι εγω οτι μου ανοιγει ενα πεδιο παραπανω και μου δινει παραπανω πιθανοτητες να περασω καπου και να μην αναγκαστω να δωσω δευτερη φορα, ειναι μια παραπανω ενισχυση δηλαδης.

Απο την αλλη, θελει κι αυτο το χρονο και το διαβασμα του.

Τι να κανω.

Εδω. Στο οτι μου δινω πολλες πιθανοτητες να δωσω και δευτερη φορα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top